Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
12. máj 2011

@horalocka dakujem, no pekna nahodicka 😉

sisamato
12. máj 2011

@jasekd k tej poistke mas pravdu, hoci ja by som brala aj tretie, ale tak neskor, no manzel je zasadne proti a zrejme po tych dvoch za sebou po skonceni materskej asi aj ja budem mat dost 🙂 a hyypoteka... 😒

jasekd
12. máj 2011

@sisamato Ja bych taky treti chtela, treba za 5 let, ale asi to nepujde, za prve nemame vhodne bydleni a budem to muset resit, protoze i ty dve deti je sem moc. No a me bude brzdit hlavne prace, jsem Dr. a zastup do ordinace budu hledat jen tezko, ten, co ted mam, uz pak nepujde, a hlavne tehotenstvi nejde na minutu naplanovat a o to hur se ten zaskok shani, no a uplne to zavrit nemuzu 😅 Ale pocit, ze tohle je naposledy, se mi nelibi, proto si nechavam otevreny zadni vratka, proste jenom tim, ze nerikam definitivne ne. Manzel uz teda taky nechce, kor kdyz mu vysla ted ta vysnena holcicka 🙂

sisamato
17. máj 2011

@jasekd aka nahodicka, aj ja som dr, ale veterinarna 🙂
zeny sory, ale dnse som sa zase nastvala pre ten pohyb...preto, lebo kamoskin polrocny vie take veci ako nasa rocna...do kelu...viem ze ja tu tiskam kaleraby inym ze vsetko je na dietati ale dajako to na mna dolahlo...som fakt len slaboska...joj, strasne ma to dnse narsalo...neviem kde som urobila chybu...alebo ci je vsetko len v hlave dietata a preco moja nie a nie...

katy1979
17. máj 2011

@sisamato klud dievca nebud nastvana. pockaj pockaj ako bude v niektorých veciach sikovnejsia ako kamoskin polrocny syn. kto je pomalsi v jednom je sikovnejsí v druhom. takze neser tigra a nesil to. vsetko raz pride a ty zabudnes na to ako si sa tým trapila. vcera sme tu vonku videli dievcatko no tazko odhadnut vek ale minimlane 1,5roka mala a sama nechodila. samozrejme mohlo to byt sposobene aj niecim inym ale zas bolo mi trapne sa na to opytat. lebo urcite sa mamicka napocuva ze ona este nechodi.
kasli na to co robia druhí, viem lahko sa to hovori tazko kona. lubis ju? lubis. nebudes ju viac lubit keby chodila.

denis19
18. máj 2011

@sisamato holka klid...já jsem nasraná už týden.....a nevím co mám delat, rehabilitační mi rekla, že to teda asi vidí na vojtu,ale zároveň se nevedela rozhodnou jestli ji tam poslat, neboť udelala velké pokroky za dva týdny poslední, na rizikové ambulanci zase byli nadšení jak je rozumove dopredu a že ta vojtovka by ji asi fakt pomohla,ale že by ji dali ješte tak mesíc k dobru, že motorika se nastarovala i sama, že si cácorka určila své tempo a tak ted babo rad tak .volám i na tu vojtovku už týden a stále je terapeutka na cvičení a samozrejmne zpet nezavolá a tak tu sedím a upadám do apatie....a cácorka tu "lítá" a rve a mne z toho rostou vlasy dupkem.... 😀

sisamato
27. máj 2011

Ahojte dievcata,
osobitne katy1979 dakujem za povbudenie, si zlata, mala si nakoniec pravdu 😉 a denis19 nezufaj, vies co sa nakoniec od mojho posledneho prispevku stalo???
no tak plati ze trpezlivost ruze prinasa a zase som sa fakt zbytocne trapila...
SIMONKA NAM KONECNE LOZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uz 3. den...
strasne sa tesim z toho...je uzasna...prelozi uz cely byt, snazi sa byt v mojej blizkosti...no je to krasne...kamosky sa chvali ako im deti chodia a ja oslavujem ze mi dieta lozi...ja som momentalne happyyyyy 😉
prajem taketo krasne pocity vam vsetkym
a PS: maleho sa snazim nosit v babyvaku kedy lne mozem, aj ked si uz sem tam chrbta necitim, ale nechcem to teraz zanedbat a baby, ma sice mesiac, ale ekd je na brusku tak super drzi hlavu a normlane sa snazi pohnut...
ako som vravela, kazde dieta je ine, on bude urcite v motorike o dost popredu...

jasekd
28. máj 2011

@sisamato Gratuluju k lezeni 🙂

sisamato
3. jún 2011

Ahojte dievcata,
ma niektora z avs podobny problem, ze jej male pri lozeni spickuje? Je aj taky nazor, ze je to ostatok po chodulke...

denis19
3. jún 2011

@sisamato také už lozíme...cca deset dní, staví se o vše a i kolem toho chodí..jupííííí....a to špičkování muže být z chodúlky....to je dosti možné.....ale prý to časem vymizí..tak opet jen trpelivost a má malá botičky? Neboť nám kladli na neurologii na srdce, ať hned jak se začne stavet dáváme botičky ne papučky a já je dávám hend jak začla lozit
😕

sisamato
3. jún 2011

@denis19 super, blahozelam 🙂 a to hned ako sa ti rozlozila tak sa aj postavila?lebo nam zatial len lozi 🙂 takze podla teba by som uz napr. sandalky mala dat? pocula som pravy opak, vraj ma byt na boso a na to spickovanie pri lozeni len masaz...
uz som nasla forum o tom, ale to sa tyka spickovania uz pri chodzi...

sisamato
3. jún 2011

@denis19 a este otazka, ako dlho ti lozila kym sa postavila? nevadili jej pri lozeni topanocky? sandale si jej davala?

denis19
3. jún 2011

@sisamato dávala jsem ji klasické capačky , to nám doporučila dr na rehabilitaci a i na neurologii, dávala jsem ji je hned jak začala lozit a lozila asi tak tri dny a hned se postavila,ale desne dlouho trvalo než z plazení začala lozit,ale to víš, to jsem tu psala....a ted je to už ok, postaví se kdekoliv a o co koliv....tak si myslím,že je treba jen trpelivosti a bude to ok uvidíš...na špičkování je dobrá masáž chodidel masážnou loptičkou číslo osem..je to žltá farba a chodíš s loptičkou od paty až po palec u nohy...nožičku ji chyť za patu a koulej loptičku a potom kroužívé pohyby po chodidle 🙂 držím palec......také je pravda ,že jedna dr nám ríkala,že není ani špatno nechat dítko bos..takže více hlav více názoru....já davám botičky,ale jsou dny, kdy ji nechám i na boso 🙂

weverka11
3. jún 2011

Ahojte, chcem sa spytat, mam 6 mesačneho vymyselnika, ktory uz mesiac lozi, a posledny tyzden sa zacal sam posádzat a ked ma niečo pri sebe o čo sa moze opriet, tak sa postaví... Lenže teraz neviem čo mam s nim robiť, ked je na štyroch, tak to vyzera tak, ze najprv je na kolienkach, potom sa vzoprie na ruky, na nohy, urobi taky mostik a skočí.... takto skáče po celej manzelskej posteli... ked doskače k postielke tak sa chytí a postaví pri nej.... Co s nim???? mam ho nechat, alebo nejake cviky, aby zacal lozit namiesto skákania a stavania sa???? on aj ked si ho posadím na seba tak prve čo je ze sa napína a berie na nohy a jeduje sa ak mu to nedovolím, ak to dovolím tak skáče na nohách jak opica, je strašne pevny...

denis19
3. jún 2011

@weverka11 ahojky..nechala bych ho ať si delá co chce..pokud nemá diagnostikovaný hypertonus tak je to ok si myslím..... 🙂 ten mostík to je jako,že dá zadeček dovrchu a vytvorí jako kdyby trojuhelník s podlahou tedy s postelí? ruce a nohy na posteli a zadeček ve vzduchu??? Pokud ano, tak to se chce postavit na nohy....neco podobného delá poslední dny i moje dcera, jen neskáče.... 🙂

dlabinecka
3. jún 2011

@weverka11 Ahoj, já bych ho nechala, v ničem mu nepomáhej, at dělá jenom to, co dokáže.

weverka11
3. jún 2011

@denis19 ano taky trojuholnik 😀 no ja som tiez toho nazoru, ze treba naturalne pristupovat k detom, ze nechat nech sa vyvijaju tak ako oni samie chcu, ale nechcela by som aby si ublizil nejak.... a neviem čo je hypertonus, takze to asi nemá 😀 😝 Inak ja som zevraj chodila od 8 mesiacov, tak bude asi po mne krpec... Ale zas mam chrbticu krivu jak paragraf, pretom som stále hovorila mojej mame, ze to preto, ze oni ma natahovali a davali na chodenie... Ale teraz vidim, ze to dieta sa neda nejak udrzat, aby to nerobilo....

denis19
4. jún 2011

@weverka11 pravda, neudržíš ho a když chce a umí to , tak ať to delá....pravda je jedna, že je to brzo a i ty jsi začla brzo,ale co nadeláš..nic....muj bratr začal chodit v sedmi mesících a mamka z toho byla také na nervy, dr ji tenkrát rekla, že je to sice brzo,ale když mu to jde a má tu sílu, tak nemá co jiného delat, chodící díte už nedáš do lehu...nech ho a on si bude delat to co potrebuje a chce.....jen klid...... 🙂

weverka11
4. jún 2011

@denis19 no ja neviem čo to mam za opicu, dnes sa naučil novinku, robi si z nas prekažkovu drahu, lezime na posteli a on ma prelieza 😀 da sa na kolienka, zapre sa rukami o moje brucho, dvihne sa na nohy, vylezie na mna a zlezie druhou stranou 😀 keby som ho nepridrzala tak si asi zláme vazy, dychčí ako krmna hus ale ani chviločku neposedí, vylieza na paplony, ktore mam zastlane za hlavou a podobne... Poviem vam ze uz teraz som z neho vyčerpana, neviem co budem robit ked bude fakt chodit za ruky, ved uz mi krize načisto odidu... Bojim sa ho ale davať do postielky, lebo sa stavia, ale este nema 100% stabilitu a bojim sa ze si rozrazi hlavu o tyčky, stale musim byť v strehu, ani na chvilku ho nemozem nechat sameho....

denis19
5. jún 2011

@weverka11 máš doma hezké šidlo, naše je také neposedná a s tou postýlkou jsem mela stejné obavy,ale jsou zbytečné ti reknu, neboť to stejne všechno neuhlídš a o ty tyčky si snad nejak extra neublíží..já začala konečne využívat ohrádku, už jsem si myslela, že zbytečná koupe a je to fajn, je to vetší prostor a krásne si tam ručkuje a delá co chce....tak jestli máš ohrádku zkus tu a uvidíš. Naše až ted jak začala používat i nohy je v ní ráda, doted mi tam rvala, tak jsem ji mela i sbalenou,ale ted je to super, uznávám! Jinak malý Gregor je čipera, naše toto vše delá až ted...takže budeš mít co delat ti reknu 🙂

weverka11
5. jún 2011

@denis19 ahoj, no mame aj ohradku, ale este nedociahne na tu obrubu, za co by sa mohol drzat, takze to vyzera tak, ze sa snazi ale sklzava dole... joj veru je to čipera, dnes vstal o 04:30 a odvtedy sa nezastavil do pol deviatej... fuu, ale stale lepsie sa tešiť z takehoto živeho decka ako, keby mal byť extra pokojny a bať sa ci je v poriadku... Takto viem proste ze to je satánek 😀

denis19
6. jún 2011

@weverka11 dosť skoro vstávate teda.......nevadí ,že nedočiahne na ohrádku, on sa bude snažiť aj tak uvidíš, len to zkus a budeš vedieť, já teraz nedám na ohrádku dopustit, je jasné, že tam nemôže byť celý den,ale na odpočinok pre maminku je to super! 🙂

katy1979
6. jún 2011

@weverka11 neboj o tycku si hlavu nerozrazi. maximalne si zuby vybije ak nejake ma. moje deti maju tak obuchane hlavy. lebo raz postel potom stena ci postielka. A o krize neprides ked ho za ruky vodit nebudes. uz sa to tu rozoberalo nechaj ho nech si robi co chce a co dokaze sam. tym mu neublizis. ak chce lozit nech lozi ak chce stat a sam sa postavi tak ho nechaj. a takisto aj sam zacne chodit. ty si usetris krize a jemu chrbticu.

sisamato
6. jún 2011

@denis19 ok, vdaka za info. To je teda riadna sikulka 😉 my stale len lozime, aj ked som si vsimla ze jednu nohu dost vystiera tak uvidime, ved este ma stale casu 🙂 . Zatial jej po byte nedavam nic, iba vonku. MOzem sa spytat kde si kupila tu lopticku? Vdaka 🙂

denis19
6. jún 2011

@sisamato ahojky...kúpila som ju v zdravotnických potrebách a myslím,že vo vatších mestách by ju mali aj v kasika lékárne..... 🙂 osobne si myslím,že každé dítko má své tempíčko vývoje a to je videt, že jedno lozí v pulroce a já ráda ,že lozíme v roce 🙂

sisamato
7. jún 2011

@denis19 dakujem za ino, ano, ja som statsna ze vobec lozi 🙂 , ja som take nieco ako decko nevedela ked ma dali do chodulky... 😒 a apropo, nasa ani skor nemohla lozit ked do polroka len spala,bol to totalny spachtos... 🙂

zuzana315
13. jún 2011

Tak lozenie bolo aj nasim hlavybolom,teda len mojim, lebo moj sikovny, rozumny chlapcek si z toho nic nerobil 🙂 plazit sme sa sice plazili, ale dvihnut ritusu a dat sa na kolienka to ani za svet. Jedine moj drobec sa na ihrisku rozplastil ako zaba, ked ostatne deticky stvornozkovali a to sme sa nevedeli ani posadit! V 11. mesiacoch sa sam postavil, na konci 11 mesiaca sa naucil sam posadit a az teraz v 12 mesiacoch zacal stvornozkovat.Zatial to este sice nie je ziadna slava, ale kazdym dnom sa zdokonaluje.A ja som si myslela, ze sa uz toho ani nedozijem a teraz sa na neho neviem vynadivat, lebo je strasne rozkosny 🙂 Zato okolo nabytku uz pochoduje ako drak, vlastne takmer cely den je na nohach a mašíruje a kde nie je nabytok, tak sup na kolienka a lozime. a spokojní sme uz teraz obidvaja 🙂

sisamato
14. jún 2011

Ahojte,

my sme zacali 14. mesiac a stale len stvornozkuje...vcera som sa uz nasrala a povedali si ze co moje decko je menej nez ine ked nechodi??? posadila som ju do pieskoviska a sa vysantila, nevadi ze si tam polozila, no a co? hlavne to splnilo ucel...nebudem ju uz drzat jak opicu priviazanu v kociku ked ine deti sa tam hraju... 😉
uz kaslem na ine pohlady, mam dve deti do roka, tak inac riesit ani nemozem...
a inac baby, ked som ju aj motivovala ze nech sa po hracku na ten anbyto vytiahne tak ani za svet, akoby sa bala ci co, taka neista je...
a postielky sa chytit...to ani za svet...nechapem baby...ale co uz...hlavne ze lozi 🙂

denis19
14. jún 2011

@sisamato ahoj....a dobre jsi udelala!!!!!! Já mám také stále blok ji nedávat na hrište, když nechodí..ješte možná mesíc počkám, je preci od vás mladší a potom se do toho dáme!!!!! A není tvoje dítko o nic horší......je to úplne ješte v norme, že nechodí...včera jsem byla s malou na fitloptách..cvičí tam fyzioterapeutka z rehabilitčního oddelení a ríkala, že nemáme podléhat panice, nestresovat, každé dítko se drív či pozdeji naučí chodit..je sice nejaký mezník patnáctý mesíc,ale je i relativne bežné ,že až v šesnástém mesíci se díte naučí chodit tak co!!! My štvornožkujeme....a konečne se nebojí postýlky..jako tech tyček....jak píšeš..chtelo to čas a už se chňapla!

jasekd
14. jún 2011

@sisamato Ahoj, my to mame fakt uplne stejny, deti po roce a starsi nechodic 😀 Martinek stale "jen" leze po 4 (vsak dlouho jsme na to cekali), ani u nabytku se nestavi, kdyz mu pomuzem, tak breci a boji se... Na hristi blby pohledy, to znam, my teda zatim pisek nezkouseli, jen klouzacku (jezdi po zadech) a takove ty houpaci zviratka nebo se ja houpu na klasicke houpacce a mam ho na kline, to miluje. On je teda i mensi, tak kdybych nemela 2mesicni dceru v kocarku, tak asi lidi neziraji, ale takhle jim v hlave srotuje, jak to s tema detma mam. Martinovi uz je 14,5 mesice...