Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
15. apr 2011

@denis19 ano je super, presne, ja som uz mala aj take tahy dat to vytlacit a vyvesit u pediatra, ale este lepsie ako vravis, rovno v porodnici davat zenam 😉

sisamato
15. apr 2011

@miculienka vdaka, ano musime zvladnut... 😉

denis19
19. apr 2011

@sisamato
Ahojte baby.....tak očkovánie za nami...aj kedje to mimo tuto tému..ale hádam nevadí...a od nedeme +4 zuby!!!! Je to bojovníčka ta moje slečinka...a ako pokračujete vy? U nás v zásade okolo lozenia žiadná zmena...len mám pocit, že si viacej podkladá kolena pod seba, tak d´hádam pochopila, že tie jej veľmi vo všetkom pomôžu...aj si sadnúť..... 😀

sisamato
19. apr 2011

ahojte,
ja este stale v celku, mam pocit ze uz vsetci okolo mna by za mna rodili 😉 ...a u Simky tiez ziadna zmena, tak isto si nohy podsuva do kolien, ale na tie 4 nie a nie...zeby fakt sa len plazila?

denis19
20. apr 2011

@sisamato unás narovnako.....nohy pod seba, riť do vzduchu len vzlietnuť,ale štvornožkovať nie...nevadí.....už si raz sadla , len malinkatečko som jej pomohla..jupíííí 🙂

miculienka
20. apr 2011

@sisamato @denis19 - kočky moje , tak máme troška pokrok , od lezenia dozadu sme sa dnes posunuli slimačím tempom dopredu , síce ešte jej to ide veľmi ťažko ale má štýl tuleňa - vystre nohy, oprie sa o špičky prstov na nohách a hodí sa dopredu , fakt ako tuleň , no a začína aj s pokrčenými na kolienkach troška - pár pokusov už bolo, tak dúfa, že príde na fintu a začne sa niečo diať - len ten rev , keď sa nedarí , to je hrôza 😅
@sisamato - u nás je jedna suseda tiež pred rozpadom , očividne už chce rodiť , predvčerom drhla kefou schody, dnes nosila plné kýble opranej bielizne a aj tak je stále celá 😅

miculienka
20. apr 2011

@denis19 - super , hádam sa tiež posuniete ďalej 🙂

sisamato
21. apr 2011

@miculienka ja fakt mozem robit co chcem a ten maly nic...este mam druhy termin v sobotu, ale uz sa fakt rozpadavam...a to ma doki chchela kvoli tvrdnutiu brucha vypisat uz v 5.mesiaci...mne je fakt vsetko len nerodim... 🙂

sisamato
21. apr 2011

baby, neskusali ste davat detom nejake prekazky kvoli lozeniu? ja som zvazovala daco kupit, na www.detskekutiky.sk maju take myslim molitanove veci, ale su dost drahe...teraz nam sice staci balik plienok na ktore sa vystvera, ale ci nahodou o niecom neviete...ale nie valec...toho sa bojim...

sisamato
21. apr 2011

A apropo, ja riesim aj taku vec, ako zvladnem malu a drobca naraz ked budem chciet vypadnut von...nebavi ma stale sa prechadzat a baby v okoli maju uz deti co cupitaju...maleho sice strcim do babyvaku ale Simka sa mi v kociari unudi...no...v tomto to mam riadnu nevyhodu...

sisamato
21. apr 2011

A baby,
prajem vam prijemne stravene velkonocne sviatky v kruhu rodiny 🙂

sisamato
30. apr 2011

ahojte,
tak moj druhy drobcek je na svete, vola sa Risko, vazil 3970 kg a 51 cm. Porod bol strasny, ale mam to za sebou...No a Simka je uzasna, sama si sedka kedy chce, a viac sa snazi ist na 4. Myslim, ze zachvilu to stvornozkovanie pride 😉

denis19
1. máj 2011

@sisamato moooc blahopreji!!!!! Co bylo špatné na porodu??
Tak paráda, že Simka už sedká...my stále nic, nechce nejak stále zapojit ty kolena...tak jsem začala cvičit na fitlopte a uvidíme jestli to zabere!!!!

sisamato
1. máj 2011

@denis19 dakujem 😉 . Porod bol tazky, tak som myslela, pri Simke som mala epi, teraz nie, lebo nestihali a na mna to bolo dost brutalne...
to nevadi, ona bude, davas jej na zem nejake prekazky? my tie baliky plienok a zabera to, dnes sme ju dokonca motivovali prejst ten balik a presla, hoci najprv dost zurila... 😉

krivka5
1. máj 2011

@denis19 ahojky 🙂 čitam,citam ze Karolinke sa nejak nechce lozit. ako sa vam inac dari. my sa teraz trapime s dasienkami,asi uz konecne tie zubky idu. Adko sa uz stavia na nozicky ,ale lozit sa mu tiez nechce. vraj niektore deticky ani nelozia,ale hned chodia. ozi nevies co je s bombrlcekom,nejak sa neozyva. a ostatne babenky z nasej partie som uz tiez dlho necitala 😒

denis19
2. máj 2011

@sisamato
@krivka5 tak hlásím zmenu..jsme na čtyrech, ješte nevím, že se s tím dá delat i neco jiného,ale je na čtyrech a to je super a už má teda jen kruček k samotnému sedu, sedne si z lehu,ale ne z boku..trápí nás desne zuby..trojky a má z toho teplotu.....
@krivka5 brmbi se má dobre, píšeme na IP a z naší party jsem v kontaktu s vierkou na fb a s romy a potom jen když se nekde zahlédneme v téme..nejak asi holky nemají čas a majaja je s nám v téme nejšťastnejší maminky po ivf... 🙂
Vidím,že vy se máte super!! Moc vám to preji a co jinak, jak zvládáš?

jasekd
2. máj 2011

@sisamato Ahoj, nahodou jsem nakoukla do diskuse, protoze se nas to taky tyka, malej zacal na 10 mesicich plazit a teprve po roce leze, ale stale jakoby opatrne a strida s plazenim. No a koukam, ze ty mas deti taky nejak extra brzo po sobe, o kolik? Ja o rok a 3 tydny a to jeste jsem pres tyden prenasela 😅 Druhy porod byl vyvolavany, delsi nez prvni, 12 hodin prostinovych kontrakci, bez epi, ale zase to bylo z hlediska miminka bez komplikaci a z me strany lepe zvladnute, kdyz uz jsem vedela, co a jak, takze hned po porodu jsem si rikala, jake stesti, ze uz nikdy, ale ted uz na to mam krasne vzpominky a manzel taky. Pri prvnim porodu bylo par zadrhelu, ted nic 🙂 Ja proste lehce a rychle rodit neumim, ale stejne na to vzpominam rada. Jinak resim podobne co ty, jak zvladnout dve nechodici (ani nesedici a nestojici) deti, jak je prenest, malej ma cca 9,5 kg, zadnej obr, ale s miminem najednou ho neunesu, jsem po porodu jeste slaba. Kocarek mame Jane powertwin a malymu se vepredu nelibi, asi ho moc unavuje, ze musi byt v sede (sklopit to nejde, vzadu je miminko ve vlozne tasce), on v kocarku lezel i spinkal a ted ma smulu. Taky je mi ho nekdy lito a pak zas male, kdyz place a nemuzu hned, ale musime vydrzet.

denis19
2. máj 2011

@jasekd neznáme se ,ale držím ti palec, je to určite ted fuška,ale za rok budeš mít vyhráno!!!! Jen do toho.... 😀 A co martínek, rozlozil se? 🙂

jasekd
2. máj 2011

@denis19 Diky. Jo, uz leze , i po plovoucce, ale stale je to takove kostrbate a dost se porad plazi, ale uz leze i sam bez nuceni, seda si na paticky, obcas naznak, ze by sel do boku do sedu, ale kdyz mu pomaham, tak nechce, jeste se asi boji...

denis19
2. máj 2011

@jasekd když chci i já pomoci, tak nechce,ale dne sje stále na čtyrech,ale nejde dopredu, dá se potom do lehu a plazí se,ale ona na to prijde......!!!! verím tomu,ikdyž si dává načas a paná dr je už lehce nervozní 😀

jasekd
2. máj 2011

@denis19 Presne jako M. No, on byl na 4 minimalne 2 mesice, aniz by lezl 😅 Tak snad to u vas pujde rychleji! Na neurologii jsme byli tyden pred 1. narozeninami, Dr. rijkal, ze M. je motor. opozdenej o 3 mesice, ale jinak normalni (zadna predilekce nebo blbej tonus apod), takze rehabku nam zatim nedal. Jinak my na to lezeni zkouseli uz ruzne metody jako kosticky za trickem nebo na pasku navazane kostky (maji v prosred otvor), malej vypadal jak terorista opasanej bombama 😀 Jenze on je nejen pozadu, ale i linej a bez urcityho "nasili" by nelezl nikdy, nema tu zvidavost a chut zkouset novy veci sam od sebe, vetsine deti staci jen napovedet a radi to delaji, M. ne. I pres ty kostky se snazil plazit a nadaval. Jinak ja uz taky byla nervozni, bylo to tesne pred porodem, nervy na pochodu, hrozil mi cisar kvuli KP, pak se mala otocila a ja zas prenasela (nakonec indukce), tak jsem to spatne snasela, nic moc obdobi...

denis19
2. máj 2011

@jasekd neboj to vše prejde a bude super, za rok ani nevzpomeneš a budeš šťastná, že máš dve po sobe deti, mezi nimi min. rozdíl a tak si budou super hrát a rozumet!.
Naše se narodila v 33 tt, takže je trochen pozadu pohybem,má hypertonus minimální už ted jen,ale mentálne je zase dopredu, tak nekde se to odrazit musí..myslím,že také bude dlouho na čtyrech než udelá posun,ale nevadí...mají čas ty detičky..ona je zase hyperrychlá na vše a nevydrží i ničeho a tak potomneví, že existují kolena a dají se využít 😀

sisamato
11. máj 2011

@jasekd ahoj, tak to je nahodicka s tymi nasimi detmi 😉 , my si uz pomaly zvykame na dve nechodiace deti 😉 , ale co mam dobre je, ze nasa Simonka uz krasne sama sedi kde len chce, ona si baby sada z polohy na bruchu a aj tak ide na zem, ze ruky pred seba a sa zvali na zem 😉 normalne sama zasnem aka je ohybna, normlana gymnastka je z nej, uzasna je, a som na nu normlane pysna, taky super pocit...je zase zaujimave ze ju sedenie bavi, ale to plazenie nie, sem tam dvihne ritku a je na kolenach, ale to fakt len parkrat za den...tak neviem ci to este pride. Inac ani sa este nechyta dvihat sa o nieco a vytahovat, zase sa vela ludi cuduje ze este nic, ja uplne v pohode, ze ma cas a sama vie kedy 😉
a ked idem von tak som najprv zobrala Simku a tak sa vratila po maleho ale dnes som si vyskusala babyvak a dalo sa to...babo v babyvaku a Simka na boku chrbta, islo to 😉 , som rozmslala aj nad verziou ze Simi do manduci a maleho na rukach, aj to by asi slo...skus co tebe viac pasuje... 😉

katy1979
11. máj 2011

@sisamato prisla som kuk co je tu noveho. tak gratulujem k prirastku. niekto kombinuje aj satku a manducu. len tak na rukach by som sa ho bala drzat. a s tym porodom to poznam. presne ako ty pri prvom epi ale pri druhom bez epi a islo to starsne rychlo a ta posledna pol hodina uz bolo aj na mna dost. ja som im tam zjapala po porodnici ze maly sa uz tlaci von a ze ho maju uz vybrat. takze sranda velika. ako porod pohoda len som si mohla odpustit ten moj hysak ale co uz narobim.

jasekd
11. máj 2011

@sisamato A jakej mas mezi detma rozestup?

sisamato
12. máj 2011

@jasekd ahoj, no maly sa narodil 23.4 a Simka mala 4.5. este len rok...teraz v sobotu slavime Riskove krstiny a Simkine narodky 😉

sisamato
12. máj 2011

@katy1979 presne takto som aj ja jacala...ze dajte mi konecne tu epi a ze ja to nezvladnem...bola som strasna, ale ja som uz taka...co s nami... 😉

katy1979
12. máj 2011

@sisamato myslim ze su zvyknute aj na take mamicky. len ta vedla v boxe si musela mysliet svoje tipujem ze prvorodicka s epi tak musela mat zo mna traumu.

jasekd
12. máj 2011

@sisamato Ty brdo, to jsi jeste lepsi nez ja 😅 No ja prenasela pres tyden, proto jsou od sebe "tak daleko", rok a 3 tydny 😀 Ja rodim zasadne v pondeli tyden pred Velikonocemi a v patek chodime domu. Ani nevim, kdy jsou pristi rok Velikonoce?! 😀 😀 😀 Neee, delam si srandu, ted treba to radne pojistit, tyhle dve kuratka mi zatim bohate staci.

horalocka
12. máj 2011

@sisamato dlho som tu nebola, gratulujem k drobcekovi, narodil sa v rovnaky den ako ja... 🙂