Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

mahulena
18. sep 2011

@alena76 ty fotky pri Vahu jsou super, myslim, ze je sikovnej!, umi toho vic, nez nas🙂)), uz jen to, ze neni na kolenou a ma zadek k nebi nahoru je super.

Jinak jsem tvoje priznivkyne - nesnasim z duse slovo "dojcenia", doufam, ze mam spelling dobre, nechapu to slovo, to je hruza 😀 😀 , ale rikala jsem si, ze Slovaci to musej brat tak nejak automaticky a jak vidim tak ne🙂)

alena76
18. sep 2011

@mahulena no ja som sa rozhodla, že ešte chvíľu počkám s tou neurológiou. Lebo tá lekárka nepovedala -panebože choď na neurológiu..ale "ja si myslím, že je úplne v poriadku, ale nič za to nedáš, keď pôjdeš.." Ja to tiež beriem, že do 18 mes je v "norme". Možno týždeň-dva počkám.
No a pozerám, že aj môj malý je Býk a to isté..-proste Jonáš to chodenie nechce, baví ho to tak, ako to je 😀
A tiež vyzerá ako mimino malinké medzi tými deťmi na tom cvičení, ale je náš najmladší mazánek, nejako mi to nevadí. Ja keď s ním porovnám najstaršiu dcéru-to je nebe a dudy...Tá už 7 mesačná bola rozumná, v roku rozprávala vety atď . Viem, že porovnávať sa nemá, len úplne to nejde 😕 Tak sa snažím vychutnávať to naše bábino 🙂

alena76
18. sep 2011

@ mahulena ja používam veľa čechizmov, nakoľko moji rodičia boli zástancovia čekoslovenska a všetkého okolo..a preferujú napr. české knihy a TV .A slovo dojčiť... ehm.. proste mi to nejde do úst .Ale zase nemám nič proti našej slovenčine.. 🙂 A niektoré slová používa veľa Slovákov ešte z čias ČSSR..a jednoducho sú súčasťou(aj keď nespisovnou) nášho jazyka ako teraz výrazy z angličtiny

jasekd
18. sep 2011

Tak na ledvinach jsme dopadli spatne 😔 Za ten rok se to ani o kousek nezlepsilo, nalez je porad stejne spatny. Samo ze stale na lekach a cekame na listopad na konzultaci, zda uz naplanuji tu operaci ci co s nim budou delat. Navic malej tak vyvadel, ze mu museli dat Dormicum, aby byl vysetritelny. Pak uz to slo a pak si i hral, snedl nemocnicni polivku a byl zlatej. Byl tam s nim manzel a krasne to zmakli spolu, ja byla venku s Vendy a sla se na ne jen podivat, to byl malej jeste zfetovanej a moc me nepoznal. vendy se ted totiz co dve hodiny musi kojit a to by se spatne zvladalo, tak sel manzel.

alena76
18. sep 2011

@jasekd to ma teda mrzi s tymi ladvinami 😔 ..co mate presne??lebo viem, ze volaco, ale asi som necitala ten prispevok, v kt si o tom pisala. v kazdom pripade drzim palce, nech je to lepsie.
Jonas sa vcera popalil na vyfuku motorky mojho bratranca.Vcera sa mi to nezdalo take hrozne, tak som mu to len bezala dat do studenej vody a previazala sterilnym obvazom...Ma to na ruke asi 4,5x3 cm..dnes rano to mal hrozne, tak som sa radsej vybrala na pohotovost.Bola tam mlada nevrla lekarka, ktora vobec neprehovorila-teda neviem, ci som tam bola zbytocne a stacilo domace osetrenie alebo som tam mala byt uz vcera...dali mu tam nejaku mast a previazali, tak neviem..milujem lekarov na pohotovosti 😝 v kazdom pripade, Jonas sa mi zda v poriadku, normalne sa hra a lozi. O 2 dni mame ist na kontrolu, tak uvidime..

mahulena
19. sep 2011

@jasekd to je mi moc lito, precetla jsem jen par tvych prispevku, musi to byt nesmirne narocne!!!, uz jen to, ze mas deti tak blizko sebe 😔 a do toho takovyhle starosti 😔 😢 , je mi to moc lito. Drzim moc palce, at si s tim doktori dobre poradi.
@alena76 jj, nam rikaji, ze Alex vypada tak na polovicni vek, tj. kdyz je mu ted 17m, tak mu tipuji tak trictvrte roku, max. rok...
Mozna ze proste obecne jsou ty starsi deti jsou sikovnejsi, resp. oni musi, mozna i tim, ze je to ty role chte nechte dostaneme,..., nekdo mi rikal, ze vzdy toho maleho budu vnimat jako malyho a budu ho omlouvat a tak cely zivot..., mozna na tom taky neco bude.

Jsem zvedava, jak to u vas bude pokracovat a zda a kdy se rozhodnes jit k tomu doktoru. Kdyz ti to doktorka rikala tak, ze si mysli, ze je ok, tak bych mozna o to radsi vyrazila🙂, budes klidnejsi...
Ja cekam jeste ten mesic, pak se dej vule bozi 😨

jasekd
19. sep 2011

@alena76
@mahulena Holky , diky. Patrime k jednomu z nejlepsich doktoru u nas, tak verim, ze to nejak poresej, bez operace to asi nepujde, jak jsme doufali, ale na tom pracovisti toho delaji furu, tak snad to bude bez problemu. Ja uz spis doufam, ze mi reknou, kdy by se to udelalo, ze nebudou zas chtit cekat. Uz cekame pres rok, ale chapu, malej nebyl uplne akutni a operovat 5timesicni dite je risk, on ma takovy zvlastni nalez, doktori byli ted optimisticti, proto jsem doufala, ze se to zlepsilo 😔 Ma VUR IV.stupne (to je vesikoureteralni reflux, moc se vraci z moc. mechyre nahoru do ledvin, hrozi infekce a poskozeni ledviny, je toho 5 stupnu, IVka je druha nejhorsi. NO a protoze ta jeho ledvina nevypadala spatne, verili, ze ten VUR mizi, tak jen doufam, ze se s tou ledvinou nesekli a pracuje dobre, Martin ma skutecne zvlastni nalez, nic typickeho)
Jinak nas Martin je starsi z deti, to same Simca od @sisamato , a naopak ,nase mladsi deti zdaji se byt sikovnejsi, moje Vendulka urcite je ve svem veku dal nez byl M. Takze je to ruzne. Ja jak mam deti takhle blizko po sobe, mam nekdy tendence zapominat, ze i ten M. je jeste v podstate mimino, a rikam si, jak by mel bejt rozumnej atd 😀 A pak mi to dojde, jak je malej. Jinak vypada taky asi mladsi, je mensi, ale tim, jak mam na kocare druhe dite, tak si to lidi spocitaji a ptaji se, jak to, ze nechodi, kdyby byl sam, tak asi tak neotravujou, protoze by si myseli , ze je mladsi.

jasekd
19. sep 2011

@alena76 Jak je malymu? Fuj, chudak, vyfuky jsou zradny, kazdej motorkar ma spaleninu, tak bude z Jonase treba taky motorkar 😀 I kdyz to jako mama asi nechces moc slyset, co? U nas me to ale asi nemine, motorku ma manzel, jeho bracha, mama, tata, vsichni jezdi... Ja jezdila jen jako spolujezdec, sama bych se tuplem bala. Vsichni ale maji choppery, to aspon nelita 200 v hodine, tak snad si M. poridi kdyztak taky choppera 😀 Na tu neurologii bych sla. Ja ted resim, zda Martinovi udelat ty CK odbery. V nemocnici ho nenabirali, jak jsem pocitala, no a pri tech scenach, co ted dela, nevim, zda ho tim trapit, jenze kdyz to neurolog pro jistotu chce, asi to udelat dam, i kdyz na to nespecha. Nebo jeste pockam, zda z nefrologie nebudou chtit odbery kvuli dalsim vysetrenim...

alena76
19. sep 2011

@jasekd mne sa zda jonas v pohode...na tu pohotovost som isla az na druhy den, lebo po uraze sa mi ta popalenina nezdala az taka hrozna.no mal tam velky pluzgier (puchyr) a opuch. volala som muzovi do zahranicia-prednasa prvu pomoc na VS a ten povedal-len sterilne previazat...tak som urobila.rano sa mi to zdalo dost spatne ta rana a divne mi bolo, ze jonas nic..trochu mrncal-ale ze by nejako reval a lebo sa budil, to nie.tak som isla-a nic sa nedozvedela. takze fakt neviem, ci stacilo domace osetrenie alebo som akoze mala prist skor. ta lekarka bola podla mna nastvana, ze ma v nedelu sluzbu. zajtra mame ist na kontrolu, ale mame to cvicenie a pride muz, tak nech mu to pozrie..ked tak pojdem v stredu.jonas sa normalne hra atd
motorky-NIE 😲 staci brat a bratranec v nasej rodine Jaaj a som rada, ze len Jonas nerobi sceny. Ako som sla na tu pohotovost a prisli sme do cakarne, spustil taky rev, ze hned otvarali dvere, lebo si mysleli, ze ide akutny pripad 😎 Na neurologiu urcite pojdem-davam 2 tyzdne este.
Vam drzim palce, nech sa vsetko da doporiadku s tymi ladvinami 😕

mahulena
20. sep 2011

ahoj zensky,
chudak Jonasek:(..., drzim palce, at je to v poradku.
My dnes zahajili krouzky, konkretne Alex vyrazil na cviceni. A jsem z toho nasrana (s prominutim). Jen proto, ze nechodi, tak nas dali do skupiny "nechodicich", coz ale znamena, ze jsem myslela, ze jsem si spletla mistnost:(, mimina od pul roku do cirka 13mesicu, tj. slintajici mimina s vyrazem totalnich mimin s plesatyma hlavama, maximalni pohyblivost je to, ze lezi na brise s rukama dopredu, pak zase 10mes holcicka, co uz napul chodi, 10mesicni dalsi, co uz chodi, do toho nas Ali, kteryho uz jen tak neoblafnu, nezabavim ho tak, jako maminky svoje desetimesicni mimina, ktery na vsechno skocej, mozna i chvilku vydrzej u maminky na kline..., takze na nas cumej jak na blbce, jako ze tak velky dite (vypada ale mladsi) a jeste nechodi, navic tam nemam s kym pohovorit, protoze resim uz uplne jinou etapu, a jine radosti a starosti, nez s pulrocnim ditetem:(, prijde mi to nejak lito a nepripadam si tam dobre.
Kazdopadne kurz zaplatim a treba se to nejak rozjede.

Zacina na me to jeho nechozeni padat vic a vic 😝

alena76
20. sep 2011

@mahulena jonas v noci teplota 38..a moj muz a rodicia prec, takze som nevedela, ci zavolat taxik a bezat do nemocnice alebo co.v prvom momente mi napadlo, ze to ma suvislost s tou ranou, tak som mu to odviazala a pozerala cca o druhej v noci, ci nema nejaku infekciu. ale nie-pekne sa to hoji. potom sa s prepacenim posral-takze nieco crevne. aj mne je nejako zle od zaludka...po cipku teplota hned klesla. rano som nesla ani na cvicenie, ani na kontrolu rany-pretoze s teplotou a cakat tam, to nie. no ani k lekarke, lebo este pockam, ci mu to bude stupat alebo co-aspon den .takze mam veselo 😒
jonas je na cviceni v skupine s 13 a 14 mes detmi a jedno ma 11. tie vacsie chodia. zatial sme boli len raz, kedze dnes nie. celkom sa dalo-nejaky rozdiel som nevidela. inak- poviem pravdu, mne sa tiez zdali tak dlho nechodiace deti divne, pri tych mojich 3 starsich...takze trochu chapem tie reakcie ludi. aj ked teraz ma to samozrejme serie( 😲 ). a u nas sadnes schladilo, tak neviem, ako jonasovi vysvetlim, ze nemoze na zem 😒
Aj mne to dost zacina liezt na nervy -nakolko lezie od tych 7,5 mes...vsetko oblecenie zodrate a neda sa oprat .mne sa ani nechce nic kupovat.
Pevne nervy - tebe, sebe aj ostatnym loziacim

alena76
20. sep 2011

@mahulena teda pevne nervy maminam loziacich som myslela 😀

mahulena
20. sep 2011

@alena76 mas pravdu, me taky vzdycky prisly takovy deti, co nechodej divny, dokonce tak nejak uz 13 mesicni apod uz jsem vnimala jako nemocny. Navic mam pocit, ze je velkej rozdil mezi prvo- a vicerodickama, ty uz jsou takovi relaxovanejsi, je to jedno.
Ale takovahle skupina me nasrala (s prominutim i bez prominuti 😝 ), je to podle me moc velkej rozptyl.
Ale je to jedno, rozhodla jsem se zaplatit, takze budu platit a chodit na krouzek a snazit se adaptovat a nezblaznit se z tech kecu tech zapalenych miminek.
Nekdy mam pocit, ze bych chtela resit neco jineho, nez ublinknuti, pokakani a tak, vsak mi rozumite...
Navic to nechozeni me trapi a nepotrebuju zodpovidat dotazy a pripadat si jeste vic divne...:(

Ale asi jsem to mela cekat. Musim bojovat.

A s tim oblecenim mas pravdu, vubec nemam motivaci kupovat mu hezky obleceni, furt jezdi v kocare v teplakach - imrvere spinave, derave...:(, ted zacina zima, to je konec... neumim nejak vymyslet, jak ho zabavit, chte nechte musime asi i na ty krouzky...

Jinak mame to asi taky podobne, unavena jsem hlavne z te stagnace, od 6 mesicu leze, od 8. mesice chodi kolem nabytku a od te doby smerem do jeho 17. mesice zadna zmena!!! uz mam pocit, ze potrebuju nejaky impuls a zmenu, stejne jako u vas...:(

Drzim palce, at je Jonaskovi dobre, ta teplota nemusi nic znamenat, jestli je jinak ok, tak to bude jiste dobre!!!

jasekd
21. sep 2011

Holky, a je nutne nervovat se temi krouzky? Ja nikam nechodim, nemam hlidani pro malou a navic ji kojim max. po dvou hodinach. A nechodila bych asi ani kdybych mela jen jeho a kdyby chodil, me ty materske spolky netahnou 😅 S kamoskama se bavim prakticky jen o detech, ale jsou to kamaradky ze skoly atd, tj. pratelstvi zalozene na jinych vecech, ne jen o detech, a az se vratime do prace, budem zas resit jine veci, proste prirozeny vyvoj. Ty materska centra, to mi prijde umele vytvorena skupina a ja na ne nemam nervy, ani s normalnim deckem, natoz takhle. Jedine, co jsem chtela zkusit a premoct svuj odpor, bylo plavani, a to zas nemuze skrz ty ledviny, no jeste ze tak, pac s malou bych nemohla chodit a bylo by mi to vuci ni lito, s M. bysme nemohli pokracovat dalsi kurzy atd. Navic i na tom plavani, co jsem slysela, je to skoro "soutez o to, kdo ma sikovnejsi dite", diky, nechci. Sama mam radost z kazdeho jejich prdu, ale u jinych deti me to fakt nezajima 😀 Krome kamaradek a pak lidi s podobnyma problemama , jako jsme my, co na me necumi blbe, ze mam divny dite... Ja bych nechodila, kdyby me to tam melo takhle stresovat...

cincolina
21. sep 2011

Ahoj holky, jenom si dovolim Vas trochu povzbudit, jeste pred 3 tydny bych si styskala s Vami, ale mala (16 mesicu) uz asi 14 dni chodi. Konecne pochopila jak na to. Ona byla "opozdena" uz i s lezeni - to zacala v 11 mesicich, pak hned si i stoupat a obchazet, ale pustit se do prostoru nechtela. Zacalo to az ted v zari. Oproti @mahulena jsem to mela jednodussi v tom, ze uz "mela" chodit pres prazdniny, kdy zadne krouzky nejsou, tj. nemusela jsem se tak nervovat a "porovnavat". Ale naprosto chapu tu depku kdyz vidite ty ostatni co uz lezou, chodi, jsou i mladsi nez to Vase, a ten Vas truhlik proste ne a ne pochopit, ze se dal lezt po kolenach a ne jen plazit nebo ze se da i chodit a ne jenom lezt...
K tomu obleceni - taky mam pro malou jenom teplaky, musim doporizovat kalhoty a pres prazdniny nas zachranily nepromokave kalhoty, diky nim jsme absolvovaly dva tabory a celkem bez uhony na zdravi i obleceni.

alena76
21. sep 2011

@jasekd samozrejme nie su nutne ziadne kruzky :D ja sama som si doma hlavu buchala o stenu, ze som sa dala na to od kamosky nahovorit...ale zase na druhu stranu-ja sa moc s matkami a detmi nestykam, len obcas s par kamoskami, co maju podobny nazor o temach na diskusie.takze nejako neriesime prdiky a sopliky a ine hrozy 😎 ja som si to trocha odzila s tymi dvoma najstarsimi, ale s mierou.aspon si myslim 😀
ale toto cvicenie je celkom v pohode-teda zatial, bola som len raz 😀 4 batolata dokopy este znesiem 😎 A aj kvoli tomu som sa tam prihlasila, aby ked bude chladnejsie, mali sme co robit
a mam aj kamosky bezdetne cestovatelky, ktore ked sa zastavia na Slovensku, vzdy sa velmi rada stretnem a tesim sa az hruuuza
A plavanie je hrozne in-ale mna to nikdy nelakalo 😝

alena76
21. sep 2011

@cincolina dik 😉 len vies, ked ti dite lezie od 7,5 mesiaca a @mahulena-jej syncek od 6tich...zda sa mi to pridlho.asi by som to trochu ink brala, keby liezol neskor-neviem. a ja porovnavam chtiac-nechtiac, kedze moja prva dcera chodila v 9 mes a dalsi dvaja do 11 mes. 😕
ozaj- a tvoja dcerka ma krasne meno 😉 aj ja mam esterku-vcera mala 7

alena76
21. sep 2011

@mahulena dik, Jonaskovi je lepsie-ma nejaku crevnu virozu....aby som sa neunudila 😀 vcerajsiu noc som spala tak polhodinu, lebo sa stale budil a prehanalo ho. rano bol uz bez teploty, ale brusko este nema uplne v poriadku. stale mrnci-on je vobec velmi citlivy-ci ma len sopel a lebo horucku alebo inu vec, reve, aj pri zuboch som si uzila(a opat po prvy raz u mojho dietata). pravy chlap 😀 A chuda Esterka (moja 3 dcera) mala vcera narodeniny a rano musela ist so starsimi surodencami (ktori ju len dovedu do skoly-je to 10 min cesty), lebo muz bol prec a Jonas mal tu teplotu .Ale perfektne to zvladla-sama povedala p ucitelke, ze ma narodeniny a ma sladkosti na rozdavanie. A dala si do skrine novy vesiak. 🙂 Sikovnica je to.
Jonasova rucka sa pekne hoji-muz mu na to dava prave aloe, pravidelne prevazujeme

mahulena
22. sep 2011

cau zeny, tak hlasim, ze Alex vcera jen tak mezi nami presel celej obejvak - radove 8 metru. Ja padnu. A dneska zase nic. On proste nechce. On si rekne, ze co bych se jako namahal a prd. To je takovy zvire🙂)), davam mu jeste tak mesic 😠 😎 , to je hroznej kanec lenivej a zasadovej. Ja uz to opravdu nazyvam zasadou, to jeho rozhodnuti, ze proc by jako mel chodit.

Takze konecne nejaka pidi zmena.

S tema krouzkama to mam prave taky tak, ze si rikam, ze musim prekonat pocatecni stres, ktery je asi vsudypritomny u vseho..., ale nejak jsem ho cekala mensi🙂, a budeme mit aktivitu pres zimu. Nevydrzim byt doma nebo brouzdat zasnezeny, promrzly, proprseny ulice v zime. S Justynkou kdysi jsem mela dokonce kazdy den jeden krouzek, s Alexem dva tydny jen, tak aspon neco, protoze fakt doma nevydrzim. Dneska jsme byli na hudebce, super skladba deti, super skupina (uz blizsi vekove - 17 - 21m) a hlavne hezkej program, takze me to moc bavilo.

Esterce vsechno nejlepsi! Je tedy v prvni tride? Nepochopim, jak muzes zvladnout tolik deti..., hlavne Zofie a Simon jsou vrazedne blizko narozeni po sobe! 😲

Jinak na plavani jsme chodili loni a bylo to super, najde se obcas zapalena matka, jak ja rikam, ale na to ja prdim, kdyz me primo neoslovi (coz se prave stalo na tom cviceni - ty debilni otazky na jeho chuzi... a vek...), chceme zase ted v novem pololeti, ted nemam prachy, asi je to vzdy o tom, jake maminky se sejdou. Kdyz je dobra skupina, jde vsechno sama a hezky, v opacnem pripade je to fakt pipinarna nejvetsiho kalibru 😝 😀

alena76
22. sep 2011

ahojte....tak my mame tu virozu, 3 noci veselo... Ruka vyzera skaredo, lebo sa mu odlupila koza z pluzgiera/puchyra a mal tam vcera otvorenu ranu velkosti cca 4,5x3cm .uz mu to zarasta-teraz mu to vetram na vzduchu a potieram aloe vera.pokroky zatial nevidim, lebo Jonas sa momentalne len vynasa na rukach.no prejde za jednu ruku a potom ho to prestane bavit 😎
@mahulena gratulujem ku krokom 🙂 o chvilku nas opustis-tuto temu 😉 a trocha zavidim..ale nie srandujem,, a ved jonas je asi o 3 tyzdne mladsi, tak to mozno stihne do veku tvojho Alexa aj on 😀 😀 inak, presne toto robi Jonas-zisti, ze mu nieco ide a KONEC, dalej nezajem, ziadna snaha 😎
My na tom kruzku aj tancujeme aj cvicime aj spievame aj sa hrame..Jonasa najviac bavi volny program na konci 😀
A 4 deti nezvladam 😀 Mam tu taky bordel a chaos..ze navstevy mozu prist len minimalne 2 dni vopred ohlasene, aby som co-to schovala 😀 Pôvodne sme planovali deti 2 😅 Ale nejako sa to inak vyvinulo 😀 A to nie som ziadna "krestanska" matka. Nikoho sa nechcem dotknut- dufam, ze chapete ako som to myslela.My tu u nas mame par-mam zopar kamosiek tak z 5-6 detmi, a to je stale len Tadeasko a Lyduska a deticky a tutu-nunu a pod sa pozriet na maleho ako pekne spinka atd 🤐
Ja mam take vlny-raz je super a mam pocit, ze zvladam, stiham a uzivam si zivota a inokedy mam nervy, ze sa TO VOBEC NEDA 😀 Ale to ma asi kazda z nas.

sisamato
22. sep 2011

ahojte,
zajtra napisem viac, i k vasim novym prispevkom, dnes le tolko, ze Simi je raz na kolenach a raz na 4...mali ste ju vidiet ,,chodit,, po kolenach na ihrisku...

jasekd
23. sep 2011

Ahoj vsem a gratulace @mahulena ty aspon vis, ze to umi 😀 My ostatni to zatim ani nevime 😝 V utery jdem k Dr na 1,5rocni kontrolu, tak se pozeptam na ty odbery a event. je necham udelat. Pro sichr.
@alena76 To mas teda zahul, at se brzo uzdravi, i ta rucicka 😉 Jinak tedy pluzgier, to je slovo roku 😀 Jeste ze jsi pronas Cesky udelala preklad. Ja teda slovensky rozumim dobre, je mi 31, takze toho kolem nas bylo jeste hodne, ne jako dnesni deti, ale nektera slova teda fakt netusim 🙂

mahulena
23. sep 2011

ty voe, pluzgier, to je opravdu masakr!!!, to bych neprelozila. Me je 32 a slovenstinu miluju , i takovy divociny jako kalerab, cintorin aj.🙂)), ale tohle fakt nedavam.
Zkusim si to pamatovat a okouzlovat ostatni.

Jj, mate pravdu, najednou je mi lip, najednou vim, ze to umi, ze to funguje, ze neni nemocnej, ze to proste bude dobry a ze uz tam smerujeme...

4 deti bych fakt nedala:(, bohuzel ani manzel, takze i kdyz by to u nas bylo neplanovane, tak bychom se asi rozhodli miminko nemit:(, to je hrozny, ze?... asi bych se s tim celozivotne nevyrovnala, ale nemohli bychom si ho dovolit mit...
Alenko, ale podle fotky vyzeras mlade?...kolik ti je, v kolika jsi mela deti?

Ty jo, resit batole a do toho pubertu, to bych se sla obesit.
Uz takhle mi pribylo vrasek, kruhu pod ocima, psychosomatickych jevu nepocitaje...🙂)), to bych se fakt zblaznila.

jasekd
23. sep 2011

@mahulena Ja bcyh si je nemohla dovolit kvuli praci, musim se vratit, jinak ano, sice bych se fyzicky odrovnala a shanime vetsi bydleni (ted mame 1+1), ale muselo by to jit. Jeste to jedno bych si prala, nekdy pozdeji. Uvidime... Mimochodem @alena76 co je to ten kalerab? To je nejaka petrzel nebo kedklubna ci co?

alena76
23. sep 2011

@jasekd kedlubna 😀 napisem viac-idem ulozit dite

jasekd
23. sep 2011

@alena76 Tak tu stejne nejim 😀 Ale aspon jsem chytrejsi, diky.

alena76
23. sep 2011

@mahulena v júni /červenci som mala 35.. no podla mojej najstarsej dcery uz 29 je stredny vek 😀 ( tak zhodnotila ucitelku)
Ale citim sa vacsinou tak na 20 😀

mahulena
23. sep 2011

ja se citim a chovam taky max. na dvacet, ale bohuzel uz vypadam zblizka na 40:(, vy nemate ten pocit, ze po detech jste "jety" a pouzity? Ja si fakt prijdu min atraktivni... Jen s jednim ditetem jsem se malovala, hezky oblikala, ted jsem strhana, unavena, vrascita, neupravena:(
snad se to zlepsi?!

dai
23. sep 2011

mahulena, myslim ze ide cisto len o pocit.
Ja som po mojej dcerke bola napr. hned vo forme, chudunka, kazdy ma chvalil ako super vyzeram a tak... teraz nejak tie kila na mne zostali, mam 10plus a atraktivne sa citim malokedy...
fakt ale je ze sa malujem - hned rano ako strojim malu do skolky a muza do prace, v ramci umyvania sa aj namalujem lebo potom uz obycajne nato nemam cas - to mi pomoze sa citit trosku atraktivnejsie cely den... detto ked idem von, tak sa pekne obleciem ( aj ked je to velmi tazke kedze mi je vsetko male... na toto velke telo ale nemienim kupovat veci - som si povedala ze pockam do 6-teho mesiaca - nejak este tie 3 mesiace vydrzim, potom nastupi prisna dieta - teraz som sa uz raz pokusila o dietu ale odchadzalo mi mlieko, tak som sa nato vykaslala ) - zacala som ale cvicit - podla dvdcka doma so zavazim v rukach aerobik 😅 mam pocit ze sa nam to paci obom ( maly pri tych pohyboch fajne spinka a ja nemusim kupovat zavazia 😀 )
ja verim ze ked schudnem tak sa mi vrati ten pocit atraktivnosti ( mne trosku pomaha manzel - niezeby mi tvrdil ze som stihla, ale vidim ze ma stale o mna zaujem a moje kila na vyse mu neprekazaju 🙂 )

jasekd
23. sep 2011

@mahulena Ja mam 31, citim se asi taky tak nejak, no a vypadam... Kdyz je dobry den, tak v obliceji i na 20, lidi si kolikrat myslej, ze hlidam dva sourozence 😀 Pak se nekdy probudim, sama vraska a pytle pod ocima a vypadam na 40 😝 Telo je slabsi, jsem na puvodni vaze, ale ty tehotenstvi tesne za sebou a na moji postavu velke deti a velky bricho, hlavne ted podruhy, mam bricho povoleny, jeste na nem tu tehot. caru, nejsem rovnomerne opalena, nebot valeni se jen tak u vody uz nehrozi, no a moc nestiham delat neco s vlasama, takze nekdy dobry, nekdy jak socka 😠