Koľko tekutín denne by malo prijať ročné dieťa?

davidko7
25. nov 2008

baby,koĺko tekutin ma vypiť denne skoro ročne dieťa.Ako som už spominala,maly odmieta mlieko a najnovšie aj čaj.V polospanku vypije 100 ml mlieka a čaj behom dňa okolo 150 ml.Takže dokopy 250 ml,čo sa mi zda veľmi malo.Rata sa aj kaša,kde sa pridava voda?On nie je smadny,nechapem...

terreza
4. dec 2008

a co rikas na nas radko?🙂 😉

radka.m.
4. dec 2008

terrezko-a kolik vážíte?

andy80
4. dec 2008

radko, vůbec si se mě nedotkla, já jen psala to, co jsem se dozvěděla já a psala jsem taky, že jsem si myslela, že to tak má být a třeba to tak opravdu není. Asi jsem to napsala trochu zmateně, to se omlouvám. Infekční jsme absolvovali na Bulovce. Ostatní v Motole, protože naše bývalá dr z Prahy nedala na Motol dopustit, přestože jsme to měli do Motola přes celou Prahu.

terreza
4. dec 2008

no kolem 9kilo.. 😒

radka.m.
4. dec 2008

terrezko-těch 600ml je fakt pod hranicí,ale já myslím,že to není tak hrozné.jestli má ještě nějaké příkrmy,tak bych mu je dost naředila vodou a zkus,když ti malý spí přes den,tak mu ze spaní dát flašku s čajem-sací reflex,většinou to zabírá,doporučuje se to i při bojkotu mléka.jinak bych to nevzdávala a třeba fakt každých 10minut bych ho otravovala s čajem.ale ze spaní by se měl určitě aspon trochu napít,vzhledem k tomu,že ti pije dost mléka,tak u něj sací reflex určitě funguje dobře.

paula80
4. dec 2008

andy80,radka.m.
v našich nemocniciach sa všetko, čo bábo príjme sa píše do bilancie tekutín, preto asi vzniklo to nedorozumenie medzi vami, a každý deň sa to spočíta a zapíše ako denný príjem tekutín.Tak potom asi naozaj všetko rátajú ako príjem tekutín.
Inak múdre knihy píšu, že dieťa po pol roku má vypiť 500 ml mlieka a mať 3 príkrmy.Tak potom neviem, podľa čoho sa riadiť.

andy80
4. dec 2008

paula: jj taky jsem četla, že děti do roka mají vypít 500ml mléka a mají mít 3 příkrmy (ovocný, zeleninový a jogurt). Někde zase píšou něco jiného, tak je to fakt složitý, podle čeho se řídit.

kate77
4. dec 2008

Hm a ja si do pitného režimu počítám i kaši a přesnidávku..jak to mám dělat?malá má skoro 8kg,pije 800ml UM + 50g příkrm nebo kaše..čaj učím..nebo vodu...ale max 20ml na den...a někdy to vyblinká,protože má jěště reflux..do mlíka dávám Nutriton,aby se zahustilo..Pokud ji naleju čajem,hrozí,že ho vyblinká..kdyby místo toho snědla kaši 150ml..tak je to dobrý,nevyblinká,ale není to tekutina????

radka.m.
5. dec 2008

kate-já si myslím,že těch 800ml,když vážíte 8 kg v pohodě stačí,samozřejmě bych nadále zkoušela i ten čaJ,ale těch 800ml by mělo stačit.co by za to jiný maminy dali!

libka1
5. dec 2008

Do 10 kg by malo dieta pit 100 ml tekutiny na kg telesnej hmotnosti.
Od 10-20 kg 1000 ml + 50 ml na každý kg nad 10 kg telesnej hmotnosti
Od 20-30 kg 1500 ml + 20 ml na každý kg nad 20 kg telesnej hmotnosti
Tak ako tu už ktosi pisal, voda je aj v ovoci, polievke, kasi.... 😉

Skuste tento napoj, nam velmi chuti, tiez sme doteraz toho vela nenapili, ale tento berie:
1 mensie jablcko, par platkov suseneho jablcka zaliat vodou, zhruba 1,5 dcl, priviest do varu, odstavit, nechat 10 minut vyluhovat, precedit, je to chutne, mierne sladkave a zdrave 😉

kalo
5. dec 2008

Naše malá /17měs./ váží něco kolem 8,7kg a nedovedu si představit, že bych do ní nalila litr čaje 😀 😀

libka1
5. dec 2008

To nema byt predsa len caj 😕 To je aj mlieko, v ovoci, zelenine 😉

kate77
5. dec 2008

Joo??stačí?tak paráda,já že nám chybí tak 200ml...protože jí bude 5 měsícu,jěště pořádně nepřikrmujeme..sní tak max 50g masozel.příkrm nebo něco a ostatní jen mlíko..a když jsem to přepočítala ,že jste psali na kg váhy 150-200ml..tak to bylo málo...
Takže je to tak,že stačí100ml/kg??to by sedělo...díky moc...

radka.m.
5. dec 2008

Kate-tam se jedná spíš o tekutiny,když už jsou na příkrmech,tak aby se nahradila tekutinama ta pevná,nebo kašovitá strava.

libka1
5. dec 2008

Kate to mas uplne v pohodke 😉

petra15
5. dec 2008

ahojte, moj maly ma 6 mesiacov a 3 tyzdne, 9 kg, zje 2 prikrmy (ovocny a masovozeleninovy)denne (tie vacsie) a vypije okolo 500 - 600 ml UM + 50 ml slivkovej stavy denne. Ine tekutiny odmieta. Ked som to konzultovala s jeho detskou lekarkou, povedala, ze na jeho vek a vahu je to primerane, ze si nemam robit starosti ohladom tekutin, ma ich dostatok.

misakulicka
9. dec 2008

Holky poraďte:malej má skoro 9 měsíců. Vehementně od malinkatého miminka odmítá čaje. Když si čirou náhodou cucne, tak pak se mi zdá, že má rozhašenou trubici, žgroglá to v něm a je tam samá bublina v břiše-no prostě podle mě mu to nesedne...Co mám dělat, když mě už dlouho tchýně "radí" že mu mám dávat čaj....a teď s tím začla i mamka, ale když on ho nechce.....přece mu ho nebudu dávat násilím....

amarelka
9. dec 2008

misakulicka ahoj, skúšala si džusik? 😕 z takého ovocia, ktoré mu chutí, možeš aj trošku rozriediť vodou alebo mu ho pridať do čajíku

michaela31
12. dec 2008

Moja dcéra ma 7 mesiacov a posledný týždeň má problém s mliekom. On ten problém už máme dlhšie len teraz sa to už vyhrocuje. Napr.:
00:00-90 ml UM
4:45-90 ml UM
9:00-130 ml ryž. kaša
12:05-125 g zel.polievočka
14:30-50 ml UM
16:00-160 ml zel.pol.
19:05-100 ml kaša
Pri pití mlieka a aj kaše ju naťahuje . Ako je to u vás ? Ďakujem.

beelinka
12. dec 2008

Misakulicka aj my sme začinali najskor som mu davala striekackou, ale bol cely bez seba, hadzal sa a plul to von. Tak som skusala mu dat ochutnat dzusik a ten mu chutil tak som mu ho stale viac aviac riedila aby nebol taky sladky a teraz mi uz vypije aj čajik-ale nic bylinkove stoho ho nadrapuje, ale davam mu jablcko s medovkou a pod

lu777
12. dec 2008

dobra diskuse, diky...
ja mam jiny dotaz - co s ditkem, ktere by pilo jako drak - ale jen mliko? 😅
od 5. mesice ucim piti vody nebo caje... skoro pokazde, kdyz nabidnu, tak pije, ale malinko.. casto vyplivuje, jakoby si tim spis vyplachoval pusu 😅

takze nas den vypada takhle
7.30 150 ml UM
10.00 180 g ovoce (vetsinou cerstveho, ted tak napul s presnidavkou, kdyz neni dostatek neexotickeho ovoce)
13.00 180 g zelenina, 2x tydne maso
16.00 180 g jogurt Hollandia
18.30 kase ze 120 ml UM
19.30 80 ml UM (s tim, ze odmerky mlika davam jen jako na 60 ml, tech 20 ml je navic, aby trosku vic vypil)

a k tomu vypije v prubehu dne asi 200 ml vody nebo slabsiho neslazeneho caje

je mi jasne, ze je to malo, ale uz mi dochazeji napady... zkousela jsem ruzna pitka, ruzne caje, teple i studene... urcite by pil vic, kdyby to mel slazene, ale mame v rodine dost velkou kazivost zubu a ja byla jako mala doslova zavisla na cukru, takze z toho mam hruzu...

poradite nekdo? jasne, ze nabizim porad dokola.. ted jsem ho nechala si s hrnickem pohrat, aby si ho vic omakal chvili sam... taky ho nekdy davam dolu z linky, aby na nej videl a sel si pro nej... on si da pitko do pusy, vypije asi tak 1 ml a smeje se... asi neni dehydrovany, ale myslim, ze by mel pit vic... ted ma nejakou vyrazku a zminila jsem tohle kozni doktorce, ale ta hned rezolutne prohlasila, ze s kuzi nema pitny rezim nic spolecneho...
ja ale vsude v casopisech pro zenske ctu, ze na krasnou plet se ma hodne pit 😕

jinak s pitim si porad rikam, ze se to pak treba najednou zlomi... jenze on i strasne slini (porad, i kdyz mu nerostou zuby, uz od 2 mesicu), takze se nekdy divim, ze vubec neco vycura ... rikala jsem si, ze bych si treba mohla spocitat ty mokre plinky jako se to doporucuje u zacatku kojeni a tak, jenze on je v jedne plince 13 hodin, kdyz spi... ta je teda pak totalne durch, nekdy se i droli.. tak nevim, mam to pocitat asi jako 3 plenky nebo jak?

ono s temi ml na kg je to krasny, ale ja ctu treba, ze dospely ma pit 3 litry... to ja naprosto nedam.. kdyz jsem to zkousela, tak chodim co 20 minut na zachod, to bych nemohla ani z domu... vypiju tak okolo 1.5 litru, v lete 2 litry... takze s ohledem na tohle zas nechci dite silene nutit do piti, jednou bude velkej a bude pit stejne kolik bude chtit... spis se bojim, aby se nenaucil na sladky, protoze my to mame v rodine, bracha pak obeduje susenky a svaci pernik, to je fakt hrozna "vyziva" 🙄

andy80
12. dec 2008

Dneska jsem byla se starším synem u doktorky. Má průjem, tak nám nasadila dietku a řekla, že musí mít alespoň 1,5 litru tekutin. No to jsem vyvalila oči, že to nevypiju ani já a ona mi řekla, že bych měla vědět, že dětem se do pitného režimu započítává ovoce, polévky. Tak jsem se rovnou ptala na kojence. Říkala jsem, že malá dřív vypila 2 hrnečky vody, čaje, šťávy a teď mi nechce najednou pít ani vodu, ani čaj a ani šťávy, což je div. Tak se mě ptala kolik čeho přes den máme a řekla mi, že je to dostačující, že kojencům i zdravým se do pitného režimu počítá ovoce, kaše, polévky, přesnídávky.

07:00 200ml UM
11:00 200ml masozeleninový příkrm nebo zeleninová polévka
13:30 200ml UM
16:30 bílý jogurt
18:30 ovoce nebo přesnídávka
19:30 200ml UM

Dřív jsem dávala jogurt s ovocem dohromady, ale nakonec jsme to vymysleli takhle a večer nemusíme dávat kaši, ale stačí jen UM. No a vypije mi teď max. 100ml jiných tekutin. Nevím, proč najednou přestala pít. Asi jí přestal bavit hrneček

krista
28. dec 2008

davidko7 • 1d • Dnes v 18:30
Ahojte,moj syn ma 12 mesiacov a doteraz vypil denne cca.150 ml čaju.Posledne dni strašne plače a stale by pil čaj.Chory nie je.Kolko čaju vypiju denne a naraz vaše deti?

junovka • 2d • Dnes v 18:54
davidko, ked moja Nely vypije pocas dna 260 ml cajiku ci vody, tak som rada....aj ked je to malo 😒

bubba • 1d • Dnes v 18:58
to zalezi aj od toho aky caj ja osobne som raz skoro vracala od zeleneho caju vypila som asi liter 😅 😅 cierny caj obsahuje tein a bilinne caje s tym by som to tiez nejak moc neprehanala.ja moc caj nedavam iba pocas ranajok alebo vecere alebo ked dojdeme vymrznute zvonku skor sa obavam toho aby mojej dcere nezhnili predne zuby ako detom u nas v susedstve,vyzera to strasne a urcite to ponesie nasledky aj na trvacne zubky....takze ja som radsej za cistu vodu a aj som tam malu naucila skor na tu vodu a nebolo to lahke ale dalo sa to zvaldnut

junovka • 2d • Dnes v 19:01
bubba, pokial nebudes cukrit cajik, tak by zhnit zubky nemali 😉

jandalinka • 1d • Dnes v 19:36
já střídám různě bylinné,ovocné,jablečné apod.čaje,takže do 1roku jsme vypili cca.150ml a poslední dobou vypijem i 3lahvičky 150ml a prý je to lepší než těch 150ml za den.....někde jsem četla co 1kg dítěte to 100ml tekutin za den,takže se docela tímto řídím a když nepočítám mléko ráno a večer dohromady 480l,tak až teď po 1roce věku tomu odpovídáme a zdá se,že jsem míc umrčení,když víc pijeme,takže čím víc,tím líp 😉

sirinka • 1d, 19tt • Dnes v 19:38
presne tak, zalezi od toho, aky caj...ovocny nesladeny podla mna moze kolko ma chut. bylinkove caje treba s mierou a cierny a zeleny by som nedavala vobec.
roibos je super, ten tiez moze, kolko ma chut.

slunicko552 • 1d • Dnes v 19:41
Tak já čaje taky střídám,pije i vodu,ale stejně vypije skoro prd ☹

digysa • Dnes ve 20:06
my mame iny problem....moja mala sa v noci zobudi aj 3 krat a len by pila a pila. Mlieko nechce, to som uz skusala. Ona je proste v noci smadna. Ja som sa uz nevyspala ani nepamatam. Skusala som jej aj nedat, ale to je rev, ako keby som jej nohy lamala.
My vypijeme asi tak 300ml od rana do vecera. Ale moja dcera ma iba 9 mesiacov.

lena13
28. dec 2008

ahoj holky,nase mala od malicka hodne pije.Ted co ma rok vypije i nekdy jeden litr,vetsinou,ale 750ml 😵 doktorka s tim byla hodne spokojena - ja taky 😵

akrima
1. jan 2009

Ahojte, nam na prednaske o zdravej vyzive deti rozpravala odbornicka, ze pitny rezim by mal byt v pomere priblizne - 4 dcl vody na 10 kg ( nerata sa do pitneho rezimu voda v kasi, v prikrme alebo v UM...)

martina46
1. jan 2009

akrima,
nasa vypije tak 50ml 😀 😅

ale mam otazocku. viem, ze je to asi zbytocne sa pytat, ale predsa. jedna babska rada, dat dietatu do vody stipku vina, ze to zvyklo zabrat, naaaaaaaaaaaahodou ste to niektora v najvacsom zufalstve neskusili? 😅 🤐

este jedna otazocka. nasej malej chuti z tektin iba sunar (ak neratam tych 5 hltov vody denne), lenze nemozem ju ladovat mliekom, lebo sa zasyti a nebude mi ine. rozmyslala som, zacat aspon na zaciatku so sunarom a robit ho postupne redsim a redsim, az z toho bude voda a takto ju na nu zvyknut. neviem ale, ci sa mi ju takto podari prekabatit. nemate podobnu skusenost za sebou?

akrima
1. jan 2009

Ani nasej malickej sa nedari dodrzat pitny rezim. Mala by vypit cca 320ml a vypije cca 150ml. To s vinom som nepocula a ani by som to neskusala.

moncici80
1. jan 2009

ahojte ak mozem pridam moju skusenost.moj syn tiez nema rad nejak vodu ani caj len mlieko stale tak som to tiez skusala vselijak ale teraz mu spravym jablkovu stavu s vodou .samozrejme viac vody a to mu chuti a davam stale menej stavy.ale nie kupovanej stavy samozrejme.a skusila som aj flasu vymenit mozno aj to pomohlo..... 🙂

lu777
2. jan 2009

tak ja jsem ted do caje zacla pridavat Yacon sirup Bio, je to od Lifefood, takze to neni tepelne zpracovane a je tam i zelezo a tak... no a pije o neco vic...
a zkusila jsem taky Bio tisici caj a stridam ho s Megafytem ovocnym

zkousela jsem i tvrde pitko, i slamku, i z hrnecku... ale to nepije pak skoro vubec, chce proste svuj hrnecek...
zkusila jsem mu do tech pitek dat i mliko ktere miluje, ale proste je zatim nechce

zato se nam ale dari jist vetsi kousky a to i z vidlicky, tak aspon pokrok v tomhle... zkusila jsem i dat suchy chleba, jestli by nemel vetsi zizen, ale nemel.... spis se musi odchytnout v dobre nalade... a tuhle pomohlo, kdyz jsem z jeho hrnicku s mekkym pitkem pred nim pila jakoby ja a ukazovala jak je to dobre, to se smal a pak se opicil

katuska85
9. jan 2009

ahojte.tak si to tu pročítam a taky přidám trošku do mlýna.Do pitného režimu dětí se samozřejmě ovoce počítá a polévky taky.přesnídávky ale ne. a Radko.m nezlob se ale připadá mi žes asi snědla všechnu moudrost světa vid?nejen tady ale už jsem si toho všimla na několika diskuzích.mějte se holky fajn a hodně úspěchů s dětičkama přeji