Koľko vážili vaše deti po umelých vitamínoch?

renatkas
23. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat tych mamiciek, ktore pocas tehotenstva uzivali umele vitaminy, s akou vahou sa vam narodili deticky? Vsade citam ze uzivat vitaminy typu Calibrum a pod. je zbytocne a rodia sa z toho velke deti, ale pre pokoj na dusi ich radsej uzivam...

Dakujem.

akzeret1
30. júl 2009

já užívala denně od začátku těhotenství do konce GS Mamavit a malá měla 2,97kg
Taky nám na předpor.kurzu asi v 35tt říkali,že máme přestat brát těhu vitamíny,že budem mít přerostlý děti,nějak tomu nevěřim a zelenině a ovoci moc nedam tak jsem poctivě zobala 😉

petulka12
30. júl 2009

ahojky tak já brala calibrum mami od 3.měsíce do konce těhotenství, 14 dní před termínem mě doktor strašil velkým děckem, nakonec jsem rodila 41tt a malej měl "jen"3550g což je normál, takže nevěřim tomu že po vitamínech se rodí velký děti 😉

beruska2x
30. júl 2009

ja tomu taky neverim, btrala jsem ho Calibrum mami uz mesic pred otehotnemi a pak cele tehu a malej mel 3150g a 50cm coz je naprosto normalni bezne velike dite 😉

karenina
30. júl 2009

neužívala jsem žádné umělé vitamíny, Rézinka měla 4650 g, tak mi to doktoři nevěřili, že prý dneska ty pilule polykají všechny budoucí matky 😝

nikollette
31. júl 2009

Ja som jedla calibrum mami, 2x denne,a maly mal vahu 3330g.. čiže že vraj ukážková váha 😉
a kebyže ich nejem , myslím že by mal možno aj menej, lebo ja som nebola velký jedák v tehotenstve... moc mi nechutilo...

miskachrumka
31. júl 2009

no ja som raz spapala vitaminy mamavit a to je vse !ja som tiez velky papac nebola ale sladkeho som jedla stale ine mi nic nechutilo len sladke som bola schopna na posedie zjest 6keksov a atd.......1cokoladka bola premna nic 😒a mali mal 3300g a 50cm rodeny na konci 38tyzdna kdze sa doktori sekli a mi zle vypocitali termin o dva tyzdne!

akejka
31. júl 2009

Ja som rodila na Antolskej a tam doktori nadávali, že sa po umelých vitamínoch rodia veľké deti a potom je viac cisárskych rezov. Takže určite to súvisí, keď na to má názor celé pôrodnícke odd. vrátane primára...
Aj moja sestra a spolubývajúca na šestonedelí sa celé tehu denne pchali umelými vitamínami a obe porodili dcéry nad 4000g 😅

Okrem toho, nepoznám doktora, ktorý by také umeliny schvaľoval. Podľa nich takéto vitamíny sú len šikovným marketingovým ťahom, a v tele viac uškodia ako pomôžu. To som počula nielen od pôrodníkov (z rúznych pôrodníc), ale aj od hematológov, dokonca primárka hematológie mi neodporúčala brať umeliny...dokonca ani kyselinu listovú...

smily
31. júl 2009

ja som bravala vitaminy vitrum prenatal forte ale len jednu tyzdenne a mala sa narodila 3580g a 53cm

miskachrumka aj mne to pri prvej zle vypocitali ale tak ze sa mala narodila v 35tt.... tiez cisarskym... 🙄 🙄 🙄

nada.hope
31. júl 2009

Ja som pri malej brala femibion asi do osmeho mesiaca, potom ma to uz nebavilo a trochu som si tiez na konovi precitala, ze sa rodia velke deti😔 mala sa narodila o tri tyzdne skor a mala 2800g a 46cm takze na nas to vobec nemalo vplyv, je to v prvom rade dane genetikou 😉

janzi
31. júl 2009

ja so muzivala calibrum poctivo kazdy den a dr v nemocke ma sprdol, ze koli tomu som pribrala vela v tehotenstve (18kg 😎 ) a mala vazila 3680g amala 50 cm

saska73
31. júl 2009

Mne dr. vitamíny neodporúčal brať, len v 1 trimestri kyselinu listovú a pyridoxin. Napriek tomu som si kúpila Prenatal od Jamieson ( jediné na trhu prírodné) ale neužívam odporúčané 2 tablety denne ale len 1 tabletku každé 3 dni - predsa len zo stravy hlavne v lete je vitamínov dosť, len som neverila, že všetky dokážem telu dať. Čítala som, že ženy čo berú vitamíny by ich mali užívať aj počas dojčenia, lebo malé je na ne zvyknuité. 😉

pasoa
31. júl 2009

ahojki, nejdem vás čítať spätne, len chcem reagovať na názov témy... niektorí vravia, ževraj z umelých vitamínov sa rodia príliš veľké deti.. ja som brala maternu od začiatku tehu, porodila som na konci 38tt, takže v podstate v poriadnom termíne a počas celého tehu som pribrala 8kg a moje dieťatko vážilo 2370g pri narodení...

nemyslím si, že som len výnimka z pravidla, myslím si, že je to len predpoklad, že by to tak mohlo byť.. že by tie vitamíny mohli ovplyvňovať váhu.
ale ešte to nik nedokázal a dokázať to ani nevedia. tak keď vidia príliš pribratú mamku alebo sa narodí priveľké bábo a mamka užívala vitamíny, tak hneď to pripisujú tomu.
ale ako som už písala, nie je to dokázané...

aurecon
31. júl 2009

pasoa: Mě spíš přišlo, že ty, které braly vitamíny, tak měly malé děti nebo průměrné a které nebraly vitamíny, tak měly velké děti. Takže vlastně opačně než se tvrdí.

bambulka814
1. aug 2009

ahojte,

ja som tiez brala cosi take a maly sa narodil s vahou 3700 g, co je OK, ale teraz po 8 tyzdnoch ma uz takmer 6 kg, co je teda dost. ale nemyslim, ze to spolu velmi suvisi, on je hrozny jedak, len by papkal a papkal.

ja som cele tehu robila, okrem toho pisala diplomovku, robola statnice 3 dni pred porodom a prerabali sme byt, takze ja som velm i potrebovala posilnit organizmus a je fakt, ze som nebola chora ani jediny den a tehu som mala uplne ukazkove bezproblemove.

katka.sa
1. aug 2009

ahojte ja som brala calibrumplan aj pred otehotnením + kys.listovu a počas tehotenstva calibrum mami. Pribrala som 28kg čo bolo dosť veľa aj Miško sa narodil väčší mal 3860g a 52cm ale nikdy mi nikto nepovedal že som pribrala veľa , alebo že nemám brať vitamíny. Ja som sa cítila super celé tehotenstvo. Aj ked som občas fučala ako lokomotíva 😀 Taktiež detská lekárka bola s Miškovou váhou spokojná, aj počas dojčenia krásne priberal dokonca prvý mesiac pribral 1,2kg čo bol rekord aj pre lekárku. Aj teraz je veľký papkáč ale je zdravý a to je hlavné. Má 2r a nebol ešte ani raz chorý.

mamutka
1. aug 2009

brala som calibrum, zo zaciatku poriadne, potom flakavo, maly mal 3850 g a 54 cm. skor to bude genetikou, my mame 177 a 189 cm

blumka
1. aug 2009

ja som brala v prvom tehu calibrum babyplan (zacala som 3 mesiace pred planovanym otehotnenim), potom po 3ch mesiacoch som brala calibrum mami a Terezka sa narodila s porodnou vahou 3300g a merala 51 cm....obaja s manzelom sme krpci a skor lahsie vahove kategorie....no a v tehu som pribrala 22 kg

bubatinko
1. aug 2009

pri prvom synovi som brala cele tehu Calibrum a vazil 4350g 53cm pri druhom synovi som nebrala nic len kyselinu listovu a vazil 5000g 55cm takze podla mna to s vitaminmy vobec nesuvisy......... 😉

smilers
1. aug 2009

Ahojky, ja brala v první třetině těhotenství. Calibrum babyplan a pak ve druhé a třetí třetině těhotenství jsem zobala Calibrum mami

mrnata mela 1860g a 43cm, 2020g a 45cm, 2100g a 44cm, pokud se to vylozene s vitaminama neprehani, tak je to opravdu jen povera, hodne zalezi na strave nastavajici maminy a dle meho i na geneticke dispozici matky 😉

adka12
1. aug 2009

No tak podla mna to vobec od tých vitamínov nezáleží, aké je dieťatko ale skôr od preddispozícií...
Ja som jedla calibrum baby ešte pre otehotnením a potom som až do konca jedla calibrum mamy a malá sa narodila v 37tt a mala len 2260gramov. Takže keby sa aj narodila na termín, viac ako 2800gramov by podla mna nemala.

emaso
1. aug 2009

ahojte,tiez som o tom pocula,vitaminy som brala obcas,nie pravidelne a deti mali 3800,3750 a 4300 g,ale podla mna to u nas malo geneticky zaklad,v mojej i manzelovej rodine sa rodili sami mackovia okolo 4 kg tak my len pokracujeme v tomto trende 😀

misakri
1. aug 2009

já nebrala žádné vitamíny a děti se mi narodily s váhou 4500g a 4100g.. 🙂

saska.t
2. aug 2009

ja som jedla cele tehotenstvo centrum materna a mala sa narosila s vahou 2630g a v 38 tt takze je to o genetike a nie o vitaminoch, nemaj strach a mam viacere kamosky a deticky boli normal ziadny mackovia 😉

briketa
24. júl 2010

Keby vitaminy ovplyvnovali rast deti, medecina by uz davno tento zazrak pouzivala namiesto rastovej hormonalnej liecby na pomoc detom s nedostatocnym rastovym vyvinom.
Ved uz trosku realizmu...

pimpulienka
24. júl 2010

Užívala som do 6 mesiaca maternu, prestala som preto, lebo som mala nasadené aj železo a nechcela som to už zbytočne kombinovať a aj prišla jar ja som začala viac papať zeleninu, ovocie (v zime nebolo toľko možností).. malinká mala 2980g.., takže nemyslím, že to má vplyv a

lin18
24. júl 2010

Já nebrala žádné vitamíny a syn měl 4150 g...kdybych něco brala tak už bych měla snad velrybu 😀 😀 😀

crca
24. júl 2010

@renatkas Já brala Selen,Zinek,kys.listovou,občas si koupila Calibrum baby a pak ještě vit E,vše teda zvlášť,nebylo to to jako jedna tableta(jako to Calibrum)a děti měli 2,74kg a 2,80kg 😉 Rodila jsem v ukončeném 38tt

rozara
24. júl 2010

Ahojky. V prvnim tehu jsem brala Maternu a mala mela 2800 kg a 47 cm. Ted ji beru taky.Cekam dvojcata a ty jsou vzdy mensi.Tak kdyby mi ty vitaminy pomohly.tak budu jen rada. 😀 Vetsi deti jsou,ale spis z prejidani . Znama je drobek,ale v tehu moc jedla a moc pribrala a jeji mala mela pres 4 kg!

tynushqa
25. júl 2010

Ja som brala na zaciatku kyselinu listovu /kvoli anemii/ a potom calibrum pre tehotne a malinka sa narodila v 37 tyzdny a mala 2220 gramov 😉

tynushqa
25. júl 2010

pardon tyzdni 😲 😀