Je problém, ak náš 9 mesačný malý nelozí?

ivet121
20. máj 2011

Je problém, ak náš 9 mesačný malý nelozí. Ak ho dáme na zem, maximalne sa otočí, ale loziť nebude. Pritom chodí v pohode v chodítku.

maggie2
20. máj 2011

ivet to je úplne v pohode, každé dieťa je individuálne. Niektoré deti dokonca nelozia, ale rovno začnú chodiť. (Náš prípad v 15 mesiacoch)

zubrienka1
20. máj 2011

To sa musis opytat lekara, ale kazde babatko je ine... Choditko treba zrusit, je upnle nevhodne pre deti. Nici im chrbticu. Ked si ho dala do choditka, nie motivovany lozit, v choditku sa dostane kam chce.

kate852
20. máj 2011

@ivet121 mojej kamaratky syn sa nucil lozit az ako 11 mesacny. Nemusis sa bat 🙂.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajo79
20. máj 2011

ked si ho dala do choditka, necakaj, ze bude lozit.

azarijka
20. máj 2011

@ivet121 niektore deti nelozia vobec, ale co sa tyka choditka tiez by som ho nepouzivala, dieta sa ma vsetko naucit samo bez pomocok, tak ako sa neodporuca davat dieta do sedu pokial sa samo nevie posadit, tak by som nedavala ani do choditka...

katy1979
20. máj 2011

tu je tema:
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/lozenie-plazenie-je-to-potrebne-mate-skusenosti/

a s tym choditkom si ma pobavila. neber to v zlom ale ano decka lietaju v pohode v choditku tak naco by lozili. ukazali ste mu iny pohlad a jednoduchsí naco by sa trapil. choditko vyhodit a dieta na zem. jedina cesta.

dadka232
20. máj 2011

Ja by som zrušila to chodítko. Ja moju malú dávam od šiestich mesiacov na zem, najskor sa len plazila, teraz štvornožkuje , po celom byte ako víchor. Bola motivovaná lozit, ked niečo chcela, musela sa za tým dostat sama.Teraz má 9 a pol mesiaca a v pohode prerúčkuje vedla nábytku kam potrebuje. Máme to síce občas veselé doma, ale tak naučila sa...dokonca aj padat tak aby si neublížila..rovno na zadok 😀 Už čakám len na to, že sa sama pustí behat, predpokladám, že do mesiaca to bude určite 😉

desmodka
20. máj 2011

my sme zacali lozit len pred mesiacov, ale najprv prislo chodenie (za ruky), ja som ho sem tam dala do choditka, ale on mi tam odmietol byt, nechaj ho len na zemi, daj mu nejaku oblubenu hracku pred neho a nech sa trapi (samozrejme ze sa bude jedovat) on ked bude chciet tak sa pohne... a este jedna rada - neporovnaj ho hlavne s inymi detmi, kazde dieta je ine a mozno ti ani lozit nebude

katusradus
20. máj 2011

@ivet121 moje deti obidve boli v chodítku a lozili ako švole,chodiť sa naučili v 11mes. takže si myslím,že to nie je o chodítku...každé dieťa je individ. možno sa naučí loziť až ked sa naučí chodiť 🙂

ivka707
20. máj 2011

ahoj..nas maly bol v chodítku max. 1-2 hod denne, a tiež nelozil... no, ale predtym ako sme ho dali do chodítka, tak sme ho dávali aj na zem, ale nikdy sa mu nechcelo... neplazil sa, nelozil, rovno začal chodiť.. v 10 mesiacoch... niektoré deti nelozia... každe dieťa je originál, tak sa tým príliš netráp 😉

monuska342
20. máj 2011

choditko vyhodit je to iba marketingovi tah ako na vsetkom vytazit naco by sa namahal stvornozkovat ked v choditku je to lahsie 😒 lozenie je pre babatko velmi dolezite posiluje vsetky svaly a cvici zrucnost a v choditku si akurat tak ponici chrbticu a bude spickovat

bona
20. máj 2011

Nasa Terezka zacala lozit, resp. stvornozkovat presne v 10 mesiacoch..myslim si, ze kazde dietatko ma svoje vlastne tempo pre vyvin..Inak, my sme choditko tiez chvilu pouzivali, ale teraz uz v nom nechce byt a prave sa skor chce presuvat sama..😉 Neboj, on sa rozbehne.. 🙂
Alebo mozno druha moznost..napr. kamaratkyna dcerka aj chodievala v choditku, behat zacala v 9tich mesiacoch a stvornozkovat v roku a pol..😉 takze tak..

lubicakovac
20. máj 2011

náš malý lozí ako divý, a má 8 mesiacov. Pred 3 mesiacmi sme chodili na rehabilitácie, lebo bol slabý a nevládal sa ani otočiť a ešte ine. Doktorka povedala že on na to všetko príde sám, že ho nemáme nutiť, len ho ukladať stále na bruško, no a dnes ho nevieme utrážiť 🙂
čo sa týka chodítka či tých takých hodacich somarín na dvere čo v nom možu skákať, povedala že nie je to dobre. Dokonca ani sadať ho nemáme učiť, kým sa neposadí sam, a mala pravdu. Lozí po štyroch, sám sa posadil a teraz skuša sa postaviť,a to na všetko prišiel sám.
Skus ho len nechávať len tak na brušku stále a uvidíš 🙂 držím palce

akika722
20. máj 2011

moj st.syn nelozil vobec,pritom chodil sam od 10m. a nelozi ani druhy 😉

slavinka9
20. máj 2011

nasa Terka ma uz 10 mesiacov a 2 tyzdne, a len minuly tyzden sa sama posadila 😀 . ked mala 7 mesiacov a dva tyzdne sama sa pravratila na brusko- je to proste lenivec, teraz trenuje sed lah, a na brusku sa doteraz akurat tak tocila dookola, tyzden cuvala 😀 a asi dva dni sa plazi dopredu. .a pritom motoricky je uplne v poriadku, lekarka nemala ziadne namietky je sikovna o vsetko sa zaujma, len na brusku odmalicka place . jedina cesta bola nechat ju troska sa pojedovat, kazdy den o nieco dlhsie , a dopracovali sme sa k tomuto nasmu plazeniu 😀 .inak doktorka nam povedala ze to vyzera ze stvornozkovat nebude vobec ze sa poplazi a potom sa rovno postavi.nejak to neriesim , ze ine deticky v jej veku uz chodia, alebo sa stavaju alebo tak. ved raz jej to dojde ze sa daj aj behat 😀 . choditko nepouzivame, akurat nam kazala lekarka postavit ju v postielke dat jej rucicky nech sa drzi, nech zisti ake je to stat a pobehame s nou aj za ruky.....ale inak je stale na zemi 😉 .

janica81
20. máj 2011

my mame 8 a este vobec nelezieme.....sem tam ju dam tiez do choditka...nerada citam ake je to nevhodne...podla mna to vobec nie je v choditku!!!! vsak akzde babo je ine....preco by to potom vyrabali??? ja som na pavuku vychovana....lozit som zacala v 10 m a potom som stvorkovala do 15m, kym som sa pohla chodit...ziadne choditko ma nepokazilo, je to individuálne..... a mas cas.....podla noriem 9-10 mes.je cas na nejaky presun plazením lozením....led niekto zacne je sikovní, ale ked nie pockaj a zacnete.... 😀

evabb35
20. máj 2011
aliza
20. máj 2011

to s tym choditkom su len 'myty', neviem preco sa to tu omiela stale dookola. K nazorom o pokazenych chrbticiach sa radsej ani nevyjadrujem... moj maly dostal choditko k 6.mesiacom, tak sme ho tam davali. V 7.mesiaci sa sam posadil, sam postavil a aj zacal krasne stvornozkovat. Nechodi na spickach, pekne naslapuje na cele chodidla. Dcera choditko nikdy nemala a vobec nelozila, rovno sa postavila a zacala chodit. kazde dieta je ine.

nicky182
20. máj 2011

Ahoj, vobec sa tym netrap, ze ti syncek nelozi, nie je to nic strasne ...ak bude chciet lozit, zacne sam ...moja dcerka je sice mladsia ale tiez to nebude ziadna slava ...ani ju netrhne sa plazit, a mozem ju zabavat cim len chcem 🙂
Ja ajmoji surodenci sme vobec nelozili , rovno sme chodili, nemame ziadne problemy s chbtom ani nic podobne, dalej kamoskin syncek tiez nelozil, a krasne chodi - ma 11 mesiacov, chrbatik ma v poriadku ...aj v choditku bezkal ...kazde dieta je ine 😀 a moja dcera je tiez v choditku a nejdem si to vynachvalit ... zelam vsetko dobre 🙂 🙂

miuliq
21. máj 2011

Tak moja mala ma 8 mes. v choditku tiež pobehuje jedna radosť, ked ju dam na bruško len sa krúti ako hodinka alebo cúva do zadu ale do predu ani náhodou :D Najnovšie sa pokúša postaviť pri nábytku :D Takže tiež si myslím že to nieje tým chodítkom ale jednoducho ako to ktorému bábu vyhovuje 🙂

mvtina
21. máj 2011

Mozno nelozi, lebo je v choditku. Celkom urcite by ho to nutilo nieco take skusat, keby moznost choditka nemal. Mozno proste este do tohto stadia nedospel a Ty mu vlastne tuto moznost ani nedavas, lebo si ho uz chcela mat pohybliveho, ukludneneho..(dopln si) a preto si ho posadila do choditka.
Dieta sa ma vsetky tieto veci naucit samo. Akekolvek urychlovanie - vypodlozenie sedenia, stavanie a vodenie za ruky, choditka a vsetky tie veci nie su pre dieta dobre. Ak ho chces k tomu pohnut, ukaz mu moznosti. Ale ak to nezvladne, nebud smutna. Asi ma dovod, preco potrebuje dlhsi cas. Nemusi to byt iba zla chrbtica, ale ak ma nabeh na skoliozu, choditkom mu ju zhorsujes. Dieta si ma postupne osvojovat zrucnosti, aby s nimi vedelo zaobchadzat a odhadnut nebezpecenstvo. Ak mu to nedoprajes, budes sa moct v jednom-dvoch rokoch mozno prihlasit na psychiatriu, lebo Tvoje dieta moze byt ako neriadena gula, ktora sa vsade vyvali, nabura. V kazdom pripade choditko dava viac Tebe ako dietatu. To, ze mu ukazes moznosti, ktore by bolo mohlo dosiahnut trochu neskor, ale vlastnou sikovnostou, mu odobera moznost citit tuto vyhru nad samym sebou. V neposlednej rade moze (nemusi) mat dieta, ktore nelozi, nejaky skutocny problem, ktory tym telo naznacuje. Ale ak ho nechas tuto fazu preskocit, nemas to ako zistit. Je zaujimava aj jedna americka studia, ktora tvrdi, ze deti, ktore nelozili, sa nevedia dobre sustredit. Musim uznat, ze na mna (nelozila som, ale som sa rovno postavila) a moju sestru (ta predrala vsetky po mne zachovane teplaky) to uplne plati.
Takze - kludne mozes nechat maleho v choditku - su sice v EU staty, kde su zakazane predavat a asi vedia preco, len si musis uvedomit, o co vsetko dieta mozes pripravit a ake rizika mozes podstupit. Ale ako hovoria mnohe baby, prezili to aj ich deti v zdravi, mozno to prezije aj Tvoje. Aliza - nie su to myty, ked si v Anglicku a teda asi vies anglicky, skus si precitat nie vselijake blaboly pre matky, ale skutocne prace z tejto oblasti. Lebo ak Tvoje dieta nema problem s lepkom, moze Ti bezlepkova dieta tiez pripadat ako mytus. A tak isto je to s chrbticou. Naviac dochadza pri choditkach k omnoho horsim zraneniam, mnohe deti sa tym uz pustili dolu schodmi, pripadne tak vrazili do niektoreho cloveka v okoli, ze ich to nasledne zranilo (pad ineho, matka v kuchyni). Dieta na tuto rychlost pohybu a rizika s tym spojene este nedospelo. Pritom vlastne naozaj neviem, co to dalo dietatu. Matke to samozrejme dalo chvilu kludu.
Moji dvaja starsi lozili pomerne skoro, ale samostatne nesedeli az do 11 mesiacov. Mozno ma to trochhu mrzelo, ale proste sme ich v kociku vozili nalezato. Kym tuzba vidiet okolie nebola tak silna, ze sa zacali sadat. Chodit zacali az v 15 mesiacoch, pricom stali uz od 8. Najmladsi sa v 5-tich posadil, v 7-postavil a v 10-11-tich zacal chodit a uz sa nedal zastavit. Lozil tiez, ale kratsie ako ti dvaja. Je vsak uplne ina stavba tela a aj v pohybe vidiet rozdiel. Kazdy sme proste iny. Nie je dobre stale sa snazit drzat tabuliek, zial niekedy toto robia aj nasi pediatri.

dajna11
21. máj 2011

nie každé lozí. moja dcerka nelozila,jednoducho nevedela to,klakla si na kolienka a viac nič,začala chodiť ako 10m.a bolo.....

atrami
21. máj 2011

Nerozumiem dovod, prečo je dieťa v chodídku. V prvom rade treba motivovať, aby dieťa lozilo. Dať hračku na zem, postel a nech sa malý za ňou naťahuje.
Existuje cvik- nemohla som ho najsť na nete, tak ho skúsim opýsať. Položiš dieťa na bruško a nožičky mu podsunieš pod seba, vyzera to ako keď má dieťa vypučený zadoček. Reakcia dieťaťa je, že dieťa vyrovná nožičky. Opakuješ pokiaľ vás to bude baviť.
Moji synovia sa zo začiatku len plazili, nakoľko máme plávajúcu podlahu, tak sa im to šmýkalo. Alebo dokonca cúvali.
Chýba mi informácia, ako sa Tvoj synček chová, keď je na brušku, či sa snaží vyvinúť nejaký pohyb. Ja som synov dávala do chodítka, až keď samostatne stáli a urobili sami nejaký ten krok.

montinka
21. máj 2011

nas maly bude mat 11 mesiacov a tiez nelozi iba sa plazi ako vojak. v choditku ho podla mna len demotivujes na lozenie zistil ze vie stat a pohybovat sa aj tak,tak mozno preto nebude ani lozit. aj ja som davala malho parkrat do choditka pokym mi doktorka nepovedala ze to v ziadnom pripade nemam robit a tak som to zatrhla a zacal sa plazit. 🙂 ale nie kazde dieta musi lozit nasa mala nelozila vobec a od deviatich behala. a ja a moji surodenci sme takisto nelozili a nic nam nechyba.🙂

tosomja
22. máj 2011

Moja má 10 mesiacov a až teraz zistila, že sa rýchlejšie dostane tam, kam chce, na štyroch...donedávna sa tiež len plazila ako vojak, s jednou nohou 😀 V 9tich sa postavila a už sa sama púšťa chodiť, len keď zistí, že ju nikto nedrží, spadne...všetko má svoj čas... 🙂