Mám 5 mesačného syna. Kedy začať s aromaterapiou?

monca301
18. sep 2007

Ahojte
Vedeli by ste mi prosim vas pomoct od kolkych mesiacov mozem zapalit aromalampu, alebo solnu lampu? Mam 5 mesacneho synceka. vdaka

audreyd
2. dec 2008

lenki, respirant mám EO a osviežovač v rozprašovači... tetuša hovorila, že ten respirant môže byť aj pre bábenká.

hydrolát mám ružový, krásne vonia 🙂

bambusko
6. dec 2008

je to zaujimave, za 5 dni sa malemu dost polepsilo, nekasle, hlieny sa mu uvonuju, takze poctivo odsavam, su huste. kazdy den som ho 2x natierala eukalyptovym balzamom, do aromalampy davam levandulu a eukalyptus radiata, este mu potieram nostek nosnym olejom a jakoubek natieram na bradu a pod uska. a lejem donho echinaceovy sirup tiez z bioshopu. super, ze to ozaj funguje 🙂

wanda007
7. dec 2008

ja som objednala borovicu a kmin z nobilistilia.sk pred tyzdnom, este mi to neprislo. objednavate odtial niekto? ako sa to plati? nenasmerovalo ma na internet banking, tak asi na dobierku, co? to bude potom drahsie o cosi, asi...

matica2
10. dec 2008

ahoje. chem sa spitat ci niektora poznate tento olej TEEBAUMOEL. ja som si pitala tea tree oil a doma som zistila ze mi dala toto. je to toiste alebo daco ine.

olinka6226
10. dec 2008

matica to je to iste len po nemecky 😀

olinka6226
10. dec 2008

bambu odkial mas ten eukalyptovy balzam? a ten jakoubek je len na zuby?

matica2
10. dec 2008

olinka dakujem 😀 a vedela by si aj na co vsetko sa to pouziva ja som si to kupila na jednu vec ale urcite to ma viac vyuziti

olinka6226
10. dec 2008

teatree

Použitie a účinky:
infekcie pokožky a slizníc, mykózy, kandidózy, protizápalové účinky, herpes, afty, bolesť ucha, bolesť hrdla, bolesti zubov, boľavé ďasná, akné, rezné rany, infekcie nechtov, voš detská, bodnutia komármi.

Kloktanie:
3 kvapky silice premiešať v 1 dl vody. Kloktať pri zápale ďasien, aftách a pri bolestiach zubov.

Inhalácia:
7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody. Inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest, kašli.

Vaňový kúpeľ:
10 kvapiek silice do vody teplej 37 °C. Pri plesňových ochoreniach pokožky. Ukľudňujúci účinok na unavené svaly.

Voda na pleť:
akné, mykózy.

Voda na vlasovú pokožku:
lupiny, plesne, seborrhoické potiaže.

Vlasový parazit:
voš detská.

Podanie neriedenej silice:
herpes, afty, plesňové ochorenia, bolesť zubov, malé rezné rany, bodnutia komármi, menšie popáleniny.

Liehový roztok silice:
herpes.

Tlmenie bolesti:
bolesť ucha.

Pre ženy:
pri výtoku z rodidiel alebo pocitoch svrbenia (kandidové infekcie).

wien
4. jan 2009

ahojte, mňa by zaujímali vaše skúsenosti so soľnou lampou, či sa oplatí kúpiť a ako často má svietiť. mám totiž doma polročného alergika, ja sama som alergička a keby nám to pomohlo, boli by sme len radi. inak - opatrne s tým tea tree olejčekom, niekomu môže vadiť - napríklad ja ho používať na pokožku nemôžem, lebo mi to spáli kožu, aj keď si dám toho len trošku.

emily333
4. jan 2009

ja mam solnu lampu no pouzivam ju ako dekoraciu iba sem tam dam svieckiu. 😉

wien
5. jan 2009

ja som mala na mysli skorej tú na \le\KYtrAQ

wien
5. jan 2009

elektrinu 😝 marek mi tu pomáha písať, sorráč 😀 nikto viac??? 😢

eviku78
17. sep 2009

ahojte baby. prosim vas aky je rozdiel medzi silicou a esencialnym olejom? ziadny? 😅

bibula
17. sep 2009

solnu kludne,ale aroma-aspon do 3 rokov nie.

junovka
17. sep 2009

eviku pokial viem, tak silica je cisty vytazok, treba s nou opatrne, cize staci asi 2-3 kvapky a esncia je tam tusim aroma s olejom zmiesana, tak to sa moze kvapkat viac. 😒

teodorka
17. sep 2009

ja mam doma solnu lampu tiez len ako dekoraciu 😒

junovka
17. sep 2009

my mame tiez doma solnu lampu, na elektiriku.Dcerke svieti celu noc v izbe, nakolko sa boji tmy 😅 ...a ci jej to pomaha pri alergii?Neviem povedat 😅 😉

bihan
19. sep 2009

Wikipédia tvrdí, že Silica je len iný názov pre EO (a nie len wikipédia to tvrdí 😉).

Bibula, sú oleje, ktoré sú vhodné pre deti od 6m.

A ešte by som chcela doplniť k tomu vnútornému užívaniu EO... podľa jednej krásnej stránky vo francúzštine www.huiles-et-sens.com sa niektoré (nie všetky!) dajú užívať vnútorne, dokonca niektoré sa dajú používať v kuchyni pri varení (napr. 3 kvapky estragónu k mäsu).

Stále mi však vŕta v hlave ten rozdiel v cene medzi Hanusom a inými serióznymi predajcami EO, pretože z mojich skúseností sa v niektorých prípadoch zásadne platí, že čím vyššia cena, tým vyššia kvalita a myslím, že pri EO to platí tiež.

kacenka83
19. sep 2009

bibula preco aroma do troch rokov nie? u nas ide aromalampa skoro nonstop, hlavne pri chorobach, EO kupujem urcene pre deti v specializovanom obchode a nikto mi doteraz nepovedal, ze to nie je pre take male deti...???

jaroe
5. jan 2010

ozivujem troska temu, prosim Vas poradite mi vhodne oleje k porodu? Na rozbehnutie, rychly priebeh, uvolnenie,...atd. Dakujem pekne

ivka144
5. jan 2010

Jaroe - myrha. Iste plno, tusim aj levandula, nie som nijaky odbornik, ani knihu po ruke nemam ani nic. Ja som inak prenasala par dni a jeden vikend mi dala moja mama myrhu, ze nech privoniam, alebo natriem na brusko alebo nieco. Myslim, ze pocas tehu je skor v zakazanom zozname, lebo by mala mat vyvolavajuce ucinky.
V nedelu som si privoniavala (do aromalampy som to nedala, lebo az take vonave to nie je), natrela som na brucho a tak. V noci z nedele na pondelok mi odtiekla plodova voda a sup do porodnice. Mozno nahoda, ale zaujimave to bolo.

Inak ma prekvapuje, ako velmi je zakazany eukaliptovy olej. Ked sme chori, tak doma casto zapalujeme, lebo o.i. dezinfikuje vzduch. Viem o nejakych pediatrickych, co to pouzivaju v ambulancii na dezinfekciu vzduchu. Je pravda, ze je to silne aromaticky, ale hadam aj od pouziteho mnozstva zalezi?
Su aj v lekarni kupitelne detske maste na hrudnicek, napr. eukalyptovo-borovicovy s gafrom...
My mame az na 1-2 vynimky oleje z Justu a tie su vsetky uzivatelne aj vnutorne a pokila viem, aj vyrobca to deklaruje. Podla mna bude problem skor v cistote olejov-silic. Take tie s medicinskou cistotou sa asi piju vpohode (v rozumnom davkovani).

bambusko
5. jan 2010
sjuzocka
6. jan 2011

Ahojte, poradite mi prosim? Mam doma ani nie dvojmesacne babätko, je zdravucke, klop klop, zato jeho 2 rocny brasko kazdu chvilu nejaka viroza kasel sopel teraz dokonca nejaky ekzem sa mu vyhodil... V byte mame plesne :-/ sice s nimi bojujeme, ale co lieta vo vzduchu netusim. Viete mi poradit ci existuje olejcek do aromalampy ktory by nejak dezinfikoval vzduch a posobil blahodarne pri dychacich tazkostiach a mohol sa pouzivat aj pri tak malombabätku? nechystam sa davat deti nijak inhalovat, len skratka zaaromit cely byt :D len neviem ci pri tom malom krpcovi mozem a ak tak co... :( diky

orgovanka
6. jan 2011

@sjuzocka nieco som nasla na nete,mozno si najdes vhodny olej do aromalampy🙂 http://www.bonicino.eu/information.php?info_id=6

jonka2
3. feb 2011

ja si kupujem esenciálne olej tu: http://www.bionatural.sk/aromaterapia-c-108.html majú tam aj veľa informácií o esenciálnych olejoch

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timca9
19. máj 2012

Ja by som chcela aromaterapiou riešiť nekľudný nočný spánok čoskoro polročného synčeka. M8 s tým niekto skúsenosť?

papajko
5. apr 2014

@madeleine nie je eukalyptus ako eukalyptus, je ich viac druhov. My používame balzám na priedušky http://www.navratkprirode.sk/ntn1921.html odmalička. Je tam BIO eukalyptus radiata, ktorý je vhodný pre deti už od 9 týždňov. Vždy si treba pozrieť konkrétny et. olejček 🙂

papajko
5. apr 2014

@timca9 záleží z čoho je ten nekľud, ale vo všeobecnosti pomáha masáž pred spaním, žiadna komplikovaná, len hladiť voňavým olejčekom. Naše deti majú radi také štipkanie na chrbátikoch 😉