Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

misa77
19. aug 2011

ahoj.ja som s malou chodila od 4 tyzdnov na rehabilitaciu s rukou,takze sme boli pod neustalou kontrolou az do 1 roka.a tam my sestricky povedali,ze je dobre ked dieta prejde vsetkymi fazami od lozenia,stvornozkovania,sedenia a potom stavania na nozicky,lebo v neskorsom veku maju poroblem s chrbticou....my sme tiez dlho nelozili a je to individualne....mojej dcere sa pacilo cvicenie na fit lopte a posilovala cele telo.....

sisamato
19. aug 2011

@alena76 ahoj, tak tento scenar ma aj moja susedka, prve tri deti jej chodia od 9. mesiacov a posledny Kubko zacal chodit teraz na konci 17. mesiaca... 🙂

alena76
19. aug 2011

@sisamoto sranda😀 mne vadi len ta hrozne dlha doba lozenia.zacal cca7,5 mesacny(neviem presne, kedy bol prelom z plazenia po bruchu) a kedze je hrozne zivy a neposedny-tak chce ist von z kocika...sak ho davam lozit hocikde-len tie pohlady okoloiducich 😀 .ostatne deti mi vsetky liezli tak max 2-3 mesiace. a sak raz zacne- a potom sa opijem 😀

sisamato
20. aug 2011

@alena76 ako pozeram, tak aj ty mas prve dve deti do roka... 😉

lindulak
20. aug 2011

@alena76 😀 😀 😀

alena76
20. aug 2011

@sisamato nooo 14mesiacov 😀 esteze najstarsia behala od 9 mesiacov...teraz by som si to asi hodila, dve babence, z toho jeden plaz a jeden novorodenec. ked bola najstarsia vo veku nasho najmladsieho, uz som mala mesacne babo..prvy rok-hruuuza. starsia hrozne ziarlila a "prizabijala" syna.potom uz lepsie a od 2 a 3 rokov pohoda.

prettybaby
20. aug 2011

ahoj, tak my sme plazenie a lozenie, stvornozkovanie preskocili, hned zacal chodit. Kazde dieta je ine.

prettybaby
20. aug 2011

a mali sme 11 mesiacov, ked sam hned perfektne zacal chodit.

petja
21. aug 2011

@alena76 Lození je pro vývoj důležité,a dlouhodobé úplně nejlíp.Jinak vývoj stejně neovlivním,posazovat,stejně jako předčasně stavět je blbost,tak jen můžu přihlížet na vývojové etapy,kterými dítě prochází.

sisamato
21. aug 2011

@prettybaby neuveritelne................................ 🙂

sisamato
21. aug 2011

preco su v mojom okoli taki neznalci?uz mi to leze na nervy...ja nechapem preco to uz vsade neroztrubia, ze deti chodia prirodzene ovela neskor...

beruska.zuzanka
21. aug 2011

Emka sa začala plaziť na konci 8meho mesiaca, v deviatom mesiaci sa sama posadila, v desiatich začala loziť po 4och, po pár dňoch sa postavila na nohy a chodila po/popri nábytku regulérne sama chodiť začala v 16tom mesiaci 🙂 teraz má 20 mesiacov, behá ako strela, lozí sama po preliezkach, po šmykľavke, veľmi šikovne používa odrýžadlo- puky wutch
nikdy sme ju do ničoho nenútili, nepoužívali sme tz. pavúka ani nič podobné, k pohybu sme ju motivovali hravou formou, zábavou... 🙂

meleri
21. aug 2011

@kvietocek7 ahoj moje kamaradka to tak mela. jeji syn rad sedel vubec nechtel byt na konikach; plazil se minimalne a zacal velmi brzo hned chodit nech to na diteti ono vi nejlip co ne pro neho nejlepsi.
muj syn chodil az v patnacti mesicich za to byl porad na konikach a plazil se jak das. plazil se ale pozde az v deviti mesicich.
muj druhy syn ma pet a plazi se uz ted je dost na konikach a uz si zacina i sedat...

vidis kazde dite je jine nesmis se divat ze jini uz treba plazi a ona ne kazde dite je fakt jine; treba ti zacne hned chodit a uprimne to je lepsi aspon ti nebude sbirat vsechen ten neporadek ze zee na sebe 🙂

beruska.zuzanka
21. aug 2011

som sa zabudla pozdraviť 😅 😅 😅

takže čaute 🙂

a podľa mňa, ak nemá dieťatko nejaké problémy svalové, motorické, nie je nad to, nechať ho vyvíjať sa prirodzene... vie, kedy zvláda jednotlivé fázy, prípadne ak niečo preskočí samo od seba, nič sa nedeje 🙂
ale násilne nič neurýchľovať a hlavne, neporovnávať svoje dieťatko s inými detičkami a ani s ostatnými svojimi, ak má viacero súrodencov...

všetci sme individuality 🙂

alena76
21. aug 2011

@beruska.zuzanka máš pravdu-neporovnávať...aj keď sa tomu nedá úplne vyhnúť, keď je viacero detičiek. ja sa snažím 😕

prettybaby
21. aug 2011

@sisamato co je konkretne neuveritelne? 😉

alecka
21. aug 2011

moja dcera tiez ani nelozila ani nestvornozkovala,ani sa neplazila, zacala sa skoro stavat, ked mala nieco poruke, coho sa chytit, bola uz na nohach. chodit sama,zacala v roku . a nemala som to ako ovplyvnit, nemohla som ju nutit plazit lozit, alebo chodit po 4-nozky. skratka nebola knizkova. uvidim, ako to bude teraz s mladsou dcerkou.

sisamato
22. aug 2011

@prettybaby neviem si to ani predstavit, ze jednoducho sa ti z chrbta ci z brucha postavil? nic nerobil len lezal a postavil sa zrazu na nohy? mozes byt konkretna?

prettybaby
23. aug 2011

@sisamato nie z brucha ci chrbta, zo sedu,chytil sa rukami pred seba zeme a stal.

katy1979
23. aug 2011

@prettybaby a ako sa posadil? to je len technicka otazka 😉 sa vedel dat na styri ci ako?

@sisamato pocuj ze ta tvoja babizna caka kym jej bracho zacne lozit asi ho to chce naucit. a urcite zacne skor chodit ako v dvoch rokoch. kolko ma teraz?

sisamato
23. aug 2011

@prettybaby OK, a ako sa aj katy1979 pyta, ako a kedy si sam sadol ak sa postavil zo sedu? a dovtedy ked sa ani neplazil, kde si ho cely den mala? len v sede bol a na chrbte?na bruchu vobec bol? ma len zaujima, nic viac... 😉

sisamato
23. aug 2011

@katy1979 ahojky, tak asi to tak vyzera, ze s Riskom..ona je strasna pohodacka 😉 , 4.9. bude mat ukonceny 16. mesiac...tak uz dost... 😒

alena76
23. aug 2011

@sisamato neboj, ani Jonáš ešte nevyzerá, že ide chodiť 😀 Narodil sa 15.5.. Ideme kuknúť auto (je maniak do áut) postavím ho, trocha chodí okolo a potom drrb na štyri a maká okuknúť koleso...po betóne 😎 . Ozaj, ty máš aký rozdiel medzi drobcami?

katy1979
23. aug 2011

@sisamato no neviem ci jej to vysvetlis ze dievca koncis 16mesiac ako uz by si mohla laska moja aj chodit. ze vy chodite doma po styroch a chuda vobec nevie ze sa chodi po dvoch. co ti povedal pediater? ci dokedy treba cakat?

@alena76 tak vy mate este v pohode vek. ja viem ze prví boli sikulkovia ale tak muselo prist aj taketo dieta a naucit ta co to je troska trpezlivosti

sisamato
23. aug 2011

@alena76 ahoj, Simka sa narodila 4.5. 2010 a Risko 23.4.2011....hovor daco, ja uz neviem co na nu vymysliet...fakt uz neviem...

sisamato
23. aug 2011

@katy1979 kazdy mi tvrdi, ze ta horna hranica je 18 mesiacov...tak na to sa spolieham, ze ma potom este dva mesiace...to dievca ma fakt natahuje....

sisamato
23. aug 2011

poradte mi prosim zeny nieco, ako ju dostat na nohy...ci to mam fakt vzdat a len cakat???

katy1979
23. aug 2011

@sisamato tak este ma dva mesiace cas. no snad to stihne troska skor. aspon nejake naznaky alebo nejaky pohyb vpred? no ja nepoznam trik ako by si ju prinutila chodit. a ona je take kludne dieta ci len chodit sa jej nehcce?

alena76
23. aug 2011

@sisamato jeeej a to si ako stihla?? 😀 😀 ten vek 😀 .ozaj, nebudem odbočovať od témy..
a Simka lozí??nečítala som staršiu diskusiu moc. a šak začnú 😕 . raz

sisamato
23. aug 2011

@katy1979 prave to ze ona aj je strasna pohodacka 😉 a sama sa postavila fakt asi len 3x, pred mesiacom...odvtedy nic...stagnacia...