Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

alena76
23. sep 2011

@mahulena opravujem cervnu 😀 ponahlala som sa.aj ked tie vase mesiace- vy sa musite vo vsetkom odlisovat 😀 ja si to musim vzdy vypocitat na prstoch 😎
inak fotka je 2 roky stara..Momentalne vsak vyzeram ako zombie, lebo som 3 noci poriadne nespala 😎
ja ovladam vacsinu ceskych vyrazov, ale samozrejme nie vsetko. Na jeden nemozme prist s kamoskami co to je-musim to mrknut na FB-zabudla som , co to bolo 😀
a spravne je PĽUZGIER to slovo 😀 😀

alena76
23. sep 2011

@mahulena
@jasekd ja sa citim na 20 a niekedy chovam 😕 , ale nevyzeram 😀

jasekd
23. sep 2011

@alena76 Hod to sem, prelozime, snad budem vedet 😀

alena76
23. sep 2011

"rašle" je to 😀 ale neviem, i je to vobec ceske ci ake

jasekd
23. sep 2011

😅 Tak jsem to hledala googlem a naslo mi to nejaky zubni nastroj na hlodavce 😅 Ja jsem zubar, teda pro lidi. ale tohle neznam. Podle obrazku to vypada jako bud extrakcni paka nebo brousek na zuby? 😀 A v nejake diskusi nekdo pise, ze je to nejaka cinska houba 😅

alena76
23. sep 2011

@jasekd 😀 aha 😀 a to je cesky vyraz ???

alena76
23. sep 2011

Vcera som nasla este nejake foto Jonasa z chaty...skoda nenahodit-len ma neukamenujte, aj ked bolo zima 😕 po chvili som ho prezliekla 😎
To ditko s Jonasom je tak isto stare a ja som si myslela, ze Jonas odkuka chodzu 😀

jasekd
23. sep 2011

@alena76 Copak ja vim? V zivote jsem to neslysela 😀

alena76
24. sep 2011

@sisamato kde siii???? co nove obaja drobci??a ako na svadbe? 😲

sisamato
25. sep 2011

ahojte,
sory ze som sa dlhsie neozvala, ale nejako nebolo casu na net...
@jasekd tiez ma to mrzi s Martinom a drzim palce aby ta planovana operacia vysla 🙂 ,
@alena76 no ako vidim podla foto, Jonasa nic neobmedzuje, ani voda... 😉
ja s muzom dnes pomaly ze neoslavujeme...Simi na svoj 17. mesiac sa rano ked vstala postavila v postielke...ani som to nikomu nevravela bo by si pomyslel ci mi sibe ze co tak neskoro...a od vcera sa konecne vytahuje s pomocou ruk do stoja ked sa drzi pri nabytku ci klietke s morcatami...tak sa tesime ze konecne napreduje a pevne verim ze na ten rok a pol budu aj samostatne kroky...chodime stale na to ihrisko na schody trenovat a ked ju to omrzi tak do pieksu lebo je neskutocne uzasne babie leto, super byt vonku... 😉

sisamato
25. sep 2011

@alena76 na tu svadbu ideme az 8.10., a k Riskovi, ten sa obracia za brusko pomaly stale ked je na zemi...aj si uz viac pospi cez den... 🙂

sisamato
25. sep 2011

A ja co sa tyka materskych centier tak ja mam opacny nazor...ja v tom vidim same pozitiva, ze ked mi uz bude doma v zime sibat z toho vsetkeho tak berem krpcov do mesta do centra...tesim sa na tu zmenu ked sa mala rozchodi a tak sa to aj v zime pri cestovani ulahci...pre mna tie stretka neboli umele a uz som sa naucila neporovnat moje deti s inymi...som si vzala priklad aj od teba @alena76, teda z tvojich deti, ako si pisala s najstarsom dcerou...

sisamato
1. okt 2011

ahojte,
ma niekto pozitivne spravy ohladom chodenia? Ja ano...............SIMKA UZ KONECNE S ISTOTOU CHODI POPRI NABYTKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 😉
Tak pevne verim ze do konca mesiaca presne na rok a pol bude uz cupitat (ako manzel, on tak zacal neskoro chodit... 😠 ).

alena76
1. okt 2011

@sisamato gratulujem 😎 😉 no mne jonas chodi popri nabytku dlho..ale nic dalej..hoci prejde za jednu ruku par krokov najnovsie -vlastne ..mierny pokrok, nepovazujem to za chodzu.stoji bez opory - ale neviem. jeho to nebavi a nelaka 😝 mna zas chyta nejaka depka, lebo on je cely nejaky zvlastny. v stredu ideme do TT na tu neurologiu, lebo som z neho niekedy uz na prasky.mam pocit ze vobec nerobi veci, co ine deti v jeho veku, knizky ho nebavia-robi si len svoje ☹ a na tom cviceni co chodime-tam ho tiez bavi len nieco
dufam, ze to bude len jeho individualita.

alena76
1. okt 2011

inak-ruka kraaasne zahojena 🙂 myslim, ze ani jazva nebude 😵

sisamato
1. okt 2011

@alena76 ja viem, ze tebe i jasekd chodia chalani popri nabytku uz dlho, Simi len teraz posledne dva dni aktivnejsie a naistotu, preto o to vacsia radost 🙂 a co robi aj od vcera je, ze konecne si aj perom urobi par ciar po papieri, bavi ju to...robia to vasi chalani?
prosim nezufaj, ber to stale tak ze nie si sama a neriesis chorobu...stale si to vravim ked pride depka a zabera to 😉
potom daj vediet ako ste dopadli na neuro...
a super ze nic na rucke nevidno, statocny lezun 😉

sisamato
1. okt 2011

a co ma baby napadlo, je to kravina, ale...ked bola Simka 1x ockovana hexavakcinou tak na druhy den mala uplne ochromene nozicky, boleli ju a pri lahu na chrbte ich mala k sebe pritiahnute, nevedela ich vystriet...na tom som myslela ci...ale zas, na druhej strane je tu genetika, ze manzel bol taky pomaly tiez... 🙂

jasekd
1. okt 2011

@sisamato No vidis 🙂 Treba u vas to chozeni prijde rychleji. Martin chodi kolem nabytku dlouho, a nic. V prostoru nestoji. Takze nejlip je na tom asi Jonas od @alena76 i kdyz je z nich nejmladsi, nejstarsi je Martinek, ve ctvrtek mel rok a pul. Asi druhy den se jakoby snazi si stoupnout v prostoru, je na koleni a druhou nohou nakroci a jakoby se snazi zvednout, ale nejde mu to ani trochu...
Dnes jsme byli v ZOO a v detskem koutku a krasne si vyhral, tak mi ani neva, ze lidi cumi 🙂

sisamato
1. okt 2011

@jasekd ahoj, presne to robi aj Simka, ze si naslapuje v priestore, lenze ona este rada i po tych kolenach chodi a panecku ako rychlo... 😉 to je super ze ste boli v ZOO, my sme boli zatila iba raz no a v poslednej dobe chodi poobede von so Simkou iba manzel, s malym je vselijako stale, raz zaspi o 18, raz o 20....uz sa neviem dockat kedy sa bude aj on dajako hybat a nebude ako teraz pre kazdu blbost byt nervozny, dokonca i z prdu mam pocit... 🙂 , ja sa tesim na obdobie ked budu obaja uz chodit a konecne dlho von...

sisamato
1. okt 2011

@alena76 troska ina otazka na teba...chcem sa ta spytat, ako hodnotis deti s odstupom casu...teda je lepsie je ich mat za sebou ci s odstupom? ja som uz dakedz taka vystavena ze na tretie uz ani pomysliet...ale zas by som chchela aby Simi mala sestru...troska naivne, ale...

sisamato
1. okt 2011

@jasekd a blahozelam Martinkovi k tomu rocku a pol 😉

sisamato
1. okt 2011

a apropo, ked ste sa uz bavili o tom veku a vyzore...ja mam 29, vodnarka... som strasne nizka...156cm a vahou mam pocit idem stale dole...ani neviem kde sa vo mne berie este to mlieko...a tiez vapadam aj mladsie nez 20...kruhy pod ocami, linea nigra, ovisnuta koza okolo pupka...pocuj jaksed, neboli sme my v minulosti dajake pribuzne 😀

alena76
1. okt 2011

@sisamato ved ja som to myslela tak ako jasekd - ze sice Jonas chodi popri nabytku dlho aj sa postavi v priestore a NIC dalej...samozrejme, ze super, ze simka robi pokroky!! mozno zajtra vykroci a bude to..
dnes sme mali uzamykanie vody-chodime splavovat uz od veku babeniec nejstarsich deti( zofka bola v 7 mes na tyzdnovom splave, ja tehotna 😀 ). to mame taky ritual, ze akoze Poseidon uzamkne vodu s takym obrovskym klucom, hodime mu do vody flasu(potom vylovime a vypijeme 😀 ), pustame svetielka po vode a tak. a mame gulas atd. no a jonas tam chodil za ruku ale on sa do toho vobec nehrnie-nevidim take nadsenie u neho..nadsenie z niecoho noveho.potom sa vyzul a isiel si liezt 😒
a cely mi pride taky ovela mlasi ako v skutocnosti je....nechce nic robit na povel ani zopakovat. vsetci ostatni sa radi predvadzali a spievali- ani to ho nebavi..len auta -ja som si to uvedomila na tom cviceni, ze som nevidela nijaky rozdiel medzi nim a mladsimi detmi. mne pride akokeby sa zastavil a stagnuje. do toho moja mama, ze sa nemusim mat nadpriemerne sikovne vsetky deti a blablabla. a ze aj keby mu volaco bolo, tak nic nezmenim a podobne reci- no to ma podrzala teda 😔 ja uz neviem, co si mam mysliet, len Jonas je proste iny ako vsetci ostatni traja dokopy..ved uvidim
jonas nekresli..ceruze ho nebavia,,, dnes ma potesil, ze sa sam napil z pohara a neoblial sa..vsetci mi uz vedeli sami sa aj najest lyzicou a hovorili jednoduche vety
uuuf ale dost negativneho
lepsie je mat deti hned po sebe 🙂 aj ked ja osobne by som asi 3 po roku nezvladla-pre mna to bol dost zahul, Zofka a Simon, lebo som bola na nich sama.od toho roka a dvoch sa to zacalo zlepsovat-spali rovnako aj bezkali, chodili sme na ihriska, do parku, tam som ich vypustila..doma sa pekne pri sebe vyhrali, piekli sme , malovali, tvorili, vymyslali.ked je vacsi rozdiel- je niekedy tazke zosuladit spolocne aktivity tak, aby to vyhovovalo vsetkym vekovym kategoriam...napr. maly musi spat -musim s nim ostat doma a moj muz a ostatok 🙂 idu napr na celodenny vylet, ja sa radsej obetujem, aby sa decka doma nenudil a Jonas sa vyspal. ale zalezi od dietata-jonas mi nechce spat inde ako doma. ked mas deti po sebe-" jednym vrzom "si akokeby stale v tom kolotoci-potom sa uz tazsie nasada 😎 mne bolo dost tazko odist aj z roboty pri Jonasovi, lebo mi tam bolo uzasne--naozaj-robila som len v kancli v jednej firme, ale super ludia, esterku som tam mohla kedy kolvek priniest, teambuildingy.. 😵
a teraz sa natiska otazka, ze preco som mala dalsie 2 deti 😀 tak trochu sa naplanovali sami, ale vedeli sme co sa moze stat a ja som si chcela este nejake "vychutnat "kedze prvi boli po roku 😅 ale poznatok: uplne sa to neda, lebo sa musis venovat aj tym starsim 😀 takze asi si uplne vychutname len vnucata 😀

alena76
1. okt 2011

@sisamato
@jasekd
a ine a baby mam pocit, ze jonas zacal byt taky pomalsi prave po ockovani..ale to neviem, ci uz nemam paranoju..inak prepacte za ten negativizmus..ale uz to pocuvam z kazdej strany -a tie otazky kolko ma ..niekedy to na mna pada, ale nemam to permanentny stav . 🙂 dam vediet, ako v stredu

alena76
1. okt 2011

@iwuskaaa
@miska1981
@mahulena a vy ako ??? 🙂

sisamato
2. okt 2011

@alena76 dik za dlhe rozpisannie...ja mam taku povahu ze ryclo vtbuchnem ked nechche spat...dnes som nasrata ze stale mi v kociku spal a dnes nie...zase na ukor Simky sme nesli von...do...uz nech ma aspon rok...

sisamato
2. okt 2011

@alena76 ja uz preto nechchem mat deti...nezvladla by som to ...doprajem inym...a naco si ublizovat po zenskej stranke...manzel podstupi zakrok a je to...

sisamato
2. okt 2011

@alena76 aj ty mas ten pocit ze po ockovani? aj ja, po prvej hexavakcine...tebe kedy zacal stagnovat?

miska1981
2. okt 2011

@alena76 to mate super takyto ritual...mne velmi chyba taketo stretavanie sa s kamoskami, kedze som sa prestahovala na druhy koniec mesta a nejazdim, takze som tu vlastne sama s dochodcami a niekedy mi uz pekne hrabe 😖 inak vobec jonas nie je spomaleny...ani moja jajka nekresli, ona ani pero nevie poriadne chytit a hned ho zahodi na zem 😀 a tiez nerozprava nespieva, ale to v ich veku asi nik...mozno sa stretavas s vacsimi detickami, v mojom okoli su vsetky take "spomalene" ako jonas a jajka 😉 ja neriesim toto, lebo uz ma dost nasiera, ze stale nechodi a nechodi, ale u nas sa chodi za jednu ruku, to rada chodi, kupila som jej take traky, co som bola vzdy proti, ze dieta je ako psik na voditku, ale kto nechodi s dietatom za ruky nechape co su prave bolesti a seknutia v chrbte 😒 chvalabohu ja mam vsetkych ludi na haku a aj ked na mna zazeraju, je mi to jedno, dieta je stastne, ze chodi, aj ked nie sama...aj ked teraz som mala ist do MC na taky kruzoch deti v jajkinom veku a nesla som, lebo kedze este nechodi a ostatne uz hej, aj mladsie, nejdem tam a odpovedat na otazky a divne pohlady, vsak ked som uz vydrzala doteraz, hadam do dvoch rokov sa rozchodi 😅

@sisamato super, ze simi uz chodi okolo nabytku, my tiez tak chodime, ale sama este nie, ona si sama nevie ani cupnut, neudrzi sa a deti co aspon same cupia, uz maju silne svalstvo aj na chodenie, takze viem, ze este pripravena nie je, niekedy ma to zamrzi musim povedat, hlavne ked sa stretnem s mojimi dvomi kamoskami co maju deti o 3 mes.mladsie a chodia, ale inak uz neriesim, uz vydrzim, hadam to dlho nepotrva a potom len budeme spominat na nase nervy ohladne chodenia 🙂

miska1981
2. okt 2011

a co sa tyka ockovania je pravda, ze to moze spomalit reakcie deti, ja som z toho dovodu /mam v okoli zle skusenosti/ odmietla toto posledne ockovanie MMR vakcinou, ostatne ma, ale toto som nedala.