Malému smrdia ručičky. Ako to máme riešiť?

elinka27
13. mar 2008

chcem sa spytat maly ma vacsinou zavrete rucky v past a tak sa mu potia a okrem toho si ich dava do pusy, a preto mu zacinaju smrdiet rucky.Vecer pri kupani mu ich vzdy umyjem mydlom,ale by ma zaujimalo ci mate podobny problem a ako to riesite.Pocas dna mu ich aj poutieram s navlhcenymi vreckovkami,ale zasa neviem ci je to dobry napad kedze si ich dava do pusy.

junovka
13. mar 2008

neni dobry napad, ked mu utieras rucicky vlh.utierkami, nakolko obsahuje rozne chemie a vone.Ked uz tak, tak len cistou vodou.Namoc uterak do vody a vyutieraj mu rucky. 😉

elinka27
autor
13. mar 2008

no vidis to ma nenapadlo 😀

martina46
13. mar 2008

Alebo kúskom vaty. Tá je jemnejšia a ide to super aj medzi prštekmi.

dominica
13. mar 2008

eli, to isté, síce ich nemá zovreté, ale vkuse sú v puse a má ich také smradlavé od slín a ocumlané, ale musíme tým nejak prejsť...

ivet100
13. mar 2008

Ja tiež umývam každé ráno a večer ručičky kúskom vaty ale ešte radšej kozmetickým tampónom, kedže vata necháva kúsky medzi prstami.U každého bábätka pri spotení ručičiek začnú smrdieť, tak sa tým netráp, len sa ich snaž každý deň poumývať. 🙂

mata79
13. mar 2008

Elinka 27, tak to ste dobri...😎
Mne si maly cucal rucicky stale. Vlastne aj teraz,ked mu idu zubky. Ale mne sa ich ani nepodarilo umyt.
Maly sa strasne bal pri kupani, ze mu muz vzdy dal prsty, aby sa chytil a nebal. A ja som si ho vzdy vykupala a az pri vecernom kojeni som zistila, ze tie rucicky som mu vlastne ani neumyla. Mal ich same male nitky z plienocky a ulepene... 😀

bubba
13. mar 2008

detom to robi dobre ked citia svoj pach na rucickach(a vobec to nesmrdi....)dokonca neznasaju ked im maiminy vyperu"maznacikov"ktori su vacsinou poslintany,spoteni,ufulani...ale deti potrebuju citit na nich tu "svoju"vonu,ktora ich ukludnuje...

mimma
13. mar 2008

Elinka, mojej staršej dcérke, keď bola bábo, smrdeli ručičky ako nožičky, tiež ich cumlala, ale prešlo to samé, umývala som jej ich len večer pri kúpaní, keďže sa nemala inak kde zašpiniť. Druhej dcérke tak nesmrdeli, tak neviem, čím to je.

janina77
13. mar 2008

Ja mojmu malemu umyvam rucicky aj niekolkokrat cez den.Este som si nevsimla, ze by ich bolo "citit", ale ma ich vecne v puse, tak umyvam. Vacsinou len cistou vodou. A umyjem mu ich zakazdym, ked ho dakto okrem mna s manzelom chyti za rucky (inak - neznasam to, ale co uz ☹ )
No o "voni" noziciek by som vedela rozpravat 😀 . Ale tie cez den neriesim. No ked sa zakaka, tak ja ho vacsinou supnem pod vodu, poumyvam mydlom, a umyjem aj nozicky 🙂.

petrulla
13. mar 2008

Nas ma tiez rucicky zaslintane, ale podla mna nesmrdia 😀
Nozky .... to uz je horsie 😉
Ale rucicky oplachnem pod tecucou vodou a maly je rad, ze ma zase nieco nove pod kontrolou 🙂

susika
13. mar 2008

malej tiež ručky citiť ale nejako to neriešim.aj tak ich má stále v puse. ale o nožičkách vieme tiež svoje.a ona sa na tom baví, vždy mi ich šupne pod nos, ked ju prebalujem 😀

petrulla
13. mar 2008

A najviac sa zabavam ja, ked malemu tie nozky pachnu ako staremu chlapovi a on sup si ich do pusky - v nestrazenej chvili. Ale aj to je dobre na imunitu 😀

susika
13. mar 2008

petrulla 😀 😀 😀 .tak my sme ešte tak daleko nedošli.možno jej ani chutiť nebudú, také štipľavé 😀 😀

petrulla
13. mar 2008

Nie ???
Nas maly vzdy ked je vyzleceny, tak nahodi joginsku polohu a cunle si nozky.
Kolko krat sa mi stalo, ze kym som mu prebalila zadocek, tak mal ponozky uplne mokre 😝
On chudacik este nevie co je eee a co je v norme 😀

elinka27
autor
13. mar 2008

tak mojmu tiez smrdia aj nozicky ked sa mu spotia,ale to ma nejak moc netrapi,lebo to su nohy a tie smrdievaju 😀 a zatial si ich do pusy nedava.Tie ruky inak aj ja maximalne neznasam ked mu ich niekto chyta, alebo bozkava.A najviac ma vytacaju ludia,co k nam pridu a hned ho idu chytat a ani si este ruky neumyli z vonku 😠 😠 ale co uz.
A umyvat mu ich umyvam tiez casto,len som myslela ze ci nemate nejaky iny osvedceny recept ako sa vyhnut aby nesmrdeli,ale som rada ze sme neni sami co mame taky problem.
On totiz aj ked si grgne a ide mu z pusy mlieko, prve co spravi da si ruky do pusy, alebo aj ked slinta 🙂

petrulla
13. mar 2008

No - ked tak citam tak asi cumlanie noziciek je domena len mojho synacka 😀
Ja som tiez hakliva na cistotu a neznasam , ked maleho niekto chyta a hladka a bozkava ( 😠 ). Ale na druhej strane ho necham nech si cumle hracky, ruky nohy .... nech si vytvori nejaky ten imunitny system.
A s tym pregrcnutim a rukami v puse .... to je u nas normalne. Uz to neriesim 😉

susika
13. mar 2008

zatlačanie jedlaspäť do pusy, v tom sme my experti.a dokonca stíhame cmulať aj cumel aj ruky.no ked do toho prídu nohy, neviem, kde sa pomestia 😀

petulienka
14. mar 2008

Eli my mame ten isty "problem" .... a o nozickach ani nehovorim... 🙂 takze utieram pri kazdom prebalovani 😉

turciatko
14. mar 2008

😀 nozky smradosky a rucicky taktiez, stale umyvame a stale su uslintane... 😅

elinka27
autor
14. mar 2008

no ja som mu ich zacala umyvat aj cez den cistou vodou na vatovom tampone ale smrdia aj tak, tak neviem, behat k umyvadlu aby som mu ich umyla sa mi moc nechce,lebo vzdy jen potrom cely mokry ako sa tomu brani 😀