Koľko spia vaše bábätká vkuse?

mywiel
23. sep 2008

Chcela by som vediet kolko hodin spavaju vase babatka cez den prip. cez noc vkuse bez zobudenia?Ak sa to da nazvat hodin, lebo moja mala ma niekedy len 5-15 min. siesty cez den a inokedy prespi 5 hodin vkuse bez papania... 😕 😅

tomzuzka
23. sep 2008

mywiel, náš malý prespal do tých dvoch mesiacov tiež aj 5 hodín v kuse/cez deň, bez papania/, v noci sa budil 2x
Teraz/má 4 mesiace/ spáva cez deň už menej, ale je to rôzne/niekedy 2minúty po hodinovom uspávaní :( , inokedy aj dve hodinky. prišla som an to, že musí mať absolútny kľud, aby ho nič a nikto nebudilo,predtým mu nevadili najrôznejšie hluky, spal ako drevo🙂
v noci, keď spí so mnou, tak sa ani neprebudí, len tak v spánku sa napapá/2-3x/

martinka79
23. sep 2008

mywiel já si myslím, že je to individuální, ale my spíe docela fajnově dopo tak 2-3někdy i véce hodin a odpoledne tak 1-2hodinky. v noci se budíme 2krát jednou v 02.00 apotom na ránem, ale josu dny kdy se budí od půlnoci co dvě hodinky. a přes den toho někd také nenaspí mnoho. 🙂

janulle22
23. sep 2008

malej mi pres den spi tak 2h a v noci od 20:00 do rana do 7:00...nadhera nestezuji si🙂

slavica2
23. sep 2008

Hanicka spinka tak max 2 az 3 hodiny 🙂
ale pozorujem u nej to co pise tomzuzka, malinka potrebuje mat absolutny klud pri zaspavani, vadi je TV, pred tym nie.

ivka2812
23. sep 2008

my sme na tom so spánkom super.Malá(4 mesiace) si medzi každým jedením pospí 1/2hodinku až hodinu,niekedy sa to pretiahne až na 3 hodinky.A v noci sa vôbec nebudí.zaspí o 9 večer a zobudí sa až o 6ráno. 🙂 🙂

mywiel
autor
23. sep 2008

Tomzuzka, Slavica jej zatial hluk nevadi mozno sa to casom tiez zmeni? 😕

Martinka urcite je to individualne, len som chcela potesit, ze nie som sama, ked malu musim vkuse navlacat na rukach doma lebo inac nezaspi, a chcela som aj porovnat ci priblizne rovnako stare baby spia podobne dlho... 😅

Janulle no pri vasom veku je uz normalne ze sa v noci nezobudi nie?

Ivka tak to mate super zariadene. 😀

betina1984
23. sep 2008

No my sme spávali keď bola menšia, aj 2 hodiny v kuse, myslím cez deň, potom sa najedla, pokukala a spala zase a to bolo dokola. Večer ľla spať okolo 21.00, na kojenie vstala okolo 2.00-4.00 ako kedy a pak spala. Teraz cez deň spí dokopy nejaké 3-4 hodinky. Teraz keď je chladno, je to lepšie, vonku prespí 1,5-2 hodiny, vnútri max. 30-45 minút. Večer ide spať okolo 20.00-20.30, vstane na jedenie zase ako kedy. Raz o 1.00, inokedy aj o 4.00-5.00, ako sa jej chce. V poslednom čase robí v noci bordel, asi jej ide už tretí zub...

stvura
23. sep 2008

Juj, tak to vam tu vsetyzm ticho zavidim. Moj Alex spi fakt zle a to ma 5t. Rano spi max 2 hodiny, poobede 2-4 hodiny podla toho aky ma den a v noci spi prerusovane asi 5 hodini.
Kojim 3-4x v noci, cez den kazdu 1,5h max 2 hod. To nehovorim ze rano o 4tej uz halabusi...

davulinek
23. sep 2008

mywiel:muj malej spinka skoro porad,jak pres den tak i pres noc.Pres den papa kazdy 2,5hodiny,z toho tu hodinku a pul pokoukava a zase spi.Vecer jde spinkat okolo 8h a vydrzi mu az do 4 az pul 5 do rana a to se napapa a mam tak do pul 8 h.klid a tak je to porad dokola asi uz mesic.Hodne rychle se nam to upravilo.

jeana
23. sep 2008

mywiel nasa lili spinka celu noc cca od 10.00 do 06.30 a cez den hlavne v poslednej dobe cca 3-3,5 hodinky cez obed a potom je hore az do tej 22.00,medzitym mozno nejaky kratucky spanok.. le to je vsetko 🙂

robi
23. sep 2008

ahoj, tak u nás je to malá katastrofa 😒
večer sice usínáme krásně, pravidelně před 19 hod už spíme, ale budíme se: 20.30, pak za půl hodiny kňourá, pak 22.30 (chce být se mnou v posteli a podudlat si), a tak to jde celou noc. budí se po 2 hod, zjistí že nemá v pusině prso, protože ji dávám do postýlky spící. Párkrát jsem usla u kojení a spaly jsme spolu a už chce být se mnou pořád, takže v noci spíš nespí než spí...
Dnes naše malá spala: dopoledne půl hod, přes poledne půl hod, a pak od 14 hod spala 1,5 hod... Takže přes den spí dohromady tak 2,5 hod. Když bylo pěkný počasí, tak jsme byly pořád venku a spala v kočáru dopo 2,5 hod a odpo 2,5 hod. Tento týden slavíme 5 měsíců, já slavím, že jsem se 5 měsíců nevyspala 😝

janulle22
23. sep 2008

mywiel -malej se nebudi uz od 4mes co mame vecer kasicku...jen kdyz mu rostou zoubky tak se vzbudi ale dam mu cumel aspime dal.. 😉

strasska
23. sep 2008

Ahoj, tak my spime cez den velmi malo. 30minuta je zacarovana, v 90% denneho spania sa vzdy po pol hodinke zobudi. V kociku sa uz spat ako tak naucil, predtym to bol zakazdym aj polhodinovy rev. Naobed sa ho snazim naucit na postel, ale zlyhavam. Vecer zaspava medzi 20.00-21.00, v noci sice nebuntosi, len sa napapa a spi, ale papa kazde 2 hod 😠 Vstavame potom po 7.

tomzuzka
23. sep 2008

mywiel-
asi sa to zmení- ja som sa tiež radovala a aj trochu chválila, že nášmu malému môžu aj tanky okolo hlavy chodiť a neprebudí sa, a teraz zaspáva aj na trikrát, lebo zakaždým ho niečo vyruší, hoci len to keď ho prekladám z postele do postieľky.večer zaspával po kúpeli a papaní sám/uložila som ho ešte bdelého do postielky a do 20 minút zaspal/, teraz ho nemôžem takto nechať, lebo sy už aj pretáča a všetko ho zaujíma a potrebuje mať spoločnosť. každé/takmer/ zaspávanie riešime tak, že ho poležiačky dojčím v posteli a potom ho preložím do postielky.

stvura-tak to máš pestré.. držím palce, snáď ti začne malý lepšie spávať.

mywiel
autor
23. sep 2008

Jeana ty vobec nekojis v noci? No to sa potom super vyspis, ja kojim tak 1-2x za noc.

motylek
23. sep 2008

Tak mě malej spí od narození cca od 20:00, tak do 4:30-5:30 (jak kdy) a přes den si jako u Ivky schrupne mezi jídly 1/2-1 hoďku. Ja na umělým mlíčku, tak možná je to trochu i tím.

domulienka
23. sep 2008

Ked som cakala moju tretiu dcerku tak som sa najviac obavala toho ze ako bude v noci spavat ,predsa som si za tie roky odvikla ale reku ,vsak to zvladneme.Prisli sme domov z porodnice a mala prespala cele noci a aj cez den vela to som chodila stala pozerat ci dycha.Tak od tretieho mesiaca spinka doobedu tak 2 az 3 hodinky a poobede tak 1az 2 hod. , v noci sa teraz obcas zobudi asi zly snicek ale dame trochu cajiku a cumlik a spinkame dalej. Stale sa kojime a papkame uz prikrmy. Neviem cim to je ze mi da dcerka aj pospat a aj vela roboty porobit.Prva dcera bola tiez taka ,za to druha mi dala zabrat vstavanie a papkanie v noci az do troch rokov.Deti su rozdielne.

shela
23. sep 2008

nasa mala do 3 mesiacov spala tak ze 3 hodinky a kojenie, rebalovanie, trosku pokukala a zasa zaspala na 3 hodinky...vecer okolo 8 sme ju okupali a potom spinkala az do 6 rana...prve 3 tyzdne ked sme prisli z nemocnice sa budila v noci len raz okolo 4 a potom uz prespinkala celu noc...teraz si zasa spravila taky rezim ze ide spinkat okolo tej 10:30 a vstane o 14- 14:30 a potom ide spinkat o pol 7 vecer

cartmanko
23. sep 2008

vy sa mate, ja sa akurat stazujem v teme ako kompenzujete nedostatok spanku 🙂

mywiel
autor
23. sep 2008

Domulienka tri dcerky, to je super. 🙂 😵

shela
23. sep 2008

cartmanko...neviem ti s timto poradit..nasa mala to robila automaticky...samozrejme niekedy protestovala ale aj tak som ju dala do postielky ked prisiel jej cas...pomurcala si 5 minut a potom zaspinkala...skus sa opytat mamiciek v teme kazde dieta sa vie naucit spat...mozno o par mesiacov ich nastivim aj ja lebo neverim ze opat sa nam postasti taky spaci anjelik...tentoraz to bude pre istotu diablik 😅

cartmanko
23. sep 2008

🙂 musim precitat knizku nech nemam uplne irelevantne otazky a nemam kedy....hehe

shela
23. sep 2008

😀 to ti verim...ved nemas cas ani kusok oddychnut...

domulienka
23. sep 2008

Mywiel ano je to super mat tri baby, mojho muzicka volaju v robote pan kral.Vzdy sme este planovali tretie babenko, vsetci nam priali chlapceka ale my sme radi ze mame dievcatko a je zdrave.Beriem to aj tak ze ked ona bude mat 10 rokov tak jej starsie sestry budu mat 23 a 21 budu mozno niekde na skolach osamostatnene a doma budeme mat stale este niekoho. Odporucam velmi.

maaja
23. sep 2008

nooo neviem ci 18 mesiacov je este babetko, ale nas drobec by snad spal aj cely den keby sa dalo ... ide spat tak okolo pol deviatej a spi tak do pol deviatej - cize 12 hodin ... v tom sa dva krat preb udi na mlieko - raz okolo jednej v noci a druhy krat pred siedmou ranou, ale to je len take mrnknutie, vypije mlieko a aspi dalej ... no a cez den spi aj dve - tri hodky 😀

takze ja sa na nedostatok spanku stazovat nemozem 😀

miroslava72
24. sep 2008

Dobre ranko.Pridam sa aj ja k vam.Nasa mala spi v noci dobre.Ide spat asi tak okolo 20.00 a spi az do 2.30,nakojim a potom spime tak do 6.00.No ale potom je to uz horsie...si potiahne uz len hodinku a inac cez den vo vnutri spinka len v takych 15.min.intervaloch...skor len tak drieme...Najlepsie sa jej spinka vonku ....tak sme tam aj dopoludnia asi tak 3-4hod a potom popoludni asi tak 2.hod.Ostatok casu sa len nosime a placeme...ale ved ono sa to snad zmeni a aj cez den to bude domka lepsie.Starsi syn bol na tom omnoho lepsie,ale ten nebol vtedy kojeny...ale ved kazde dieta je ine..jedinecne.

avanka
24. sep 2008

Tak my spime este stale, ukladame ho spat okolo 7, o stvrt na 8 uz spi, vstava okolo 1 a 6 na papanie, potom spinka az do 9-pol 10, napapa sa a spime tak do 1-pol 2 potom nas drobec funguje tak hodinku a znova ide spat 😀 😀 je to taky nas spachtosko
Mywiel, ja som maleho naucila spavat na brusku v postielke s cumlikom a tam prespi aj 3 hodiny v kuse 😀
Takze my mame spanku aj prebytok...tymto nechcem provokovat, ale kazde dieta je ine, ako napisala Mirka

nensy
24. sep 2008

tak naše malá spí tak 2hodky dopoledne a pak tak 1hod poo a večer od 20hod do rána do 7 takže paráda 😀

katka.1
24. sep 2008

Dobre ranecko. Nasa mala Kristinka ( 4 mesiace ) spi vecer od 20hod do rana do 5-6. Raz sa zadarilo, ze potiahla az to 9:30 hod. 🙂 A cez den si pospi tak rozne. Ked sme vonku, tak potiahne aj 2 hodky vkuse. A ked sme doma, tak si da take 40 minutovky vzdy ked sa napapa . Ale uplne najlepsie sa jej spinka vonku.

wali
24. sep 2008

nas maly, ked bol mensi, spaval 2x cez den - doobeda 1,5 hod a poobede 1 hod. a tiez sa mu najlepsie spavalo vonku. v noci to byvalo horsie, to sa casto budieval, ale po 5. mesiaci sme si nasli rezim a odvtedy spi celu noc (samozrejme obcas su vynimky, ked ma napr. sopliky, ale to je normalne).