Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

sisamato
6. aug 2011

@miculienka tiez to poznam, ale so svojou mamou, co mi dnes povedala? ze aka hanba ze este nechodi, ze to nikto v rodine tak neskoro nechodil...ja ze nech prestane, nic jej nie je, nemam sa za co hanbit...postihnute deti davaju do prvych radov a pred kamery a ja sa mam hanbit za zdrave dieta??? som jej povedala no ma uz nastavala...aj ked tu budeme posledne v tejto diskusii co pojdu po svojich, ale nemam sa za co hanbit...

sisamato
6. aug 2011

Mozno fakt budeme baby my posledne co budu chodit, ale aspon sa ine odvazia tu pisat a ,,nahanbit,, ...

sisamato
7. aug 2011

Ahojte,
tak sa pochvalim, ale s druhym drobcom, Risko sa dnes ako 3,5 mesacny pretocil na bok 🙂 . citala som ze plavanie babetiek uz od 3. mesiaca rzvija nielen motorilu, ale aj imuitny system...
Simi stale nic...
inac co si myslite o pomockach pri chodzi, teda o nejakych odrazadlach? je to podla vas zle?

miska1981
7. aug 2011

@sisamato ahoj dlhsie som nepisala, ale citam, ze mame fakt podobne babule, my mame za 5 dni 15 mes. a nechodime stale a podla mna ani dalsi mesiac nebudeme, chodi len za rucky, ale ked jej chcem dat len jednu hned zastane a nepohne sa a ked jej dam obe sa rozbehne. ale nevie ani sama stat, este sa neudrzi, ale vsak mame este tri mesiace cas, tak uz to neriesim, aj stvornozkovat mi zacala az ako 13 mesacna.
vidim, ze risko bude opak simi...aspon si zazijes oba pripady. 😉
ak myslis take to odrazadlo, ze sa ho drzi a chodi za nim, tak to je v pohode, nie je to skodlive ako pavuk, to je podobne ako by si ju drzala za ruky, my ho mame, ale po byte mame parkety, tak s nim nechodi, lebo sa jej smyka a bojim sa, aby si pusu nerozbila.

stvura
7. aug 2011

@sisamato choditko za ktorym chodi je uplne v pohode. Dakedy bolo take ako pultik, moj maly s tym uplne uzasne chodil ako 8 mesacny {chodit zacal uplne sam v 10.5mesiaca ale on nestvorkoval}, dcerka teraz chodi za levikom a musim povedat, ze to nie je chodenie, ale lietanie, tak za nim uteka. No super, ked sa ti maly pretocil....hej, o plavani to tvrdia, je to super. Ja mam obe deti velmi motoricky popredu, takze sa tym nejako nezatazujem, kedze u nas bohuzial v NZ moznost plavania uz nie je a s dvoma malymi nemam sancu chodit do Nitry.
@miska1981 ja mam tiez parkety, to choditko ako levik ide uplne v pohode 😉 🙂

sisamato
7. aug 2011

@miska1981 No ahoj 😉 tak to fakt ako z jedneho cesta 🙂 ...susedkin zacal na ukonceny 16. mesiac a to je v poradi stvrty, pricom prve tri deti uz chodili na 8 mesiacov...my sme sa s tou kamoskou smiali ze to je asi taky lenivy rocnik 😉 ...ja som sa vykasla aj za tie ruky...vidim ze ona to nechce a ako som pisala, osobne s tym nesuhlasim..tiez si este pockam take max. este dva mesiace ked to pocitam od zac. plazenia...bude sranda ked sa tie nase lenive bambule postavia v rovnaky den 😉

sisamato
7. aug 2011

@stvura ok, skusim nieco take pozriet, aj ked si myslim, ze ona sa rozchodi fakt az ked sama bude chciet...

petrakm
7. aug 2011

ahoj,myslite,ze je nejake spojeni ,kdyz dite driv leze,tak i chodi?muj malinkej se zacal presne v 6mes plazit, tak jen sonduju, videla jsem dite chodit v 8mes 😕 😉 to mi prijde nejak extra brzo,,a holcicky jsou pry daleko sikovnejsi..kluci tak trochu lenosi 😉

stvura
8. aug 2011

@petrakm praveze nie, nie je to pravda...dieta ktore stvornozkuje chodi neskor, lebo akonahle si vstane a nevie spravit krok sa spusti a pekne si stvornozkuje. Moja dcerka stvornozkuje pekne plynulo od 6m a 1t. Teraz ma 10m a 1t a stale chodi len za ruky, dokaze i za jednu no samostatne spravil len max. dva kroky a akonahle je neista ide do podrepu a stvornozkovat. Moj syn nestvornozkoval a uplne sam chodil v 10m a 2t. Krasne plynule, mam ho aj na videu. Este co je sranda...moj syn bol troska i v choditku a nespickuje, dcera nebola vobec v choditku a chodi na spickach {ak ide za jednu ruku tak nie, ak za dve tak ano}. Moj muz podla svokry chodil sam v 9m 🙂 . To so sikovnostou chlapcek / dievcatko by som neporovnavala, ved vid moje deti 😀 .

miculienka
8. aug 2011

kočky moje , my budeme za tú jednu ruku chodiť asi tiež niekedy do Vianoc 😀
@miska1981 - a ponožky s protišmykovou úpravou ste neskúšali ? lebo my máme zas plávajúce a to je podobné , tiež sa šmýka , tak má na dnuká také ponožky , inak v obyčajných sa jej šmýka a papučky jej nedávam

sisamato
8. aug 2011

@petrakm myslim ze by to tak malo byt...ak si odlezie svoje uz skor tak sa i skor postavi... 🙂

sisamato
8. aug 2011

@stvura ja sa riadim tym pravidlom, ze dieta by malo lozit tych 4-5 mesiacov kym sa postavi a zacne chodit...takze ak skor lozi skor zace chodit...ale su ako citam jasne ze su aj vynimky...

sisamato
8. aug 2011

@miculienka ja si uz myslim ze to uz od nicoho ineho nezavisi len od pripravenosti dietata...tiez mame plavajucu...ma protismykove ponozky uz dlho a vidis...nic sa nedeje...

jasekd
8. aug 2011

@sisamato Tak tvoje mama je drsna, za co by ses jako mela stydet?! 😠 I kdyby ty nase deti byly postizene, tak stejne se prece nemame za co stydet, tohle nechapu, podpora jak stehno 😝
Mohly byste, kdyz pisete o svych detech, psat kolik jim je? Ja se tu v tom ztracim a vsechny je nemate v profilu... Martin bude mit 29.8. ukonceny 17. mesic a stale nechodi, jen kolem nabytku, za ruce vubec nevodime, a kdyz to nekdo dela, je stejne takovej prohnutej a nejistej, nenutim ho k nicemu. Krasne se naucil vylezt po 4 schody a hezky si tam nakroci nohou, tak asi vytru chodbu a budem trenovat (jsme v panelaku, naucil se to u tchyne v baraku) 🙂 Jak tu resite to lezeni, M. leze od 1 roka, pekne asi od 13 mesicu. Ted uz leze tak rychle, ze ho nestihame chytat.
Dostala jsem ten masazni balonek, krouzime s tim po chodidlech, nekdo tu o tom psal, mate nejaky spec. cvik? Taky mam takovou podlozku se spuntama, ale ten nas borec si na to odmita stoupnout, obchazi to obloukem 😀 Venku se stiti travy i pisku, takze v terenu moc nachozeno nema. Myslela jsem, ze bude trenovat treba na hristi u lavicky, ale nic, sedne si a odmita se pohnout. Doma davam boticky, pokud vidim, ze hodne chodi, pokud spis leze, je naboso.

miculienka
8. aug 2011

@jasekd - my máme túto stredu 14 mesiacov 🙂

sisamato
8. aug 2011

@jasekd ahoj 🙂 , uz si mi tu chybala, ze co nove mate vy 🙂
o mne vies ze Simi ma ukonceny 15. mesiac a lozi tiez od prveho roka, takze su na tom ako vidim fakt narovnako...pocitam podla lozenia ze sa postavi dakedy az koncom septembra...schody som netrenovala, nemam kde, tiez sme v baraku...ale doma u mamy mozem skusit...na tu lopticku som dokelu zabudla...
a k mojej mame...vies, aj horsie veci mi povedala takze ju uz neriesim...ona je taka aka je, my sme povaho uplne rozdielne....ale vies, je to tvoja mama...
ja co max. robim a aj to si vycitam ze nemam ze ju niekedy na ihrisku postavim ku kociku a tam stat chche, a potom spadne na zadok...

sisamato
8. aug 2011

@jasekd hej a ak uz o mojej mame tak anposedy sa vyjadrila na lozenie tym, ze ci ma dieta lozit ako nejaky pes...no koment...uz jej to nema vyznam vysvetlovat...

sisamato
9. aug 2011

Ahojte,
dnes mam taky maly sviatocek: maly sa mi 1x pretocil z boku na brusko 😉 , strasne som sa tesila, hned 2x po sebe, pacilo sa mu to...som rada ze na brusku uz vyddrzi dlhsie napriek tomu refluxu...a tebe jasekd co uz vie mala Vendulka?
inac som zasla ze maly ma 7,6 kg a 65 cm...na 3, 5 mesiace...i doki vravela ze ani tak nevyzera ze tolko ma...to fakt.. 🙂

miculienka
11. aug 2011

včera moja lenivka prešla sama peši z obývačky do kuchyne 😵 , žeby sa konečne spúšťalo chodenie ?? 🙂 strašne sa teším 😵 😵

sisamato
12. aug 2011

@miculienka boze, ako ti zavidim... 😉 blahozelam malej...my sme od stredy do nedele u nasich, ale nema ziadnu snahu o pokrok, vobec nema zaujem sa niecoho drzat, chytit a vytiahnut...dnes som z toho strasne zufala...ja mam pocit ze chodit buede asi na dva roky...neviem kde robim chybu...davala som ju aj stavat tak ze sa drzala, niededy postoji, ale asi 2x za den a na rit...ale sama vobec...len hojdacka, na 4...vsetko...nechapem...

sisamato
12. aug 2011

myslis ze jej pohlo to vytahovanie od druhych? ale ked ja to necchem robit... 😒

miculienka
12. aug 2011

@sisamato - ďakujeme , ja ti neviem čo jej pomohlo ale 1x sa mi začala stavať v tej trojkolke , tam mala tú opierku v predu , chytila sa a poď ho a potom už aj doma skúšala , no a teraz sa veru bála sama pustiť ale s mm sme si sadli naproti seba asi tak na 1 meter a posielali sme si ju jeden druhému , potom sa mm začal pomaly posúvať ďalej a ona pekne išla aj sa jej to zapáčilo , dnes už odháňa pomocné ruky a rukuje sama ale ešte veľa padá aj bác si povie keď sadne na riť 😀 , možno tej tvojej tiež chýba odvaha , inak aj sestrin chlapec strašne dlho 4nožkoval kým sa pustil do chodenia a aj to bolo také nečakané prekvapko , zrazu stál pri skrini a davaj ho po izbe pár krokov , tak hádam sa aj ty dočkáš , teda určite , neboj 😉

sisamato
12. aug 2011

@miculienka OK, takze si ju asi aj pekne motivovala...moja sa boji chytit i lana na hojdacke, ked to na par sekund urobi tak mam sviatok... 🙂 ...neviem co to na mna dnes tak prislo, asi ta jej lenivost ma vyhecovala...asi uz prehanam, ale neviem pochopit ze ine deti lne vidia a chchu a ju aby len vozil...neviem kde som urobila chybu a ako ju uz motivovat...tu flegmatickost ma zrejme po svokre, bo ta taka ista...
prebehla som netom a nasa som toto co ma kus ukludnilo:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224886/ma-ro...
takze ja sa na urychlovanie zase vykasliavam a uz to neriesim, budem ju davat i na beton, vsade lozit, co mi ine ostava...

sisamato
12. aug 2011

V septembri ju cchem zase nahlasit na plavanie, snad to zase trocha pomoze...

katy1979
12. aug 2011

@sisamato holka nestastna ty tu este stale bojujes? skusa sa to dieta veru poriadne. ti verim ze si z toho na nervy a hlavne tie reci tomu vobec nepomahaju. ked sa konecne rozbehne tak ta tvoja radost bude pocut siroko daleko. pozri hlavu hore. hlavne ze su tie deti zdrave. co by to bolo za trapenie keby chodit nemohli a vediet ze sa v zivote na nohy nepostavia. No tak tvoja si dava nacas. Asi vie ze v zivote sa este nachodi.

sisamato
13. aug 2011

@katy1979 ja tu budem ako vidim bojovat este dost dlho a ako posledna...co uz...
ano, aj riesim kravinu, ale...

katy1979
13. aug 2011

@sisamato ajaj depka. vybojujes neboj. ja viem lahko sa mi hovori. tiez by ma to zozieralo ale zmenit to nezmenis nech na to ako silno myslis.

jasekd
13. aug 2011

@sisamato My s Martinem tu stale jsme 😉 A to je o vic jak mesic starsi nez tvoje (29.3.), tusim 😝 Chodi jen kolem nabytku a spis za uplatu...

nibiru
13. aug 2011

ahojte je tu naika mamicka ktorej dieta nelozilo vobec ale rovno zacalo chodit? mne mala chodi este sem tam s nehodou ale sama sa pusta otaca v stoji a ide kde chce ma 12m. no bohuzial vobec nevie lozit po 4 zo sedu sa aj snazi na stvornozky ale ako nahle ostane na 4 rozcapi sa ako zabka a ostane lezat.sama sa postavila v 10mesiacoch inak je sikovna 🙂

sisamato
13. aug 2011

@jasekd ale hlavne ze vobec chodi...my vobec, ani naznak...