Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

jasekd
13. aug 2011

@sisamato Ale on je starsi... Kolem toho nabytku chodi cca mesic, ale az ted celkem jiste, ale jak rikam, spis za uplatek, treba piskot, a jeste ne vzdy, nejak nema v sobe tu touhu 😅 Dneska venku jsem ho postavila k lavicce, nechtel, chtel na zem, az jsem se nastvala a nechala ho slizt, bylo po desti, mokro, slizko, jsem si rikala, ze ho to vyzene, nema spinu a mokro rad, a ani to ho nevyhnalo, nakonec se v tom pekne pomatlal a konec. Simca (? snad jsem nespletla jmeno) se ti u nabytku nepostavi? Malej se dlouho tahal na rukach, nohy krive, ted uz si vetsinou i hezky nakroci a jde na to dobre, ale dlouho to nedelal a pak blbe.

miculienka
13. aug 2011

@sisamato - dobrý článoček si našla , aspoň ťa to troška ukľudnilo , veru tak je , urýchľovať netreba nič , skôr by si mohla zle narobiť ak ešte nie je čas , skús jej sem- tam dať niečo zaujímavé vyššie , napr. na kreslo , či bude mať tú snahu a zvedavosť ťahať sa za tým hore , už inak ma nič nenapáda , držím palčeky 😉

jasekd
13. aug 2011

@nibiru My nejsme ten pripad, ale znam dost takovych ...

locko007
13. aug 2011

Babulky, môj synček sa plazí, ale tak smiešne. ťahá za sebou nožičky a posúva sa na lakťoch. Bude niekedy loziť po štyroch?

jasekd
13. aug 2011

@locko007 U nas to teda trvalo. Plazil se cca od 10 mesicu myslim. Na 4 peroval taky, ale ne a ne lezt. My ho nakonec donutili tak, ze jsme mu kolem pasu vazali pasek a na nem navliknute takove kostky s dirou, aby nemohl na brisko. Nechali jsme to chvilinku, udelal par "krucku" nebo jak to nazvat, a kdyz si na to zacal lehat a fnukat, tak jsme to sundali, a takhle furt dokola... Nekdo radi pingpong micky za tricko, nebo nechat lezt po studene dlazbe 😅 A stejne, i kdyz se naucil lezt (presne na roce zacal), tak dlouho preferoval plazeni. Ted po 4 lita jak drak 😉

locko007
13. aug 2011

@jasekd Studená dlažba mu nevadí, ale v postielke péruje ostošesť. Ale ten opasok je dobrý. Ja už inak pochybujem, že sa to naučí. V poslednej dobe je najradšej na nohách.

jasekd
13. aug 2011

@locko007 Tak to mozna opravdu preskoci lezeni. Martin jeste nechodi, v dobe , kdyz zacinal lezt, se ani nestavel u nabytku.

sisamato
17. aug 2011

@nibiru panecku....asi tu fazu fakt preskocila... 🙂

sisamato
17. aug 2011

@jasekd ahoj, nemala som cas skor odpisat....aspon kedy tedy sa ti postavi, aj ked viem, je o mesiac starsi....mozno to caka aj Simi ze tak neskoro, ale ako pisem, ani teraz nema zaujem sa drzat a postavit...ale jedno som si vsimla, ze uz sa viac chyta veci, hoci je stale na kolenach...boze, my sa asi opijeme ked nam ti lenosi zacnu chodit...no fakt, keby sme nekojili.... 😉

sisamato
17. aug 2011

@miculienka mici, zbytocne, tu nenalaka nic ak nechce...

sisamato
17. aug 2011

@locko007 blahozelam, je super ze sa vobec hybe...moja sa plazila s dvihnutymi nohami, ini sa smiali ze ako morska panna... 😉

sisamato
17. aug 2011

@jasekd a co uz vie tvoja malicka? uz sa pretaca a tak? 🙂

jasekd
17. aug 2011

@sisamato Predevcirem se poprvy otocila na brisko, je sikovna. Zatim se ji do toho moc castoo nechce, ale ma cas. Zitra ma presne 4 mesice...

janka0108
17. aug 2011

@kvietocek7 Ahoj, my sme mali trochu problém s držaním hlavičky, vzhľadom k tomu, že malý trpel záklonom hlavičky, ale polohu na brušku mal rád. Rozhodla som sa aj toto riešiť lebo sa mi to nezdálo i keď doktor povedal, že je to normálne. Tak som hľadala na nete, tak dlho až som našla knihu od Evy Kiedroňovej - Rozvíjej se poupátko. Neviem, či sa dá kúpiť aj na Slovensku, ja žijem v ČR, takže som ju kúpila tam. Je to uznávaná odbornička. Skús sa pozrieř na túto stránku: http://blueboard.cz/kniha/1k6npkpc22pr9xjvjf4pa...
niekoľko mamičiek, tak rieši problémy s vývojom svojích dětí. Podľa nej je doležité, aby babatko prešlo všetkými vývojovými stupňami. Skús jej svoj problém napísať, určite ti poradí.

sisamato
17. aug 2011

@jasekd super, sikulka 😉 , Risko ma ukonceny 4. mesiac v pondelok, 23... 🙂 moj to skusa, aj ked je pravda ze nie kazdy den sa pretoci, tak som zvedava ako dalej, ale uz ho echavam castejsie a brusku a na chrbatiku...ako davas malu spat? uz a chrbte alebo stale na boku? lebo Risko rad spi aj na boku cez den...

anysek85
17. aug 2011

Holky odkdy se děcka mají točit na bříško? 😕 Malej se otočil sám poprvé v 5 týdnech a teď zase, takže náhoda to nebyla. Prostě se na úplně rovným přebalováku odrazil nožkama, vystrčil bříško, švihl ručkama a byl na břiše. Ale jak to tady tak čtu, tak se úplně děsím aby mi ve třech měsících někam neodešel 😕.

sisamato
17. aug 2011

@jasekd ked som sa pytala doki tak povedala ze na chrbte by mal spta vtedy ak sa uz vie pretacat...

sisamato
17. aug 2011

@anysek85 ty brdo...zeny uz nas tu s jasekd nestraste ze mame tak lenive deti...ci pana...neuveritelne...

sisamato
17. aug 2011

@janka0108 ahoj, vdaka zasuper odkaz na knihu, chchela by som si tu knihu kupit aj ja...popozeram na nete...

jasekd
17. aug 2011

@anysek85 Mne se i kluk i holka otocili v 6ti tydnech z bricha na zada, proste spadli, a nic to neznamenalo. Kluk je motoricky opozdenej minimalne o 3 mesice, spis vic, holka je zatim mala. Nevim, zda otocka na bricho muze bejt taky takova nahoda, asi ne. Uvidis, kluk zacal tabulkove a pak se zasekl. Norma dle tabulek (nesnasim to spojeni, ale kazdej vi, o co jde, tak to tak pisu), je, ze v 5. mesici se prevrati na bok az brisko, tak do pul roku by to meli umet. V ockovaku vzadu je takova knizecka pro rodice. Ja si ji vsimla az ted s Vendulou, teda upozornily me holky na Konovi, mrkni tam 😀
@sisamato V podstate od navratu z porodnice na zada, no urcite od 14 dnu uz jo. Malej byl na boku dlouho kvuli GER, Vendy blije taky hodne, ale lip odrihava a klasickej reflux rekla bych nema. Mame monitor a stejne se rika, ze nejlepsi je to na zadech, tak jsem ji tak dala, s Martinem jsem mela jakysi blok, ze se mi zadusi, proto byl na boku dyl 😅

sisamato
17. aug 2011

Nasla som tu knihu, ale iba na ceskych strankach, najlacnejsia je a tejto stranke, ja ju idme hned objednat... 😉
http://www.i-kantor.eu/cze/odborna/pedagogika-v...

jasekd
17. aug 2011

@sisamato Ja tu knihu Rozvijej se detatko mam, koupila jsem ji kdyz nas poslali na neurologii, bylo to pred porodem, uz tak jsem byla v prdeli ze vseho, a ta kniha me dorazila... Ani ted v ni nectu, neb podle ni mam uplne debilni dite 😅 Ani s Venouskem ji nestuduju, vyhodila jsem 500Kc a nemam odvahu ji znovu otevrit, snad se prekonam 😀

sisamato
17. aug 2011

@jasekd OK, Risko ma tu skrytu formu refluxu, ale uz je to ovela lepsie, Simi ked tak spatne tak tiez trocha mala...a k pohybu...asi to fakt nemusi nic s tym otocenim znamenat...ako si povedala, jeden den urobi pokrok a potom moze dlho stagnovat...

sisamato
17. aug 2011

@jasekd ale az taka je? 😉 tak si ma teraz odradila dost...

janka0108
17. aug 2011

@sisamato tak sa skús najskor pozrieť na túu stránku, čo som posielala odkaz, a prečítať si pár riadkov, resp. vložiť dotaz, na dotazy odpovedá priamo tá autorka knihy. Ja ju mám za 500Kc a som rada, že ju mám.

luciferkax
17. aug 2011

Dávate svoje bábňtká sedieť, aj ked sa samé ešte nevedia posadiť? Ani mi tak nejde o to, že všetci naokolo kážu obložiť vankúšmi od štyroch mesiacov, nech sa učí... IDe skôr o to, že má pol roka a ležať nechce ani za pána, možno chvíločku na brchu a potom je večne na rukách, donedávna "posedel" vo vajíčku, ale teraz sa chytá za kraje a dvíha sa, až keým si normálne nesadne, tak isto v postielke, ked ho idem dať lahnuť, vždy sa ťahá strašne do sedu. Skúšala som, tak sa udrží s rukami vpredu sedieť, po chvílke sa skotúla.. Len mu nechcem ulbížiť.. má pol roka

vejinka
17. aug 2011

@luciferkax kludne ho davaj sediet teda najprv taky polosed v kociku a potom aj na kolenach neublizi mu to a nadalej nech trenuje zdvihanie hoci kde

luciferkax
17. aug 2011

@vejinka práveže on v polosede už nechce 🙂 🙂 🙂 dajaký je zvedavý 🙂 musí všetko vidieť.. 🙂

luciferkax
17. aug 2011

@locko007 neboj, príde na to, že klasicky po štyrok to ide ľahšie.Náš ked začínal, ťahal nohy za sebou a šiel len na rukách, potom po štyroch do zadu... a potom prišiel na to, ako to ide najlepšie 🙂

vejinka
17. aug 2011

@luciferkax tak ho 😉 pekne posad