Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

evuliatko74
14. jún 2011

@zuzana315 Ahoj Zuzana, nas maly tiez nelozi po styroch, ale sa stale len plazi ako vojak na manevroch... 😉
Chcela som sa ta spytat, ako sa u teba z plazenia dokazal postavit?
Lebo nasmu drobcovi sa na styri voooobec nechce a obavam sa, ze aj my pojdeme casom rovno do stoja... Ale ako, to si neviem predstavit....

zuzana315
14. jún 2011

@evuliatko74 my sme sa naučili postavit v postielke. niekolko krat som mu ukazala ako ma dat rucky na priečky a ked uz vedel ako sa chytit, tak som mu zdvihla ritusu,takze bol na kolienkach a kedze on na kolienkach nikdy nechcel byt, tak sa zodvihol na nozicky. cize on sa vlastne tahal na ruckach hore. A takto sa dennodenne pechoril az sa naucil postavit tak obratne, ze teraz uz v postielke len stoji, dokonca aj v noci niekolko krat🙂ale zo zaciatku som mu pomahala,ked sa mu nedarilo.A potom sa naucil postavit pri stoliku, kedze mame nizky stolik, tak sa tiez najskor chytil len rukami a na rukach vytiahol cele telo. Az neskor sa naucil pritiahnut na kolienka a tak sa zodvihnut.a to sme v tom case sa nevedeli este posadit. Aj my sme sa dlllho plazili ako nasi vojaci na Cypre🙂a az ten jedenasty mesiac bol pre nas prelomovy a naucil sa takmer vsetko. takze teraz nam uz zostalo naucit sa len samostatne chodit.Vzdy sa tesim, ked zvladneme nieco nove, tak teraz sa tesim, kedy sa nam podari nas prvy samostatny krocik🙂

zuzana315
14. jún 2011

@sisamato ja som s mojim malym zacala chodit na ihrisko, ked sme sa len plazili, cca v tom 9/10mesiaci.Ostatne deticky stvornozkovali, stavali sa alebo chodili za rucku.Musim sa priznat,ze som velmi zavidela, lebo moj drobec sa roplastil na brucho a plazil sa.Nevedel sa ani sam posadit. mamicky sa sice na nas pozerali,ale bolo mi to srdecne jedno.Hlavne, ze moje dieta bolo stastne a ja som bola spokojna.

sisamato
14. jún 2011

@zuzana315 ahoj, myslis si ze mu s tym ukazovanim tyciek trebalo tak pomahat? ja som to tiez tak parkrat robila,a le ona nie a nie...

sisamato
14. jún 2011

@zuzana315 krasne ako si to aj ty vyriesila, mas pravdu, deti netreba o nic ukracovat, ved baby, maloktore deti aj tak nevedia dokonale na rok codit, to je nemozne...

sisamato
14. jún 2011

@denis19 ahoj, dik... 🙂 tak super ze sa ti tak rozbehla.. 🙂 .moja ako som pisala nie a nie tych tyciek...

sisamato
14. jún 2011

@jasekd ahoj, tak som len zvedava kedy presne sa ti narodili...mne Simonka 4.5. a Risko 23.4...to by bol gol keby ze este i datumom sa zhodneme 😀
my take atrakcie na ihrisu nemame, skoda, zatial ostanem ked nechodi pri tom piesku...
dnes tam bola jak v 7. nebi...ked bola na kolenach tak si tak stastne nadskakovala... 😉 to bola radost...
som blba ze som ju skor tam nedala...

sisamato
14. jún 2011

No a zabudla som este...toto nepotrebuje myslim ziaden komentar: moj 8 tyzdnovy Risko sa dnes pospiatky poplazil v postielke...nechala som ho na brusku lebo som si potrebovala odskocit, pridem a on na konci postele...takze som si podumala, ked raz dieta chce tak to urobi, musi to mat od narodenia v sebe...na tychto mojich detoch vidim ake su uplne v pohybe opacne...tak sa len v duchu smejem ci oni dvaja fakt nebudu naraz chodit... 😉

jasekd
15. jún 2011

@sisamato To jste jeste lepsi 😉 Martin je 29.3.2010, Vendulka je 18.4.2011 (vyvolavany porod, 10 dnu jsem prenasela).

zuzana315
15. jún 2011

@sisamato u nas to ukazovanie pomohlo a myslim si, ze velmi. On sa netaha po tych vertikalnych tyckach, ale musi dociahnut na tie horizontalne a tak sa vytiahnut hore.Ja som mu to ukazala len par krat a on hned vedel ako na to.ale zo zaciatku mal slabe rucky, aby sa vytiahol sam, tak som mu vzdy trosku pomohla, ked uz sa triasol ako osika na tych ruckach🙂Myslim si, ze ukazat a pomoct dietatu nikdy nezaskodi, hlavne nikdy nenutit do niecoho, co samo nechce robit. Ved ja som maleho nedavala ani pasivne sediet, lebo to nevedel a ani nechcel. a to som od jeho siestich mesiacov nepocuvala nic ine, len: on este nesedi? Ked sa nevedel posadit ani v 11 mesiacoch, aj vo mne zacal vrtat cervik pochybnosti a zacala som ho sem tam davat sediet, ale ked som videla, ze sedi ako paragraf, tak som od toho hned upustila a davala opat na brusko. no a na konci 11. mesiaca sa naucil posadit zo sikmeho sedu, potom aj z kolienok.teraz stoji, chodi,sice zatial len okolo nabytku a aj stvornozkuje. naucil sa vsetko, sice svojim tempom, a vo svojom poradi. Dieta je castokrat rozumnejsie ako dospeli, ktori sa snazia vsetko urychlit a nedajboze, aby sa ich dieta vymykalo nejakym normam. Asi najdolezitejsie je neporovnavat!!! My teraz budeme cakat na ten nas prvy samostatny krocik🙂Uz sa velmi tesiiime!

sisamato
15. jún 2011

@zuzana315 vdaka za odpoved, ano tie tycky som jej ukazovala a nic, aj dnes som jej capala po polickach na nabytku a nic...asi fakt len cas...ona si na tych kolenach nadskakuje a tym to prestava...ale dnes bola zlata ako mi pri mojom tanci doslova cumela na nohy a asi si myslela ze ako to robim 🙂 no musi na to prist sama... 😉

miculienka
19. jún 2011

čavte baby , dlho som tu nebola , čítam aj nejaké zmeny sú 🙂

@sisamato - gratulujem k Riškovi - že síce neskôr , ale od srdca , no a je mi ľúto , že si mala ťažký pôrod
@denis19 - teším sa , že sa aj tvojej malej darí - tak a teraz my - dovŕšili sme rôčik - chodenie nikde samozrejme , ale plazíme sa o 106 a máme aj iný spôsob prepravy - šmýkame sa na ritke a to nebezpečnou rýchlosťou - robí také zatáčky, že občas sa aj vyvalí 😅 , no a tento týždeň urobila ďalší pokrok , sama sa postavila pri nafukovacom bazéniku , má taký s hrubšou stenou a v ňom má loptičky , ja som bola vedľa v kuchyni a len tak som kukla, že čo robí a ona si stála , opierala sa rúčkou o bazénik a vyhadzovala loptičky 😀 a keď ma zbadala , hodila sa na ritku - akože - mami ja nič neviem , ale ešte v ten deň mi to znova ukázala , ale to sa už štverala po mne hore a to mi ukazuje odvtedy každý deň a má z toho strašnú radosť , keď sa jej to podarí , ja sedím vedľa nej , ona si dá najskôr rúčky na moje nohy a potom ide vyššie až sa postaví , ale pri nábytku to ešte nevie a ani v postieľke pri tyčkách , tak sa teším , že aspoň niečo , no a doki povedal , že do 15 mesiacov má čas sa rozchodiť

jasekd
19. jún 2011

Ahoj, Martin se dneska poprvy sam bez pomoci postavil u jidelni zidlicky. Je to jeste takove kostrbate, nozky slabe a neumi slezt dolu, ale postavil se sam 🙂 Akorat se pak boji a breci, a udela to jen s nejakou motivaci, treba piskot...

sisamato
21. jún 2011

@miculienka
@jasekd
dievcata to je super, tesim sa uprimne s vami 😉 musi to byt krasne, dajte aj foto 🙂
mne sa Simka zatila vytiahla len na kolena a poskakuje si tak...chytila sa o kociar v byte kde mam maleho 🙂 a aha, vcera tiey mne o nohu...ale netahala sa, iba na koelnach....tak cakame dalej... 🙂

sisamato
21. jún 2011

@miculienka dakujem za gratulaciu, zacali sme 9. tyzden 🙂

jasekd
21. jún 2011

@sisamato Simka je o cca mesic mladsi nez Martin, tak to budou tak nastejno pohybove... Jo a pekne jsem se lekla, ze ti @miculienka gratuluje k dalsimu tehotenstvi 😀 A ono k Riskovi... Pravda, ze kdyz jsem si to spocitala, tak takovym fofrem bysme to ani my dve nezvladly 😀 Jo, mam znameho a ty jsou se sestrou o 9 mesicu, segra se narodila predcasne v 7. mesici 😝
@miculienka Gratulace k pokrokum.

miculienka
21. jún 2011

@jasekd @sisamato - ďakujem baby 🙂
@jasekd - 😀 som sa zasmiala , že ďalšie tehotenstvo , to by asi aj @sisamato poriadne prekvapilo 😅
@sisamato - tak hádam sa za pár dní aj vyššie vytiahne , našej to ešte tiež ide ťažko , stonká pri tom ako stará babka ale snaží sa 🙂 , a dnes sa konečne aj sama posadila - ráno v postieľke , tak zas mám dôvod na radosť 😵 , fotečka je problém , kým naštartujem foťák , tak slečna už sedí ale bo ju neviem vystihnúť pri čine aj s foťákom , ale posnažím sa

denis19
21. jún 2011

@miculienka
@jasekd
@sisamato
tak jsem se pobavila....,že další tehuhu..to nevím co by @sisamato ríkala 🙂 ale když vesmír dá tak proč...my se s manželem jak natrápili a dekujem za tu nerízenou strelu co máme doma 🙂
Vše blahpreji k pokrokum....je to skvelé sledovat detičky jak se ve všem zlepšují...my se naučili posílat pusu a posíláme ji všem..hlavne bezdomovcum..asi má sociální cítení 🙂 ...nebo cítí čúčo 🙂

weverka11
21. jún 2011

ahojte, takze jak som tu pisala ze maly stovrnozkuje a stavia sa, tak uz aj chodi popri nabytku, som z neho na prazky, ale uz to vooobec neriesim, tesim a z toho ze je zdavy... a prvy tyzden tak nekoordinovane padal, ale teraz uz ma super stabilitu a ked padne tak na ritku a pekne sa ručičkami spomaluje.. horsie je, ze ani za svet nechce sediet, iba chodit 😀

jasekd
21. jún 2011

To vite, zmatla me ta formulace "zaciname 9. tyden" 😀 😀 😀

denis19
21. jún 2011

@weverka11 no to je podle mojí rehabilitční dr dobre, prý má díte jen nejdríva chodit a potom sedet, prý je sezení vrchol vývoje....ale i tak je malý velikánský šikula!!!!!!!

weverka11
21. jún 2011

@denis19 on sedi, posadi sa sam 🙂 🙂 ale to uz sa mu nechce, to uz je málo na neho 😀 teraz ma najlepsiu zabavu dam ho do postielky, posadí sa, chytí okraja postielky, postaví sa, pustí jednu ruku, druhá a hup na zadok a toto robi aj tristvrte hodinu 😀 najhorsie je, ze jeho to vobec neunavi, proste vytiahnem ho z postielky dam na zem a uz mi zdrhá 😀 😀

denis19
21. jún 2011

@weverka11 jo tak to znám to neunaví ani naší cácorku já jsem grogy jen když ji sleduji 😀 ale stejne je desne šikovný na svuj vek..teda tech pár mesícu co je na svete 😉

sisamato
22. jún 2011

No dievcata...aspon bola sranda...o takom niecom ze dalsie tehu najblizsie ani snivat 🙂
my tiez dalsi pokus vstat, dnes sa chytila gauca a snazila sa vytiahnut 🙂 fakt som zvedava kedy to pride, strsne sa na to tesim aj an tie vase fotecky 😉

sisamato
22. jún 2011

@denis19 zaujimalo by ma, ci si sa doki pytala aj an to ked dieta si najprv sadne a potom chodi...preco je prave sed a nie samotna chodza vrchol vyvoja?

jasekd
23. jún 2011

Martinek si dneska stoupnul u stolku, zrovna kdyz jsem kojila 😅 Zacal mrcet, protoze se boji, ale vydrzela jsem s narvama a rikala mu dolu, dolu, a haci atd, a ankonec se dolu dostal sam 🙂 Stoupne si teda jen u stolku nebo zidlicky, proste u neceho, ceho se muze pevne drzet nebo se oprit briskem, u zdi ne. A ma u toho desne krive, vytocene nozky, jako baletka. Jak to maji vase decka? Ja mu zatim boticky nedavam, protoze si stoupne s bidou dvakrat za den, furt leze po 4 a to by mu ty boty spis tu nohy vytacely a prekazely, tak ted nevim...

jasekd
23. jún 2011

@sisamato Me by teda taky omyli z dalsiho tehot. 😅 Jako ne ze by mi nechybelo brisko (nemyslim ta velryba v konecnem stadiu 😀 ) a pocit mit miminko v sobe, ona uz ani ta 2mesicni Vendy neni uplne miminecko, ale to uz bych skoncila v invalidnim duchodu, musim se dat do kupy a pak do prace a pak se uvidi, jak to pujde s praci a detmi, zda bude treti nekdy za par let nebo uz ne. Dala jsem si Mirenu, ale zatim (mam ji 14 dnu), stim nejsem spokojena, snad se to usadi...

adka7755
23. jún 2011

ahoj 🙂 poteším ťa- nie len ty máš tento problém a obavy..môj synček má pomaly desať mesiacov, samostatne si nesadne a loziť po štyroch ani nehovorím.. Veď si nezoderie kolená, no nie? 🙂 ale vynašiel si svoj spôsob pohybovania - šúcha sa po zadku už asi týždeň 🙂 no podaj mu ruky a šup - hneď je na nohách a ide hlava nehlava..

miculienka
23. jún 2011

doteraz sa mi malá nevedela posadiť sama a dnes fíha , z plaziacej sa polohy na 4 , podloží nôžku pod ritku a zdvihne sa do sedu 🙂
@adka7755 - to my sme vtedy ešte tuším vôbec nelozili 😅

miculienka
23. jún 2011

@adka7755 - teda ani na ritke , teraz mi tiež tak lozí krpaňa , sranda s nimi , mm to skúšal a veru potvrdil, že je to pohodlnejšie ako chodiť po 4 na kolenách 😀