Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
8. apr 2011

@miska1981 ahoj, tak aj u ans a to tento tyzden spomalilo...od utorka do stvrtka mala neprijemny zapla hrdla s nadchou, nic sa jej nechcelo...dnes uz lepsie, ale zase je po kontrole a dost spava...tak uvidime cez vikend...zatila sa nic nezmenilo, lozenie si este stale len cvici..

sisamato
10. apr 2011

ahojte,
dnes mam maly sviatocek 😉 , malicka sa na zemi sama rukami opierala o balik plienok a tak si sadkala..sice sa drzala, ale sedela 😉 , bola uzasna 😉 , urobila nam neskutocnu radost 😉 jupiii

katy1979
11. apr 2011

@sisamato tak gratulujeme uz to pojde teraz jednym supom

sisamato
11. apr 2011

@katy1979 dakujem, vy ste na tom ako?

katy1979
11. apr 2011

@sisamato no v podstate dobre 😀 lozime s vrtulou vzadku posadi sa vsade. a keby sa mu na parketach nesmykalo tak sa aj postavi. takze to musi byt vacsinou bosi. uz sme aj z postele stihli padat na hlavu. tym si snad musi prejst kazde loziace dieta.

shira_
11. apr 2011

@sisamato tak už som v správnej téme, po prečítaní článku ideme dnes s mužom kupovať koberec do obývačky a koniec lehátkovaniu na gauči, pekne na bruško a cvičiť 🙂

horalocka
11. apr 2011

ahojte, gratulujem drobcom k pokrokom.... 🙂 my uz sme za vodou, misko nam uz krasne stvornozkuje, stavia sa na nozicky a chodi popri nabytku...je to male sidlo, veru teraz za nim musim stale postupovat a davat nanho pozor a na vsetko naokolo... 😉

sisamato
11. apr 2011

@horalocka jej blahozelam 😉

sisamato
11. apr 2011

@shira_ drzim palce 😉

sisamato
11. apr 2011

A baby, ved sa vasimi sikovnymi detickami mozte pochvalit aj nejakou foteckou, trooha na ozivenie... 😉 , skusim i ja dajaku vybrat

miska1981
11. apr 2011

@sisamato gratulujem k sedeniu, my este nesedime dlho, ale par sekund vydrzi, ale mam pocit, ze sa jej sediet ani nechce, najradsej je na brusku a hra sa...tebe sa uz stavia na styri? a sedka sama? ja sa mozem pochvalit akurat fotkou ako plazime, nic viac 😅

miska1981
11. apr 2011

tu je foto, sice nelezieme, ale plazime sa a obzerame si vsetko mozne 🙂 :
tesim sa aj na vase fotecky 😉

horalocka
11. apr 2011

tak ja pridam ako sedime, lozime a stojime... 🙂

katy1979
11. apr 2011
katy1979
11. apr 2011

tak to je nas krpec

@horalocka najlepsi je ten vyplazeny jazyk 😀 sustredim sa sustredim ale hlavne ze stojim

horalocka
12. apr 2011

@katy1979 zlatuckyyy 🙂 on ten jazyk vyplazuje teraz skoro stale, taky maly huncut to je.... 😉

miska1981
12. apr 2011

@horalocka
@katy1979 baby super sikovne deticky mate 🙂 aj ja chcem, aby uz snorila po suplikoch a stavala sa na nozky, chyba mi to, hadam coskoro to pride 😉

denis19
12. apr 2011

@miska1981 ráda bych Te podporila,ale také bych byla ráda, kdyby se už naše stavela a začala polehoučku chodit,ale asi si musím také ješte počkat, zatím mi lozí jako das po byte to ano,ale to je vše...tak vydržíme no ne???? Jsem ráda, že jsem vás tu našla 😕

horalocka
12. apr 2011

@miska1981 neboj, este si budes hovorit ako bolo dobre, ked este nevedela lozit a chodit....niektore deticky potrebuju viac casu, ale o to je potom radost vacsia ked urobia nejaky pokrok... uzivaj si zatial pohodovejsie obdobie, potom sa uz ani nezastavis, ked ju budes stale nahanat... 😉

miska1981
12. apr 2011

@sisamato aj my cakame na fotecky tvojej lasocky 🙂

@denis19 joj vy aspon lozite, u nas nehrozi a na nozky tiez nie, ale dr. povedala, ze nevadi, mame cas a my s mm sme tiez nelozili, tak mozno ani mala nebude. ale ten pocit, ze pride za mnou napr. do kuchyne po styroch musi byt krasny 😅

@horalocka ano aj to my hovoria...ale predsa by som rada ju uz nahanala 🙂 inak mne len posledne asi dva tyzdne zacala sediet, sice vydrzi len chvilu a musim ju istit, ale ta radost, som na nu pysna 😅 a to som si myslela, ze bude vo vsetkom popredu, lebo uz ako trojmesacna bola vrtka a nakoniec si dava na cas 🙂

sisamato
12. apr 2011

Ahojte,
sory ze neskor, ale hladala som citacku...mala ju rada ocucava, a ked ju to prestane bavit tak to hodi kde chce... 🙂 tak tu je moja lasocka 😉 1. fotka snaha o lozenie, 2. sedka, ale za pomoci 🙂 a 3. jak sa plazi, ona pri tom tak smiesne dviha nohy, netaha ich po zemi, ale vo vzduchu ich ma🙂

sisamato
12. apr 2011

fakt mate krasne deticky 😉 a hlavne sikovne 🙂 cmuk

miculienka
12. apr 2011

ahoj kočky , troška sa k vám pridám, tak moja malá má 10 mesiacov , presne a tiež sa len teraz začína plaziť aj to dozadu , takže sme s vami , tiež potrebujeme viac času 😉

katy1979
12. apr 2011

@sisamato posiluje brusne svalstvo 😀 zlata je.

@miska1981 vsak pockaj ked zacne lozit ci behat potom zistis ze to sidlo jej ostalo ako jej nebudes stíhat.
a vsetko raz bude. urcite je zasa v niecom sikovnejsia ako jej loziaci ci chodiaci kamarati.

sisamato
12. apr 2011

@miculienka vitaj 😉

sisamato
12. apr 2011

Baby ma napadla taka vec, ci masirujete drobcom telicko aspon niekedy. Necitali ste k tomu nieco? Ja som ju masirovala od miminka, ale priznam sa ze casom som od toho upustila...

sisamato
12. apr 2011

@miska1981 priznam sa, ze aj mne to uz niekedy chyba ked vidim ine...ale vzdy si poviem vyckaj, vsetko ma svoj cas a zmysel 😉

denis19
13. apr 2011

Holky tak já se k vám tak trochu priám ok??? 🙂
@sisamato já malou masírovala čsto jako miminko a postupem času to vymizelo,ale nejak jsem se k tomu vrátila, vždy po koupeli pri mazání ji projdu zádička, trochu bríško..to se ji moc nelíbí a hlavne ručičky a nožičky a to je blažená.... 🙂
@miska1981 také jsem si myslela, že naše bude rychlá ve vývoji, neboť je v zásade hyperaktivní,ale nevím jak vy tu holky,ale naše se narodila v ukončeném 33. týdnu,tak možná proto si dává načas....
@miculienka a sedí? a sedne si sama?

miculienka
13. apr 2011

@sisamato - ďakujem 🙂
@denis19 - obsedí sama , ale ešte sa sama z ľahu neposadí , len keď je trošku vyvýšená - teda opretá pod chrbátikom , tak sa pekne zdvihne

denis19
13. apr 2011

@miculienka no tak to je tak nejak i u nás, v kočárku či z vankúšika se posadí sama a jinak ne, neprišla za jak to udelat..ale ona na to prijdeje jedna i druhá 🙂