Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

horalocka
25. feb 2011

no hej, len ked sme boli naposledy na rehabilitacii, ostala som trosku zaskocena... prisla som tam taka natesena, ze uz sa aspon plazime a sestricka mi povie, ze v 8. mesiaci sa este len plazime!!!! samozrejme mala na stene velku tabulku co keby by mali deti vediet...vrrr 😠 😠 a pritom ako rehabilitacna sestra by mala vediet, ze kazde dietatko nie je tabulkove.... 😒

sisamato
25. feb 2011

@horalocka tak to som z toho v soku, potom sme my co za pripad??? nam to zobrali uplne v pohode, vraj je ona len taka flegmaticka, ale pride do toho, no a po mesiaci sa konecne rozhybala...tak potom drista kraviny ta sestricka, vidis ze kazde deculo je ine...na vasom mieste zmenim sestricku...

sisamato
25. feb 2011

hola, hola..
tak u nas je to zase lepsie...srandovna je pri tom...zatial ma taku techniku ze sa cela vlni a rukami sa posuva...zatim na kratsie vzdialenosti, ale ide to...jupiiii...
no a co zabralo? burizony, flasticky 😉
uz sa tesim na zajtra 😉
pekny vikend

horalocka
26. feb 2011

@sisamato no super, ani sa nenazdas a bude ti behat... 🙂 co sa tyka tej nasej sestricky, nie je to take jednoduche, ked sa detom venuje len tato jedna... ale uz nam zostava len par cviceni, tak nejako to vydrzim a odignorujem...v pondelok tam ideme, tak som zvedava co nam zase povie...

sisamato
26. feb 2011

@horalocka hej tesime sa kazdy den na nove pokroky 😉 inac skus jej povedat nas pripad co ti povie, som strasne zvedava...a ked sa bude pytat ci je deculo OK tak je jasne OK, normalne zdrave dieta, ktore len ma svoj cas 🙂

sisamato
27. feb 2011

ahojte, dnes je to dlhsia vzdialenost...neuveritelne 🙂

miska1981
27. feb 2011

@sisamato ahojky, mozes sa opytat kolko ma tvoja dcerka mesiacov? lebo moja stale nic 😒 ako ju motivujes, alebo s nou cvicis, alebo co...ako si ju rozhybala? dakujem.
ja viem, ze kazde dietko ma svoj cas, len som zvedava ako to u vas prebieha.

sisamato
28. feb 2011

@miska1981 ahoj, no moja ma zachvilu ukonceny 10. mesiac...ale vidis, za mesic to dohnala, neuveritelne...a motivovala som ju burizonmi na zemi, mobilom, flastickami co maju na konci gumu, no blbosti niekedy...skus aj take veci co este v ruke nemala, lebo mne sa hracky vobec neosvedcili, jedine babika 🙂 , najprv na kratsiu vzdialenost, a vzdy ju pochval ak dociahne...na zaciatku som davala fakt na kratucko aby natahovala ruky, aby pochopila ze uz jej nic nedam len tak do ruky, musi si to sama zobrat, no a postupne budes zvysovat zvdialenost
no a kazdy den cvicime na fitlopte, za loptu nejaku zas prkotinu aby sa za nou nacahovala...potom cviky na lopte do pismena V, kruz s nou, podporuje to chrbtove svaly, ako mi aj vravela jedna zdravotna sestra vsetko je o tom aby dieta malo speveneny chrbat, aby sa raz mohlo samo postavit...
takto sa dieta uci aj samo hrat...moja sa tak naucila aj tlieskat ruckami, poskakovat pri hudbe, je to uzasne...keby nieco len pis...drzim palce

sisamato
28. feb 2011

@miska1981 a taka ot. na teba, mala si ju vacsinu casu na brusku?lebo ja ako som pisala nie...len posledny mesiac...

horalocka
1. mar 2011

no vidite, maly bol na brusku od narodenia, a aj napriek tomu je pomalsi, pretoze ma slaby chrbatik. on je dost dlhy, tak aj preto... vcera sme boli znova cvicit, napisali nam - oneskoreny psychomotoricky vyvoj, tak mame nariadene este 5x cvicit + kontrola u lekarky... uz aby zacal stvornozkovat, nech nam daju pokoj... 😒

sisamato
1. mar 2011

@horalocka ahoj, drzim palce, urcite sa to vsetko cvicenim upravi. Asi to ovplyvnuje ako pises aj viac faktorov...

sisamato
1. mar 2011

Inac baby, ktore chodite s babami plavat, citali ste uz ten clanok z Mamy a ja o skodlivom ucinku ponarania dojciat? Mna presvedcil a pri najblizsej hodine to mienim zdovodnit aj instruktorke...

sisamato
7. mar 2011

ahojte,
nejako to tu mrzne...ako pokracujet s pohybom? my po mesiaci a pol bruskovania sa uz zaciname sem tam dvihat na 4...ale mam pocit ze to urobi len vtedy ked velmi chce...je to taky zvlastny pocit ze si ju neviem predstavit ako bude raz stat na nozickach...ale bude to krasne...zatial jej vyhovuje to plazenie...zajtra chcem vysksuat jej dat nejake prekazky(vankus atd.) som zvedava ci sa pokusi preliezt... 😉 majte sa

sisamato
7. mar 2011

ina k tomu ponaraniu je uz dakde diskusia, ale mne instruktorka pvedal ze vsetko je na dietati a nic sa u nema nutit...a vlastny zmysel ponarania mi este nikto normlane nevysvetlil...

zuzana315
8. mar 2011

Ahojte,aj my uz mame 9 mesiacikov a zatial sa len plazime a to aj na veeeelmi kratke vzdialenosti,potom sa zlosti,zabori nos do zeme a je aj po tom kratkom plazeni 🙂

lolita.9991
8. mar 2011

ahojte,mi mame 9m a len sa plazime aj to dozadu,chodit za rucicky sa jej nechce vobec,ale v choditku jej to ide
postavi sa ,len sem tam
taky maly lenivec to je

zuzana315
8. mar 2011

@lolita.9991 my mame doma skor taku malu pijavicku,lebo v kuse sa len nosi na mne zavesený a po novom sa uz vobec nechce hrat sam.do choditka my davame len minimalne,ked potrebujem nieco urobit,ved clovek sa musi aj najest 🙂 a on ani tam nechce byt,teraz len ruky a ruky a chodit a ukazovat a stale dookola 🙂 niekedy veru na nervy...

horalocka
8. mar 2011

no u nas sa to trosku pohlo, sice sa stale len plazime, ale uz zaujme aj polohu na styroch, niekedy sa tak hupe...najnovsie sa zacal vytahovat na kolienka a pomaly sa dviha na nozicky... 🙂

stefi76
8. mar 2011

@zuzana315 Ja takto chodím s malým už 2 mesiace. Od 9 mesiacov nechce chvíľu posedieť,poležať, sám sa pohráť, musíme len chodiť a chodiť po byte. Teraz bude mať 11 mesiacov, a chodíme už iba s jednou ručkou, o lezení po štyroch môžem iba snívať. Odnáša si to hlavne môj chrbát a nič nestíham doma porobiť.

miska1981
8. mar 2011

@sisamato ahoj, ano mam ju na brusku co najcastejsie, co je s tym plavanim? chcem zacat chodit, co tam pisu?

super, ze sa vam to zlepsuje, my stale rovnako....nelozi, len sa toci dookola...ale tak urychlit to nemozem, hadam sa rozhybe... 🙂 😒

inak baby aj ja s nou stale chodim po byte, keby ste ju videli aka je stastna ked ju vezmeme na ruky, zacne od radosti kopat nohami, výskat, tak chodime a chodime nech ma radost, kedze sama sa este nikam nevie dostat, tak takto aspon ma prehlad kde je co 🙂

co vam povedali dr. na to, ze deticky nelozia, neplazia sa, nemam sa znepokojovat?

sisamato
9. mar 2011

@lolita.9991 ahoj, neda mi ti neodpisat, o choditkach je tu toho dost popisane a chcem ti len v dobrom povedat ze na choditko rychlo zabudni...posielam link
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2550/pr...

sisamato
9. mar 2011

@lolita.9991 a este ako sa docitas, ziadne za rucicky...prepac, ale to je hotova katastofa pre dieta...

sisamato
9. mar 2011

@horalocka jej krasne, len tak dalej 😉

sisamato
9. mar 2011

baby sory ze som taka mozno to viznie hnusna, ale ziadne za rucicky, ziadne pomahanie, nech sa aj vyzlosti, len motivujte na bruchu, mne sa osvedcili burizony na zemi, korka od chleba, no skusajte vsetko mozne... 😉

sisamato
9. mar 2011

@miska1981 musi to yhodnotit aj neurolog, ja ju davam na brucho v byte vsade kde je to mozne, ziadne dlhe na rukach...najnovsie mi stravila skoro hodku v kupelni tam sa tak vysantila...

katy1979
10. mar 2011

@sisamato no super ze sa plazite. my nic. postavi sa na styri a hodi sa max. dopredu ako ryba ale posadi sa z toho, teda ked sa mu to nesmyka dozadu.

katy1979
10. mar 2011

@sisamato ahoj mame zmenu neplazi sa ale ma svoj vlastny sposob. postavi sa na styri prehupne sa dopredu a dookola. vcera som pisaala ze to urobi akurat tak raz teraz to robi viackrat aby sa dostal za hrackou. zeby nam zacalo svitat na lepsie casy

sisamato
10. mar 2011

@katy1979 ahoj, fiha, asi ma svoj styl...to by som chcela vidiet 😉, ako pises len trpezlivost...aj my teraz cakame co pride nove po tom plazeni 😉

katy1979
10. mar 2011

@sisamato tak to je hlavne ze sa plazite a po case pride na lozenie to uz je naozaj iba otazka casu aj ked niektore deti sa len plazia. hlavne ze sa dostane kam chce. pockam kym zdokonali svoj rybickovy styl a natocim ho.

sisamato
10. mar 2011

@katy1979 ano, len cas...ja som tu aj chcela dat video, ale nahravanie asi tu nejde....