Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

alena76
14. feb 2012

@nelinka0401 gratulujem 😉

nelinka0401
15. feb 2012

@alena76 dakujem.už si aj sám chce obuť topánočky len aby mohol skúšať.rozbieha sa celkom rýchlo.včera už prešiel sám za mnou až z obývačky do chodby a to musel ešte prejsť cez kuchyňu. 🙂 my prahy medzi dverami nemáme tak sa mu dobre išlo a u našich aj cez dvy prahy prešiel ako hrdina 🙂

alena76
15. feb 2012

@nelinka0401 Jonáš mal taký pomalý nástup - krok za krokom 😀 keď si takto bude hľadať v budúcnosti frajeku, tak amen 🤐

nelinka0401
15. feb 2012

@alena76 😀 no čím neskôr,tým lepšie...aspoň si dobre premyslí,či si nejakú vlastne vyberie 😵

jasekd
21. feb 2012

@sisamato
@alena76 Nazdar, tak se nam Martin rozchodil a uz resime Vendy, vyvoj se zpomalil stejne jako u M., stale neleze, jen plazi, a protoze mi pripada, ze zacla lenosit (predtim to bylo akcni sikovne dite, na brisko se pretocila pred 4.mesicem, hned na obe strany, i zpet na zada, a ted stagnuje), ma slabe ruce a zada, tak jsem se s Dr. i vzhledem k te jeji diagnoze dohodla na rehabilitaci, sice to neni tragedie, ale vzhledem k nasemu dalsimu trapeni uz fakt nemuzu 😔 Jak nekam vlezu, neco se najde a fasuju dalsi a dalsi zadanky a telefonni cisla. Zitra jedem zas do Motola.

sisamato
21. feb 2012

@jasekd ahoj,
viem, je to tazke, tesila si sa velmi z Vendy, aj ja, ale zas ako pises nie je to tragedia, take stagnacie su este normalne a ta rehabilitacia ju urcite nakopne, nerozmyslali ste aj o plavani? Simka chodi 2x, aj Risko zacal. Drzim velmi palce, myslim na vas, drzte sa 😉

jasekd
21. feb 2012

@sisamato diky 🙂 Plavani , no, Martin nesmel, a tady se plave v normalni chlorovane vode a to se mi moc nelibi (alergie atd). Ona asi Vendy bude muset rehabilitovat i pozdeji kvuli te vade, tak uz je jedno, kdy zacnem 😝 Jen jsem z toho vseho unavena a zdaleka neni konec 😝

zebra41
22. feb 2012

Ahojte, zvyknem si to tu precitat, lebo dufam,ze najdem rady ako na toho nasho Drobca 🙂) Ja som si totiz tiez myslela,ze ak sa to necha na prirodzeny vyvoj,ze proste stvornozkovat bude...a on nie. Plazi sa od 7. mesiaca, teraz ma 13. Vie sa postavit, sadnut, dat sa na styri. Teda stvornozkovat vie, len proste nechce....Lozi tak 1% pripadov, 99% sa plazi.... takze asi tiez zacnem za chvilu tvrdit,ze su deti, ktore nestvornozkuju. Neurologicky je v poriadku. Kolienka ma v poriadku (stavia sa cez klak a tak...). Mali ste tiez deticky, ktore to vedeli, len proste odmietli lozit? 🙂 Vdaka za rady

nelinka0401
22. feb 2012

@zebra41 ahoj.no moja malá nelozila vôbec.hned chodila.loziť začala až ked vedela chodiť 😉 a malý bol tiež tak spomalený.už som to tu tiež písala.tiež sa plazil ale do 13 mesiacov.potom začal sám odseba štvornožkovať a teraz má 17 mesiacov a 2 týždne a až teraz sa pustil chodiť. 😉

zebra41
22. feb 2012

@nelinka0401 no uvidime ako mu to pojde 🙂 aj kedy sa pusti chodit, lebo stavat sa zacal len asi 3 tyzdne dozadu. Popri nabytku prejde v pohode,ale aby stal sam to vyzera este na daleko buducnost 🙂. Ked mne sa to taaaak velmi paci,ked deti lozia, tak som dufala,ze to pojde 😉 Ale tak hlavne,ze je zdravy.

nelinka0401
22. feb 2012

@zebra41 no možno to ešte príde.hovorí sa,že chlapci sú lenivejší..u nás to platilo 😀

alena76
22. feb 2012

@jasekd ahoj,,drz sa moja.hadam to bude dobre, verim, ze si unavena 😔 ja toto nechapem , cim moze byt to spomalenie...jonas bol tiez zo zaciatku taky rychly ....sice sa v tych 18 mes rozchodil, ale stale mi nepripada zeby urobil od roka nejaky velky posun 😒 mne prijde take babo. ja mam tiez take zmiesane pocity, ale snad to bude ok
stale mi vrta v hlave, ci by v tom nemohlo byt to ockovanie ako sa to vsade spomina alebo uz mam paranoju 😒

jasekd
23. feb 2012

@alena76 Nevim 😅 Martin se po tom 6. mesici uplne zasekl, ale on nebyl kdovijak zdatnej ani predtim, Venynka otocka na bricho v necelych 4 mesicich, jak jsempsala, i na zada, na obe strany stejne, spravnym zpusobem, chovam se k ni a nosim ji podle Rozvijej se detatko, zadne posazovani apod, a taky se tak zasekla. S tim ockovanim nevim, ale nejde mi uplne do hlavy , podle ceho by se poznalo, ze je to nem? No dam vedet, jak cvicime.

nelinka0401
23. feb 2012

@alena76 a nebýval malinký často chorý?u nás sa to zaseklo tou neustálou chorobou,čo malá nosila zo škôlky.vedšinu času bol na ATB.

jasekd
23. feb 2012

@alena76
@nelinka0401 Moje deti jsou, co se tyka rymicek, kasle, teplot, bronchitid apod, zdrave jako rybicky, mely asi 2x rymu a malej jednou asi 2 dny horecky nad 39 st, jinak nic. Jejich celkove problemy by na motoriku vliv mit nemely, minimlane u syna ne. Taky nevim, cim jsme si to vyslouzili 😅

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena76
23. feb 2012

@nelinka0401 práveže vôbec nebol chorý....ani ostatné moje deti a ATB sme u nás nemali asi 8 rokov. tak netuším 😒

jasekd
23. feb 2012

@alena76 Podle me nema cenu po tom patrat, proste to tak je...

sisamato
26. feb 2012

ahojte dievcata,
ja som mala este taku otazku hlavne na deti s oneskorenou chodzou ci vam pripadaju pomlasie aj tak celkovo...ja ked vidim ine deti vo veku 22. mesiacov oproti nasej Simke tak je to dost rozdiel- vacsina uz rozrava, je ovela vacsia...nechchem porovnavat ale toot som si vsimla...Simka proste este ma chodzu dietata na urovni rok a pol maleho dietata, nerozprava, je nizucka...ale zas rozumie vacsinou vsetkemu, to je v poho...nehovorim ja som bola najnizsia stale v triede a manzel mal dost neskoro pubertu takze asi to len bude v genoch... 🙂

nelinka0401
27. feb 2012

@sisamato to dobehne.môj malý vyzerá na 1.a už bude mať 18 mesiacov.chodiť začal len pred nedávnom.tiež všetkému chápe,čo od neho chcem a tiež nechce rozprávať.ked pozeráme knižku a chcem aby mi niečo ukázal nejaké zvieratko,radšej hodí knižku na zem a odíte.

alena76
27. feb 2012

@sisamato no ako som písala, Jonáš mi popravde pripadá v porovnaní s mojimi staršími ako ročný 😒 mne už Žofka poznala farby a všetci okolo dvoch rokov hovorili vety a "r ". Akurat som nedavno pozerala video a starsie dve deti tam maju 1.5 a 2,5 roka a to je teda dost rozdiel, celkovo....v reakciach, reci, psychike. 😕 Ale zase..dnes som stretla jednu znamu s vnukom. v lete mal dva roky (cize mal po dva a pol roku) a chvilu som ho v obchode pozorovala a psychikou sa od Jonka moc nelisil.hovoril len slabiky tak babatkovsky. tak som si povedala, ze nie sme sami 😀

a nechapem preco som cast pisala s diakritikou a cast bez 😀 😎

alena76
27. feb 2012

@nelinka0401 my mame to iste...akurat Jonas ma 21 mesiacov. ma len jeden vyhraneny zaujem a to auta 😎 niekedy si myslim, ze je autista-teraz je to moderne 😎

alena76
27. feb 2012

@sisamato a Jonas potom co, ked ostatni traja boli tak ini ?? 😕
a kedy mal drahy pubertu? 😀 😀 🤐

teada
27. feb 2012

@kvietocek7 niektore deti nelozia ani neplazia, hned behaju..no pre buduci vyvoj chrbtice je velmi dobre, ked dieta plazi a co najdlhsie lozi, no ale ked uz chodi, neprinutis ho lozit...mojmu synovi, teraz ma 15 mesiacov, ako on lozi od 9 tich mesiacov aj chodi, beha ale este stale lozi a neurologicka vravela, ze ho nemam do chodenia tlacit, ze ma cas, len nech stale co najdlhsie lozi..ale poznam mnoho, co hned chodili este v 7 mich mesiacoch a je to v pohode..dieta si vyvinove medzniky vybera samo , nie zknizky...

zuzanamv
28. feb 2012

Odporucam tento clanok, velmi uzitocny!
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2550/pr...

nelinka0401
28. feb 2012

@alena76 inak aj malý len s kockami by sa hral.aj ja ked som pozerala fotky malej,vždy som na fotku zozadu napísala kolko mala vtedy mesiacov a fakt je to obrovský rozdiel.

sisamato
29. feb 2012

@alena76 dakujem za odpoved 😉 . No a ja mam take dieta prvorodene a to sa o prvorodenych vravi ze su najvydarenejsi....tak nechapem...ale k veci, tak mali by to dobehnut, to urcite, len je to fakt teraz dost rozdiel ako pises oproti inym detom...radsej nepisem aj ine vychytavky co som si ja vsimla...Risko vyslovuje ,,r,, asi od pol roka kedy zacal napodobnovat auto....takze fakt no koment...ale co som si vsimla, mne pripadala Simka stale taka rozumna, len fakt od toho roka ziadna brutal zmena okrem tej chodze...

jasekd
29. feb 2012

@alena76
@sisamato Martin je taky prvorozeny 😅 S Vendy uz mame termin na rehabku, jinak s tim nasim trapenim zatim zadny posun,diagnozu nevime a jeste to potrva...

sisamato
29. feb 2012

@alena76 myslis si ze prvorodene deti su fakt najsikovnejsie? plati to? u mna v okoli by to vcelku platilo...aj ked porovnam v rodine...

sisamato
29. feb 2012

@jasekd ahoj, aj na vas som myslela...tak nechapem...co sme neskoro rodili, ci co? 🙂