• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám 5 mesačného syna. Kedy začať s aromaterapiou?

5. apríla 2014 
lenki, respirant mám EO a osviežovač v rozprašovači... tetuša hovorila, že ten respirant môže byť aj pre bábenká.

hydrolát mám ružový, krásne vonia :slight_smile:
2. dec 2008 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to zaujimave, za 5 dni sa malemu dost polepsilo, nekasle, hlieny sa mu uvonuju, takze poctivo odsavam, su huste. kazdy den som ho 2x natierala eukalyptovym balzamom, do aromalampy davam levandulu a eukalyptus radiata, este mu potieram nostek nosnym olejom a jakoubek natieram na bradu a pod uska. a lejem donho echinaceovy sirup tiez z bioshopu. super, ze to ozaj funguje :slight_smile:
6. dec 2008 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som objednala borovicu a kmin z nobilistilia.sk pred tyzdnom, este mi to neprislo. objednavate odtial niekto? ako sa to plati? nenasmerovalo ma na internet banking, tak asi na dobierku, co? to bude potom drahsie o cosi, asi...
7. dec 2008 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoje. chem sa spitat ci niektora poznate tento olej TEEBAUMOEL. ja som si pitala tea tree oil a doma som zistila ze mi dala toto. je to toiste alebo daco ine.
10. dec 2008 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matica to je to iste len po nemecky :grinning:
10. dec 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambu odkial mas ten eukalyptovy balzam? a ten jakoubek je len na zuby?
10. dec 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olinka dakujem :grinning: a vedela by si aj na co vsetko sa to pouziva ja som si to kupila na jednu vec ale urcite to ma viac vyuziti
10. dec 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teatree

Použitie a účinky:
infekcie pokožky a slizníc, mykózy, kandidózy, protizápalové účinky, herpes, afty, bolesť ucha, bolesť hrdla, bolesti zubov, boľavé ďasná, akné, rezné rany, infekcie nechtov, voš detská, bodnutia komármi.

Kloktanie:
3 kvapky silice premiešať v 1 dl vody. Kloktať pri zápale ďasien, aftách a pri bolestiach zubov.

Inhalácia:
7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody. Inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, kašli.

Vaňový kúpeľ:
10 kvapiek silice do vody teplej 37 °C. Pri plesňových ochoreniach pokožky. Ukľudňujúci účinok na unavené svaly.

Voda na pleť:
akné, mykózy.

Voda na vlasovú pokožku:
lupiny, plesne, seborrhoické potiaže.

Vlasový parazit:
voš detská.

Podanie neriedenej silice:
herpes, afty, plesňové ochorenia, bolesť zubov, malé rezné rany, bodnutia komármi, menšie popáleniny.

Liehový roztok silice:
herpes.

Tlmenie bolesti:
bolesť ucha.

Pre ženy:
pri výtoku z rodidiel alebo pocitoch svrbenia (kandidové infekcie).
10. dec 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mňa by zaujímali vaše skúsenosti so soľnou lampou, či sa oplatí kúpiť a ako často má svietiť. mám totiž doma polročného alergika, ja sama som alergička a keby nám to pomohlo, boli by sme len radi. inak - opatrne s tým tea tree olejčekom, niekomu môže vadiť - napríklad ja ho používať na pokožku nemôžem, lebo mi to spáli kožu, aj keď si dám toho len trošku.
4. jan 2009 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam solnu lampu no pouzivam ju ako dekoraciu iba sem tam dam svieckiu. :wink:
4. jan 2009 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala na mysli skorej tú na \le\KYtrAQ
5. jan 2009 o 06:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elektrinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: marek mi tu pomáha písať, sorráč :grinning: nikto viac??? :cry:
5. jan 2009 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby. prosim vas aky je rozdiel medzi silicou a esencialnym olejom? ziadny? :sweat_smile:
17. sep 2009 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
solnu kludne,ale aroma-aspon do 3 rokov nie.
17. sep 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eviku pokial viem, tak silica je cisty vytazok, treba s nou opatrne, cize staci asi 2-3 kvapky a esncia je tam tusim aroma s olejom zmiesana, tak to sa moze kvapkat viac. :unamused:
17. sep 2009 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam doma solnu lampu tiez len ako dekoraciu :unamused:
17. sep 2009 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame tiez doma solnu lampu, na elektiriku.Dcerke svieti celu noc v izbe, nakolko sa boji tmy :sweat_smile: ...a ci jej to pomaha pri alergii?Neviem povedat :sweat_smile: :wink:
17. sep 2009 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wikipédia tvrdí, že Silica je len iný názov pre EO (a nie len wikipédia to tvrdí :wink:).

Bibula, sú oleje, ktoré sú vhodné pre deti od 6m.

A ešte by som chcela doplniť k tomu vnútornému užívaniu EO... podľa jednej krásnej stránky vo francúzštine www.huiles-et-sens.com sa niektoré (nie všetky!) dajú užívať vnútorne, dokonca niektoré sa dajú používať v kuchyni pri varení (napr. 3 kvapky estragónu k mäsu).

Stále mi však vŕta v hlave ten rozdiel v cene medzi Hanusom a inými serióznymi predajcami EO, pretože z mojich skúseností sa v niektorých prípadoch zásadne platí, že čím vyššia cena, tým vyššia kvalita a myslím, že pri EO to platí tiež.
19. sep 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula preco aroma do troch rokov nie? u nas ide aromalampa skoro nonstop, hlavne pri chorobach, EO kupujem urcene pre deti v specializovanom obchode a nikto mi doteraz nepovedal, ze to nie je pre take male deti...???
19. sep 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozivujem troska temu, prosim Vas poradite mi vhodne oleje k porodu? Na rozbehnutie, rychly priebeh, uvolnenie,...atd. Dakujem pekne
5. jan 2010 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaroe - myrha. Iste plno, tusim aj levandula, nie som nijaky odbornik, ani knihu po ruke nemam ani nic. Ja som inak prenasala par dni a jeden vikend mi dala moja mama myrhu, ze nech privoniam, alebo natriem na brusko alebo nieco. Myslim, ze pocas tehu je skor v zakazanom zozname, lebo by mala mat vyvolavajuce ucinky.
V nedelu som si privoniavala (do aromalampy som to nedala, lebo az take vonave to nie je), natrela som na brucho a tak. V noci z nedele na pondelok mi odtiekla plodova voda a sup do porodnice. Mozno nahoda, ale zaujimave to bolo.

Inak ma prekvapuje, ako velmi je zakazany eukaliptovy olej. Ked sme chori, tak doma casto zapalujeme, lebo o.i. dezinfikuje vzduch. Viem o nejakych pediatrickych, co to pouzivaju v ambulancii na dezinfekciu vzduchu. Je pravda, ze je to silne aromaticky, ale hadam aj od pouziteho mnozstva zalezi?
Su aj v lekarni kupitelne detske maste na hrudnicek, napr. eukalyptovo-borovicovy s gafrom...
My mame az na 1-2 vynimky oleje z Justu a tie su vsetky uzivatelne aj vnutorne a pokila viem, aj vyrobca to deklaruje. Podla mna bude problem skor v cistote olejov-silic. Take tie s medicinskou cistotou sa asi piju vpohode (v rozumnom davkovani).
5. jan 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, poradite mi prosim? Mam doma ani nie dvojmesacne babätko, je zdravucke, klop klop, zato jeho 2 rocny brasko kazdu chvilu nejaka viroza kasel sopel teraz dokonca nejaky ekzem sa mu vyhodil... V byte mame plesne :-/ sice s nimi bojujeme, ale co lieta vo vzduchu netusim. Viete mi poradit ci existuje olejcek do aromalampy ktory by nejak dezinfikoval vzduch a posobil blahodarne pri dychacich tazkostiach a mohol sa pouzivat aj pri tak malombabätku? nechystam sa davat deti nijak inhalovat, len skratka zaaromit cely byt :D len neviem ci pri tom malom krpcovi mozem a ak tak co... :( diky
6. jan 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sjuzocka nieco som nasla na nete,mozno si najdes vhodny olej do aromalampy:slight_smile: http://www.bonicino.eu/information.php?info_id=6
6. jan 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si kupujem esenciálne olej tu: http://www.bionatural.sk/aromaterapia-c-108.html majú tam aj veľa informácií o esenciálnych olejoch
3. feb 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja by som chcela aromaterapiou riešiť nekľudný nočný spánok čoskoro polročného synčeka. M8 s tým niekto skúsenosť?
19. máj 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@madeleine nie je eukalyptus ako eukalyptus, je ich viac druhov. My používame balzám na priedušky http://www.navratkprirode.sk/ntn1921.html odmalička. Je tam BIO eukalyptus radiata, ktorý je vhodný pre deti už od 9 týždňov. Vždy si treba pozrieť konkrétny et. olejček :slight_smile:
5. apr 2014 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timca9 záleží z čoho je ten nekľud, ale vo všeobecnosti pomáha masáž pred spaním, žiadna komplikovaná, len hladiť voňavým olejčekom. Naše deti majú radi také štipkanie na chrbátikoch :wink:
5. apr 2014 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok