Mám 5 mesačného syna. Kedy začať s aromaterapiou?

monca301
18. sep 2007

Ahojte
Vedeli by ste mi prosim vas pomoct od kolkych mesiacov mozem zapalit aromalampu, alebo solnu lampu? Mam 5 mesacneho synceka. vdaka

jarka007
25. nov 2008

Od firmy Wala existuju Plantago mast a sirup. Obsahuju etericke oleje z Tymianu und Eukalyptu. V navode sa ale pise, ze kvoli obsahu gafru, a tychto eterickych olejov su nevhodne pre deti do 2 rokov. Tiez som bola prekvapena z tymianu. My sme si davali v lekarni narabat mast z majoranu. Majoran takym malym detom nevadi.

lenki33
26. nov 2008

na kasel je najlepsi tymian, ale nic moc pre male dieta
potom benzoe, eukalyptus, kadidlo, levandula, majoranka, santal
pre maaleho mozes dat kludne benzoe, levandulu, a eukalyptus ale nie globulus - to je klasicky, ale eukalyptus radiata
Najlepsia je inhalacia, ja by som to spravila tak ze by som kvapla 4- 5 kvapiek do hrnca s vodou a dala normalne varit a nejakych 10 minut ho pritom podrzala. Tak by som to robila 2krat denne a inak mala olej v aromalampe 😉

bambusko
26. nov 2008

lenki, dakujem 🙂 som tam nasla, ze etericke oleje ucinkuju aj na vsi??? vies poradit, ktory konkretne? kamoska uz ostrihala dlhovlasu kuceravu prvacku, lebo sa im vsi vratili, asi by to stalo za pokus.

nasla som aj jednu zaujimavu vec

http://www.bioshop.sk/obchod/kinetoza/domaca-le...

vyzera to ako dobry vianocny darcek, co poviete?

bambusko
26. nov 2008

a to kadidlo, to je take ako v kostole? lebo z toho mne byva nevolno 😒

lenki33
26. nov 2008

kadidlo v kostole u nas je vacsinou zmes susenych bylin, prave kadidlo je z kadidlovnika - stromu, ktoremu sa nareze kora a z neho vyteka zivica, z ktorej sa destiluje EO

so vsami zatial nemam osobne skusenosti, nastastie 😅 ale nasla som toto
EO: bergamot, eukalpytus, levandula a geranium
Zamiesat aspom prve 3 spolu v rovnakom davkovani (spolu su ucinnejsie ako kazdy zvlast) da zmiesat s nejakym nosnym olejom napr slnecnicovym, riedenie 5-10%. Vmasirovat do vlasov a do koze, zabalit, nechat posobit, najlepsie cez noc. Vlasy umyt, vycesat. Opakovat kazdych 48hod, 3-4krat.
Aby sa zabranilo opatovnemu zaneseniu, vsetko co sa da vyprat, tak vyprat a nastriekat oblecenie pri krku, postelne pradlo a pod liehovym roztokom s jednym z vyssie uvedenych EO. Ja to robim tak ze do trochy liehu dam rozpustit EO a dolejem vodou, dam do rozprasovaca. Pri tych vsiach tiez 10%riedenie.
A este som sa docitala ze vsi si vyberaju ciste umyte vlasy 😀

lenki33
26. nov 2008

jo a lekarnicka vyzera dobre, vsetky oleje co tam su, pouzivam stale
mata s levandulou su super na bolesti hlavy 🙂
a mata je dobra proti nevolnostiam, hnacke, kinetoze a pod

erikasadek
26. nov 2008

junovka ano, mozu neboj, hodim ti link, aby ste lepsie vedeli a poznali, kazdu s tychto , silica jej pouzitie,a opripadne negativne ucinky, jedna z najlepsich znaciek pre mna,a pekne aj vysvetlene, staci kliknut na kazdy nazov vyrobku, a mate presne pouzitie a vsetky vysvetlenia.....

http://www.hanus.sk/

lenki33
26. nov 2008

ja len k tej mate, radsej by som ju u deti vobec nepouzivala a ked tak radsej kuceravu, ma aj prijemnejsiu vonu (ako spearmint)

10. Máta peprná (máta peprná, Mentha piperita)
Je to silný olej, který je potřeba používat velmi opatrně (u dětí starších 5 let). Velmi účinně posiluje žaludek (nevolnost při cestování, průjem, špatné trávení). Pročišťuje a osvěžuje mysl. Požívá se při nachlazení, bronchitidě, kašli, chřipce, ucpání a zánětech dutin, vyvolává pocení. Celkově osvěžuje a stimuluje.

11. Máta kadeřavá (máta klasnatá kadeřavá, Mentha spicata var. crispa)
Má velmi podobné účinky jako peprná, ale je jemnější a vhodnější zejména pro menší (od dvou let) nebo hodně citlivé děti.

skopirovane z http://www.aromaterapie.cz/index.php?/archives/...

valka
26. nov 2008

lenki, pozeram na stranku nobilisu a oni tam rozlisuju bio EO a prirodneidenticke EO - teda podla mna robia aj umele... 😕

lenki33
26. nov 2008

kde vidis prirodneidenticke??

lenki33
26. nov 2008

aha uz som to tam nasla, nikdy som si to nevsimla,je to tam napisane ze to je umele, tak neviem a este je tam napisane krajina povodu Nemecko, takze to dovazaju, nechapem naco ?? 😒
normalne etericke oleje od nich su liekopisnej kvality 😉 a robia aj to BIO

valka
29. nov 2008

no s tou liekopisnou kvalitou je to aj hanus..teda tak to deklaruju, a tiez, ze je to prirodne, nevyrabane umele...
no, s manzelom sme sa nejak akoze dohodli, ze aromaterapiu dostanem na vianoce...teda EO..tak som zvedava 😅

lenki33
29. nov 2008

val, to je super, mne sa s aromat. otvoril uplne iny svet 🙂 vzdy som si myslela ze chemicke lieky vytvorili ludia, lebo prirodne boli "slabe" ale s EO som zistila ze to vobec tak nie je, a pomohli mi na veci na ktore mi tradicny medicina nezaberala 😉 tak som aj ja zvedava co budes hovorit, potom by ma celkom zaujimali tvoje skusenosti
inak mam viac knih o aroma, ale jednoznacne najlepsia je Patricia Davis: Aromaterapia od A po Z, ale je draha cca 800Sk 😒

erikasadek
29. nov 2008

valka som rada, ze ja ty pouzivas, od hanus, vyborne, ja som velmi spokojna uz roky s ich kvalitou.....

tak pekny darcek prajem, bude pekny vonavy... 😉

wanda007
30. nov 2008

na bioshop.sk spominaju: "Menej známy, ale o to účinnejší je tzv. difuzér, elektrický prístroj pre rozptyľovanie éterických olejov do ovzdušia." co to je ten difuzer, ako to funguje? mate to niekto? mohlo by to namiesto aromalampy fungovat? aby som nemusela neustale sledovat, ci sa mi uz vyparila voda, alebo zhasina sviecka?

bambusko
1. dec 2008

aj mna by zaujimalo, co to je ten difuzer 😕 uz mam doma olejeceky z bioshopu, dostala som aj komplet popisy a vzorky nejakych balzamov 🙂 takze idem maleho udit 😀 mozem dat do aromalampy aj viac eo spolu? a celkovo by to malo byt 5-8 kvapiek? lebo doteraz som vzdy davala len jednotlivo. este som kupila aj olej jakoubek na prerezavanie zubov, som na to zvedava

lenki33
1. dec 2008

s difuzerom nemam skusenosti, biolampu pouzivam stale,ale je lepsie mat taku aby mala hlbsiu nadobku,aby sa to tak rychlo nevyparilo.
EO sa mozu miesat,ja davam cca 10 kvapiek spolu,niektore oleje vyprchaju skor niektore neskor. Takze niektore po case doplnam, normalne do tej istej vody.
Jakoubek je super, pouzivam ho aj na ukludnenie.
A na cistenie lampy je super ta sol na skvrny co sa dava do pradla (perkarbonat sodny), nasypat zaliat trochou teplej vody a nechat posobit, potomlen oplachnut a usadeniny su prec 🙂

indy
1. dec 2008

tak ja uz tiez vycitujem ake EO by bolo najlepsie objednat. Mam velmi dobru skusenost s tea tree kvapla som ho do vody a kloktala a pomohlo mi to na zapalene mandle.

Pre Mojmira (5mes) rozmyslam o tychto EO Levandula, mandarinka, eucalyptus radiata, tea tree. Lenki prosim ta su tieto vsetky vhodne, ked ma len 5 mes? A ake by este mohli byt?
Jakoubek chcem tiez objednat ten sa ale len potiera?, ked je so slnecnicovym olejom.

audreyd
1. dec 2008

ahojte 🙂 jakoubek máme aj my a vonia krásne 😵 indy, potierať zvonka čeluste bábenka, teda tak, kde by mali byť neskôr zúbky 🙂

kúpila som teraz nedávno olejček respirant, tiež liekopisnej kvality, vraj vhodnejší ako čistá borovica 🙂 vonia dobre, vždy večer vyčmudím spálňu 🙂
ešte mám chorvátksu levanduľu a nejaký pomarančový kvet, ten som ešte neskúšala 🙂

inak momentálne sa liečim majoránkovou echinaceovou masťou, potieram hrudník a chrbát... to mám od suseda bylinkára, hádam pomôže... aj deckám natieram...

lenki33
1. dec 2008

indy vsetko co si napisala mozes pouzivat, my sme este pouzivali kardamon a benzoe kvoli chudokrvnosti. Takisto su vhodne obidva harmanceky rimsky aj modry.
Jakoubek sa nedava do lampy ale len natiera 😉

bambusko
1. dec 2008

ozaj jakoubek krasne vonia 🙂 maleho som natrela eukalyptovym balzamom bio od nobilis, co mi poslali vzoku, dala som ho spinkat a ani raz nezakaslal 😨 pritom najviac kasle, ked spi. tieto vonave vecicky, to bude nieco pre nasu alicu, ona je taka strasne senzitivna na vone a pachy, kazdeho vzdy ovoniava.a ked ideme niekde na wcko, ked tam nevonia, tadsej zdrziava 😀

audreyd
1. dec 2008

jo a ešte máme osviežovač eukalyptový pre bábenká 🙂 vraj bio 😕

indy
1. dec 2008

kukam v tom bioshope EO a je zvlastny ten cenovy rozdiel Hanus a Nobilis 😕 Kedysi som pouzivala tie od f Hanus, ale radsej pre maleho tie Nobilis vezmen. Skoda, ze nemaju aj borovicu
Bambu za aky cas ti to asi prislo?

audreyd
1. dec 2008

indy, nobilis majú ten respirant, je to zmes EO na dýchacie problémy a je dobrý 😵

indy
1. dec 2008

audrey uz som nan kukala, to sa nam zide 😉

bambusko
1. dec 2008

indy, objednavala som v stredu minuly tyzden, hned mi volali, ze nemaju jednu vec a poslali to na druhy den 🙂 super obchod 😉

lenki33
1. dec 2008

eukalyptovy balzam je super 😉 aj ked my sme este nic nevyuzili, lebo Danu este nebol vobec chory, klop, klop 🙂
audrey a ty mas respirant ci osvezovac vzduchu pre babatka?? 😕 ci ty mas aj aj??
lebo ten respirant asi pre babatka nebude, neviem teda presne co je v nom ale urcite napr klasicky eukalyptus, ta borovica je taka neskodna preto je dobra aj pre babatka, eukalyptus je aj dost povzbudzujuci
inak ja z nobilisu, ale robi to aj hanus dost vyuzivam aj hydrolaty - kvetove vody, a teraz robia napr aj tymianovu a tu mozu aj deti na rozdiel od EO tymianoveho
Tymian je tiez dobry pri tychto zimnych ochoreniach 😉

indy
1. dec 2008

lenki tie hydrolaty (tymian) si kde objednavala? Na stranke NT som ich nenasla

lenki33
2. dec 2008

indy
http://www.nobilis.cz/index.php?page=eshop&id_s...
ja beriem na sk tak ze si pozriem co je na ceskej stranke a objednam cez www.naturalia.sk , ja si to teda beriem osobne lebo je to v tn, ale urcite ti aj posle postou 😉

indy
2. dec 2008

dakujem 🙂