Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

horalocka
13. apr 2011

baby najskor sa dietatko posadi zo sikmeho sedu az potom sa vie posadit z lahu...idealne je, ked najskor lozi a z toho lozenia si sadne...my sme cvicili vojtovku na ten sikmy sed a naucil sa to skor ako lozit.... v nasom pripade bolo cvicenie skor preventivne, ale myslim, ze pomohlo...
nebojte sa, ono to pride, niekedy deticky spravia vsetko naraz, nas drobec sa rozhybal poslednych par tyzdnov, uz je z neho uplne ine dieta ako pred mesiacom... tiez som sa trapila, ze nelozi a pod. a prislo to zo dna na den... teraz sa pri nom nezastavim... 😉

miculienka
13. apr 2011

@denis19 - jasné, že časom to zvládnu , nakoniec budú poletovať , že ich nebudeme vedieť ani dobehnúľ 😉
@horalocka - ja som s malou tiež jeden čas poctivo cvičila cviky na podporu lozenia , potom som akosi začala pomenej až som prestala - ale aj z toho dôvodu, že malá mi nespolupracovala - teda bránila sa všelijako možne , tak vždy som to vzdala , lebo som skončila dokopaná a malá zas nervózna alebo urevaná , ale keď je už na brušku tak vtedy sa ju snažím odzadu korigovať alebo chodíme s manželom tiež po 4 aby si to odkukala 😀

sisamato
13. apr 2011

Moju som prenasala a vidis jaka je flegmoska 😉 . A druhe tehu hoci do roka vyzera podobne, uz som v 39. tyzdni a stale nic 😒

denis19
13. apr 2011

@horalocka šikmým sedem myslíš, posazení se treba v kočárku, když je v poloze ležmo? nemyslím úplne ležmo , neboť to se mi nedá? Víš nekdy mi to prijde desne líto, když vidím deti v jejím veku co vše už delají a jak se úplne jinak hýbou..... 😕

horalocka
13. apr 2011

@miculienka viem o com hovoris, aj ten cvik sme cvicili a presne to iste, maly nespolupracoval, bojoval so mnou, ja som bola z toho nervozna, on tiez a v konecnom dosledku sme to aj tak necvicili dobre....takze som to prestala cvicit a vidis, o par tyzdnov zacal stvornozkovat aj bez toho...teraz uz tu lieta ako sarkan... 😉

horalocka
13. apr 2011

@denis19 najskor by sa mala hrat lezmo na boku a podopriet sa pri tom rucickou a z tejto polohy by sa mala potom vytiahnut do sedu... nejaku taku fotku mam aj v albume ako sa drobec pokusal sadnut....neboj nic, segra ma o mesiac mladsieho syna a ten robil vsetko v predstihu, nas iba lezal, neskoro sa zacal pretacat, neskor sediet a neskor stvornozkovat...tiez mi to bolo luto, ale teraz ho vo vsetkom dobehol... 🙂 vies, mne je viac luto teraz to, ze nasa doktorka nas poslala neurologovi a pritom je zdravy, nic mu nechyba, narodil sa v termine....tak som nechapala, ze naco, ved deti nie su tabulkove... 😠

denis19
13. apr 2011

@horalocka jo nejsou tabulkové,ale nejhorší je, když Te začnou jiné maminky vvyspovídat, že kolik má malička a co už umí a není malá???? a já se potom z procházky vracím domu v depresi!!!! nekdy se obrním a vydržím a jindy mi to prijde líto 😠 naše nelozí, jen seplazí a snaží se dávat kolena pod sebe,ale jako kdyby nechápala, jak je používat a jak rozložit síly a váhu..ale jinak je hyperaktivitka....tak tomu nerozumím a je svalnatá, to se každý dr divý, že je jako s posilky!!!

horalocka
13. apr 2011

@denis19 urcite to v blizkej dobe pride....nam sa dlho dlho plazil, vobec neriesil lozenie po kolienkach, uz som si myslela, ze na to ani nepride...a vidis, sam na to prisiel, najskor to striedal s plazenim a teraz zistil, ze tak sa dostane vsade rychlejsie... aktivne zacal lozit az pred tyzdnom.... 🙂 na ostatnych sa vykasli, kto to nezazil asi nepochopi...fakt nechapem, naco sa to tak strasne riesi, tie tabulky by som povyhadzovala von oknom....je to uplne zavadzajuce a mamicky to len stresuje....

horalocka
13. apr 2011

@denis19 a okrem toho, nie vsetky deti lozia....aj ked doktori to teraz strasne silia, aby deti lozili, ze tak si najlepsie posilni brusko a chrbatik, ale co, donutit ho nedonutis, kazde dieta si ide vlastnou cestou....mozno bude hned chodit... 😉

miculienka
13. apr 2011

@denis19 @horalocka - inak aj sestrin malý začal neskôr a potom dobehol všetko , takže netreba zúfať, ale fakt je, že niekedy je človek troška znechutený z otázok od okolia štýlu - už 4nožkuje ? už sa ti stavia na nohy a podobné , už máte 3 hexu zaočkovanú ? my ideme zajtra, mám obavy, že malá zabudne aj to čo doteraz vedela, po poslednej mi prestala bľabotať - a to pred ňou sa jej stále krútil jazyk a aj spanie sa jej pokazilo , tak už mám vopred depku 😕

sisamato
13. apr 2011

@miculienka ja sa tiez tych vakcin stale bojim...mame 3. za sebou, po nej bola 1x chora, viroza...a tiez mala 3 dni naruseny rezim,ale uz je to ok, len tie hlieny, keby mi viac tekutin pit chcela... 😒 a tiez si myslim ze dieta netreba do nicoho nutit, mozno ani tie cviky im fakt nerobia dobre...neviem

denis19
13. apr 2011

@miculienka nás čeká tretí hexa v pondelí a nevím proče vnitrne neklidňuje.....vždy zatím mela dva dny vysoké teploty a po druhé se nám totálne zmenil denní režim spaní na nerežim spaní! Tak uvidíme......
@sisamato máš na mysli, že Ti malá nechce pít tekutiny behem dne veobecne, či jen ted..jak chápu je zahlienená..takže nemocná?
@horalocka dikas..budu na to myslet...ale zase naše je ted šikovnejší rečove..tak to je jedno a vynaložila tolik sil,aby prežilaa dobehla co mela na výšce a váze, že se není čemu divit....no ne? 🙂

miculienka
13. apr 2011

@sisamato - hm, tiež nejaká super reakcia na očkovanie @denis19 - tak dúfajme, že to dobre dopadne a drobci to zvládnu , akurát sme sa snažili o plazenie , snažila sa dosiahnuť na tubu od krému , tak sa pekne naťahovala a nôžkami sa zapierala o mňa , no uvidíme, dnes ešte zas pocvičíme to plazenie večer na veľkej posteli , teraz je zas mrzutá , stále mraučí - to počasie asi a málo spala cez deň

denis19
13. apr 2011

@miculienka tak mraučí je krásný výraz...naše je také nevrlá..pripisuji to počasí u nás je desne..sneží,prší a je i slunečno.....nám na plazení pomohl mobil 🙂 po nem vždy neskutečne toužila a tak jsem ho položila pred ní a ona se vzpučila a jela!!! 🙂

miculienka
13. apr 2011

@denis19 - 🙂
juj, tiež máme také počasie , však je apríl , tak to tak aj vyzerá , našu už mobil nejako nezaujíma, skôr obaly od krémov a noviny a papiere - momentálne mi tu leží hore pupkom ako drevorubač po celodennej šichte 😀

denis19
13. apr 2011

@miculienka 😀 mne spí slečinka v kočárku na chodbe a ne a ne vstát..celý den nic nespí a potom večer pred spaní potáhne neco pres hodinku!!! des..delají si co chctejí od narození ty deti!

miculienka
13. apr 2011

@denis19 - presne tak a my skáčeme ako oni pískajú 😅

sisamato
13. apr 2011

@denis19 no vobec nechce okrem mlieka a polievky pit...som z toho zufala...skusim najst nieco na inom fore...

sisamato
13. apr 2011

@miculienka kolko ma tvoja malicka?

miculienka
13. apr 2011

@sisamato - 10 mesiacov sme mali práve v pondelok 🙂

sisamato
13. apr 2011

@miculienka 🙂

denis19
14. apr 2011

@sisamato a naše ani polévky, dnes jsem ji začala podávat vodu dávkovačem z nurofenu sirupu a to zabralo ,neboť to byla sranda..že ano!!!!

sisamato
14. apr 2011

@denis19 no to musela byt, hlavne ze splnika svoj ucel... 😉 zeny ja este stale neviem do coho idem...druhy porod kazdu chvilu a prve este nechodi...dufam ze to nejako s manzelom zvladnem...nechcem si sama pripustit ake to bude v skutocnosti, skor si uvedomujem tu radost ked mi daju maleho po porode na ruky, ale ked si potom spomeniem na malu tak mi idu slzy...ale mozno, co by dali ine za to...zvladnem to a basta! 🙂

katy1979
14. apr 2011

@sisamato zvladnes neboj sa. musis hladat v tom len to pozitivne. no mozno dopadnete tak ze mala zacne chodit a maly sa plazit 😀 budes mat podarenu dvojku a teraz si sice vytrpis ale za dva tri roky to bude super dvojka. ja som minuly tyzden tiez okusovala nechty lebo mrcha nikde ale zvladli by sme.

miculienka
15. apr 2011

@sisamato @denis19 - tak hexu máme za sebou , strašný plač bol , môj chlap za dverami tiež skoro plakal, večer mala horúčku , tak sme dali čípok a nožičky na mieste vpichu jej očerveneli a spuchli - tak obklady a teraz som jej to natrela octanovou masťou, ale neviem čím by som jej uľavila, očividne ju to bolí 😢
včera ani na bruško nechcela ísť

denis19
15. apr 2011

@miculienka ☹ chúďatko malinké.....dávaj jej dokola studené obklady na nožičky.....a já dávám aj na ukludnenie chamomilku...pokial máš vyzkúšaj...5 granulek 9ch do vodičky a vypiť....alebo čípok Viburcol všetko to je homeopatikum...už mám obavy z pondelka aj ja!!!!!
@sisamato čítala som "Tvoj" článok z fora chodenie.....a som sa rozhodla, že nedám Malú už vobec sadnúť...dajako to vydržím, ten krik ..a uvidíme či sa pohneme ďalej....ináač výborný článok...mali by ho maminky fasovať v porodnici!!!

denis19
15. apr 2011

@sisamato a zvládneš..bude to fuška..takto to mala aj moja kolegyňa,ale teraz kedsu deti velké je vysmiata ako lečo 🙂 a krásne si zahrajú..není tam skoro žiaden rozdiel, tak aj pubertu budeš mať naraz 🙂

miculienka
15. apr 2011

@denis19 - ďakujem za radu , obklady určite dáme , pár dní to potrvá kým sa to dá dokopy
@sisamato - jej, teraz čítam, že druhé je na ceste , neboj, všetko bude ok 😉 my ženy všetko zvládneme 🙂

denis19
15. apr 2011

@miculienka toto očkovanie katastrofálne rozhodí deti..aspoň to moje určite..naruší nám to spánok, režim a kto vie čo ešte.....no nič..ideme myplávať...zatiaľ dievčence... 🙂

miculienka
15. apr 2011

@denis19 - ach jaj, veď to ☹