Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

moni85
18. aug 2011

@basa23 Tak já dnes zkusím dát mu na spinkání rýžovou kaši, uvidíme jestli to zabere a jestli ji vůbec bude papat. Doktorka říkala, že s příkrmy počkáme až do toho 5měsíce a taky má teď každých 14 dní dovolenou, takže na kontrolu jdeme až 9 srpna a to mi prý řekne co a jak.Jinak my jsme od narození na Nutrilonu, a skoro každý mi říká, že proto tolik nabírá, kdybych prý kojila byl by hubenější ☹

moni85
18. aug 2011

pardon na kontrolu jdeme 31.srpna

michelleuk
18. aug 2011

@basa23 no ja som mojej teraz sticu strihala nno to bol boj....bola tu mama tak drzala inac je ako cert dnes len ruci a zle roby nevie co to 😢

michelleuk
18. aug 2011

@moni85 ahoj no mohla by si skusit ja tiez od 4 mes davam ale je som zacinala s obedom...a maleho kojis?mozno mu zubky idu..aj pre to sa moze budit...

basa23
18. aug 2011

@moni85 tak daj potom vediet ako ci kasa zabrala.prosiiiiiiiiim?ze keby si kojila je chudsi never tym reciam ja kojim este stale a dcera ma 14 mesiacov ako teraz je podla mna ok neni vychrdlina ale je akurat, a to do 10 mesiacov tak nejak priberala velmi vela ked mala 6 m vazila 9720 g
@michelleuk no hold rastie uz bude horsie a horsie 😉

michelleuk
18. aug 2011

@basa23 no ved to treba vychovavat 😅

basa23
19. aug 2011

@michelleuk no len ted je take obdobie ze to mozes skusat ale aj tak nebudu pocuvat.vcera sme boli u svokry a normalne vyliezla na stol.skoro som infarkt chytila.stupila na taburetku a sup na stol

moni85
19. aug 2011

Ahojky, tak jsem zkusila dát malýmu kaši,samozřejmě ji vůbec nechtěl, musím být trpělivá, přeci jen je to úplně něco jiného než mlíčko.Vzbudil se mi v 1 ráno, tak dostal mlíčko,spinkal, pak ještě jedno pochování asi po hodině a spinkal do 6,30, takže to není nic hrozného, ale podle doktorky, tím že mu dávám pít v noci přesahuje množství mlíčka ,které má vypít .Zoubky nás taky zlobí, střídavě už přes měsíc, ale pořád nic 😒 .jsme takový malý hladovci 😝 , ale přeci ho nebudu trápit hlady jen proto, aby náhodou nepřibral o 0,5 kg víc než by měl.

michelleuk
19. aug 2011

@moni85 ahoj ved som ti pisala ze to bude zo zubov ked vam idu utisuje bolest cucanim niektore deti tak robia 😔

michelleuk
19. aug 2011

@basa23 no to by som aj ja odpadla riadne je sikovna..pocuj moja sa ti od 3 budila kazduch 10 min ma slahne len cicat chcela len co jej cicok vypadol z ust zacala mrncat a kopat som sa bohovsky vyspala 🙄 ale co aspon ze do pol 8 ma nechala spat 😉

moni85
19. aug 2011

@michelleuk určitě na tom mají zoubky svůj podíl,ale bohužel malý vůbec nehce dudlíka, takže pomáhá jen lahvička.

michelleuk
19. aug 2011

@moni85 a ty ho teda nekojis?tak to je cudne ze cumel nechce inac nekojene deti sa zacinaju prikrmovat od 4 mes..neviem co to mas za dr ale asi iny kraj iny mrav..ja by som na tvojom mieste zacala s obedmy a potom po cca 2-3 tyzdnoch aj s vecerami..skus najskor nejaku ovocny vyzivku tie co su od 4mes alebo mu uvar mrkvicku...

moni85
19. aug 2011

@michelleuk ne,ne malýho nekojím,měli jsme těžké začátky.Nejdřív to bylo podezření na alergii na laktozu, tak mi doktorka zakázala veškeré mléčné výrobky, nevím jestli to bylo stresem, nebo čím, ale do týdne se mi ztrarilo mlíko z prsou, pak chudáček plakal hlady, to jsem se ještě snažila kojit a k tomu přikrmovat um, ale za pár dní už byl jen na um.No a když se vyřešil tenhle problém, tak dostal zánět nosohltanu,vůbec nespal,ale alespoň papal.Trvalo to 14 dní a pak mu dr nasadila v 1 měsíci antibiotika,ty zabraly.No a od té doby jen přibíráme 🙂
Jak jsem psala za 14 dní jdeme k dr na kontrolu a prý mi řekne jak začít s příkrmy.Nevím jestli dát mrkvičku v lahvičce, nebo jí doma jen uvařit a rozmixovat.

michelleuk
19. aug 2011

@moni85 no ja som zacala s kupovanou to malej bohovsky zachutilo a potom sme mali problem s varenou nekoupenou stravou viez predsa tie kupene chutia lepsie 😉no uvidis co ti dr povie

moni85
19. aug 2011

@michelleuk taky jsem hodně slyšela, že kupované chutnají dětem nejvíce.Raději bych ale jako první zkusila tu domácí, asi to zkusím hned po víkendu.tím nic nezkazím.Začátky jsou asi těžké, že?Nebo vám to prcci papali hned?

michelleuk
19. aug 2011

@moni85 no moja ani velmi nie stale len kojit a kojit ale tak po mesiaci jedla uz pekne...ale nekojene deti som pocula ze si praveze rychlejsie zvykaju vie je chutovy rozdiel medzi kupovanym a materskym mliekom..

basa23
19. aug 2011

@michelleuk no ju trapia asi zubky a tym sa ukludnuje.musis vydrzat ja uz tie noci mam zasebou.dnes pekne hajala len 2 krat bola hore.
@moni85 musi byt trplzliva presne je to prenho nieco nove kasicka aj moja odmietala prvedni ale postupne papala aj ine.to je cudne mne lekarka vzdy povedala ze ked si pyta ze treba dat mliecko ved nebude hladny. v tomto by som ju nepocuvala 😉

moni85
19. aug 2011

@michelleuk no asi budeme bojovat, on je dost uplakaný, takže si asi vyslechnu.Snad už nebude tolik nabírat, je to dost velká zátěž na záda, musím ho nosit skoro pořád, jinak pláče.samozřejmě děkuju

michelleuk
19. aug 2011

@basa23 boh ma ochranuj od rana som ju uz 3 krat kopjila aj to je zakvacena teraz na mne a chce zase 😒

moni85
19. aug 2011

@basa23 taky jí v tom neposlouchám, když vím, že chce papat, dám mu mlíčko, jen mě vystrašila s tím, že si dopřává až moc,za celý den vypije 840 až 880ml. já jsem taky byla jedlík, a pak jsem to vyběhala, v 6 měsících jsem měla 9,200kg.

basa23
19. aug 2011

@michelleuk no zial idu zubky bude chcet cecat stale aj moja bola vzdy pri zuboch taka 😉
@moni85 ale podla mna to neni az tak vela,co som ted skusala kuk na nete pisu tam maminy ze tak okolo toho co si napisala je ok ked dieta vypije.presne to vsetko vybehaju deturence 😉

michelleuk
19. aug 2011

@basa23 tak to kym jej vyrastu vsetky ma vicicia uplne 😅 mala strhava tapetu a a je ju no chapes to ....varim segedinsky a idem robyt knedlu tak som zvedava co z nej bude 😉

basa23
19. aug 2011

@michelleuk mnam segedin hend by osm si dala 😉 no asi ju mate chutnu 😉 mne mala spi ted uz hodku a pol ratam ze je zachvilu hore.och moj boze som ted kuk pocasie buduci tyzden ma byt u nas cez 30 stupnov.

michelleuk
19. aug 2011

@basa23 to pocasie zavidim tu nie a nie sa vycasit 😝 aj mala tera asi aj mala teraz asi 15 min spi ja zatial varim knedlu

basa23
20. aug 2011

@michelleuk ako sa podarila knedla? 😉 ako ste spali?mi docela ok ale o 6 vstavala 😠

michelleuk
20. aug 2011

@basa23 ahoj a dobre dve som urobila tak marek mal vianoce 😉 mala je tiez od pol 6 hore s marekom vstavala ja som do 9 bola tvrda...v noci som new moon kukala do 1 tak to asi tym bude 😅 ma dnes slnko rano zobudilo tak hadam bude uz len pekne...aspon dnes 😉

basa23
20. aug 2011

@michelleuk hm sikula knedlu som ja veru este nerobila 😉 fuuuj u nas je vypek

michelleuk
20. aug 2011

@basa23 u nas bolo doobeda slnko teraz zase prsi 😝 dnes som za to nevarila 😎 no uz sa ti krati cas do dovelenky mala uz lepso@ie?

basa23
21. aug 2011

@michelleuk mala uz lepsie trosku zvysena teplota ale uz lepsie.joj ani nevrava sa tesiiiim.ako ste spali?mi docela ok len to vstavanie o pol 7 😠

michelleuk
21. aug 2011

@basa23 no moja tiez okolo 7 s otcom vstavala 😉 ja som do 10spala no hadam vas to prejde do dovolenky