Kŕčovité vypínanie telíčka. Čo to spôsobuje?

tatko_bubko
29. dec 2007

Ahojte, v poslednej dobe nam mala v postielke robi nepeknu vec, Ako keby krcovito vypne telicko - na nohach/zadku a na hlave spravi mostik a vypuci brusko. A place. Pri zobrati na ruky ihned prestane.

Je to jedna z 'fint' nenechavajte ma v postielke? Alebo je to spojene s bolenim bruska a ruky / nosenie ju tak nesmierne hned ukludnia...

Stretol sa niekto s tym?

susik77
29. dec 2007

ahoj, nam to mala robila aj na rukach.ju teda bolievalo brusko velmi...davali sme jej kvapky sab simplex+probiot.kvapky.ale neviem, ci to nesuvisi aj so zvys.tonusom-ze vraj to mame. ked mala pasla konicky, zaklanala hlavicku dozadu

mimma
29. dec 2007

ahoj tatko! Lenka je ešte malé bábo na finty- to čakajte tak od polroka vyššie 🙂 /teda, to je moja skúsenosť/možno tam nechce byť, je radšej na rukách, aj moje deti boli také, že zaspávali na rukách a potom som ich preložila do postieľky, ak by ju bolelo bruško, asi by plakala aj na rukách.

lindda
29. dec 2007

aj nas Nino to robil ked ho brucho bolelo asi ma koliku myslim, ze na finty je este prilis malicka

bubba
29. dec 2007

poradte sa s detskou dr.my sme cvicili vojta a "mostikovanie"sme museli odstranit....okrem ineho

martina46
29. dec 2007

moja to tiez robi, ked ma krce a niekedy aj pri kojeni, ked jej chcem prso narvat do pusinky, niekedy jej nozicky pekne lietaju v povetri 😀 😅
v pondelok ideme do poradne, tak sa tiez chcem na to opytat.

susul
1. jan 2008

Ahojte, nas drobec ma 5tt a nejake dni a obcas a nikedy aj castejsie nam zaklana hlavicku dozadu a cely stuhne ako struna robi to aj ked ma koliku, ale aj ked je v perinke na rukach . Nemate, al. nemali ste podobny problem?

tanicia
5. jan 2008

Ahojte, nas maly bude ma 3 mes. a tiez napina nozicky a je nespokojny skoro vzdy po nocnom krmeni ked uz sa rano zobudza tak zakopava a mece sa jak divy. Su to teda aspon u neho zastavene vetry, pocvicime s nozickami dam ho na chvilu na brusko, po chvili sa vyprdk a a je dobre. Taket stavy mal aj pocas dna, ale ked bol mensi, nastastie to uz ustupuje.

bubba
5. jan 2008

susul,moze to byt zvyseny svalovy tonus(to by som ale radsej riesila s odbornikmi..nie takto cez forum..)alebo bolesti...moja mala koliky nikdy nemala ale mostikovala ostosest bola pridusena pri narodeni a z toho mala zvys.sv.tonus celkovy do roka sme museli cvicit metodu p.Vojta

susik77
5. jan 2008

ahoj, tiez mi to pripada ako zvys.tonus, my ho mame tiez lahko zvyseny.ale pocula som, ze viacmenej kazde dita ma bud zvys., alebo znizeny a ze vacsinou sa to samo spontanne do roka upravi.ale lekari casto davaju cvicit vojtovku, dufam, ze my nebudeme muset, pocula som, ze je to hrozne, ze deti strasne pri tom placu, niekt. potom cely den ☹

bubba
5. jan 2008

susik,
my sme ho mali ten tonus riadne zvyseny,pretoye som si to vsimla ja ked som s tym sla ku detskej...a mas pravdu...je to strasne tie deti placuuuuu a matke srdce krvaca...ja som to niesla strasne tazko,ale ked som videla tie pokroky...tie uspechy...a teraz aka je mala sikovna a inteligentna(velmi to totizto rozvija mozgovu cinnost)a to ze deti placu cely den nie je pravda...garantujem ti ze tie deti na to zabudnu rychlejsie ako matky...staci trosku sa porozpravat,zahrat,zaspevat a vseko ok.to dieta je po cviceni tak ci onak priserne unavene,cize zaspi a zobudi sa uz vo fajnovej naladicke...

inge23
7. jan 2008

ahojte, mne to Filipko robi tiez tak od cca4,5 mesiaca, bola som s tym u neurologa a aj 2 pediatri mi povedali, ze je OK. vraj je tonus vporiadku, ale mame ist este na kontrolu.

niekde som citala, vraj takto niektore deti cvicia a mozu rovno sediet a chodit. potvrdit mozem len to, ze filipko ma velmi silny chrbatik...je cely taky nejaky pevny.

K dr. by som vsak urcite isla...aj ja idem este na kontrolu 😉

susik77
7. jan 2008

bubba: tak to je fajn, ze robi take pokroky.moja je prave strasne aktivna aj tak, prevracia sa mi uz od 2.5 mesiaca na brusko, teraz v necelych 5 vyzera, ze sa ide plazit...inak, uz mi nerobi luk, dufam, ze ten tonus bude v pohode 😉

denka1
7. jan 2008

nasa mala ma taketo ako keby krce dva dni.neplace pri tom,takze nemyslim si,ze ma njake bolesti.Spava na brusku tak si aj pekne odgrgne ,ale to si este odgrgne pri noseni aspon 3-krat.Ked spinka tak sa stale vrti a ja som z toho na nervy,lebo nemozem pri tom spat.Dnes som jej dala 15 kvapiek Sab Simplex ,zatial spinka,ale sem tam sa zavrti.Ja malu bohuzial nekojim,netvori sa mi poriadne mlieko,takze papkame UM.Davam jej pit aj cajik.Dufam,ze to zabere.Ak nie,pojdeme k Dr.Inac mala aj pekne kaka.Sem-tam je trosku zapecena,ale nie je to az take hrozne.Cvicime,natierame Pupikom,masirujeme.Tak dufam,ze to prejde a ja sa konecne vyspim ,lebo som dnes spala len dve hodinky.A to mame este 2 rocneho synceka,takze musim fungovat,ked je manzel v praci.Ak mate njake skusenosti,budem rada,ked mi tu niekto napise a podeli sa.

susik77
7. jan 2008

denka: nam pomohli najviac probioticke kvapky pre deti-to je doslovny nazov.na slovensku stoja okolo 300 kc a vydrzia mesiac.su volnepredajne.

denka1
7. jan 2008

susik:ja som ale v Nemecku,tak neviem ci by som to tu zohnala a pod akym nazvom.Mala ma len mesiac.Mozu uzivat probioticke kvapky aj taketo male babetka?ked som jej dala ten symlex,tak zaspala a zatal j v pohode,lenze neviem ako dlho jej mozem taketo kvapky podavat a zase nechcem aby sa mala ,alebo jej brusko na tie kvapky naucilo.

bubba
7. jan 2008

inge 23,si myslim,ze ked to zacal robit az od 4,5mes.tak sa nie je coho obavat.porucha tonusu byva zvycajne od narodenia.potom to bude u vas daco ine...ale aj moja mala mala strasne silny krasny rovny chrbatik a cela bola ztuhnuta a prave tu pevnost a silu(napatie svalstva)sme museli odstranit..
mozno ked je to kratkodobe,tak deticky len skusaju,ci sa da aj tak pohnut,posunut sa alebo si pomoct otocit sa neviem nevyznam sa v tom,ale urcite to ze sa deti vypinaju do luku nie je len tonusova porucha,alebo krce v brusku...moznoze aj skusaju,ktovie...a my ich hned praceme k neurologovi 😀 😀

cicka193
9. jan 2008

ahojte, rada by som sa pridala ku vasej teme, bo mame podobny problemik, nas maly ma 2mesiace a caste bolesti bruska, teda ja si myslim, ze je to brusko, mava zastavene aj vetry, a v poslednych dnoch mu jeho brusko robi strasne hlasne zvuky...ako dospelemu, ked ma problemy so zaludkom. dost ho to trapi, tiez robieva ten mostik ...viete mi poradit co na to pomaha? dakujem. nevie ani poriadne spat bo tie krce ho budia ☹

bubba
9. jan 2008

cicka baby vyssie pisali,co pouzivaju:::

susik77 • 1d • 29. dec 2007 o 21:40

ahoj, nam to mala robila aj na rukach.ju teda bolievalo brusko velmi...davali sme jej kvapky sab simplex+probiot.kvapky.ale neviem, ci to nesuvisi aj so zvys.tonusom-ze vraj to mame. ked mala pasla konicky, zaklanala hlavicku dozadu

denka1 • 1d, 46tt • 7. jan 2008 o 17:45 [Užívateľka nemá žiadne albumy

nasa mala ma taketo ako keby krce dva dni.neplace pri tom,takze nemyslim si,ze ma njake bolesti.Spava na brusku tak si aj pekne odgrgne ,ale to si este odgrgne pri noseni aspon 3-krat.Ked spinka tak sa stale vrti a ja som z toho na nervy,lebo nemozem pri tom spat.Dnes som jej dala 15 kvapiek Sab Simplex ,zatial spinka,ale sem tam sa zavrti.Ja malu bohuzial nekojim,netvori sa mi poriadne mlieko,takze papkame UM.Davam jej pit aj cajik.Dufam,ze to zabere.Ak nie,pojdeme k Dr.Inac mala aj pekne kaka.Sem-tam je trosku zapecena,ale nie je to az take hrozne.Cvicime,natierame Pupikom,masirujeme.Tak dufam,ze to prejde a ja sa konecne vyspim ,lebo som dnes spala len dve hodinky.A to mame este 2 rocneho synceka,takze musim fungovat,ked je manzel v praci.Ak mate njake skusenosti,budem rada,ked mi tu niekto napise a podeli sa.

kubko
9. jan 2008

Caute babulky, tak som tu nasla tuto temu a som zvedava aku odpoved dostanem zajtra na poradni. Mala sa mi ihned po kojeni zacne jedovat, robit luk a mrnci alebo spusti strasny plac. Neviem co to je, lebo ked ju bolievalo brusko tak stonala a uplne inak sa spravala a poslusne papame sab simplex, tak neviem. Inak ked naoriklad lezi pod hrazdickou, velmi zaklana hlavicku dozadu ako keby stale za sebou nieco videla. ked ju otocim aby priamo pozerala na to na co sa zadivala tak začne zasa pozerať zasa v zaklone na nieco ine. A nad ranom ked spinka tak sa v spanku na boku tak prepina do luku, ze sa uplne vysunie z perinky a skonci tak, ze zadok ma v perinke a telicko mimo perinky. Vydava pri tom take nespokojne zvuky.

A ako zistim ci ma problemy so svalovym tonusom?

Drzkajte sa, dufam, ze nam to vsetkym prejde bez ujmy a nebude to nic vazne.

bubba
9. jan 2008

moja mala bola cela taka vykrutena do jednej strany a tiez na vsetko pozerala cez vykrutenu hlavicku.som to poedala detskej a ta ju popozerala,povedala ze sa jej to nepaci,odporucila nas na neurologiu,tam ju tiez pozrela,zas sa jej nepacilo,tak nas odporucili na rehab.ambulanciu,kde ju pani primarka kukla a nepacilo sa jej to tak ju odporucila na fyzioterapiu a ked sa dostala do ruk fyzioterapeutky tak som odtial odchadzala s placom...takze ani nechci pocut o svalovom tonuse..ale zas na druhej strane ked sa to neodstrani,dietatko moze ostat paralyzovane pretoze to je chyba v mozgu ktora sa da tymto cvicenim odstranit(nie je to fyz.charakteru)ale ked hovorite ze deti placu po papani predpokldam ze to je z toho.az chces mi napis do IP email adr.a ja ti poslem foto malej aka bola skrutena ako to zhruba vyzeralo...aby si to vedela posudit

angua27
10. jan 2008

ahojte,
našla som tu v téme pár vecí, s ktorými mi by som vám rada poradila. aspoň teda sa podelila s mojimi znalosťami.
so synom chodíme na rehabilitáciu a cvičíme reflexné cvičenia s Vojtovej metódy, kvôli natrhnutému svalu na krku pri pôrode. áno, deti pri tom plačú, áno, trhá to srdce, ale nebolí ich to. plačú kvôli tomu, že im v podstate obmedzujete pohyb a nútite ich do polohy, ktorá im nieje prirodzená, ale práve tá ktorá im je prirodzená je väčšinou tá nesprávna. veľakrát mi je s toho do plaču, ale ako písala bubu, keď vidím tie pokroky a viem, že robím niečo, čo mu pomôže odstrániť problémy, posilní ma to. deti potom neplačú celý deň. Mateja to väčšinou tak zmohne, že hneď po cvičení zaspí a keď sa zobudí je ok a vysmiaty.

mostík: zrovna dnes som to rozoberala s rehabilitačnou sestrou. Matej pred týždňom z ničoho nič objavil polohu mostík (zapretie sa na hlave a nožičkách v ľahu na chrbte a zdvihne zadoček do vzduchu). povedala mi na to, že je to ok. niekedy deti proste nájdu nejaký pohyb a skúšajú či sa s toho pohybu nedá spraviť nejaký iný pohyb. ak zistia, že tudy cesta nevede, tak na to zabudnú (dúfam, že som to napísala zrozumiteľne).

add sab simplex: nie je návykový, ak nie sú veľké problémy s prdíkmi, netreba dávať pri každom jedení 15 kvapiek. my sme mali problémy s prdíkmi iba mierne, ale nezistila som, že po čom (Matej je plne dojčený), tak sme sabíka dávali preventívne pri večernom papaní 10 kvapiek. pomaly dávky znižujeme a vyzerá to, že problémy s tým nie sú. a sabík je dobrý v tom, že v podstate "pretečie" tráviacim traktom, rozpustí penu, ktorá vytvára prdíky a celý ide von spolu s kakom. nevstrebáva sa nič do tela. 😉

janka07
10. jan 2008

ahojte mamicky....akurat som si precitala vase prispevky a zistila som, ze vlastne to robi aj nas maly. pri prebalovani sa vzdy strasne napne na bok a vykruca hlavicku ako keby vzadu nieco videl. otocim ho tym smerom a on zase pozera inde. no a v noci sa neskutocne prehadzuje, napina sa a vydava take mrncive zvuky. predtym toto nerobil. mozete mi poradit???? a co je ten svalovy tonus????? dakujem

denka1
10. jan 2008

Tak sa vas tu mazbieralo dost.Nasa Vanesska mala vcera zase take krciky,aj si poplakala.Vymenila som jej kvapky Symplex za Nespumisan a zda sa,ze pomahaju.Tu v nemecku mi povedli,ze jej ich mam davat do kazdeho jedla,teda pri kazdom krmeni,ale davam tak 3 krat denne.Dnes som ju dala do perinky ,teda som ju zaviazala do perinky,ulozila som ju na bok a spinka uz 3 hodinku.Sem-tam sa prebrala,ale hned zaspala.tie krciky uz nemala take silne a aj som si pospala ,co sa mi uz dlho nestalo.Ale teraz neviem co pomohlo.Ci kvapky,ci to pevnejsie zabalenie do perinky.Inac pomaha aj poloha na brusku,teda spinkanie.To ju dokaze ukludnit.K Dr ideme na buduci tyz vo stvrtok,tak som zvedava co nam povedia.Tiez neviem co je svalovy tonus.Viem len,ze moze byt zvyseny alebo znizeny.Budem rada,ked to tu njaka skusena mamicka napise.Dufam,ze sa to malej polepsi,lebo ja mam krce uz za nu.dakujem

denka1
11. jan 2008

Este som zabudla napisat ,ze to napinanie telicka a stonkanie robi aj pocas krmenia.Tomusime krmenie prerusit a dat ju odgrgnut.Tuto noc spala ale pocas spanku sa stale vrtela a natahovala sa,takze dnes sa pojdeme poradit k Dr.

bubba
11. jan 2008

baby ja si myslim,ze sa nemate coho obavat, s tym svalovym tonusom je to tak,ze by si to urcite vsimla detska dr.pri poradni....
Angua, mas vo vsetkom pravdu,aj mne tvrdila rehab.sestra ze to neboli(no podla mna aj hej)a neviem ci ta upozornili nato,ze dieta nesmie zaspat bezprostredne po cviceni,znizuje sa efektivita(teda aspon u nas to tak bolo nas sestra stale upozornovala...)
ahojte...a drzte sa

helaaaa
28. aug 2009

ahoj tatko_bubko aj ja mam 8mesacnu dcerku a robi to iste......nie neni to finta moja dcera ma nizsiu tonusovu poruchu a to ju nuti na dost nezvicajne polohy ale chvala bohu sa jej to zodna na den zlepsuje je tiez dost zviknuta na ruky kvoli tym poloham ked ju zdvihnem hnem sa jej zlepsi nalada ale ked ju necham v postielke tak je dost stoho nervozna a place..............tak podla mna to finta nebude 🙂)))))))))

lucec
28. aug 2009

ahojte babky 🙂 moj jakubko má 7a pol mesiaca a tiez sa začal prehýnať do luku robí to niekedy ked ho chcem posadiť pritom už sedí aj sám my sme tiež sledovaný na neurológii pre ľahký axiálny hypototnus čiže nižšie svalové napätie ale mne to vždy príde že jakubko má skôr hypertonus zatiaľ nás neposlali cvičiť ale veľmi sa obávam najbližšej kontroly

unique
13. jan 2010

Ahojte, som tu nova, mam malickeho 13dnoveho synceka. A uz si neviem rady. Druhy den ho boli brusko, napina nozicky. Stolica je normalna ale len 1x denne. Krmime sa kombinovane...aj kojime aj Nurture mliecko. Viete mi niekto nejako poradit co mam skusit?

lusynda63
4. jan 2013

@bubba a ao si to mostikovanie ostranila?

bubba
5. jan 2013

@lusynda63 ahoj,zodpovedne sme cvičili vojtovku +chodili plávať