Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
23. jún 2011

@jasekd ahoj, my sme boli dnes s malym v poradni: vaha 6,5 kg a dlzka 60cm...ako pises, uz to nie je take miminko...ale riadny valibuk 😉 , usmieva sa na vsetky strany, naspinka sa dost, v noci tiez 😉 . Ja este ATK riesim, citala som dost clankov, ja vazne uvazujem o Gynfixe, lenze na SK sa to este len rozbieha...bojim sa ATK a hnusi sa mi to, ale inu moznost nemame...

adka7755
25. jún 2011

@miculienka môj starší syn sa na tom tiež zabáva a napodobňuje to. 🙂
máme to tu teraz samá sranda- niežeby mladší opakoval po starších, ale u nás je to naopak🙂 🙂

jasekd
25. jún 2011

@sisamato Nejakej velkej, ne 😕 Vendy ma cca 5,2 kg a 57 cm (nar. se 3,6 kg a 49 cm). To telisko vypada zajimave, moje Dr. to nedela, nemam o tom jine info nez to, co jsem ted nasla na netu...

sisamato
25. jún 2011

@jasekd no na tie mieri mi vrav...jeho nosenie ma uz poobede uspava a vcera vecer som si uz zapastia necitila... 🙂 nechcem to rozoberat na tomto fore, myslim ATK, ale uz ani gynfixu kvoli tej medi moc nedoverujem...vsetko.tabl., cipky je svinstvo v tele, a nikdy nevies ake to moze mat nasledky...takze manzel uvazuje o zakroku...
a k lozeniu, Simi sa vytahuje kde sa jej chche, ale zatial stale len na kolenach...

sisamato
25. jún 2011

@adka7755 musi to byt srandovne, ten pohyb, ja vravim ze hlavne ze to ide vpred, nezalezi akym sposobom 😉 raz som videla taky pohyb dietatka na zadku na komickych videach v telke...takze o srandu mate teda doma postarane 😀

adka7755
25. jún 2011

@sisamato tak to teda máme 🙂 len škoda že zoderieme podstatne viac plienok ako normálne.. 😀 😀 ale ja verím,že si to onedlho rozmyslí...

sisamato
25. jún 2011

Dievcata, kde este chodite s vasimi nechodiacimi ,,velkymi,, detmi? myslim take co uz maju po roku a nechodia...stale mi je smutno ked vidim na ihrisku ako sa uz ine v jej veku vozia na odrazadlach a my stale lne pendlujeme po dedine v kociari...v piesku sa vyhra, ale teraz vonku dost prsalo...

jasekd
25. jún 2011

@sisamato Teda do zakroku bych nesla, je to moc definitivni... Ja chtela kondomy a mit doma pro sichr Postinor, kddyby nehoda, manzel nechtel, tak proto telisko. A nesmutni, vsak se dovckame. Martinek nastesti na kocaru rad a ja si ty jeste pohodove prochazky snazim uzit. Na hriste chodime na klouzacku (posilam ho v leze) a na houpacku, takove to klasicke prkynko, ja si sednu a jeho mam na kline, to miluje. Travy a pisku se stiti, takze jinak taham deku a na te se vali, kdyz kojim, aby si odpocinul od kocaru. OPak jeste houpe na tech zviratkach, co byvaji na hristich, takova ta sedacka na pruzine, a v prehrade machame nozicky. Chodim s kamoskama a jemu staci pozorovat, jak jejich deti kolem nej behaji, pusinkuji o, tahaji za rucicky..

sisamato
25. jún 2011

@jasekd vraj su aj docasne zakroky...a manzel prave ze dalsie neplanuje vobec, ja este nie som def. rozhodnuta...aj ked predsatva si to zopakovat tak po 4-5 rokov je pre mna lakava...vsetko zavisi co prinesie buducnost...hlavne financna...
tak ty mas aspon pre neho viac moznosti...my tu na dedine muka, okrem pieskoviska nic... 😒 rozmyslala som ako pises o nejakej hojdacke do interieru...nasla som par, ale vsetko pre deti od 2 rokov...ona tiez rada prechadzky, len doma mam pocit ze sa uz nudi, s hrackami sa uz nechce velmi hrat, len za mnou lozi a v poslednej dobe len na balkon a pozerat von...vidim ze ju to tam taha, ale co ked nie stale je vonku pekne na piesok...

sisamato
25. jún 2011

Predsa som nejake hojdacky nasla, aj pre mladsie deti, tu je link, lne neviem ci je to vhodne aj pre nechodiace...co vy na to?

miculienka
25. jún 2011

@sisamato - chodíte von len v kočíku ? my máme tú trojkolku , čo má takú ohradku pred dieťatkom , dá sa sklopiť a dať hore , tak sa tam drobec drží a nevypadne , strašne rada je v tom , má super výhľad a keď sa poriadne chytí tak aj pol cesty prestojí na nohách aby videla ešte lepšie 😀 a navyše si púšťa hudbu , tak si pripadám ako zmrzlinár 😀

sisamato
25. jún 2011

@miculienka musi to byt super, no prave ze ona ani nestoji, takze len v surodencom kociku je...

sisamato
25. jún 2011

nasla som pre loziace deti aj take nieco, zrejme to pre moju objednam, na jednje akcii v meste cez ten tunel v kuse lozila...http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

miculienka
25. jún 2011

@sisamato - ani moja ešte sama nestojí , len pri mne sa štverá dohora , musím ju zozadu istiť aby nespadla , ale v tom bicykli má zozadu podopreté nôžky a hore sa drží , tam sa začala stavať 1x , takže to by ste aj vy zvládli , nemám stojatú fotku , len ako sedí , kukni , tam je držiatko , podopre sa a chytí a šup do stoja

sisamato
25. jún 2011

@miculienka jej pekna fotka 😉 dakujem za tip, popozeram sa po nejakych, len to je odveci ze ja musim von naraz s dvoma malymi, kedze mame s jasekd dve deti do roka 😉 ale da sa vsetko, maleho do babyvaku a ju v tomto... 😉

miculienka
26. jún 2011

@sisamato - aspoň každý druhý deň 😉

sisamato
26. jún 2011

ahojte,
pochvalim sa, ze dnes sa Simi zae tahala sama na gauci...a teraz vecer ked som kojila na posteli maleho tak som jej dala fotoramik dalej od okraja postele ci sa pon vytiahne, najprv od zlosti jacala, nechala som ju, odisla, vedela som ze sa skoro vrati a aj tak bolo...no a sikula jedna natiahla sa pon, pustila postele, stala asi 3 sekundy a spadla na zadok sama v soku zo seba ze co sa to stalo 😉 ...nastastie len na zadok, nie hlavou na dlazku...asi jej budem musiet ukazat ze najprv do kolien, alebo je to este skoro ked sa len tak sem tam stavia?co vy na to?

sisamato
26. jún 2011

a dnes som jej objednala tu hojdacku a chzstam sa aj ten stan s tunelom, myslim ze to bude casto a dlho vyuzivat...

sisamato
26. jún 2011

Dievcata, ked vam vasi drobci lozia, prip. sa dvihaju tak pri tom spickuju? pisala som o tom na inom fore a jedna kocka mi radi s tym ist za inym neurologom...neviem, mozno prehanam...

jasekd
27. jún 2011

@sisamato Co tim myslis, spickuju? Ze se stavi jen na spicky, ne cela chodidla? Ano, tak to dela taky... Obcas se snazi postavit pres nakroceni nozky, ale vetsinou to taha rukama a nohy ma desne vytocene do stran a na spickach, jako baletka 😝 Na neuro jdem 17.7., tak se zeptam. Kdyz leze, tak se na nozky nestavi, a chodidla pri lezeni uz ma hezky spickama k sobe, driv je mel taky spatne, spickama od sebe a byl takovej rozplaclej.

marton
27. jún 2011

@sisamato ahojky,jedno z našich dvojčat se také staví na špičky.Teď už tedy ne pokaždé.Staví se od 8 měsíce a až poslední doubou došlapuje na celá chodidla a pouští se.Doktorka říkala,že to chce sledovat,aby neměl zkrácené šlachy.Druhý došlapuje rovnou,ale zase neleze,plazí se a odstrkuje jen jednou nožičkou.Není to jednoduché 🙂.

miculienka
27. jún 2011

@sisamato - super , šikulka malá 🙂

miculienka
28. jún 2011

@sisamato - inšpirovala si ma s tým koníkom , včera som aj ja malej objednala , už sa teším 😵

sisamato
28. jún 2011

@jasekd ja sa tiez spytam svojej doki, inac ja som tu uz raz asi o tom pisala....vela deti to tak vraj co pocujem robi a pootm sa to strati, ine su vynimky, ale to na fore o spickovani...ano, dava ich dovnutra, teda skoro v kuse ich tak ma aj ked sedi, tak neviem...ja mam pocit ze je to skor z uistenia ze nespadne, ze telo sa tak naucilo akoby chytat...neviem asi pisem blbosti...asi to nebudem teraz rieist kym sa nerozchodi...a tiez som zvedava co ti povie tvoj neurolog...

sisamato
28. jún 2011

@miculienka aj ja sa tesim, asi viac ako mala 🙂 ...dnes sme kupili ten stan v tvare slona s tunelom a loptickami...strasne sa jej paci, ale najviac ten tunel...v navode pisu ze pre deti od 3 rokov, ale na lozenie je to super 😉 ...zistujem ze pre deti do 2 rokov su ani nie tak hracky dolezite, ale skor naucit sa spravne hybat a chodit...len skoda ze tie molitanove pomocky su take drahe...

sisamato
28. jún 2011

A dievcata, mne pocas druheho tehu odchadzal lavy bedrovy klb...mesiac som chodila jak kalika, naslapovala som len na jednu nohu...a ortoped vraj mam pretazeny klb, ci som aktivne sportovala...ja do rehotu, ze ani nahodou...mesiac som tak ,,chodila,, a asi zabral vitacalcin a gelove podlozky v topankach...a druha vec, predvcerom ma sekalo v lavom kolene, ani naslapnut som nemohla...mozno kojenim, strata vapnika...ale ja osobne to najviac pripisujem prave ze som chodulkove dieta...manzel ani nevravim...ten bol v chodulke od polroka do roka a pol...a uz asi 4 roky bojuje s bolestami a praskanim v kolenach...nenravim ako vyzera jeho chrbat...nech si vravo kto chce co chce, ale mame to z choduliek...nemozem odsudzovat rodicov, taka bola doba, predbiehali sa ktore decko skor bude chodit...strasne...moja mama sa na tom len rehoce ked to poviem .. ja ked som to na zaciatku nevedomky tiez robila na malej a ptom sa dozvedela pravy opak tak ako som tu uz davno pisala som tyzden prerevala z vycitiek...jacala som doslova z toho ako som jej len ublizila a do konca zivota si to neodpustim...zase som sa rozpisala, sory...

sisamato
29. jún 2011

ahojte,
tak moja Simi ma dnes zahanbila...u susedky ktora si ju na kus ,,ukradla,, sa postavila o kreslo...potvorka...a doma dnes nic... 😒

katy1979
29. jún 2011

@sisamato zasa depkujes? ked sa postavila u susedy postavi sa aj doma. vsak ona zacne a potom sa uz nezastaví 😉 nemaj boja dievca.
len tak by ma zaujimalo ze ako to je mozne ze si si myslela ze chodulka je dobra vec? len ma to zaujima nic v tom nehladaj. lebo sme sa so susedou bavili o lozeni chodeni a chodulkach a akosi nevedeli prist na to ako to je mozne ze top tolko ludi pouziva pricom na kazdom rohu kricia nepouzivat. inac jej syn zacal chodiv 16.mesiacoch a teraz ma 2 roky a nevyzera zeby mu nieco uslo.