Koľko tekutín denne by malo prijať ročné dieťa?

davidko7
25. nov 2008

baby,koĺko tekutin ma vypiť denne skoro ročne dieťa.Ako som už spominala,maly odmieta mlieko a najnovšie aj čaj.V polospanku vypije 100 ml mlieka a čaj behom dňa okolo 150 ml.Takže dokopy 250 ml,čo sa mi zda veľmi malo.Rata sa aj kaša,kde sa pridava voda?On nie je smadny,nechapem...

krista
23. jan 2009

jakoubka • 1d • Dnes v 19:30
ahoj
Kolik tekutin vypijí vaše dítka denně?Myslím tím jen čaje,štavičky.

radka.m.
23. jan 2009

ahoj,tak zrovna dneska jsem to počítala,protože tak jednou týdně to počítám pro svoji kontrolu,dneska jsme vypili kolem 1litru,pijeme čistý,neslazený,sáčkový čaj.

martina46
23. jan 2009

my sme dnes vypili 3.5dl, huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀
samozrejme vsetko lyzickou s knizkou a hrackami v ruke, aby sme si nahodou velmi neuvedomovali, co to ta mama robi 😅

jakoubka
23. jan 2009

raduš děkuji.My tak dnes 750ml.Někdy si říkám jestli mu nic není,když tak pije 😕
Jsem taková ta matka ,co za vším všechno vidí ☹ 😕

jakoubka
23. jan 2009

jj a taky pijeme neslazený čaj 🙂

radka.m.
23. jan 2009

jakoubka-čím víc,tím líp,v tomto případě nemusíš mít strach,pitný režim je pro děti fakt důjavascript:addEmoticon('😀','vBody')ležitý,ale taky raději všechno kontroluji-pro jistotu 😀 😀

martina46
23. jan 2009

myslite, ze ked do malej budem takto tlacit co najviac vody, zvykne si na to a zacne mat konecne pocity smadu a pit normalne???? 😒

jakoubka
23. jan 2009

marti-Kubík začal nejvíc pít až když jsem mu koupila v DM flaštičku s brčkem. 🙂 Cítí se důležitě ,když pije s brčkem 😀

martina46
23. jan 2009

z tejto slamkovel si mala potiahne aspon parkrat, ostatne pohare 0 bodov. cize aj u nas vedie slamkovy pohar. ale teraz zial len lyzicka ☹

marcelka
24. jan 2009

Ahojky všem..ohledne tech tekutin..mému synovi je 7 mesícu a 15 dní a vypije sunar ráno 250ml nekdy mu ho dám i vecer místo kase..střídám to a caje vypije za celý den nez jde spá 0.5 litru(2 láhvičky) a pres noc to samé taky 0.5 litru a doktorka me pochválila, že to je v porádku a pije jak má..vážíme 10.5 kila..

nimi22
24. jan 2009

jaj maminy tohto sa bojim aj ja, moj maly nic nechce iba MM, davam mu vodicku alebo destky cajik z hrnceka a par glgov si dal ale t je vsetko, dufam ze to nevadi, nechce flasu, take musim ho ucit z hrnecka, a v noci nic, ma este niekto take skusenosti, tym ze pije MM neviem kolko za den vypije ale prikladam ho 5 krat za den, tak dufam ze to staci 😉

radka.m.
24. jan 2009

nimi-je určitě lepší,když prcka naučíš přímo na hrneček,než na lahev,budeš mít pak o práci mín,jak ho pak odnaučit od lahve.ale zase pokud některé děti jsou ochotny pít jenom z lahve,tak proč ne?důležitější je,že pijí,z čeho pijí,to už je vedlejší.a nemusíš se obávat,že ti zezačátku vypije málo,bud trpělivá a pořád mu nabízej a on si časem zvykne. 🙂

andy80
24. jan 2009

marcelka: to tě pochválila i za to, že ti vypije přes noc 0,5 litru? V noci by se pít nemělo. Ledviny si potřebují odpočinout.

martina46
24. jan 2009

andy80, to snad neplati o dospelych, ja som v noci desne smadna, vypijem aj pol litra vody....

nimi22
24. jan 2009

radka.m asi mas pravdu, dik

nezbedna02
17. apr 2012

@saska.t no moj maly ma rok a vypije caju za den hadam skoro 2 litre a neratam tam jedlo a mliečko ma len večer

marrgret
7. aug 2012

Náš malý má teď 10,5 měsíce a ráno otevřu 1,5L láhev kojenecké vody a večer není... Takže doufám, že je to dostatek... 🙂

anjelicek26
7. aug 2012

@marrgret - no pokial vazi 15 kil, tak je to ideal, ale takto, ved pije este aj mlieko, nie? Cukor ma v poriadku?

marrgret
7. aug 2012

má 9 kg a rád pije... V tom 1,5 lirtu je 400ml mléka a 200ml kašičky. zbytek vetšinou vypije jako čajík.