Kryštáliky kyseliny močovej. Aké máte skúsenosti?

marhulka88
2. jún 2008

chcem sa opytat ci niekto z vas ma skusenost s krystalikmi kys. mocovej v oblickach a moc. mechuri u novorodenca pripadne ako sa to dalej vyvijalo?
nas zajko mal asi tri tyzdne v plienke sem tam ruzovy prip. oranz. skvrnu ale uz dlhu dobu som nic podobne nenasla ale na usg su krystaliky stale pritomne ...

susanh
3. jún 2008

Marhulka, neviem u takeho maleho babatka, najlepsie ti povie doktorka. Ale moja Nata ked mala pred niekolkymi mesiacmi krystaliky, kazali nam aby viac pila, ze to je nedostatok tekutin.

marhulka88
autor
3. jún 2008

no susanh to ma tiez napadlo ten nedostatok tekutin...nas maly je ale kazde dve hodky kojeny...s vynimkou spanku ... jedine v noci ma cca 5-6hod. prestavku takze nechapem .. urcite to vsak budeme riesit s odobrnikom len som chcela vediet ci niekto s tym nema skusenost .. vdaka ;)

zuka
3. jún 2008

Marhulka, my sme riesili tiez oranzove skvrny na plienke. Doktorka ma celkom vystrasila, lebo zahlasila, ze maly nie je dehydrovany a to bude asi krv ☹
Malemu sme vzali moc a dr. dala vysetrit. No ale sadla som za PC a googlovala som jedna radost a nasla som, ze ide o vyzrazane mocove soli, alebo nieco take, uz si presne nepamatam. A potom mi to potvrdila aj moja znama kardiologicka, ze je to tak. A tak sme zacali pit viac tekutin a fliacky zmizli. A vysledky vysetrenia mocu boli uplne ok. Tak som aspon poucila nasu dr. 😒
Len neviem co znamena, ze na usg su krystaliky stale pritomne...

ivka144
4. jún 2008

Nas stuplik to mal pri narodeni, ale nic mi s tym nekazali robit. Boli sme niekolkokrat na usg a vzdy sa to len sledovalo a lepsilo, naposledy (to mal maly uz 6-7mes) povedali, ze uz je to uplne OK. Tak neviem.

mirkakopky
4. jún 2008

Adamko mal tiez po narodeni take ruzove skvrny na plienke a aj v porodnici a potom aj nas doktor nam nekazali nieco s tym robit,ani nas neposlali na nijake ine vysetrenia.povedali iba,ze sa mu precistuje cely uretalny system,tak preto to tam je.ale do mesiaca mu to zmizlo.

sorscha
4. jún 2008

My sme tiež mali ružové sfarbenie v plienke keď mal maly asi 5tt. Dosť ma to vystrašilo. Myslela som si, že je to krv. Lekárka po rozbore moču vravela, že to nič nie je, že sú to tie kryštáliky a že samé to zmizne. Od vtedy sme to nemali, ale tiež sa snažíme piť veľa tekutín, najmä čistu vodu (dojčensku).

erni
4. jún 2008

treba vela pit..a zmizne to same

eki
6. jún 2008

hmm, ja som si tiež všimla u malého v plienke také priesvitné mé kryštáliky, som netušila čo to je... a aj tie oranžové škvrny máme. Skúsim mu dávať viac piť, dúfam,že to bude ok.

adkatarabka
21. nov 2010

Moj maly ma 4 mesiace a zacala som v plienke nachadzat krystaliky. Davam mu uz aj cajik pit, lebo sa bojim, ci nema malo tekutin. Doktorke sme odniesli moc a v pondelok budu vysledky. Tak dufam, ze nic vazne. ....