Koľko má vážiť a merať ročné dieťa?

vera1605
20. feb 2015

Ahoj mamicky dcerka ked sa narodila mala 3,5kg a 55cm, teraz o par dny bude mat rok a vazi 8,5kg a meria 71cm nieje to velmo malo? Suseda ma dcerku 18 m. A je raz taka ako moja, uz ma stve ze vseci mi vravia ze je malinka a ze nerastie a ze este nechodi sama. Za jednu rucku ide. Ja mam 153cm a manzel 180cm. Stale ju kojim, nosi velkost 74, aj to su jej daktore veci velke.

lulu19
20. feb 2015

moja mala bude mat za dva tyzdne 1 rocik a mame 10kg a 74cm .porodna vaha bola 3800g a 48cm .kazde dietako je ine .a to ze nechodi je indivbidualne ved zacne nebojte sa na druhxch ludi treba kaslat .

moll
20. feb 2015

moja mala bude mat 2 roky o 3 tyzdne ...ma 12 kg a 98 cm .. je sucharik ale zdrava a ziva aj mne vravia ze aka je chuducka ... uz nemame plienky tak dupu ma asi 6 cm na sirku 😀 .. a to sa narodila ako 5000 g a 55 cm .... neries kazde babo je ine ....

bonaqa2013
20. feb 2015

Platí pravidlo v pol roku by dieťa malo svoju pôrodnú váhu dvojnásobiť, v roku 3 násobiť. Napr. Pri narodení váži 3 kg. V polroku by malo vážiť 6 kg, v roku 9 kg.
Ešte maminky pozrite percentilové grafy detí pre rast.

moll
20. feb 2015

tak moja by potom mala mat 15 kg ako rocna ? haha nemyslim 😀

bonaqa2013
20. feb 2015

@moll čo viem tak to platí pri deťoch čo sa narodia s bežnou váhou. Ale iste rodia sa aj veľké detičky, ale to vačšinou majú maminky tehu cukrovku.

bonaqa2013
20. feb 2015

@moll však ani 5 kg nie je normálna váha novorodenca. Tímto deťom robia pri narodení ešte ďalšie testy navyše. Bratov švagor je pri pôrodoch, viem to od neho.

petulaptt
20. feb 2015

@vera1605 to sme na tom skoro rovnako. Moja bude mat o tyzden 11mesiacov a je na tom tak ako tvoja aj vahou aj vyskou a ja rovnako vysku s tebou. Maju byt po kom malicke 😉 a reci druhych si netreba pripustat, kazdy ma ine dieta, ine predispozicie na velkost a vahu svojich deti a ak lekarka nevidi ziadnu obavu, netreba sa stresovat 🙂

axelina
20. feb 2015

Ja by som sa nestrachovala. Ako pises ty mas 153 cm, mala je po tebe nie po tatovy. Budes mat 2 bude po tatovy. Kasli na to a ostatnym povedz "ved je po mamicke, ani ja nie som najvyssia." 🙂

moll
20. feb 2015

@bonaqa2013 nemala som tehu cukrovku a mam 2 dievcata s takou porodnou vahou a deti su uplne v poriadku a ziadne testy im neboli robene ..teda ziadne navyse koli vahe ...

siska53
20. feb 2015

@vera1605 syn mal pred prvym rockom necelych 10kg (vysku neviem,ale asi uz nosil vel.80,je prosto vyssi).
Dcerka mala v 9,5m. 71 cm a necelych 7kg. O pol roka mala 78cm a necekych 9kg.
Takze v roku pocitam,ze dosiahla asi 7,5 kg. (1kg za 3mesiace asi priberala). A mala mozno 72-73cm.

Nerob si starosti,si mala. Vy ste podobne vysoki ako my. Ja mam 155 a muz 180.syn bude po tatovi (bude mat 5r.a ma 116cm).,dcerka asi po mne. Nosi niektore bracekove veci,co on nosil takto pred rokom. A je o kusok lahsia,nez bol on.
A zacala mi samostatne chodit az tyzden po 18.m. Syncek behal uz v 11.m. Takze vidis,deticky su rozne aj v ramci jednej rodiny. Ak inak pribera a rastie,tak by to malo byt ok. Moje deti mali obe 48cm pri narodeni (a aj tak syncek rastie rychlejsie) a mala nebola nejake tintitko- porodna vaha 3090. Syn mal 3460.

zabina27
20. feb 2015

@vera1605 tak bude mensia po tebe, ved co je male, to je pekne 🙂 pokial sa to dr zda v poriadku, tak sa netrap, co by bolo lepsie, keby bola velika po tatovi? to nech je potom syncek 😀 zase nas maly ma 9 mesiacov a 78 cm, 10,5 kg, vsetci hovoria, aky je riadny, no a co? Bude po tatovi vysoky, lepsie ako krpec po mne 😀 a narodeny bol priemer, 49 cm a 3290 g. A chodit vobec este nemusi sama, este ma cas, relaxuj, ked sa rozbehne, uz sa nezastavis 😉

siska53
20. feb 2015

@bonaqa2013 ano,to viem..no ani jedno moje dieta nestrojansobilo vahu a dcerka ani nezdvojnasobila v zelanom termine. A to maly bol dobry papkacik. On ma vyborny metabolizmus aj teraz..alebo skor..vsetko vybeha,zivy od narodenia (ci skor od pocatia.🙂 ).
Dcerka bola horsi papkacik uz v brusku a rozpapala sa az po 2.roku a aj to mala.od jula do januara pauzu.. Zubky,uraz,zubky,2xchoroba.. Ale uz to dobehla. Teraz ma 92,5cm a konecne opat 12,2kg a o necele 2m. Ma 3rocky..

phoebe28
20. feb 2015

inak s tym chodenim do nas tiez stale rypali. maly sa zacal prevracat na brusko tiez az ako 5,5 mesacny, sediet a stvornozkovat zacal az okolo 8-9 mesiaca. a na ine veci sa tiez nejak nechytal a neuveris, dosiahli sme 1. rok a maly mi prejde sa obyvacku, vie ukazat ako sa ma, kyva, napodobnuje zvuky, stavia si kocky... prosto nasaval informacie a ked nastal cas, tak to ukazal 🙂. takze no stress. a s tou vahou neviem, my mame teraz 11,8 kg a cca 79cm, narodili sme sa s vahou 3540g a 52 cm. ale teda ja mam 170cm a manzel 185 cm, takze je akurat. asi vezmi, ze moj mama ma 155cm a otec 170cm. ale bratranca mam dvojmetroveho 🙂. ak sa mala prospieva, tak je vsetko ok.

bonaqa2013
20. feb 2015

@moll Lekári ti nemusia oznamovať aké vyšetrenia robia tvojim deťom po narodení. Robia si svoju prácu. Troška nižšie mi napísala maminka - zakl. témy že vie o tom zdvojnásobení a 3 násobení váhy. Je to veľmi známe, ale len orientačné, lekár mi o tom hovoril.

kadan
20. feb 2015

@vera1605
nestresuj a kašli na reči, nech sa starajú o seba
pokiaľ malá prospieva tak nič nerieš 😉
moje deti ani zďaleka nespadajú do nejakých absurdných tabuliek
malý má 5 m. váži 8,5 a meria 70cm, od 12 t, sa pretáča a teraz by už chcel loziť, zatiaľ iba cúva
starší má 2 roky aj mesiac má 20 kg a 99 cm........ obaja sa narodili tesne pod 4 kg a 52 cm...... starší chodil sám od 11 mes.........
kolegyňa rodila o 10 dní neskôr a malý začal chodiť až keď mal 1,5 roka
a bol úplne v poriadku,
viac detičiek z okolia začalo neskôr a nikto si z toho hlavu nerobil, a všetky sú oproti môjmu obrovi trpaslíci..
aj doktorka na pohotovosti bola v šoku, že také niečo ešte nevidela 😅
naozaj sa nestresuj, pokiaľ pekne papá, a je čiperka všetko je v poriadku a tabuľky nerieš 😉

kadan
20. feb 2015

@phoebe28
no vidíš ja tu opisujem ako sa moje deti ponáhľajú s lozením a podobne, a ten starší ani za svet rozprávať, nanajvíš mama, tata, baba, a rád napodobňuje hasičov a záchranku toť vše on sa rád zatne ako somárik a nedostanem z neho ani to 😅 sranda je keď cestujeme a on na všetko iba ukazuje a hmmka a každý sa iba čuduje že také veľké dieťa ešte nerozpráva, no nevysvetlíš že má iba 2 a nie 5 rokov, neriešim to
ako píšeš detičky musia byť pripravené
kamarátka mala 2 synov prvý rozprával a nechcel chodiť, a druhý chodil a nerozprával

brady1
20. feb 2015

@vera1605 hej nikoho nepocuvaj tvoja mala ma uplne normalne miery každe dieta je ine, každy clovek je iny, neviem co ra natom stve alebo tebe vadi ze je malinka??? a chodit ma cas do 18 až 20 mes. Inac moja mala cca 80cm a 9kg

phoebe28
20. feb 2015

@kadan presne tak. svagrina ma dvoch synov. prvy v 11 m chodil a aj rychlo zacal rozpravat, teda slova vyslovoval. druhy zacal chodit neskor a dlho nerozpraval, ale ked zacal tak uz vravel hned cele vety.. jednoducho najprv nasaval informacie. ale verim, nakolko aj ja mam len prve dieta, ze tlak okolia je niekedy neprijemny...

azbestica
20. feb 2015

Dcerka mala 86cm a 12kg svoju vahu viac nez strojnasobila ....neterka ma 7 mes a 75cm s vaho 9,5 kg...sme velki ludia 🙂

emajana
20. feb 2015

@vera1605 Nestresuj, ani si nepripustaj ziadne mudre reci o tom ze by uz mala chodit a podobne...Ano, chodi v 1 roku dost deti ale nie všetky. A kde je pisane že rocne dieta musí chodit? To že sa nejaká mamicka pochvali že moje uz v 9 mesiacoch samo chodilo skoro rozpravalo, to sú svetle výnimky. Normalne by malo byt že deti chodia okolo 1 roku + - 2 mesiace. A tvoja dievcatko dovtedy bude mať 9-10 kg a bude urcite sama chodit. Este sa za nou nabehas.

lencika1
20. feb 2015

Moj ma 3 roky a 2m vyska 100cm vaha 12,5-13kg. Na rok takisto nechodil .. pohoda 🙂

kadan
20. feb 2015

@phoebe28
tlak okolia.. mne stačí moja mamka 😠
tej by asi nestačilo keby mi chalani hneď po narodení rozprávali, behali a jedli všetko 😅
veď som ju x krát odbila keď začala s rečami typu: ročné dieťa by už malo vedieť x slov, 1,5 ročné už nemať plienky.......... a už sa teším na to keď sa malý naučí sedieť hneď ho pripúta na šerbel asi jej ani nepoviem keď ten deň nastane
nemám to rada, takže sa viem vžiť do verynej kože

phoebe28
20. feb 2015

@kadan to hej, ten tlak je fakt neprijemny.. no mne sa ako malej tiez moc nechcelo, aj muz bol pomalsi ako jeho brat 🙂. takze v tomto su nase maminy pokojnejsie... zato xkrat pocuvam, aku som mala ja prisnu vychovu, ze som nic nezhadzovala, a ze ja malemu dovolim vela... takze tlaky okolia byvaju rozne 🙂 a treba sa ucit nestresovat.. ja sa to ucim 33 rokov, ale az teraz pomaly zistujem, co to vlastne ten stres je 🙂)))

zamilion
20. feb 2015

@vera1605 ja mam 153 cm a manzel 182 cm. Obe deti boli skoro stvorkilove.
Starsia dcera mala v roku 13 kg a nosila 86ku. Do mojej vysky dorastla v 12tich rokoch. Dnes ma 16 meria 164 cm a je stihla ako prutik.
Mladsia v roku mala 8 kg a tiez nosila 74ku. Dnes ma 9 rokov meria 149 cm a momentalne ma trochu nadvahu takze cakam ze sa zas potiahne do vysky a na desiate narodeniny ma dorastie.

Potrebujes este nieco k tejto info? 🙂

A ozaj bratov syn velky valibuk zacal chodit v 20 mesiacoch. Aj s nim dovtedy boli na vysetreniach no neurolog skonstatoval ze "oneskorenie" je len jeho pohodlnost

bublinka711
20. feb 2015

@vera1605 Na toto musím odpovedať 🙂. Moja dcéra má 22 mesiacov a váži rovných 10kg s topánkami a plnou plienkou 😀. V roku sme mali tak ako vy. Čo sa týka chodenia daj jej čas, v roku je chodenie za jednu ručičku viac ako veľmi dobré. Každé dieťatko je iné.

sednaja
20. feb 2015

@vera1605 Nie je dôvod, aby si sa zaoberala touto otázkou a už vôbec nič to nemá s pôrodnou váhou a výškou. Hlavne sa neriaď žiadnymi tabuľkami a poverami......a chôdza? To je skôr nadštandard, ak pred rokom deti už samé chodia, veď má ešte kopec času.... užívaj si zdravie svojho dieťaťa, nerieš rozmery........naša pediatrička dokonca vôbec nemeria výšku, len váhu a obvod hlavičky

kliara
20. feb 2015

@vera1605 - maličká je rozhodne v norme, nerob si starosti. Nie všetci sme rovnakí, ty si tiež nízka, asi bude po tebe a nebude mať dva metre. No a čo? Hlavná vec, že bude zdravá. A hmotnosť má tiež v norme. Je lepšie vážiť menej, než zápasiť s nadváhou. Mnohokrát už od detstva.

martinella1
20. feb 2015

naozaj bud v pohode,kazde dieta je ine. Njhorsie je porovnavat deti a ked ti okolie hovori ze je chuducka, tak im odpovedz, ze to bude top modelka....pokial pekne prosperuje, je usmiata, dobre spinka, spokojne prijíma stravu, tak absolutne nerieš ani výšku, ani váhu.....

lucy125
21. feb 2015

Každe dieta je ine a vy nie ste mega vysoky aby mohla mat po kom vyšku.Moj maly sa narodil a mal 3070g a 47cm,teraz ma 2r a 9mes. a ma 16kg a 100cm,ja mam 170cm a manžel 180cm,takže 2m dlhan to nebude.Neboj sa,pokial je zdrava je to ok,čim bude staršia bude aj vyššia aj priberat na vahe. 😉

alexandra2710
21. feb 2015

moja mala pri narodeni 2450g a 46cm..teraz ma cochvila 16m a ma 11kg a 84cm..uz nam aj brali krv,lebo vraj rychlo rastieme..za posledne tri mesiace 9cm 😖 ale tato ma 186cm..cize asi vieme,akym smerom pojde...ja mam "klasickych" 165cm...nijakymi tabulkami by som sa neriadila..ani som to nerobila..ak dietatko papa,je zdrave...je vsetko tak,ako ma byt 🙂