Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
30. jún 2011

@katy1979 uz si tu dlho nebola... 😉 ja viem, uz to preslo...asi tu mam malo motivujucich veci, neviem...
k tej chodulke, mne to mama navrhla, aj umely sed, dokonca brat so snubenicou mi tu chodulku kupili...takze no koment...ja uz rozmyslam ci ti ini chcu zle umyselne alebo su fakt taki blbi...
a k tym top ludom: treba asi jednoducho vyvesit letaky s clankom ,,Preco niektore deti nelozia,, vsade, asi aj na verejnych toaletach 😀

zuzanames
30. jún 2011

ahojte, môžem sa spýtať čo máte proti chodulkám? Ja som asi vážne tak blbá, alebo už neviem. Ak by bola až taká škodlivá tak by ju stiahli z predaja. Je to úplne normálna certifikovaná pomôcka. Nemyslím si, že deti, ktoré používali chodulky skôr chodia. Ak je dieťa lenivé, tak bude v chodulke aj tak len sedieť...

evuliatko74
30. jún 2011

@zuzanames No, nieco na tej skodlivosti asi bude, lebo chdulky su v niektorych statoch uz zakazane!!!!
Tusim aj vo Velkej Britanii - neviem presne...

evuliatko74
30. jún 2011

Nas maly inak vobec nelozi po styroch, len sa plazi a teraz asi tyzden sa stale chce splhat hore na fotelku alebo ked som pri nom na zemi tak po mne - do stoja. Ale zatial mu to nejde, skonci na kolenach a potom sa len pechori ale viac nevladze. Nevadi, neriesim. Na vsetko ma cas... 🙂

sisamato
30. jún 2011

@evuliatko74 aj v Kanade a vo Francuzsku, len tu na SK idu veci straaaasne pomaly...nic nove... 😒

sisamato
30. jún 2011

@evuliatko74 asi zisti ze je este aj na 4 dobre a ma cas... 😉

zuzanames
30. jún 2011

@evuliatko74 Chcela som tým len povedať, že nevidím rozdiel ak sa dieťa stavia na nôžky v postielke , alebo v chodulke. Mám skoro 7 mesačnú dcéru, ktorá sa mi sama posadí, postaví a chodí okolo postielky. Viem, že je ešte malá na chodenie, ale zväzovať ju nebudem 😉 . A ak ju dám na chvíľu do chudulky, tak sa aspoň o nič nebuchne a mám ju na očiach 🙂 . Chodulku som samozrejme začala používať až po tom, čo sa mi malá začala stavať v postieľke.

katy1979
30. jún 2011

@zuzanames no len uvidis kedy ti zacne lozit. v podstate ucel chodulok je pouzivanie az ked deti zacinaju chodit. nie su skodlive len im to meni ich prirodzeny vyvoj a musis mat asi 6 oci ked su v nej. prilis vela urazov je kvoli chodulkam.a v niektorch pripadoch bohuzial nie len urazov 😔 na chodenie je mala to je pravda. na samotne postavenie sa je to sice skor ako priemer ale to je jej prirodzenost.
ide skor o to ze ludia sa nie vzdy pochopia. nikto nezakazuje detom stat ci sediet. ale az ked to dokazu sami. ak to robi sama tak samozrejme moze.

@sisamato akosi nestiham. teda kona stiham ale vsetko citat nestiham. a nechcem ti sposobovat este vacsiu depku 😅 😎

sisamato
30. jún 2011

@zuzanames ako pise aj @katy1979 nechceme mat deti v klietkach 😉 ja som na dve male sama v byte, Simi je 14 mesacna a Risko zatila len 2 mesacny, ale ani jedneho do klietky nedam, ani do ohradky, to nech mam radsej bordel v byte 😉

sisamato
30. jún 2011

@katy1979 no teda asi mi dnes nepali...aku depku ty mne? 😉

katy1979
30. jún 2011

@sisamato no s tym ze mi uz pomaly ale isto zaciname chodit 😎 psst nic som nepovedala

dzanka25
30. jún 2011

ahojte 🙂 uplne nahodou som nasla tuto temu 🙂 my mame o chvilku 9m a nasa mala princezna sa doteraz len na brusku tocila dookola, potom zacala cuvat tak, ze sa odtlacala ruckami dozadu.. prve styri mesiace od narodenia sme chodili na rehabilitacie, teraz uz nie, len na kontroly a je v poriadku 🙂 povedala som si, ze to nebudem riesit, ved nie vsetky deti stvornozkuju 🙂 a cuduj sa svete, ked som to prestala riesit, tak sa mala dnes postavila na styri, sice nesmelo, ale predsa a hojdala sa doredu a dozadu 🙂 sikulka nasa.. takze moj zaver je, ze nie vsetky deti su ucebnicove a holt niektorym to ide rychlejsie a ine su lenivejsie 🙂

weverka11
30. jún 2011

ahojte, chcem sa poradit, maly chodi okolo nabytku uz dva tyzdne, ale mam pocit ze zle našlapuje na lavu nožičku, ako keby ju šetril, na pravu stupa pekne, ale na lavu na špičku a dovonku.... a ked stojí tak lavu ma pokrčenu... rozmyslam, ze s nim pojdem na poradnu, ale zas kamoška mi hovorila, ze to je normalne, ze aj jej maly to tak mal a chodi uplne normalne....

adka7755
30. jún 2011

@evuliatko74 u nás je to detto. malý vôbec nechce na kolená, stále sa šúcha po zadku (čo je dosť probematické, keď ide cez prah-vždy skončí dolu hlavou) 😀 , a keď k nemu vystriem ruky, tak je hneď na nohách.Sadať si stále samostatne nesadá..podľa lekára to mám nechať tak, že malý má len odlišný vývoj, čo ma veľmi upokojilo..a teraz to nejak zvlášť už neriešim.uvidíme, čo bude nasledovať 😉 😉 😉

evuliatko74
30. jún 2011

@adka7755 tomu nerozumiem, vas maly sa sucha po chrbte??? Nas maly sa plazi totiz po bruchu.
Suchat sa po chrbte je fakt dost neobvykle... 😉 Ci som to zle pochopila???

katy1979
30. jún 2011

@dzanka25 tak to gratulujeme zachvilu ti bude tapkat po styroch. a podla mna je v norme a vobec nie neskoro. vsak este nema ani 9mesiacov

@weverka11 ja by som sa radsej opytala na poradni aj ked je pravda ze tie deti vselijako capcu na zaciatku a nohy maju roznymi smermi. mozno ju len potrebuje troska posilnit a uz to robit nebude.

adka7755
30. jún 2011

nie, náš malý doslova chodí po zadku 😀 😀 plazí sa úplne normálne,keď ho položím na bruško, ale keď ho posadím, tak keď chce ísť za niečím, tak sa jednoducho posúva rukami dopredu v sede 😀 😀 ..skúšali sme to napodobniť a poviem vám,je to riadna fuška.sadnúť si,vystrieť nohy pred seba a posúvať sa rukami 🙂
ani náš lekár to nevedel pochopiť, tak som mu to musela nahrať na video, lebo ako naschvál, mu to malý nechcel ukázať..

katy1979
30. jún 2011

@adka7755 najprv prachovku na zadok potom mokru handru a nakoniec lestidlo nech je uzitocny chlapec 😉
pocula som uz o tom ale nazivo veru nevidela

adka7755
30. jún 2011

@katy1979 😀 😀 😀 to ma veru nenapadlo 😀 😀 a nakoľko máme doma dlažbu, veru by sa asi aj zišlo 🙂

weverka11
30. jún 2011

@katy1979 najblizsiu poradnu mame az v auguste, tak ked sa to do stredy nezlepsi, tak s nim pojdem radsej, nech sa nieco nezanedba.... sice viem si predstavit odpoved mojho pediatra: nedovolte mu chodit! ale čo ho mam priklincovat???? ved on sa mi postaví aj v cestovnej postielke, sietkovanej ohradke, kočiku, vsade!!!!!

katy1979
30. jún 2011

@weverka11 preco si to myslis ze by takto pediater reagoval? vsak sami dobre vedia ze co robi dieta samo je uplne v poriadku.

katy1979
30. jún 2011

@weverka11 inac ako sa stavia? tak ako ma ci sa len vytiahne za ruky do stoja? mne sa starsi tak ze sa vytiahol staval v pol roku ale takym tym spravnym postavením sa postavil az v osmich

weverka11
1. júl 2011

@katy1979 to iste povedal kamoške... a on sa vytahoval v 6m 2t a teraz vstava tak, ze sa postavi na 4, dvihne sa, ako keby sa postavil na kolena, chyti sa nabytku a tak ohne kotníky a dvihne sa. neviem ake ma byt spravne postavenie sa. a dnes sa začal puštat, mam pocit ze nema absolutne pud sebazachovy 😕 😀 ale chvala bohu už pada tak, že sa neudrie, tak som aspon tomu rada. on sa strasne jaší a chcel by už už rychlo rychlo chodiť ale samozrejme capne na riť... ja ho nevodim ani za ruky, necham ho aby iba sam sa snažil...

katy1979
1. júl 2011

@weverka11 tak ako vstavaju dospelí zo zeme. postravenie na styroch. rukami sa chyti nabytku a jednou nohou sa postavi na chodidlo a vytiahne sa hore. snad chapes ako to myslim. viem co myslis tymi kotnikmi. to nie je spravne. musis mu ukazat ako to ma robit.
no to je dieta typu kamikadze stavia sa a chodi pricom to nevie tak to bude este padov

weverka11
1. júl 2011

@katy1979 😀 😀 😀 tak pred chvilou sa mi vo vani postavil tym stylom ako si pisala ty, zajtra si to odstriehnem 🙂 veru je to kamikadze 😀 😀 😀 😀 ale pada už celkom pekne, už nie ako kybel zemiakov, ale tak spomalene a dava pred seba ruky... a dnes som sa mu snazila vysvetlit ako ma zliezat z gauča, alebo niečoho nizskeho, pekne zadom... uf, bude to ešte velky boj...

katy1979
1. júl 2011

@weverka11 hold ak ho budes chciet zastavit musis vybrat baterky. ale ja mam doma nejake chybne kusy. nema to ani OFF ani otvor na baterky.

tak hlasim ze mi sme stihli chodzu pred svojimi prvymi narodeninami. takze mam doma dve chodiace deti. zaujimavy pohlad

dzanka25
2. júl 2011

@katy1979 dakujem 🙂

sisamato
15. júl 2011

ahojte,

@katy1979 blahozelam ku chodzi, mas aj foto svojho sikuliaka? 🙂

sisamato
15. júl 2011

my zatial stale ziadna zmena ani po ukoncenom 14.mesiaci. Vraj mame este stale casu, do 18. mesiacov...ale ja uz by som ju tak rada videla cupitat, lebo stale ked sme von tak len v piesku alebo v kociku. A vraj taka pikoska, jedna znama pani mi povedala ze dospeli, ktori boli v detstve malo na bruchu, maju na krcnej chrbtici nejaky trojuholnik...skoda ze nebolo viac casu o tom s nou pokecat...

katy1979
15. júl 2011

@sisamato aky trojuholnik? ako nieco viditelne ci nejaky sval ci co?