Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

miska1981
25. aug 2011

@iwuskaaa ahojky....tak my sme pozadu so vsetkym, otacat sa zacala az okolo 8 mesiaca, plazit zacala asi tak ako vy, sediet az po roku zacala a stvorkovat v 13-tich. takze aj chodit bude neskor.
ale citala som jednu studiu, zevraj taketo pomalsie deticky, budu vynikat v intelekte, tak ked si povzdychnem, ze uz by mohla, spomeniem si na toto a hned mi je lepsie 😀
aj my chodime na neurologiu, aj cvicit by sme mali chodit, ale priznavam nechodim, boli sme asi tyzden tam, ale ked som videla tie zachvaty revu co mala, tak som si povedala, ze toto nie.
spytala som sa tam tej rehabilitacnej, ze co cvicenim napravim a ona, ze skor jej zosilneju nozky a bude mozno skor chodit o tyzden, dva. takze som tam prestala chodit, kvoli dvom tyzdnom nedam dieta stresovat.
zevraj to cvicenie ich neboli, ale ten pohlad bol strasny, tak uvidime.
vy mate este len rocik, tak maaaate vela casu. 🙂

katka1981
25. aug 2011

Taka bola aj nasa. Neznasala byt na brusku, vzdy sa pretocila, ale od 9 mesiacov spava na brusku. Plazit sa zacala tusim ako 10 mesacna a bavilo ju to dlho. To ci zacne skor chodit alebo sa plazit, to je individualne, ja aj muz sme najprv chodili, nasa dcera najprv lozila. Lozenie je velmi zdrave, niektore deti sa daju motivovat, na nasu neplatilo a neplati nic, treba to nechat na nej.

alena76
25. aug 2011

Dnes pri Vahu 😀

danulienka35
25. aug 2011

pekny vecer mamicky ak smiem sa pridam i ja nasa mala tiez nelazi ani sa nestavia hoci mame uz rocik ale pevne verim ze raz to pride sme trosku tazsie asi preto 😀

alena76
25. aug 2011

@danulienka ahoj,,pozeram, ze aj ty mas 4 😀

alena76
25. aug 2011

asi by sme mali zalozit novu temu "Moje dieta dovrsilo rok a este nechodi "😀

evlyn
25. aug 2011

Tak já se taky přidám - Kubíkovi je 14měsíců a taky ještě nechodí, celkově si s pohybem dává načas - otáčení až v 7. měsíci, pak další vždycky po měsíci - jakoby si to potřeboval pořádně rozmyslet. Teď jsme ve fázi, kdy se sám zvedne z dřepu do stoje a chvíli se kinklá, postupně je vidět, že sbírá odvahu udělat ten krok od stolu ke skříni.
Doktorku mám zlatou - už od toho půlroku mě uklidňuje, hlavně ať nepanikařím a nesrovnávám, že některý miminka jsou halt přemýšlivější a takový baculínci to mají ještě těžší - otočit na bříško takovej zadeček 😀
Jinak taky ho nechávám venku na hřišti lézt po čtyřech - za ruce nechce - hned si sedá a vyráží po čtyřech, a v náruči se mu nelíbí. Boty teda má, ale spíš jako ochranu ponožek proti namočení.

jasekd
25. aug 2011

@alena76 M. vypada u vody uplne stejne, akorat neudela tak peknej drep...

sisamato
25. aug 2011

@miska1981 ahoj miska, presne tolko ma aj Simi, 74 cm a 10kg..vobec nesuvisi s chodzou...za ruky ju vobec netaham, to ani nema rada a ked ju dam sem tam postat tak postoji celkom dlho, ale knise sa a ked uz da najavo ze nechce tak jej ukazem ako ma ist do kolien, ale to ju tak postavim asi tak 3x za den...aj to mam vycitky z toho...

danulienka35
25. aug 2011

@alena76 hej mam 4 babulky len 3 velke a malicka Chiara ma rocik 😉

sisamato
25. aug 2011

ahojte vsetky stare i nove 😀
ani neviete akeho ste mi dodali povzbudenia, dakujem 😉

sisamato
25. aug 2011

@alena76 perfektny je, fakt pekny drep, ani Simi taky neurobi 🙂

sisamato
25. aug 2011

@iwuskaaa ahoj, ako sa vlastne prejavuje hypertonia?a co ju sposobuje?

sisamato
25. aug 2011

@alena76 mozno je v skutocnosti viac takych deti, ci nie? a fakt by som bola zvedava co z tych nasich dlholezunov vyrastie, ci nakoniec fakt nejaki sportovci alebo ako pisala miska1981 intelektuali... 🙂

sisamato
25. aug 2011

@jasekd presne ako pises, kym clovek neriesi chorob utak vlastne nic, ani tu neskoru chodzu...mozno za par dni sa nad tym len budeme uz usmievat...strasne sa tesim na fotky s prvymi krocikmi 🙂
niekedy mi je len blbo z toho ze je Simi kvoli Riskovi mozno niekedy ukratena...vtedy si v duchu nadavam...ona je inak strasne uzasna, samostatna, kludna, ucenliva a pozorna 🙂 ale to asi kazde dieta svojej maminy... 😉

alena76
25. aug 2011

@sisamato urcite je viac takych deti.ako tu sem - tam preklikavam temy, kopu som nasla 😉 a simi mozno je trosku ukratena z tvojho pohladu, lebo je tu este risko..ale to potom aj moj jonas, kedze mam este troch a musim vymyslat program , varit , atd aj pre nich .a ver, ze bude super samostatna, aj risko..ked su tak pri sebe.moje deti si napr. sami robili ulohy uz v 1. triede a ostalo im to doteraz. a same jednotky 🙂

iwuskaaa
26. aug 2011

@sisamato ahoj, teraz som dosť na behu, chystám sa na oslavu, zajtra nás čaká oslava, Dávidko má tri rôčky, musím toho ešte postíhať viac než dosť, ozvem sa a napíšem Ti 😉 .

@miska1981 ďakujem za povzbudivé slová, také ma vždy nakopnú ísť ďalej a nestresovať sa 😵

Pekný víkend Vám prajem 😉

sisamato
26. aug 2011

@miska1981 ahoj, zaujimalo by ma co to bolo za knihu co si citala o tych spomalenych detoch...vdaka 🙂

sisamato
26. aug 2011

@iwuskaaa OK, ved nesuri, aj tebe pekny vikend 🙂

iwuskaaa
29. aug 2011

@sisamato u nás sa hypertónia prejavuje hlavne v nožičkách, t.z., že ich veľmi vystiera a vypína do špičiek. Keď ho postavím na nohy, automaticky vypne špičky. Sú to akoby kŕče 😒 .
Tomáško sa narodil o mesiac skôr, neukončený 37tt. Rodila som sekciou, pre slabé ozvy 😒 . Ja som mala taký istý aj prvý pôrod, len Dávidko bol zrejme silnejší a pekne to rozdýchal.
Takže všetko sa to začalo pôrodom, možno už aj skôr, to si len teraz tak spätne vyvodzujeme.
Ináč AS mal 9, 10, 10, dýchal sám, nebol ani kriesený, proste nič, aj sono mozgu mal robené dvakrát, neukázalo sa žiadne poškodenie 🙂 . Takže my aj cvičíme Vojtovku, boli sme na liečení, sme sledovaní. Máme toho dosť, ale človek musí veriť, že bude dobre, ináč by som sa asi zbláznila 🙂 .
Človek si ani neuvedomuje, čo všetko sa môže skomplikovať a ohroziť pri pôrode. A to som mala tehotenstvo ukážkové 😖

nibiru
30. aug 2011

baby vcera prvy cely den mala uz chodila uplne sama a dnes zacala stvornozkovat:o)sikulka uz som myslela ze stvornozkovat vobec nebude.o)

alena76
31. aug 2011

ahojte-nerozchodil sa nám niekto??my ešte nie 😝

jasekd
31. aug 2011

@alena76 Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

alena76
31. aug 2011

@jasekd aspoň nemusím závidieť 😀 😀 ja som inak celkom v pohode s tým našim lezúňom, len tie špinavé
a zodraté veci mi už lezú na nervy...ja som Jonášovi objednala aj zopár značkových akože nech nemá chudáčik štvrtý všetko staré...ale neviem načo mu to je, keď mi jeto ľúto mu dávať 😒
A ešte ma trochu štve, že skoro všetky deti, čo sa narodili tak okolo nás, o mesiac -dva mladšie už behajú. to by ešte nebolo nič. ale tie kamošky "a Jonáš ešte stále NIČ???"trochu som sa uspokojila, keď som cez víkend na jednej akcii stretla kamošku-ktorej malá je o 2 mesiace mladšia ako Jonáš a na otázku ohľadne chodenia mi po telefóne povedala, že behá jak strela.. no a na tej akcii som ju videla-malá hrozne špičkuje, ruky vystreté vpredu, lebo nemá balans a stále padala... 😕
Tak dúfam, že naši začnú rovno chodiť PORIADNE 🙂

zuzana357
31. aug 2011

ahojte maminky. chcela by som sa spytat na vas nazor. moja dcerka ma 9 mes a tyzden a ani nelezie, ani sa neplazi, v postielke sa nestavia lebo v nej vobec nechce byt.... len sa od 7 mes pretaca na brusko a tak sa hra... asi dva tyzdne dozadu sa zacala na brusku otacat tak dookola.... ale plazit sa jej nechce.... je sledovana v neurologockej a pohybovej ambulancii od 4 mes lebo nechcela byt na brusku ani sa otacat.pani doktorka nam ukazala ako jej prekladat nozicky aby sa otocila na brusko tak to sa nam podarilo v 7 mes. v 8 mes nam pridala cvicenie na fitlopte, vraj ma slabucke chrbtove a brusne svalstvo, tak cvicime. co ma ale trapi, teraz nam dali cvicit aj reflexnu terapiu, teda Vojtovu metodu... myslite si, ze je to nevyhnutne? ze je naozaj tak velmi pozadu ked sa v 9 mesiacoch este vobec neplazi? dakujem moc za vase nazory.

petrakm
31. aug 2011

@zuzana357
Ahoj,ja moc netuším,myslím,ze trosku skluz mate,ale ne zas moc,v těch "chytrých knížkách"pisi kolem 8.mes..ale vojtovky bych se nebala,sice bude plakat,ale pomůže nebo u vás jen uspisi..Držím palce..kazde díte je jine..muj 1. Se zacal stavet v 10mes a moje nynější mimi uz v 7 😕 a je chudák strašně omlacenej..

sisamato
1. sep 2011

@alena76 ani my este nie.......... 😒

sisamato
1. sep 2011

@zuzana357 ahoj,no napisem iba toto ze jeto strasne individualne a u moja Simi sa este len plazit zacala v 10 mesiacoch a ked som si dnes vypocula kamosku ze jej may neznasal polohu na bruchu, len na rukach a chrbte bol a do 8 mesiacoch nerobil nic ine az potom sa vraj zacala sam stavat a aj chodit zrazu, ale to podla nas tu co sme nie je ta spravna cesta, lepsie je ked si dieta prejde vsetkymi fazami vyvinu, plazenie, lozenie, sed a chodza...ak je tvoja mala OK, tak to neries, u nas pomohla fitlopta a motivacia na bruchu cez blbosti: mobil, burizony atd...musela som takto na Simi, take bolo doslova nemehlo, nerobila co nemusela nic... 😒

sisamato
1. sep 2011

@alena76 ja som na tom asi ako my vsetky tri na tom podobne, aj by som uz strasne chcela, ale stale si vravim, to lozenie je pre nu ta najlepsia priprava a davam jej slobodu 🙂
my ideme 8.10. na svadu a nemyslim ze dovtedy sa rozchodi...takze vobec neviem co jej mam za saty kupit...ale aj tak sa tam dlho kvoli Riskovi nedrzime, takze si mozno ani nestihne polozit...

ziza55
1. sep 2011

ahojte kocky..pridam aj ja svoje info o drobcovi..tiez vsetko robime pozadu...prvykrat sa pretocil z chrbatika na brusko v 6mes...z bruska na chrbat v 7mes.,sediet zacal sam v 8mes.teraz mame 10mes a 10dni..nelozi,neplazi ani sa nestavia na nozky 😒