Malá stále myká hlavou počas kŕmenia a aj počas spánku

anetka16
23. jan 2009

Mam 4,5mes dceru. Pocas krmenia z flase mala stale hadze hlavou a to tak ze si priklad 3-4 krat potiahne z flase a potom hlavou hodi do boku a pusti cumel. Znovu jej ho musim dat do pusy aby papala a zase sa to vsetko opakuje. Ale pritom je hladna. Jednoducho nesaje kludne ale stale hadze hlavou. Pocas spanku v noci spi asi 1h kludne a potom zacne hadzat hlavou zo strany na stranu a mava rukami. Ale oci ma zatvorene a spi ale nie tvrdo. Vzdy jej musim dat cumlik ktory si rukami stale vyraza. Ked jej ho dam tak je 10-15min kludna a potom zase zacne hadzat hlavou a rozhadzovat rukami. Ked ho chvilku nema tak sa zacina budit a byt nespokojna. Takze skoro celu noc jej musim opatovne davat cumel. Neviete preco tak hadze hlavou zo strany na stranu? Ma niekto rovnake skusenosti? Dakujem za odpovede.

bianca
23. jan 2009

anetka tak s krmenim mame uplne rovnaky problem.Mala kuka na vsetky svetove strany,potom zacne chytat flasku az si ju vyrazi s pusi,tak spusti svoj monolog a ked nereagujem tak rev.A dojedli sme 🙄

paola.o1
23. jan 2009

My mame presne to iste. Pri papani mika gebulkou a v noci toez a este aj sermuje tymi rukami, celu noc podavame dudlik... Tatko mu ho tam uz chcel pripevnit lepiacou paskou... 😀

eppik.m
24. jan 2009

anetka16: nevím proč to mimča dělají ale taky když byl menší Míša to dělal, hlavně když chtěl usnout a jak píšeš i v noci ...

ivana82
24. jan 2009

Nas to robi takisto v noci a ked sa snazi zaspat... Oci ma uplne zatvorene, tvrdo spi, dudlik mu vydrzi v puse iba chvilku a aj my chodime nabijat, vtedy sa ho snazime cim skor zobudit, pretoze i nak je schopny sa aj napriek kratuckym nechtikom neskutocne doskriabat 😒 🙂

blau
24. jan 2009

Aj nas to robil, ked bol unaveny a chcelo sa mu spat , ale teraz uz nie 🙂

yasmina
24. jan 2009

Nasi to robili tiez a neurologicka nam predpisala Magne B6 ampulky a to som im davala a zabralo...

beelinka
24. jan 2009

Anetka mala som pocit, ze pises o mojom dietati. Ked nieco zistis daj vediet. My mame relax junior, aj pomaha ale nechcem donho liat kadejake hluposti. Oni z toho vyrastu. Hlavne ze su zdrave 😉

gedgitka.a
25. jan 2009

náš malej má dnes 6 měsíců a, když usíná mrská hlavičkou ze strany na stranu pomohlo mu dát na přitulení k hlavičce složenou plínku on si ji ručičkou přistrčí k oušku a líp usne 🙂 😉

mywiel
25. jan 2009

Citala som ze deti to robia ked su velmi unavené az tak ze nevedia zaspat, a tak sa ukludnia, lebo vybijaju zo seba tu unavu, svagrinej chlapec ked zaspaval tak si sklbal uska, ale to robil ked bol fakt velmi unaveny a tym si vybijal tu poslednu energiu a nervozitu a tak zaspal. 😕

caira
25. jan 2009

nase mala sebou taky takhle "smrdla" u krmeni uz jedine flasky co dostava - pred spanim je klid ( asi vi, ze je jedina tak si ji chce uzit) ale driv kdyz byla jeste hodne na mlicku tak to bylo to samy, porad sebou mrskala, mliko ji teklo vsude atd atd

a u spani nam ted pomohlo davam podel hlavy dva plysove kralicky a plinku do ruky, kdyz je unavena tak zacne smrdlat hlavou ze strany na stranu a pak se zabori kralikovi do zadku s plinkou u obliceje a usne. V noci sebou take hodne sije, porad cestuje po postylce..

dudlik nemame, mela ho cca do pul roka na spani a pak uz jen na usinani a posledni dva mesice si ho vzdycky vyndala a zahodila ho takze uz 3 tydny je naprosto bez dudlika a vubec ho nepostrada ( me nikdy nenapadlo, ze si dite samo "rekne", ze uz dudlika nechce..jsem myslela, ze kazde dite chce dudanka 😅 )

knobloska
11. júl 2012

ahoj maminky,dnes jsem se u naší dr zmínila,že naše 11m holčička dělá divné pohyby hlavou, takové kývání na jednu stranu, hned nás posílá na neurologii. Mám hrozný strach že má třeba nádor v hlavičce ☹ . dělá to necelý týden, žádnou souvislost jsem nevysledovala. Nevíte,jak to tam probíhá?

laurica123
11. júl 2012

@knobloska no moja to robila tiez tak nervozne zo stranyy na stranu a nakoniec mala iba malu dierku vo flaske

knobloska
11. júl 2012

@laurica123 naše to ale dělá různě během dne

nikitkalu
12. júl 2012

Presne to isté robí aj moj malý. Ja ho ale dojčím a keď mi začne mikať hlavičkov ale jedol by tak ho dám na druhý prsník a tam mu lepšie tečie mliečko, tak potom sa ukludní. Tiež ale miká hlavou keď spinká, v noci mu dám prso do úst a ukludni sa, trochu cucne a zaspí. Potrebuje mať so mno kontakt a uistiť sa či som tam. Jeden nepopulárny tip som dostala na upokojenie bábätka a to namočiť cumlík do dačoho sladkého,viem nema sa to ale zaberá to 😉

22janulienka22
20. júl 2012

tak to robia asi aj všetky deti, naša laurinka tiež, ale ked ide spať, dám jej plienku z jednej aj z druhej strany hlavičky a sama si ich ponaťahuje na tváričku a spí ako zarezaná 🙂 pri tom krmení je to horšie, ale nechám fľašu proste na tej jednej strane, kde som ju začala krmiť a ked sa trikrát otočí a zistí, že fľaša nejde s ňou, ostane už kľudná a napapá sa 🙂

lucy9393
29. dec 2022

Zdravim, moja malá (4 mesiace) tiež nevydrzí byť pokojná pri papaní. Stále sa obzerá, vytláča si dudel jazykom a pod. Prejde to po čase? ”