Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

jasekd
11. nov 2011

@ined77 jak u nas... ale aspon neco 😀

buburka
14. nov 2011

Ahojte. Tak ja som tu riesila plazenie, prisla na to, ze plazit sa vlastne dietatko velmi ani nema a ???? Ten moj prdko malicky sa zacal za hrackami plazit sam 😀 😀 😀 Neplazi po celej izbe, alebo tak...len tolko kolko potrebuje, aby sa dostal k najblizsej hracke co sa mu vzdialila 🙂 Tak je teraz taky spokojnucky, az sa nanho chodim divat, ked je dlho tichucko a hra sa, ze ci je ok (hrava sa v izbe na zemi na puzzle), kedze nie som vzdy pri nom (vykladam pracku, varim)
Ked je holy pred kupkanim, tak sa riadne predvadza, dviha ritku, toci sa za vsetkym...robi nam radost. Teraz vidim, ze silny je dost, aj sikovny a preto ked pride jeho cas, tak sa pohne dalej vo vyvoji. Dokonca sa mi zda, ze je sikovnejsi, ako niektore deti v jeho veku, takze uz to necham naozaj len nanho a uz take mudre clanky (ako som vam poslala link) citat nebudem, alebo budem ich brat s vacsim nadhladom 😀 😀 😀 😀
Aj tak dakujem baby za vsetky cenne rady. Som velmi rada, ze som dostala odpovede na svoje otazky. 😵

iwuskaaa
24. nov 2011

@nadenkaaa Tvojim príspevkom si ma upokojila 😵 .
Čo to znamená axiálny?
My máme hypertóniu, tiež cvičíme od narodenia 🙂
A idem sa Vám pochváliť, dnes mám super deň, pretože Tomáško ma ráno krásne prekvapil, keď prešiel po štyroch asi dva metre 😵 . Nebolo to síce také isté, ale nič na prvýkrát nieje isté a 100%tné 🙂 .
Takže po polroku plazenia sme sa dostali do ďalšej fázy 😵 😵 😵 .
Viem, že detičky v jeho veku už chodia, ale je narodený o mesiac skôr a po tých starostiach som aj tak šťastná, že tak pekne ide dopredu 😵 . A je mi jedno, čo si myslia ostatní ľudia, ja žijem pre svoje deti a rodinu! 🙂 😵

nadenkaaa
27. nov 2011

@iwuskaaa ahoj ani sme nevedeli stretli sme sa v mt tusim vo stvrtok?😀 tomasko je krasny chlapcek a sikovnucky je podla mna uz to nebude dlho trvat a postavi sa na nozicky 😉 A mimochodom boli ste na pobyte v septembri s kamoskou mirkou a jej malou emkou (emka lezala s noelkom v jednej izbe na jiske) 😉 🙂 aky je ten svet maly 😅

alena76
27. nov 2011

@iwuskaaa gratulujem Tomaskovi 😵 Jonas este nechodi uplne, ale prejde tak 15 krokov ...este to nie je take, ze ho vonku postavim a ide. Vnutri prebieha, potom sa chyti a tak. Pomaly..ale uz to bude 😵

iwuskaaa
27. nov 2011

@nadenkaaa ahojky, práve som dovolala s Mirkou 🙂 . Hneď ako mi zodvihla telefón, tak gratulovala Tomáškovi ku štvorkovaniu a ja som len nechápala, že ako to ona môže vedieť 😀 . Tak mi potom všetko vysvetlila, ako to bolo.
Naozaj je svet malý 🙂 .
Boli sme v piatok na kontrole. Ako sa máte tam?
Noelko je tiež krásny chlapček, stále ho mám pred očami 😉 . Myslím, že u neho nieje veľký problém a tiež to nebude dlho trvať, to je na ňom pekne vidieť 🙂 .
Neviem ako to bude u Tomáška, ale to napätie v nožičkách je dosť veľké, čo ma trápi 😒 . Bojím sa, nemôžem povedať, že nie, ale zase nemôžem ani pochybovať. Teraz cez víkend sa zase šikovnejšie rozchodil na štyroch, tak sa teším, ale na nohy ešte asi tak skoro nepôjde, neviem 😖 .
Tak sa tam držkajte, nech pobyt Noelkovi pomôže 😉 . Mimochodom aký tam máš net?

iwuskaaa
27. nov 2011

@alena76 Ďakujeme! Stále na Vás myslím, že ako sa Vám darí 🙂

lena1981
29. nov 2011

Zdárek holky, nejsem s to přečíst celou diskusi, ale třeba poradíte, podpoříte 🙂
Malému je 9,5 měsíce a prozatím jen se točí na bříško, na gauči či v posteli i na zádíčka. Na tvrdé podložce se točí dokola (pivotuje), občas péruje na kolínkách, ale mám pocit, že to dělá čím dál méně. A couvá, neboli se posová dozadu tím, že se opře u ručičky a šoupne se dozadu. Všude slyším, jak stejně staré děti lezou, sedí, vstávají n-li chodí a my nic. Jsem z toho chvílemi špatná a nevím, co dělat... Malej je i v poslední době nevrzlý, možná se připravuje nějaký ten zoubek, možná ho už nebaví, že mu hračky "utíkají"...

ivular
1. dec 2011

@lena1981 Podle toho co popisuješ, je jen "krůček" od lezení 😉 Jak říkala naše terapeutka, lezení je náročné na bednu, takže může chvíli trvat, než na to příjdou 🙂 Možná je tak o měsíc pozadu, ale to je fakt marginální. A nebyla bych to já, abych nedodala: hlavně ho neposazujte! 😉

lena1981
1. dec 2011

diky,snad mas pravdu.on je ted fakt dost nespokojeny,sam uz se pokroku nemuze dockat.ad sezeni- kdyz je v kocaru,jidelni zidli,pritahne se a sedi.co by se tedy delo,kdyz ho posadim?diky

ivular
1. dec 2011

@lena1981 Mrkni na předchozí stranu - tam jsme se o tom taky bavily: dokud se děťátko samo nemá snahu stavět (což je tedy docela dlouho poté, co leze), tak nemá být ve svislé poloze ani chováno, natož aktivně posazováno. Je to pro zádička veliká zátěž 😖 Naopak ho co nejvíc podporujte v tom pérování na kolínkách.

katy1979
1. dec 2011

@sisamato halo baba no co ako sa vam dari? uz ti mozeme gratulovat ci este sa babe nechce behat?

sisamato
1. dec 2011

@buburka ahoj,blahozelam, aj ten moj sa uz zacal od pondelka, tiez na 7. mesiacik, a tiez tak zatial za hrackou, este sa len rozbieha, ale vidim kazdy den pokrok 😉

sisamato
1. dec 2011

@katy1979 ahoj, dakujem za opytanie, nie este STALE na svoj 17. mesiac nechodi, iba popri nabytku, postoji dost dlho...ona inac nelozi ale ,,chodi,, po kolenach 🙂 ...takze stale cakame
a
@alena76 blahozelam, ste teda z tej nasej trojky predsa prvi 🙂

alena76
1. dec 2011

@sisamato dakujeme..ale este to nie je 100%. vonku v overale mu to moc nejde. len za ruku. doma tak pobehuje - sem-tam sa prichyti, niekedy sa este hodi na styri..ale uz to neriesim. cely je taky pomalucky, ale slniecko 🙂
a mozno fakt zbytocne riesim 😝

sisamato
1. dec 2011

@alena76 je super ze vobec zacal 🙂 , a nie je to vyhoda ze su trosku v tomto pomalsi? nie je tym kludnejsi?

alena76
1. dec 2011

@sisamato cojaviem, ci je kludnejsi..ani nie 😎

locko007
1. dec 2011

@sisamato Neboj, to sa rozbehne. Nič jej neújde. My sme mysleli, že náš malý bude v chodení tiež oneskrorený, lebo v 9. mesiacoch sa nám nechcel ani plaziť, ani štvornoškovať ani dokonca nevedel stáť na nohách. Prišli sme z dovolenky pri mori a za týždeň sa všetko zmenilo. Zrazu sa plazil, vydržal chvíľku stáť na nohách. Potom sa to rýchlo rozbehlo.

sisamato
1. dec 2011

@alena76 aha... 😉

sisamato
1. dec 2011

@locko007 dakujem...u nas to nikoho netrapi, iba moju matku...vcera som to uz nedokazala pocuvat, zlozila som telefon...to ze je kludna, cez den spio aj 3 hodky, sama sa krasne vyhra, je pritulna, to ju nezaujima...iba ze stale nechodi... 😠

adunka73
1. dec 2011

moje dve dcerky se vubec neplazily,jedna ani poradne nelozila,jen sedela a mela jednu nohu pod sebou a tou druhou se jakoby prisunovala dopredu,byl to komicky pohled...vubec bych to neresila,chodit po dvou nohach zacnou jednoho dne vsecky deti.A jak se k tomu predtim dopracuji,to uz je jejich vec 😀

locko007
1. dec 2011

@sisamato To tiež dobre poznám. U nás to trápilo svokru. A tiež ma nebavilo počúvať, že mám syna spomalovača. Každé dieťa je iné, ako keby to nebolo jedno, či bude chodiť ako 9. mesačné, alebo 2.ročné.

adunka73
1. dec 2011

@locko007 souhlasim 😵

jasekd
1. dec 2011

@alena76 Zavidiiim v dobrem 🙂
@locko007 no, jiste mas pravdu, ale koukam, ze tvemu synovi je 13 mesicu, a pokud chapu spravne, uz chodi, ono kdyby mu bylo 20 mesicu jako tomu memu, a stale nechodil, mozna bys az tak nad veci nebyla 😉
@sisamato Tak jsme zustaly my dve, uz me to jaksi nebavi 😝 I kdyz vzhledem k ostatnim nasim problemum to neni az tak podstatne, myslela jsem , ze mu v ramci predoperacniho necham udelat i ty odbery na CK, jenze na tu operaci budem cekat pres pul roku 😝 Za mesic jdem na neurologii a to jsem doufala, ze uz aspon jako Jonasek od Aleny bude chodit, no uvidime.

katy1979
1. dec 2011

@sisamato zeby cakala na vianoce ze vam da darcek pod stromcek? 😅 myslis ze ako normal chodi po kolenach a ruky nepouziva? lebo ak ano tak uz potom jej fakt nic nechyba. alebo ta chcela uchranit od kupovania drahých zimnych topanok.
a co krpec rovnako pohodlny ako sestricka ci sa naozaj rozbehnu naraz?

alena76
1. dec 2011

@jasekd chystam sa ti napisat IP uz par dni. zajtra to dam 😎

sisamato
1. dec 2011

@katy1979 😉 ano po kolenach, jak ludia s ruzencom na putach 😀 , Risko sa na 7. mesiac rozplazil 🙂

sisamato
1. dec 2011

@katy1979 aj som si presne tak vravela, ze to byl bol njakrajsi vianocny darcek...

katy1979
1. dec 2011

@sisamato solidarna segra caka na brasku. nejako skoro sa zacina modlit 😅

rolak
1. dec 2011

@sisamato jeeej, vidím,že si z Rozhanoviec, aj ja pôvodne 🙂 a máme rovnako staré dcérky... v júlovkách máme deti,ktoré ešte nechodia,resp. teraz pomaly začínajú... a je tam aj jedna mamička,ktorá chodila ako dvojročná 🙂