Koľko spia vaše bábätká vkuse?

mywiel
23. sep 2008

Chcela by som vediet kolko hodin spavaju vase babatka cez den prip. cez noc vkuse bez zobudenia?Ak sa to da nazvat hodin, lebo moja mala ma niekedy len 5-15 min. siesty cez den a inokedy prespi 5 hodin vkuse bez papania... 😕 😅

majula009
22. okt 2008

My sa rano zobudime na tatov budik o 7mej, potom bud spime dalej po kojeni alebo sa rozpravame, ja sa medzitym naranajkujem a spime dalej aj dve hodinky. Cize vstavame zase o 10tej, pol 11 tej, a potom zase po obede po krmeni cca o 12 tej až 13 tej spinka ked sme doma hodinku dve, ked sme vonku tri aj styri hodky, a potom mi spinka este polhodinku pred kupanim. Kupem vzdy o 18.30, o 19tej sme hotove, a o pol 20tej papame, takze o 20tej uz spinka. Budi sa po vacsinou o 2 hej rano, a potom niekedy este aj o 5tej, zavisi kolko sa napapa o tej druhej v noci. 😀 No a dnes mi spi takmer cely den, boli sme totiz vcera na ockovani, je z toho uplne mimo chudatko, nastastie teplotu zatial nemame.

krista
1. nov 2008

kopcik • 1d • Dnes ve 13:52
zajímalo by mě, jak moc-málo vám vaše dítka spí. malý má 3 měsíce a 3 týdny a už se mu do toho nechce... v noci pohoda: usne v 8 večer, ve 4 ráno se vzbudí na UM a zase usne do 7-8, ale už je to takový spánek-nespánek. budí se co chvíli a potřebuje dát cumlíka a trošku hladit, aby usnul... pak je unavený už kolem 9 a je protivný, ale spinká maximálně 40 minut. většinou tak půl hoďky. po obědě usne na 3 hodiny, ale pak už si jen někdy zdřímne před večeří a zase tak na 20-30 minut. kdyby nespal ty 3 hoďky odpoledne, tak bych asi nikdy nic neudělala, protože samozřejmě ještě vyžaduje hodně pozornosti...

majaaita • 2d • Dnes ve 14:02
Kopciku, v součtu teda spí cca 15 hodin, což je v tom věku obvyklé - resp. v průměru. Ono je to těžký, kolem čtvrtého, osmého a dvanáctého měsíce se láme potřeba spánku dítěte, stanovuje si nový spánkový režim, tak možná je Oliver v nějakém tom mezidobí, než se to ustálí.

lukin • 1d • Dnes ve 14:09
Teda, ty se máš, že ti tak moc spí. Mě Natinka už od začátku v šestinedělí spala za 24 hodin asi jen 8 hodin. To bylo na palici. Teď spí asi tak 11 hodin

miselin
2. nov 2008

Mne spí mala strašne málo. Ráno vstáva už o šiestej ale niekedy potiahne aj do siedmej ale to je málokedy, potom mi niekedy zaspí na pol hodinu okolo desiatej ale väčšinou až okolo obeda ale to ju musím niekedy uskákať na lopte aby vôbec zaspala a to si schrupne tak pol až trištvrte hodinku, potom si niekedy zdriemne ešte na pol hodinu okolo štvrtej no a potom až večer okolo siedmej až ôsmej.

chymenitta33
2. dec 2008

Aojte🙂)

mne David spinka pomerne dosť zaspinká večer okolo 20:00- 20:30, prespinká celú noc okolo 06:30 urobime mliečko a spinká ešte do 09:00.
Potom je hore zase okolo 13:00- 13:30----- 16:00 cca... Ako až moc dobre lenže od dlho robil tak že napapal sa a zase spinkal.

stvura
3. dec 2008

Cavte kocky.
No ja som v jednej mudrej krizke citala ze dietatka maju spat nasledovne:
0-3 mesiace = 16-20 hodin
3-9 mesiacov = v noci 12 hodin, cez den 3-5 hodin
9-12 mesiacov = v noci 11-12 hodin a cez den 3 hodinky
Nas maly to zhruba ale do tych 2-2.5 mesiaca absolutne nedodrziaval - spal menej. Teraz sme uz zhruba na ideale, cez den spi minimalne 4 hodinky a v noci tych 10 a 12 ak sa podari a naozaj dokonale ho uspavam.

lenkabu
3. dec 2008

Tak podle té moudré knížky mám fakt divné dítě 😅 😀 16-20 hodin do 3 měsíců..to my spala přes den taky 10 minut, k zešílení.Naštěstí už spí dobře,těch 11 hodin v noci a přes den 3..no možná taky.

jurocko
3. dec 2008

ahojteeee,moj drobček spinka v noci vyborne zaspava o 20.00 hod.a budi sa o piatej rano takze spinka vkuse 9 hod.ale stava sa ze sa v noci zobudi raz napapa sa cicu a spinka dalej......je iba čisto kojeny..... a cez den spinak okolo 10.00 hod.spi do 14.00-15.00 hod.a ptoom je dovecera hore,alebo si trochu podrieme ale kratko

stvura
3. dec 2008

No jurocko, dakuj bohu...nas spal velmi zle. Tiez je kojeny, ale ma tajy metabolizmus ze kojim kazde dve hodky a dakedy i menej. Do 3 mesiacov som kojila aj v noci kazdu 1.5-2 hodiny.

papuellka
3. dec 2008

Krmím každé tři hodiny, poslední papu dáváme tak kolem desáté, jak to vyjde, uložím do postýlky a spinkáme do 6.30 - 7.30... Přes den, ale moc nespí, v postýlce vůbec, jen v autosedačce mi usne a dám na vzduch...

mataaaaa
3. dec 2008

tak ta nasa ma 2mesiace.. v noci spinka krasne ..zaspinka okolo tej 21:00 -22:00 a spinka do 6-7rano :D acez den sui obcas pospinka tie 3-4hodky popapani :Dtakze stym nastastie "zatim" problem nemame
🙂

viktoriakarin
15. dec 2008

Naša malá práve mení svoje spacie návyky.Večer zaspí o tej 20:30, 21:00, papá každé 3 hodiny ale niekeky keď prvykrát zaspí pospí si aj štyri.Tri dni sme boli od druhej alebo od tretej hore dve hodinky ☹ ale už to prestala robiť a prespí.Teraz vstávame o tej 6 a pospí ešte hodinu keď sa napapá potom ešte do7 keď si znova trochu cucne a vydrží nám to aj do 8:30. Potom je hore do takej 11 tej a zabuvá.Vstane, napapá sa a ideme do kočíka,trochu drieme a neskôr zaspí na tri hodinky.Vstane o takej tretej a o 18tej sa kúpkame a kolotoč sa opakuje.Samozrejme že čas si vždy posúva o takú hodinku ale inak fajn.Ale stáva sa že cez deň spí iba pol hodinku a poobede tri h.,potom je hore až do kúpania a to je už veľmi mrzutá ale vôbec nezaspí až o tej 20tej.

skalnicka
15. dec 2008

My mame skoro 5 tyzdnov, cez den spime minimalne - tak ak to spocitam aj s prechadzkou vonku cca 4 hodinky, v noci kym sa uspime je 23.00, o jednej sme hore, o tretej a od piatej uz mame den...na zblaznenie. ani neviem ci je sanca to zmenit...mala niektora mamka take problemy? ako sa to riesilo?

altea
15. dec 2008

Ahoj Skalnicka,no niečo obdobné sme mali aj my so Samkom 🙂
Sofi - jeho dvojča spáva od narodenia ukážkovo 😔 ,pravda kým ju Samko nezobudí,ale Samko ,pamätám si to presne v deň keď sme boli na koxičkách-na kontrole bol posledný ,kedy spal tak ako by mal.Odvtedy spáva denne 20-40 min.,cez obed a to je všetko.Vstávame o tej 7.00 hod.,-Sofi ide už o11.00 spinkať,aj Samko,ale ten je za 20 min.hore a potom až do 21.00 nespí.V noci sa on budí na jedenie 2x a Sofi -tá spinká 😔 cez obed 1,5-2 hod.,potom 😔 o 15.00- 2 hod.,,ale večer je umenie ju dostať do postele 😝 niekedy aj okolo 22.00 hod.,no a tá vstáva v noci 3-4 x na mliečko a to všetko sa deje pravdaže na striedačku,takže blázninec na zošalenie 😀 😀
Vraj to riešiť nemáme,máme počkať,kým deti z toho vyrastú,tak čakáme a nespíme..

stvura
15. dec 2008

Skalnicka...ja som mala presne to iste. Maly bol super spac v nemocnici, potom este prvy tyzden co sme ho mali doma a ako keby utal, koniec spanku po dvoch tyzdnoch. Dokonca nechcel spavat ani rano v kociku, takze som ho len prekladala - kocik, klokanka a tak na striedacku. V noci sa budil kazde dve hodiny, dakedy mal den i o tretej a vydrzal byt hore tri - styri hodiny.
Takze som ho pekne krasne prehupla z jeho postielky do nasej a momentalne spava v noci krasne. Ked je hladny, sam si pohlada prso, nakojime a spi dalej. Prespi od tej osmej do siestej rana s troma-styrmi krmeniami, no nie je to take zle ako predtym, netreba ho hodinu uspavat. Sem-tam si este vyberie povedzme hodinu o nejakej tretej, no potom spi dlhsie. V kociku rano spava tri hodiny, potom poobede uz len na prse hodinu, hodinu a pol.

Este si nepisala ako ti spi maly {ci sam, ci s vami, v perinke, len tak...}. Ja som totizto spravila velku chybu, ze som maleho prestala zavinovat do perinky velmi skoro - asi ako tvoj, mal 5 tyzdnov a kedze mu boli vsetky kratke {on je hrozne dlhy} a trcali mu z nej nohy som perinku zrusila. Take male babetko ale potrebuje byt zavinute, takze doporucujem az do tretieho mesiaca pevne zavinovat a spat na boku, nie na chrbte!
Hlavu hore, vydrzat, urciete sa to zlepsi, prinajhorsom mozes skusit ako mi - spanie s vami, ale od toho sa potom bude musiet oducat ak ti to neskor bude vadit {niektore knizky ale radia aby deticky spali s rodicmi, je to prirodzene i v zvieracej risi, dieta je velmi senzibilne, potrebuje citit matku}.
Inac, doporucujem knizku "Najstastnejsie miminko v okoli", mne sa dostala dost neskoro do ruky, ale su tam dobre finty ako na dietatko do troch mesiacov a vela objasnuje ohladom deti do troch mesiacov.

danka86
15. dec 2008

Priznam sa, necitala som si prispevky, ale potrebujem poradit. Mala mi nechce vecer zaspat.. Skor nez o 23h nezaspi, ked aj nahodou sa podari o 21h, tak za pol hodinu je hore a je to este horsie, lebo zaspi o 1h. Minule vstala rano o 9h a o 23:30h isla spat a medzitym spala dokopy hodinu.. To dieta vobec nie je unavene, pritom lieta po stvornozky, hra sa, stavia sa na nozky.. cize nejaku aktivitu stale vyvija.. Ja uz neviem co mam robit. Vacsinou to je u nas tak, ze zaspi pred pol nocou a vstava o 11h rano (medzitym kazde 3-4h papa) Ale mne by vyhovovalo, keby zaspala o 20h a vstavala o 8h. Vysomaril sa niekto z toho 😀 ak nie, tak som sa aspon odventilovala 😀 😝

spathiger
15. dec 2008

Moj drobec toho tiez moc nenaspi, u nas sa to pocita skor v minutach, ako v hodinach, raz, ci 2x denne. A to ho naozaj davam spinkat az ked je uz mrzuty a sam sa 'pyta'. No obcas prekvapi, ako napr. dnes. Rano vstal o 8h a potom znova o pol 9 zaspal a spal az do 13h! No toto keby som vedela, tak hadam aj okna umyjem :o). Takto som len behala k nemu a kontrolovala, ci dycha. Ale uz vstal a zda sa, ze je v poriadku ;o). Nazbieral energiu a teraz si do vecera este dobre zasportujeme ;o).

cherries
15. dec 2008

fuu ha danka86 tak ja som si myslela ze len moje dieta je cudne ked ide spat o 21 alebo 22 ale vidim ze ti to mas ovela horsie lebo moj vstava o tej 6- 7 rano . Skusim ti poradit ale mam otazku kupes ju kazdy vecer ? Dieta niekedy aj ked je unavene tak nie a nie ist spat , musis ju jednoducho donutit ist spat zo zaciatku ju skus uhojdat , alebo si ju daj ku sebe a hladkaj ........... Vecer ju okup cca o tej siedmej otom jej daj papat vecer neviem co papa ci kasu alebo tak a okolo tej osmej uz skus ju pomaly pripravovat na spanok spievaj jej , hojdaj ju a uvidis ci ti zasi , moj mali tiez nevedel kedy ma spavat a nakoniec som ho ja trochu naprogramovala aby spal v aku-taku urcitu hodinu bude to trvat asi tyzden ale ona sa preorientuje aspon by sa mala . A nejdu jej zubky alebo nepijes kavu cez den sice neviem ci kojis alebo davas um ?

cherries
15. dec 2008

moje babo si od vecera tej 21 alebo 22 do tej 6-7 rano ale to sa medzitym budi na cicu ale oci ma zavrete 😀 a cez den priblizne tak rano ide spat o tej 9 potom spi tak cca 15, 30 min alebo hodku potom okolo tej 12 az 13 ide spat ale to uz spi aspon 1:30 az 2 hod v kuse potom az o 16:30 alebo 17.00 to spi hodinku a potom uz nic az do tej 21 alebo 22 ale povascine jemu sa nikdy nechce spat vidim na ociach ze je unaveny a ked uz zacina byt nervozny tak ho donutim spinkat a potom uz haja ale s mojou pomocou

danka86
15. dec 2008

Cherries, ked sa stalo, ze mala zaspala o 21h, tak o 9h rano vstavala. A ked o 23h, tak o 11h no a to medzitym tak 3-4krat sa zobudi na papanie.. Ja keby som je aj dala o 20h spat, ona mozno zaspi, ale zachvilu sa zobudi a len ju to vlastne prebere, lebo si oddychla 😅 Ja som uz naozaj zufala.. Davam jej na veceru kasu..

spathiger
15. dec 2008

A este, co sa nocneho spinkania tyka, tak okolo 19.30h kupel, jemna masaz, oblecieme pyzamko, zhasneme svetlo, lahneme si spolu a kojime sa. Zvacsa mi uz zaspi pri papani. Potom ho len prelozim do postielky a s malym 'kojacim' prestavkami spinka az do 8h rana. Ak vsak tento 'spaci' cas presvihneme, tak nas este caka parhodinova sichta, kym sa drobcovi podari zaspinkat. Takze, pokial sa da, snazime sa tento rytmus dodrziavat.

cherries
15. dec 2008

fuuha a pytala si sa na to svojej doktorky ? Mozno by bolo dobre navstivit neurologa aby zistil pricinu nespania alebo je to jednoducho take babo ktore nepotrebuje vela spinkat neboj najhorsie su prve tri roky potom to uz ide ale nie prepac toto hovorila moja mama lebo ked ja som bola babo tak som tiez spala asi tolko ako tvoje babo a do troch rokov to trvalo tak neviem ci som ti tymto pomohla kazdopadne sa opytaj na oradni tvojej pani doktorky uvidis nejako ty urcite oradi ...........

cherries
15. dec 2008

ahoj spathiger aj ja musim dodrziavat kupaci ritual lebo otom mali nie a nie zaspat vim o com hovoris 😉

danka86
15. dec 2008

ja uz som rozmyslala nad tym, ze ked sa okolo 7h zobudi na papanie, tak s nou zacnem normalne komunikovat, aby pochopila, ze sa vstava a nejaky tyzden vydrzat a mozno sa jej to posunie, ze zacne chodit o 20h spat.. neviem ale ci to zabere..:-/

cherries
15. dec 2008

najprv to vyskusaj a potom uvidis a hlavne pevne nervy sa nevzdavaj predcasne , musis ju to proste nejako naucit aby vedela kedy je uz vecerny spanok ze sa spi az do rana .............

spathiger
15. dec 2008

Ahoj cherries. Skoda len, ze cez den sa akosi nemozme dopracovat k dakemu rezimu. Lebo ked maly zaspi, tak bud ktosi vrta do panelu, alebo sa vratia s buchotom starsi zo skoly, alebo niekedy staci obycajna hlupost, napr. dam varit vodu, ci vyberam riad z umyvacky a uz je po par minutkach hore. Potom je nevyspaty a nervozny. A zas su take dni ako dnes, ked prespal cele dopoludnie, napriek tomu, ze nam zatepluju bytovku a na balkone, v izbe, kde spinkal, v jednom kuse nadaval robotnik pri stierkovani. Ale takych dni je pomenej :o). Takze doteraz neodpoviem presne na otazku, ako dlho a kolkokrat cez den spinka, lebo je to rozne. Asponze ten nocny spanok mame zvladnuty.

spathiger
15. dec 2008

Jeejda..'máme zvládnutí' som chcela napisat. Nominativ mn. cisla! Ach jo :o).

bimbia
15. dec 2008

Ahojte, moja mala tiež cez den nespinka, su to len nejake minuty a kym ju uspim tak to trva. kojim kazde dve hodiny a je to dost vyčerpavajuce. cez noc je to lepsie.

hankky
17. dec 2008

zdravim vospolok, precitala som si to tu len tak letmo...mam doma 12 dnovu dcerku, ktora nechce spat!!! napapa sa (nemam mlieko takze papa umele), odgrgne si, prebalime ju, ulozime a nic....dokaze byt hore aj hodinu, hodinu a pol...a potom zaspi na hohinu - dve a zase sa zobudi na dalsie papanie. pripadne si zdriemne na pat minut, preberie sa na 10-15 minut, zase si zdriemne a tak dokolecka.... Pri grgani sa naucila zaspat na rukach, takze je problem aj v tom, ze ked zaspi a polozime ju do postielky, tak sa hned preberie a je strasny plac...uz som zufala, nevyspata a vycerpana....take male babo by malo spinkat predsa stale...
este som zabudla, ze sme mali alebo mame koliku...lekarka predpisala kvapky ktore zabrali takze to by hadam malo byt v poriadku uz. no a este ma mucnivku ci ako sa to vola...ma plesen po celej pusinke..vytierame to ale nejak to nepomaha, tak neviem ci ju toto moze boliet...

lucia1004
17. dec 2008

ahoj hankky, dufam, ze aspon nejako ti pomozem, ale chcem este vediet:
1. po napapani, ked mala je hore - place alebo je kludna? ak je kludna, tak je to v poriadku, aj moj maly bol taky, ze hodinu bol hore a az potom na hodinku zaspal do dalsieho kojenia
2. je este malicka, myslim, ze kazdym dnom, ked ziskate "system", tak sa to upravi/zlepsi
3. nie je pravda, ze take male babo ma spat stale, je to individualne a vravim, moj maly spal ako mesacny menej ako teraz, ked ma dva mesiace
4. po napapani, odgrgnuti ju balis do perinky? pri takom babatku je dolezite zabalit ho pevne do perinky (aj kvoli kolike)
5. davate ju stale do postielky? skusila si ju dat inam?
6. vravis, ze mate koliku, ako sa to prejavuje? nie su to len neodchadzajuce vetry? (nas pripad, tiez sme mysleli, ze kolika, ale boli to neodchadzajuce vetry... kvapky - predpokladam Espumisan, Infacol alebo Sab Simplex - pozor, vacsinou pomozu len na isty cas a vravi sa, ze ak nie si si 100-percentne ista, ze to je kolika, nedavaj ich)

lucia1004
17. dec 2008

hankky a este: Cim vytieras pusu?