Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

zuzka1.
28. nov 2008

Eki nas neposlal, je to kamoskina znama, tak chcela maleho vidiet ako sa nam dari a sleduje ho pravidelne, kazde 2 mesiace, teraz o 3 ideme, niekedy v januari teda pojdmee ci az vo februari???musim pozriet do papiera.
ale inak to musi poslat, teda by mal normalny pediater, ak ma nejake podozrenie alebo tak, mylsim si. 😉

betina1984
28. nov 2008

Moja dcéra sa tiež tak akože odráža nožičkami. Pekne sa dotrepe kam chce, ale že by už štvornožkovala to nie. Niektoré deti nelozia vôbec. Za to mi od 7. mesiaca chodíme... 🙂

lucinka1104
29. nov 2008

mne malý chodil keď mal len takmer 6 mesiacov tak, že som ho držala pod pazuchami a rešiel radny kusisko a teraz nič nechce stáť ani na jednom mieste tak ho nenútim do ničoho

bubatenko1
29. nov 2008

Nás poslala detska dr.pretoze sme netocila hlavickou.Ale uz som aj rada ze tam nemusime chodit,pretoze malinka normalne chytala soky ked sme tam prisli pretoze doktorka bola az moc neprijemna.

zuzka1.
29. nov 2008

bubatenko vy nemate v nitre nemcovicovu????

hubka
29. nov 2008

Maly sa mi zacal plazit v 8 mesiaci a amal taku zvlastnu techniku plazenia, vsetci sa z toho smiali..iba jednou ruckou sa plazal a druhu len tak tahal...bolo to fakt smiesne a stvornozkovat zacalpred ukoncenim 10mesiaca a rovno uz zacal chodit aj popri nabytku 🙂

lucinka1104
29. nov 2008

hubka 😀

hubka
29. nov 2008

Lucinka,akoze smiesne???hihi...diky,to by ste museli vidiet na vlastne oci 😀 😀

terkaa
30. nov 2008

mne moja mamicka hovorila, ze ked som bola babatko, tak som bola taka leniva, ze ma zaviazala do plienky a nadvihla, aby som sa aspon trochu hybala a lozila 😲 , ale vraj to bolo zbytocne. zato moj syncek je pravy opak. zacal lozit tak na 7 mesiac, ze sa az hlavou brodil, aby sa dostal, kde chce. potom o mesiac sedel, no a asi po dvoch tyzdnoch uz stal. teraz sa uz len pridrziava jednou ruckou, tak som zvedava kedy zacneme chodit 😉 .

capy
30. nov 2008

my sme sa zacali plazit asi tyzden pred siedmym mesiacom, potom sa zacal vstavat ku vsetkemu k comu sa doplazil a dneska sme pekne stornozkovali.

starsi syn najprv urobil prve kroky uplne sam, to nemal ani desat mesiacov a dva tyzdne na to zacal stvornozkovat. takze je to u kazdeho dietata individualne 😉

digysa
1. dec 2008

Ja sa tiez pripojim a asi som tu jedina, resp. mam tu jedine dieta, ktore som na brusko nepolohovala nasilu. Dcera tiez plakala, ked som ju davala na brusko, ale to sa rychlo zmenilo, lebo ja som ju prestala davat na brusko proti jej voli a naozaj tam nestravila vela casu. Zato velmi rada sedela. Zo sedu sa zacala stavat na nohy v 6-tom mesiaci. Dost sa aj vzpierala, ak som ju chcela nasilu posadit. V 7-mom mesiaci zacala lozit a v polovici 8-meho mesiaca si uz urobi sama par krokov okolo sedacky, stolika, postielky....kde sa moze chytit, tam sa pohybuje po nohach a inak si lozi po celom dome.

Takze neviem, ci to polohovanie na brusku zrychluje lozenie....ja mam tusim iba 3 fotky, kedy bola na brusku. Aj ked teraz ju vidam zaspavat a spat na brusku. Teraz jej to zacina vyhovovat 😵

Ale nic neucim a hlavne dufam,ze bude sama chodit neskor ako moj syn (zacal ako 10 mesacny), lebo nam tym usetri strachovanie.... 😎 So synom sme sa ponahlali ale s dcerku si to uzivame...(uz vieme, co nas caka) 😀

zuzka1.
1. dec 2008

digysa, polohovanie na brusku nie je na urychlovanie lozenia, ale na to, aby si dietatko cvicilo a spevnovalo svaly chrbatika a krku, ktore su nesmierne dolezite!
Nasho maleho netreba na silu davat na brusko, aj tak sa vzdy z chrbatika pretoci. Ked sa dietatko polohuje od narodenia, zvykne si na polohu na brusku a nie je ho treba nutit nasilu, aby v tej polohe zotrval.
Mozte byt radi, ze sa to podarilo aj bez cvicenia chrbatika. sikovne dietatko. 😀

digysa
1. dec 2008

zuzka1.: aha chapem. Je to divne, ze az potom ako zacala sediet, lozit a teraz uz aj chodit, tak ma rada polohu na brusku. Rano ju vzdy najdem na brusku.

daskak
15. dec 2008

ahojte maminy,moj malyvobec nechce byt dlhsie na brusku ako 5 min. ☹ som z toho nestatsna... ak ked ma sily dost, vobec nemachut sa pretacat... aj ked sa mu to uz parkrat podarilo, ale vobec to nerobi pravidelne.... myslite, ze sa to zmeni a bude chciet byt viac na brusku?

kvietocek7
autor
15. dec 2008

ahoj daskak, myslim,ze to nie je nic zle,ze vydrzi aspon tych 5min.Ved popritom ho mozes davat viackrat za den aj ked nakratko a popritom ho motivovat hrackami, ktore mozes dat pred neho. Ani nasa mala nechcela byt ale tiez som ju nechavala aspon co to v kratkych intervaloch pokial sa dalo.Je to fakt potrebne pre fyzicky vyvin babatka.Ja som sa najskor zlutovavala nad malou ze place a nepaci sa jej, ale napokon som musela lutost odlozit-a pomohlo.Hoci sa neplazila,nelozila postavila sa na nozicky a v 10tyzdnoch chcela robit krociky.Teraz uz pekne chodi a aj sa pripadne stvornozky presuva kam sa jej zapaci. 🙂 teda vsetko pride spontanne samo.
mozno sa s nim mozes pohrat tym ze ho budes rolovat po posteli mozno sa mu to zapaci a bude skusat sam.

daskak
16. dec 2008

kvietocek: dakujeme 🙂

bzucinka
31. dec 2008

Asi to tu nepatri,ale nenasla som temu kde by som sa opytala. Malicka ma nieco cez 3 mesiace a nechce lezat na brusku. hned zacne mrncat, plakat a prerastie to do vreskotu, stale ked ju dam na brusko. Pritom doktorka vravela, ze je silna ked ju dala na brusko. Ale to bola iba maximalne minutka. Je pravda, ze som ju od zaciatku davala na brusko malo, lebo ju trapia koliky a reflux (teraz je to uz troska lepsie). Lezanie na brusku jej nerobilo dobre. Nechcem nieco zanedbat. Skusam ju aj zujat hrackami,ale vzdy sa az hystericky rozriči 😖

martina46
31. dec 2008

bzucinka, skusaj stale dokola, my sme to zanedbali a mala je trosku leniva teraz, neskoro sa zacala pretacata, mozno to ani nebolo z toho, ale co ked ano? neboj sa, ono sa to zlomi. ked to nepojdeteraz, pojde mozno zajtra, ona si to oblubi, neboj sa 😉

denduska
31. dec 2008

bzucinka, to bolo tak presne aj u nas...najprv trosku aj hlavku dvihala, ale potom ju mala len bezvladne polozenu a funela a funela a plakala.....ale potom som ju davala na brusko na fitloptu a velmi to pomohlo...tak skus toto. a este som ju aj parkrat denne potiahla za rucky do sedu...ono sa to tu niekde na MK rozoberalo ci je spravne to robit....ale ja som to robila ozaj len parkrat denne a spevneli jej trosku svaliky na chrbatiku, na lopte sa jej paci, drzim ju za zadocek a jemne kolembam a ona robi huuuuu---huuuuuu a sa smeje...no nema to chybu 🙂
alebo si ty lahni na chrbat, pokrc kolena a poloz ju na brusko na tvoje predkolenia...ked ta bude vidiet, bude sa jej to pacit....zacinajte tak po minutke a postupne uvidis ako sa to zlepsi. Nasa sa presne na styri mesiace otocila sama na brusko 😵

bzucinka
31. dec 2008

ahojte, dakujem za reakcie. Tu loptu mam v plane som zvedava ako zareaguje. Ona sa mi zacina vykrucat z chrbatika do boku,ale len od pasa hore uvidime ako to pojde dalej. No na brusku sa nehorazne jeduje. Skoda ... snad ju "rozbeham" 😉

moncici80
1. jan 2009

ahojte rada by som sa k vam pridala na tuto temu lozenie po styroch lebo s tym mame velky problem.mame 8 mesiacov a este stale sa mu nechce lozit.aj na rehabilitacie sme chodili ale nejak sa mu stale nechce.ma slabe svaly na rukach.neurologicky tiez v poriadku.ako som tu citala tak viacere babetka uz v styroch ,piatich mesiacoch lozia o sto tristo.ale vraj ma kazde babo svoje tempo..... ale ako tu citam tak sme asi dost pomali... ☹

denduska
1. jan 2009

inak moj manzel vraj vobec nelozil...svokra bola z toho strasne nestastna....a je uplne v pohode, nic mu nie je, a fyzicky je na tom urcite lepsie nez ja co som lozila 🙂

lucinka1104
1. jan 2009

mon ani môj synček nelozí, plaziť sa plazí no na 4 sa len hojdá a nijako ma to netrápi ja si myslím, že bude skôr chodiť ako štvornožkovať......

moncici80
1. jan 2009

lucinka dakujem aspon sa mi trochu ulavilo teraz.... 🙂 .ale predsa len trochu sa plazime tiez 🙂

akejka
2. jan 2009

moncici, lucinka:

baby a sedia už vaše detičky bez opory?
Lebo niektoré deti sedia, iné sa plazia, alebo štvornožkujú...nemusia aj sedieť aj loziť. Moja staršia dcéra sa skôr naučila chodiť, ako sedieť bez opory. Ale zato sa v 7 mesiaci krásne plazila a v 8 mesiaci behala po štyroch.
Mladšia 8 mesačná dcéra už mesiac behá po štyroch, stavia sa o nábytok. Ale doteraz nesedí bez opory.

paula80
2. jan 2009

aj ja sa pridávam, ani moj malý ešte nelozí a to má skoro 9 mes.Neviem,či je to v poriadku, ale sedí sám, zo sedu sa dáva na štyri, vráti sa do sedu a dosť. Postaví sa už sám v postieľke, na bruchu nechce byť od narodenia vobec.Tiež ideme k neurologovi na kontrolu, tak som zvedavá, čo na to povie 😕

kobyliacik
2. jan 2009

Kvietocek7, my sme podľa mojej mamy šli rovno na nohy. Nevedeli sme loziť..proste došlo nám to až potom, čo sme chodili🙂

dididi30
2. jan 2009

my lozime uz od 5 mesiacov a teraz sa pustame na styri 😉 , pekne mu to ide, len sem tam sa boji, ktoru rucicku prvu 😉 dcera ta nelozila vobec rovno chodila 😉

zuzanat
2. jan 2009

ahojte, nas maly lozi asi od 5mes, a v nedelu zacal chodit po styroch. pred mesiacom sa prvy krat sam postavil a teraz len stoji pri stole, sadne si a zase sa postavi 😀

janka900
3. jan 2009

ahojte, moja mala už dávno sedí sama asi od 6 mesiacov a loziť po štyroch začína iba teraz