Koľko dní ste boli v nemocnici s bábom so žltačkou?

mishusha
29. sep 2008

zaujima ma ako dlho ste boli s malickymi na porodnici, ked vam dostali novorodenecku zltacku.
zajtra by nas mali pustit, ale mala ma este stale zvysene hodnoty, a ja som sa uz tesila, ze konecne budeme v domacom prostredi a bez stresov ☹

jaduska
29. sep 2008

S prvou dcérkou 4 dni, hoci som bola prvorodička, ale nemali voľné miesta, lebo sa to dáko "rozrodilo", s druhou asi 5, ale ony mali slabú žltačku. Babenka, čo bola so mnou na izbe, jej dcérka mala žltačku dosť silnú, v pondelok sa narodila a domov išli na ďalší pondelok....

babulik22
29. sep 2008

mala sa narodila v sobotu a domov sme isly az v nedelu,lebo mala tu zltacku silnu.
mishusha: uplne ta chapem,ze by si bola najradcej doma.drzim Vam palce,aby to bolo co najskor 😉

pikoko
29. sep 2008

Tak ja som rodila v piatok doobeda, myslela som, ze v utorok nas uz pustia domov, ale malej sa v den prepustenia zvysil bilirubin,...nakoniec musela byt pod foto 2 dni a isli sme domov az v piatok.No a potom sme sa este trapili so zltackou cca 5 tyzdnov doma, 2x denne cierne uhlie, opalovanie za oknom....nakoniec nam pomohol phaenemaletten.

petulienka
29. sep 2008

Ahojte,
ja som bola s malym 11 dni ☹ rodila som v piatok poobede to ho zobrali hned na Jisku lebo bol uboleny z porodu, tam bol do nedele rana ale doviezli mi ho uz s tym ze musi chodit kazde dve hodiny na dve hodiny pod lampu. V pondelok vecer mu stupil bilirubin tak ze museli ho vziat zasa na JISku do inkubatora, kde mu davali infuzie, tam bol 3 dni az vo stvrtok mi ho doniesli na izbu ale zasa kazde dve hodny do lampy, takto to bolo az do pondelka rana, kedy mu konecne hranica kleskla na normal a konecn enas pustili domov, ja som bola tak bezradna a nestastna ze hruza. Ale chvalabohu dockali sme sa toho prichodu domko. Takze spolu 11 dni a vystriedali sa mi na izbe tri mamicky, co poodchadzali domov a ja som tam v nedelu vecer ostala sama, bze maleho a bez spolubyvajucich 😖 bolo to hrozne, dufam ze druhe ked raz budeme mat ze to take nebude a pojdeme na piaty den domko... snad

sulamith
29. sep 2008

Ahoj,tak ja som bola s dcerkou koli zltacke v nemocnici nekonecnych 14 dni..a so syncekom iba 4dni 🙂 .

simuska153
29. sep 2008

Ahojte,
my sme sa narodili v nedelu, v stredu zacala zltacka, 2 dni bol maly pod lampou /"na Bahamach"/, v piatok mu uz hodnoty klesly, takze nas pustili domov....doma sa ale zltacka zhorsila, pri kontrolnom odbere o 2 tyzdne mal hodnoty vyssie ako v porodnici... ☹ ☹ ☹ .... snazili sme sa maleho opalovat, ale v januari velmi slnko nesvieti ☹ .... nakoniec nam pomohlo opalovanie Bioptron lampou, ale v podstate este stale nie su vysledku uplne v norme (a to mame 8 mesiacov) - vraj by sa to malo postupne do roka upravit... 😉
Takze drzim palce, nech je to co najskor OK, ale ja by som radsej vydrzala viac dni v porodnici, ako potom mat problemy dlhe obdobie... 😉

angua27
29. sep 2008

malý sa narodil v piatok poobede a domov sme išli až vo štvrtok nasledujúci týždeň. takže 6 dní a keby nebol veľký nápor na pôrodnicu, tak si nás tam ešte deň-dva nechajú. malý mal pri prepúšťaní stále ešte hraničné hodnoty. ale bolo slnečno, tak sme ho mali veľa dávať za okno na slnko, do 2 týždňov sme boli ok.

anculka
30. sep 2008

Ahojte,
Mishusha, to zalezi ake mate hodnoty. Nomozu Ta pustit ak mate hodnotu vyssiu ako 220! (pri tejto hodnote, hoci je to stale zvisena zltacka uz niekedy prepustaju domov a daju kvapky, hmmm zabudla som ako sa volaju.)
My sme mali hodnotu bilirubinu 280 a ozarovali ju 2x24hodin na ISke.

miskinadamko
30. sep 2008

my sme boli 5 dni

miriamka
30. sep 2008

my sme boli 5

roasha
30. sep 2008

my 6dni

ingulka
30. sep 2008

mishusha ... neda sa povedat kolko presne by si mala byt s babou v nemocnici, ked mate zltacku,... dolezite je, aby hodnoty zacali klesat, to znamena, ze telicko vie ako to odburat... kazda nemocnica ma inu hranicnu hodnotu, kedy usudia, ze uz je to OK a mozte ist domov...

(poznam pripad, ked babu s malym pustili domov, ze je to uz OK a o par dni sa museli vratit, lebo sa to opat zacalo zhorsovat... toto je podla mna este hrosie, ako ked si v nemocnici vlastne stale od porodu)

hlavne pozitivne myslenie, ze sa to zo dna na den zlepsi... a mysli na to, ze v nemocnici to predsa len lekari maju lepsie pod kontrolou ako by si to mala ty doma... 😉