Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

alena76
4. sep 2011

@sisamato no sak ja neviem, ci sa mam na tu chodzu tesit 😀 ale tie spinave handry mi uz fakt lezu na nervy 😖
a moje nextky krasne lezia v skrini, lebo mi je luto mu to obliect(zopar som objednala z MMB-z UK, aby nemal chudatko stvrte vsetko nosene)
ozaj, boli ste na tej svadbe?ci este len idete?
@jasekd aj jonas chodi po chodidlach, ked ho nieco tlaci (napr.kamene)-ja by som to nazvala "ludoop" 😀

sisamato
5. sep 2011

@alena76 na svadbu ideme az 8.10....aj ja som na tom podobne, aj tesim aj bojim ako ju potom zvladnem ked este Risko...ale som rada ze aspon v manduce chche byt aj tam zaspi, tak na to sa spolieham ked sa Simi raz rozbehne...

sisamato
5. sep 2011

a baby ...minuly tyzden som mala takuto diskisiu s jednou susedou a ta ze pozna strasne postihnuteho chlapceka, nema organu ktory y nebol poskodeny, ale je neuveritelne ze zacal na rok chodit, hoci mu aj lekari povedali ze on nikdy nebude...ze aku ma v sebe strasnu chut bojovat atd...ta som si v duchu povedala ty p...jedna, to mi tak drzo chches povedat ze ked mam zdrave dieta len mi este nechodi ani na 17. mesiac tak je debil ci co??? normalne toho postihnuteho vychvalila aky je uzasny bo chodi a moja Simi ze taka neschopna ze nechodi...co vy na to? ale kaslala som na nu...nemam chut ludom vyvsvtlovat ze aj take deti su...a vsimla som si ze aj druha suseda sa mi v poslednem dobe vyhyy ci ignoruje...neviem...mam taky blby pocit ze len z toho ze mi decko este nechodi, ze to asi neni normalna...kaslat na nich...

sisamato
5. sep 2011

a niekedy mam pocit ze Simi len caka, ze ja uz konecne uverim v jej coskoru chodzu...

sisamato
5. sep 2011

a k tym satam, aj my uz pomaly vsetky ponicene teplaky...strasne... 😒

jasekd
5. sep 2011

@sisamato Nejprve jsem se ji chtela zastat, protoze jsem myslela, ze je to matka toho postizeneho a hleda neco dobreho, z ceho mit radost atd. Ale pokud je to jen sousedka, ktera nekde zna a mozna jen z doslechu tento pripad, tak at si to nacpe do zadku a necpe to tobe, mas pravdu, je to p... 😝 Kalhoty mame prodreny taky, boticky sice nechozene, ale zvrchu orvane, atd atd.

alena76
5. sep 2011

@sisamato
@jasekd
baby -ja som si dnes uzila pohlady..moje tretie dieta Esterka isla dnes do prvej triedy..vsetci nahodeni a Jonas tam pobehoval po styroch v dave a neskor v triede 😕
a potom som sla do bageterie a tam znama a ze "preboha, co je taky spinavy, padol?"ja flegmaticky" nie -nevie chodit" 😠 ona"ANI ZA RUKU???" sak s nim chodte za ruku, aby bezkal.atd.klasika,a ked som odchadzala hovorila kolegyni, ze take nieco este nevidela..
este, ze ste tu, lebo je chytam depku nie z jonasa, ale z tych blbych poznamok 😝

alena76
5. sep 2011

@sisamato kasli na blbu susedu-povedz jej, ze este poznas jedno take decko z Piestan a jedno z Ciech(neviem presneodkial je @jasekd

alena76
5. sep 2011

a este zopar dalsich takych dietok, nech sklapne

iwuskaaa
5. sep 2011

@alena76 viem, že sa to mamičky dotkne, ak počuje takéto podobné vyjadrenia ako si počula dnes ty, ale neber si ich k srdcu. Ľudia vedia byť zákerní 😠 . Ja som si tiež už povedala, že keby niet ľudí, žije sa mi ľahšie, ale čo narobíme? Len to prepočuť, nič iné nám neostáva 🙂

sisamato
5. sep 2011

@alena76 😀 uzasna si ze si ho vobec nechala tam polozit...vieme ake to je, ale musime my tri vydrzat, co ine nam ostava? mne tiez v sobotu bratova snubenica ze nechodi mi lebo ju nevodim za ruku....ja soms a tvarila ze ju nepocujem...a ja aj inym vravim ze nie som jedina... 😉

jasekd
6. sep 2011

@alena76 Dalsi krava, je tohle mozne?!
@sisamato A holky, ted si predtsavte, jak se citi rodice skutecne postizenych deti, kdyz maji lidi blbe reci 😔 Uz jsem to tu psala, nase zdrave krasne deti a tolik komentaru, ted si vemte dite s nejakou na prvni pohled patrnou vadou atd.

alena76
6. sep 2011

@jasekd
@sisamato
no vcera som toho zazila viac, kedze som behala cely den okolo skoly a kruzkov, atd...uplne do nepricetnosti ma privadza toto:" sak chalani su taki pomali" a " asi je len lenivy". ako moze byt lenive decko, co prejde schody 30x hore dole, alebo sa polhodinu plahoci po kamenoch pri vode a vselico prelieze a je v neustalom pohybe?????sak keby bol lenivy, tak by sedel na riti-doprcic. a s pohlavym to nema nic spolocne, lebo simi je asi tie baba 😀 a nas simon behal v 10 mes!jednoducho proste su aj take deti...stve ma toto..nie, ze jonas este nechodi 😝
a @sisamato ja by som ho vcera milerada nechala radsej sediet v golfacoch, ale on mi tam nevydrzi 😒 , ani na rukach.sa mi zacal metat a kebyze ho nezlozim, rozvrieskal by sa nahlas, tak som volila pre mna mensie nepohodlie 😎

adra22
6. sep 2011

Ahojte viem že som sa votrela ale nedá mi napísať tieto komentáre ja neznášam,ludia sú blbí fakt si ich netreba všímať. My sme narodený v 26 TT. zatiaľ je všetko oki, Dávidko je zdravučký vývoj taký ako u donosených detičiek zatiaľ. A keby ste počuli poznámky mojej susedy len z toho titulu že je skôr narodený tak nechápete akože typu chúdaťko moje čo len z teba bude, a minule mi zabila že ona kukáva modré z neba a tam bolo veľa takýchto detičiek tak či aj my sa prihlásime. Tak to som už nevydržala a pekne som jej povedala čo si o nej myslím.
A to nieje jediná veľakrát sa mi stalo hlavne staršie tetušky že chudáčik môj ako to s tebou bude, a ako sa musí trápiť s cvičením a tak. A ako to že ešte nesedí a to má v podstate 6 mesiacov korigovaných, sedí s oporou ale ja ho nedávam sedieť, nakoľko mi Dr. zakázala. A im človek nevysvetli že jeho musia posudzovať podľa korigovaného veku a nie podľa kalendárneho. najprv som vysvetlovala teraz som si povedala dosť, a blbé poznámky proste ignorujem.

martinkatinka
6. sep 2011

@alena76 - no a tak každý sa na úvod začuduje, ale tak nevadí, proste sa to naučí neskor....Náš je zase moc skorý a už v štyroch mesiacoch lozí... zavčasu...ale si vezmi, ktoré dieťa je tabuľkové?? Každé je jedinečné... možno on sa vedel zase zavčasu smiať... a to tiež maminu poteší, nie? 😉

janka0108
6. sep 2011

veď len nech pekne lozia. Ešte sa nachodia celý život. Loziť už potom nikdy nebudu 🙂

alena76
6. sep 2011

@martinkatinka vies, mne sa Jonas zacal plazit po bruchu v tych 4,5 mes.a od 7,5 mes stvornozkuje-on si proste tak vymakal ten "loziaci system", ze on chodit nepotrebuje a vobec ho to nelaka..tak isto stoji dlho aj obchadza predmety-auta, nabytok..len ked sa ma premiestnit, sup na 4 😀 takze mne sa nezda ani spomaleny alebo co..
len ostatni furt riesia, tak ma to stve 😝

jasekd
6. sep 2011

@martinkatinka
@janka0108 Holky mate pravdu 🙂 Jenze az na vase dite budou cumet jak na dvouhlave tele, az se vas budou ptat, zda je normalni, nebo natvrdo rovnou jak je postizenej, tak proste to nejde, byt nad veci. Ty pohledy citite a treba ja a
@sisamato kdyz mame ty deti po roce, tak jsme vubec za exoty, spousta lidi si rekne, jak jsou asi zanedbane, ze nechodej, ze se jim nevenujem, to same @alena76 ma 4 deti, urcite na toho maleho kasle... Ja uz slysela tolik hnusnych poznamek (lidi septaji tak, ze je slysim zcela zretelne), ze bych mohla napsat knihu, a to mam zdrave krasne dite. U nas je to pohoda, kdyz sedi na kocarku, vsichni se smejou, mavaji mu, pak si vsimnou dcery v kocarku za nim, pak ho dam ven,, on zacne po 4, a uz vidite, jak jim ty pocty v hlave srotujou, kolik tem detem asi je, kdy jsem je upichla atd atd. Nas nestresuji nase deti, ale debilni okoli 😝

ilci
6. sep 2011

četla jsem jen konec diskuze - holky @alena76, @jasekd a ostatní - přeju pevné nervy s okolím 😉
synátor taky začal chodit sám někdy v roce a 3-4 měsících, koukali na něj jak na postiženého a na mě jako na blbce, co nechce dítě vláčet za ruce 😉
nejvíc to zamrzí od vlastní rodiny - člověk může vysvětlovat jak chce a tchánovci stejně budou nadávat, že se malému nevěnuju, protože ho ve 3měsících neučím sedět (taháním za ruce do sedu), neučím chodit (vláčením za ruce po bytě) apod.

jop
6. sep 2011

můj syn začal chodit až v 16,5 měsících, ale díky bohu to v mém okolí nikdo neřešil, nejbližší příbuzní jsou rozumní a ti, kteří mají jiný názor, si ho radši nechávají pro sebe 🙂 Někteří lidi jsou fakt neskuteční blbci! Hlavně co je komu po tom, kdy MOJE dítě chodí a jak ho k tomu (ne)motivuju?? Nechápu.
Taky mě štvalo, že si pořád špiní kalhoty, ale koupila jsem mu takové nezničitelné šusťáky za pár Kč a hotovo 😉

alena76
6. sep 2011

@jop
@jasekd
@ilci baby, inak diky za povzbudive slova.. 🙂 dnes mam nejaky blby den.musim sa opat dostat do rytmu"skolsky rok" a nejako si to zorganizovat, lebo ja mam este starsie deti a cez prazdniny tu viedla mierna anarchia.aj jonas sa zviezol..napr. u nas boli rozne akcie, ja som brala aj jeho..(Lodenica festival a ja som sa vlnila aj s Jonasom na Lenke Filipovej a Ivanovi Mladkovi 😀 )takze Jonas mal cely rytmus rozbity, staval a isiel spat neskor, ako obvykle...teraz mi nechce zaspat a mala by som mu nejako zosynchronizovat spanok s vyzdvyhovanim malej z druziny a pod.este mam aj 1. rodicovske zdruzenie, tak aby mi to vsetko klaplo dokopy.ja som totiz na decka skoro sama-lebo mm je vytazeny-uzivit nas 😀 a stari rodicia si uzivaju dochodok.... 😎 a dnes sa to vsetko na mna sype, lebo mi to nejako nevychadza a vsade bordel 😔
a doho tie reci..inak mne to ani v danej chvili nepride take hrozne-az potom vecer, ked nad tym rozmyslam a hlavne, ked sa mi toho nakopi viac...este raz dik 🙂

sisamato
6. sep 2011

@alena76 jasne, chapem, ani ja by som ju asi medzi tolkymi detmi neudrzala v kociku...a este v tomto obdobi ked si tak vrieskajuco vydobijaju svoje ja 🙂

sisamato
6. sep 2011

@janka0108 presne, este nam to lozenie bude chybat, aki len boli zlati pri tom, nasi havkaci 😉

sisamato
6. sep 2011

@jasekd to si teda vystihla presne...ano, nas nestvu deti ale to nechapave prostredie...a presne ako pises, mne sama mama povedala ze Simi jak zanedbana..takze co take okolie...pisala som uz ze aj moje ,,kamosky,, z baraku sa nejako odo mna distancuju, asi si fakt vsetky myslia ze Simi zanedbavam a nic s detmi do roka nestiham...ale dnes som si zas pozvala strarsiu pani z nasho poschodia na caj, prisla a dokonca sa prestala vypytovat, uz len stale ze ona zachvilu bude, ale citim ze je to povzbudzujuce a uprimne 😉 tak aspon niekto 🙂

mataharyy
6. sep 2011

Tak mě zaujal název tématu a zběžně jsem sjela tuto stranu a musím se smát 😀 Že depku z toho že nechoděj, náš milost pán byl v pohodě, kdyby CHTĚL seděl a chodil by brzo, ale nechtěl a to tak že do mě tchýně hučela že už je mu osm měsíců a nesedí, že je mu rok a nechodí (no keců jak Palackej na mostě) a nakonec to bylo tak že když jsem byla těhu (mladému byl rok a čtyři měsíce) začal chodit, o dva měsíce později jsem mu sebrala kočárek a od té doby chodí tak že mu pětikilometrová cesta nedělá potíže (jsou mu dva a pět měsíců). Takže klabat na okolí, pokud není vada jinde tak není co hrotit 😉 Jsme jen zvědavá jak to bude s druhým, ten zas na všechno spěchá 😀
Tak zdar všem "nechodícím" dětem 😎 a nazdar "chytrejm" kolemjdoucím 😀

sisamato
6. sep 2011

@alena76 nie nadarmo sa hovori ze zena je viac ako clovek 😉 , drzim palce aby si to v pohode zvladla znova nastartovat 😉...po tvojich starosiach uz neviem ci je mat lepsie deti za sebou ci s odstupom...asi je to jedno... 😉

alena76
6. sep 2011

@sisamato sak ja mam aj za sebou -aj s odstupom... 😀 je to asi fakt jedno. 😵 inak, dakujem, uz je lepsie.jonas cely den nespal, tak som bola z toho nervna-a asi on zo mna, tak nemohol chudak zaspat.po rodicovskom odpadol a spiiiii. nova ucitelka strasne mila a pomohlo mi, ze som vypadla prec z tohto kolotoca.
vrchol mojho kulturneho vyzitia-rodicovske zdruzenie 😀

alena76
6. sep 2011

@mataharyy dik 🙂 asi fakt nazdar 😀 😀 😀 a zdar 🙂 nasim lozicom

sisamato
7. sep 2011

Ahojte,
boli sme so Simi na kontrole u neurologicky...nic nove mi nepovedala, skusala ci sa Simi podrzi stolicky v stoji a vydrzi...ta Simi krasne stala, aj s jednou rukou, ked sa tak pozabudla pri hracke tak sa aj pustila, ale keby ju doki nezachytila ta spadne, ale len na zadok...takze ma vraj casu, ak lozi tak chodit bude, ze vraj ona ma pocit ze je tu emocionalny problem, ci nespadla...fakt si nepametam zeby daco brutal, spadla len na zadok vtedy davo co sa sama chytila, ale nie na hlavu...podla mna mi mozno uz nemala ta doki co povedat...a vraj ju mozem davat stavat o nabytok, stolicky, kde sa bude dat aby nabrala istoty...tak neviem co vy na to...

sisamato
7. sep 2011

Nejako na mna dolahlo, ze kde zas budem hlavne kvoli nej kocikovat a vobec chodit ked chodze nikde...uz som zase schudla pri tom surodenec. kociku...do kelu, neviem na co sa stazujem...
pekny den vam nechodiaci 😉