Koľko spia vaše bábätká vkuse?

mywiel
23. sep 2008

Chcela by som vediet kolko hodin spavaju vase babatka cez den prip. cez noc vkuse bez zobudenia?Ak sa to da nazvat hodin, lebo moja mala ma niekedy len 5-15 min. siesty cez den a inokedy prespi 5 hodin vkuse bez papania... 😕 😅

mkr
17. dec 2008

tak ym teď máme báječný režim, v létě to bylo hrozný kvůli teplu jsem si ji naučila do postele a než se to odnaučila to byl děs, teď vstane v 7, mezi 9 půl 10 jde chrupat a to si schrupne tak 2 hodky po 3 hodinách co je vzhůru jde zase spinkat tak na hodinku někdy si intervaly promění, že dopoledne spí hodku a odpoledne 2, spát chodí o půl 7, takže spinkáme dlouho a pěkně 🙂

lienka7
17. dec 2008

hankky - toto presne poznam, az na tu zabku to bool tak isto aj u nas.
Kvoli kolikam sme zacali brat Sab simplex, ale tym padom zacal Misko viac grgat a tak po kojeni som ho musela dlhsie drzat na rukach no a on mi ovtedy zaspal.
No a ked nezaspal hned tak som ho chcela uspat a pritom som dako odignorovala fakt ze chce byt asi aj hore.
Takze potom som to spravila tak, ze ked sa zobudil tak sa najedol, odgrgal a dala som ho do postielky. Tam lezal, pozeral alebo sme boli s nim a ked zacal plakat tak som ho zobrala na ruky a uspala.
Casom sa mi ho sice podarilo na rukach uspat ale pri prenose do postielky sa zobudil - rozhodil ruky a uz bol hore alebo sa zobudil po 30min, tak som ho skusila dat na brusko a on zaspal hned a spal aj 2 hodiny (a bez uspavania). Tak sme zacali cez den spavat na brusku a v noci zaspal na brusku a potom som ho otocila, neskor som ho nechala tak a teraz spi uz len na brusku. Dokonca aj v kociku ked som vedela ze by spal a nevedel sa ulozit som ho dala na brusko a spal hned (ale to bolo v lete).
Teraz spi cez den 2x a to tak na 2-3 hodiny a podla toho ako spi cez den (v kociku je teraz na chrbte tak spi len 30 minut) zvysok dozenie v noci. Celkovo za den prespi tak 13-14 hodin. V noci spal aj 13 hodin vkuse (to ma rekord 😀 ), standard ma tak 8-10 hodin v noci vkuse.
A ked sa zobudi v noci na papanie tak sa napapa, dam ho do postielky, tam sa hra a ked chce spat zacne mrncat, dam ho na brusko a on zaspi.

fifinna
17. dec 2008

hankky, mne maly zaspal pri kojeni a ak som ho polozila do postielky, tiez bol hned hore. Cez den som ho skoro cely den vonku kocikovala a prespal, ak som nesla snim von tak doma nespal. Ja si myslim, ze tvoja mala potrebuje spat, len nevie ako. Musis poskusat vsetko mozne, kocik, satku ..... Nieco musi zabrat.

fifinna
17. dec 2008

hankky, este ma napadlo, skus malu poobliekat ako ked idete von a nechat ju v izbe but v kocari, alebo len v tej prenosnej tazke z kocara pri otvorenom okne. Nam to zabralo, ked sa mi nechcelo ist von.

hankky
18. dec 2008

ahojte, dakujem vsetkym za reakcie a rady 🙂
lucia1004, mala ked sa napapa, tak cakame kym si odrgrne, skoro stale je kludna a zvykne pri tom aj zaspat, lenze pri prebalovani sa preberie a to je koniec spania potom. spinka prevazne v postielke, ked vieme ze sa bude casto budit tak ju ulozime do obyvacky a sme pri nej ale nemyslim si ze je to velky rozdiel. ked ju polozim bez toho aby zaspala tak zacne plakat a nezaspi..nie je to tak ze ju polozim, ona sa popozera dookola a sama pekne zaspinka ☹
zastavene vetry to nie su, lebo si prdka skoro staaaale 😀 lekarka nam povedala ze ma tvrdsie brusko a ze je to kolika a dala nam kvapky espumisan....myslim ze zabrali tak aspon brusko mame kludne
pusinku jej vytieram rozpustenou tabletkou vo vode...entizol

fifinna, no najviac zabera to ked ju uspavame na rukach...ale to niekedy trva aj hodiny...napriklad dnes v noci to bolo od 1 do 5 rana...ale to uz zacina byt fyzicky nemozne tolko s nou chodit po byte pokial zaspi....a pritom vidim ze je unavena lebo stale len zyva a zatvaraju sa jej ocka od unavy, ma ich cele cervene a nie a nie zaspat....
to spanie pri otvorenom okne tiez zabera...uz treti den tak kazde poobede spinka aspon dve hodinky...ale to su len dve hodiny z celeho dna ☹

este vyskusame to spinkanie na brusku...aj ked, moze aj 2 tyzdnove babo tak spinkat? skusala som ju dat na brusko ale len sa mrvi, skusa dvihat hlavicku a potom zacne plakat tak ju otocim naspat na chrbatik

rozmyslam nad tym ci uz s nou mozme zacat chodit von na prechadzky....snad to by pomohlo

bubatinko
18. dec 2008

mozes s nou chodit von uz od jedneho tyzdna v tomto pocasi mozes cca na 20 minut po par dnoch zvykania si cas predlzovat postupne .....

fifinna
18. dec 2008

hannky, urcite uz môzes ist snou von. Ja si myslim, ze jej aj tak musi nieco byt, ked si ju v noci tak dlho uspavala. Mozno ju trapi ta pusinka, uvidis, ked ju to prejde. Pises , ze sa pri prebalovani prebere, tak ju prebal pred jedlom, pokial sa po jedle nepokaka, tak sa nemusi prebalit. K tomu spaniu na brusku, v noci by som sa bala a cez den len , ze by som sa stale kukala ci dycha.

hankky
18. dec 2008

fifinna, skusam prebalit pred papanim...ale vycsinou je taka hladna ze az krici od hladu tak nemam to srdce ju este natahovat prebalovanim...a kolko krat sa mi podarilo ju prebali pred papanim tak tolko krat som musela aj po papani lebo sa pokakala 😀
ja sa spolieham na to ze ked ju prejde ta pusinka tak sa to zlepsi ☹ tiez si myslim ze jej nieco musi byt ked je taka nepokojna a ine ako pusinka ma nenapada
zajtra ideme na kontrolu k detskej lekarke tak som zvedava co povie...

fifinna
18. dec 2008

daj vediet co povie doktorka, som zvedava

bimbia
18. dec 2008

ahojte.
mam mesacnu dcerku a skoro cely den nespi. stale chce byt na rukach a inak ako na nich ani nezaspi a ked ano tak to su take minutovky.inak stale placeme, co tiez neviem ci je normalne. po jedle mi vobec nezaspi sama. je to normalne? zlepsi sa to? prosim o radu. ja uz som z toho nosenia unavena. (mam cca 4900 g) tak mam co nosit.

llaayllaa
18. dec 2008

ahojte,naša princeznička má 2 a pol mesiaca a posledné 2-3ttýždne nám prespí úplne celú noc,okolo 9-tej sa naposledy napapáme a prespí až do 7 alebo 8-mej hod.rána,neviem či je to dobré,alebo zlé,niekto mi vravi,že to je fajn,iní zasa radia aby som ju aj počas noci budila a dávala jej papkat,tak neviem čo bude pre nu lepšie máte niektorá podobný problém 🙂 ?budem velmi rada,ak mi niekto poradí dakujem 🙂

fifinna
19. dec 2008

bimbia, ja uz som viac krat pisala, ze mne maly spal len vonku v kocari, musis skusit viac spôsobov, ked chce byt na rukach skus satku, ona chce urcite spat len nevie ako na to. Zlepsi sa to 😉

IIaayllaa, ja som citala , ze kôli zvyseniu produkcie mlieka by sa malo aspon po styroch hodinach zobudit, ale nemam stym skusenost, mne sa budil maly v noci po dvoch hod. A keby mi spal celu noc asi by som bola rada a nechala ho.

stvura
19. dec 2008

Ilaaylla, ja by som tiez bola rada ak by maly noc prespal ale asi by mi praskli prsia - tiez je hore kazde dve hodky. Co som citala, tak az deti od pol roka by mali prespavat, dovtedy 1-2 kojenia {mnohe knizky ale vravia ze dieta sa nema budit so spanku} tak si vyber ...xixi

ivana82
19. dec 2008

llaayllaa, náš anjelik má mesiac a pol a od nedele nam spi v noci od tej jedenastej do tej piatej siestej, dnes potiahol napríklad od polnoci do pol osmej bez zamraucania, ale hned musel papat a cez den potiahne tri hodinky, cez den spi kazde druhe papanie. inak sa snazime aj v noci dodrziavat trojhodinovy cyklus, ale nebudem ho budit, ved ked bude hladny urcite sa zobudi. a keby bolo nieco v neporiadku, tak by chudol na vahe, zatial co nas pribera priemerne pol kila na tyzden. 🙂 tolko nasa skusenost

terezam22
19. dec 2008

mywiel první syn spal po 4-5hod,nyní druhý diblík od porodnice po hoďce vzhůru,teď se to upravuje po 2-2,5h,každý dítě je jiný.Druhý syn je víc zvědavý,víc pozoruje a někdy mezi kojením neusne a musím si s ním povídat,pak se začne nudit ☹ řve no a dudu odmítá tak dostane cucnout a je klid

tanaba
19. dec 2008

bimbia to nosenie je zaberak. Nosila som dceru a teraz som si myslela, ze syn bude iny. Vsak chlap 🙂 a ten je na rukach este viac. Aj teraz ho mam v ergu. Vyspi sa len von v kociku cez den, len teraz ma virozu, tak cucime doma.
A kedze sme doma vsetci, tak, ked ho dam do postielky, za 10min. je hore, nevyspaty a mrzuty.

Skus ju uspat na dlhsie. Aspon hodinku. A budes mat ine dieta doma, uvidis.

Ona sa nauci pekne spinkat, len to chce cas.

A prenosene dni a noci, poznam velmi dobre.

annag
19. dec 2008

llayllaa,

nočná prestávka nevadí, pokiaľ bábo dobre papá cez deň, teda záleží na počtu celkových dojčení a celkovom objeme mliečka, ktorý za 24 hodín vypije. Tá Vaša prestávka je pre také malé bábo už dosť dlhá, takže sa môže stať, že bude o čosi menej priberať, potom stačí len zaradiť jedno dve nočné dojčenia a bude fajn. Ja Ti len odporúčam aspoň raz - dva krát si počas tej dlhej prestávky odsať mliečko, lebo sa Ti môže stať, že sa začne zo dňa na deň budiť a pýtať papať často, takto budeš mať prsníky na rastový špurt pripravené. 🙂

janzi
19. dec 2008

llaayllaa nasa presne to iste, ma 2,5 mesiaca posledny krat papa okolo 8-8,30 a dnes spala napr az do 6,00 inokedy do 4,30-5,00. Prsia mam naliate na prsknutie, ale do obeda papa kazde 2,5-3hodinky a mam taky pocit ze jej pomaly nebude stacit aj ked jej dam z oboch prsnikov pri jednom papani, po obede ma zase dlhsiu pauzu spinka zhruba od 2,30 do 6,30, tak mliecko sa dorobi, ale obavam sa toho doobedia ci jej bude mliecko stacit ☹

radka.m.
19. dec 2008

llaayllaa-já bych prcka určitě nechala v klidu spát,kdyby měl hlad,tak by se určitě ozval.co by za to jiné mámy dali,kdyby jim prcek vydržel spát celou noc.mně naše mudr radila v šestinedělí nemít delší pauzu na kojení,než 6hodin,po šestinedělí to prý už nevadí.

hankky
19. dec 2008

ahojte, prave sme sa vratili od lekarky, boli sme na kontrole...vcera vecer mala tak plakala az som mala strach ze si ublizi, taky hytericky plac, sermovala rucickami, skriabala sa do tvaricky...no strasne, nijako sa nedala utisit....v noci sa tiez budila a rano bola hore od osmej!!!
brusko je uz lepsie, aj lekarka povedala...mame dalej papat nutrilon1 HA a aj kvapky espumisan davat. poslala nas aj do gastro poradne (pripravila ma na to ze lekarka ma zdrbe preco nekojim tak sa "tesim")
v pusinke mame kvasinky a E.coli (netusim co to je, idem najst nieco o tom na nete), kozna nam na to predpisala nejaku vodicku co nam namiesali v lekarni, vcera sme potreli 2x a dnes raz a hned vidno ze sa jej to zlepsilo tak sa tesim ze to zabera 🙂
no a na ten nas nepokoj a plac a nespavost...tak povedala ze to je uz taky zacarovany kruh, ze mala je uz taka nervozna z toho ze nevie spat ze uz ani nezaspi...tak nam predpisala diazepan (ze ten nam treba aj keby mala vysoke teploty, tak aby nedostala krce) a ze ked chyti zase taky zurivy plac tak nech jej ho dame, ze aj ona sa potrebuje upokojit...
no a samozrejme po ceste vonku (5 minut peso mame lekarku) zaspala, tak teraz spinka pri otvorenom okne nababusena Aj lekarka povedala ze uz s nou mozme chodit vonku ze snad sa aspon tak vyspinka...

lucinka1104
19. dec 2008

Môj malý cez deň spí pekne , vstáva okolo 8,00 o 10,00 zaspinká na cca 1,45 nikedy aj tie 2 hod , potom je 2 hod hore a zaspoinká na 30 min potomje zase 2 hod hore a zaspinká na 30 min apotomsa to zopakuje ešťe raz takto2 hod hore zaspinká na 30 min a potom buntošído 23,00 a dorána je hore tých 4 x teraz viac ,lebo sa tlačia zubky 😝

fifinna
19. dec 2008

hankky, asi dopadnes ako ja, ze ti bude spavat len vonku. Ked sa poriadne vyspinka aspon sa ukludni a dostane sa do normalu. Môzem sa opytat na to kojenie ? Vôbec si nemala mlieko alebo sa ti stratilo ?

bimbia
19. dec 2008

fifinna
dnes sme doobeda spinkali asi 20-30 minut po rannom kojeni. potom sa zobudila a napapala ale bola dobrucka tak som ju nechala hore. ale o dvanastej zacala byt po dlhociznom zývaní mrzuta tak som ju oblieka ze ideme von ale ako som ju polozila do kocika tak hned zaspinkala a tak som len otvorila okno na verande a teraz tam spi. poobede (dufam ze nebude prsat znova to skusim)

tanaba
to nosenie je teda riadna fuska, este rano sa to da ale poobede je to horsie a v noci ti poviem ze mam problem ju dat odgrgnut (co aj tak na 90% nepride)
skusim si kupit to klokanku ci satku. inak dnes v noci to bolo kazdu hodinu, nevedela som co s nou tak som ju dala na prso kde sa ani raz riadne nenajedla lebo zaspala tak do postielky a do hodiny znova a znova
tak dufam ze ten spanok pride. a mi sme se tiez s muzikom hovorili ze ziadne nosenie a maznanie ale bez uspechu.sme tam kde sme nechceli byt

hankky
19. dec 2008

fifinna, no v porodnici to vyzeralo celkom okej s mlieckom, aj som citila ze sa mi zacinaju nalievat prsia...porodila som v piatok a v utorok ked nas pustali domov tak som uz vedela ze je nedobre, lebo v noci mala chcela papat kazdu pol hodinu a nevedela sa dojest...tak sme v utorok boli vazit pred kojenim a po kojeni...povedali ze je to celkom okej...ale ze si mam pre istotu kupit umele mlieko domov a dokrmit ked bude hladna stale...tak sme kupili a hned prvu noc aj dokrmovali...najprv som si ju prilozila tak ako mi kazali 10 minut z jednej a 10 z druhej...a potom bola stale hladna tak sme spravili umele...lenze mala tym neustalym sanim mi tak znicila obe bradavky, ze v stredu rano ked som ju kojila (cez klobuciky) tak som si po par minutach vsimla ze taha krv a nie mlieko....tak som musela prestat...nedam jej predsa tahat krv...mlieko mi asi dva dni samo tieklo, tak po kvapkach len...tak som masirovala, nahrievala, vytlacala najprv rucne, to som si asi po hodine masirovania a tlacenia vytlacila sotva 50 ml, tak som vedela ze uz je zle a ze je jasne ze bola stale hladna ked som si po hodine vytlacila tak malo...potom som zase nahrievala a masirovala a odsavala uz s odsavackou...tak to som si odsala z jedneho asi tak polievkovu lyzicu a z druheho len par kvapiek...a to uz bolo jasne ze mliecko neni a nebude ☹

fifinna
19. dec 2008

bimbia, mne satcilo tiez maleho poobliekat a dat do prenosnej tasky z kocara, vyst von za dvere a uz bol tvrdy, ale ked som ho dala na balkon do kocara nevydrzal dlho spat alebo vôbec nezaspal, tak som radsej snim chodila po vonku, tam prespal aj tri hod. Strasne namahave obdobie, cele dni vonku, doma som len nakojila a letela hned von. 😝 Asi po ôsmich tyzdnoch som to vzdala a zacala som ho ucit spat doma. Aspon do obeda. Zaspal mi bud v kocari, ale to vydrzal len pol hod za ustaleho kolisania. Neskôr som dosla na to, ze ked ho nakojim a necham si ho spat na rukach tak vydrzi spat aj hodinu, a ked sa prebral a znova som ho nakojila tak spal dalsiu hod. Tak som si povedala, ze preco sa mam trapit a sediet snim, tak som ho uspala v posteli po leziacky pri kojeni, ked sa prebral dala som mu cici a spal dalej, ked sa prebral a uz nechcel cici a stale mrncal, tak som ho prelozila do kocara a spal. Takto prespal aj tri hod a ja snim. Postupne som mu zacala utekat z postele a nakoniec tam spi sam ale dva tri krat sa preberie na cici, dam mu nech sa napije a ujdem mu. Este ho naucit spat v kuse a mam vyhrane 😀

mkr
19. dec 2008

hankky - my bojovali taky se s paním a jak, ale jen co jsem ji dala spinkat na bříško, tak bylo po problému, doteď ji ukládám na bříško, nijak to nevadí, každý mě od toho odrazoval, ale co jsem se ptala maminek, tak každý druhý mimčo spí na bříšku, fakt to zkus
hlavně žádný chování v náruči při uspávání

llaayllaa
19. dec 2008

ahojte baby,dakujem za reakcie a rady
🙂 v predošlom príspevku som zabudla napísat,že my už bohužial nekojíme a si mesiac,z jedného dna na druhý mi totiž odišlo mliečko ☹ tak teraz papkáme nutrilon,no počas dna malinká papká tak 6-7krát 120-130ml ako kedy,a niekedy ked prespí počas dna aj 5-6hod.to hlavne počas kočíkovania a potom ešte doma v kočíku,tak jej zvyknem urobit o čosi viacej mliečka,aspon tak mi radili.
a ten nočný spánok asi nebudeme narúšat,aj ked včera mi to nedalo a skúsila som ju zobudit na papkanie,ale ledva ledva vypila 50ml a aj to mi vygrckala,a to išla spinkat o 20:00 a skúšala som to okolo 01:30h.,takže asi z toho nočného krmenia nič nebude,potom pekne spinkala až do 8:00h.,no proste je to anjelik 🙂 len je pravda aj to,že nám velmi málo priberá,teda aspon si myslím,aj ked zatial lekár nič nevravel mám obavy,ked sa princeznička narodila mala presne 4kg a po dva a pol mesiaci pribrala iba kilo,nieje to málo?
aj ked zasa asi jej to ide do dlžky,naráslla nám už o 8cm od narodenia,tak ja neviem,len chcem pre malinkú to najlepšie 🙂
napr:za tri týždne nám pribrala iba 30dkg,zato naráslta o 4cm,nieje chudá,od narodenia je baculka len už nie až taká lebo rastie a asi nepriberá tak ako by mala,čo si myslíte vy,mámt o nechat tak ako toje,alebo čo možem ešte vyskúšat?
my sme na nu strašne pyšní a sme veeelmi radi,že buvinká celu noc,len to priberanie ma trápi ☹

annag
19. dec 2008

llaaylla, tak to je rozdiel keď ste na UM, pije dosť tých 7x 130 ml jej stačí, len to má nerovnomernejšie rozložené.

pribrala celkom dobre, nemusí toľko priberať, keď bola pri narodení veľká, podstatné je, že rastie, nechudne a je spokojná. Neboj sa, navždy tak dlho spávať nebude aj ona dospeje do štádia častého budenia 😀, tak si to dobre uži a oddýchni si

llaayllaa
19. dec 2008

annag
dakujem si zlatá 🙂

bimbia
19. dec 2008

fifinna
mi sme vcera spravili zazrak. uspala som ju poobede neviem presne kedy ale spinkala a ked sa zobudila tak som jej dala napapat a ona dalej spinkala v postielke. 😉 co som bola uplne happy. neviem ako sa nam to podarilo ale dnes by som to skusila znovu a ked nie tak von. a to ze vies spat ti uplne zavidim ja od porodu nespim len 4 hod. a to v noci inak je to bieda (ked idem spat tak mam strach ze nezaspim (mam totiz poporodnu depku 😢 a je to ...)) teń spanok ked spi malinka mi chyba aj ja by som chcela spinkat. ☹