Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
6. okt 2011

@michelleuk mi sme spali do pol 7.ja ked ma mala tolkio teplotu tak davam sirup na teplotu to ma aj od bolesti od vsetkeho.skus snou ist doktorke ona hned zisti ci nema neaky zapal

michelleuk
6. okt 2011

@basa23 joj no chcem ist ale ty anglicky doktory ti povedia aj to co si mi ty teraz povedala daj sirup...oni ti na vsetko predpisu paracetamol ..

basa23
6. okt 2011

@michelleuk to su na hlavu lekari.mala by ju riadne vysetrit,zobrat stery a tak.lebo taka teplota zo zubov neni to ti tu povie kazdy lekar na slovensku

michelleuk
6. okt 2011

@basa23 no ved ja viem ked tak pocuvam ake vsetky testy sa robia aj v tehotenstve tak nechapem ja som nemala ani polku z nich.no ak bude teplota aj dnes tak uz pojdem inac mala je ziva ako vzdy

basa23
6. okt 2011

@michelleuk no co mala ako ma este teplotu?

michelleuk
6. okt 2011

@basa23 nie doobeda som jej merala tak mala 37.5 co je normalna nie?inac som na fb vydela foto to audi je nadherne mala v nom vyzerala super aj s tym yoksirom 🙂 inac mala ani spat nechce tak neviem co to ani na obed jest nechcela ale to asi preto ze bola zese doobeda s marekom a on jej stale nieco dava jes aby mu nerucala 😅

basa23
6. okt 2011

@michelleuk no mala by mat tak 36,9 to je klasicke.to co pises je uz zvysena.ak by mala takto tak to este ok sice je zvysena ale to mozu byt zuby ale vyssia uz urcite nei zuby.

michelleuk
6. okt 2011

@basa23 ale to mala pred odcitanim takze po odcitani mala 37tak to bolo ok nie?

basa23
7. okt 2011

@michelleuk jak tak to potom ok.ako teraz uz nema teplotu?ako ste spali?mala buntpsila a vstavala okolo pol 7 😠

michelleuk
7. okt 2011

@basa23 ahoj mala uz vecer teplotu nemala,a vstavala o 6 ...inac uz aj ja som nachladnuta 🙄 no tak aj vy ste mali skoreho budicka 😅

basa23
7. okt 2011

@michelleuk bohvie co to bolo ze mala take teploty.no u nas dnes strasne pocasie prsi a zima 😠

dzudka
7. okt 2011

Ahojte Lukas je zas chory vratili sme sa z Niz. Tatier bolo super pocko len Lukas zas daco chytil...

som sa dnes najedla teraz mi je tazko....
dnes som popiekla nejak korpusy na tortu uz len plnky a zajtra oslava 1r narodenin

michelleuk
7. okt 2011

@dzudka ahoj no to ta obdivujem ze este aj pri malom a tehu pecies 😅 a ako sa mate uz vies co budes mat?mo tak lukaskovy len to naj prajeme k mrvim narodkam 😵

michelleuk
8. okt 2011

@basa23 no ja si myslim ze s tej zmeny poacsia zo dna na den sa ochladilo,som pocula ze pri poprade uz snezi o chvilu bude aj tu uz to citim v kosti 😲

basa23
9. okt 2011

@michelleuk strasna je tu zima aj v byte som zvedava kedy zacnu kurit.sme normalne museli si zapnut kurenie co sme kupili radiator elektricky ked bola este mala mala

michelleuk
9. okt 2011

@basa23 no a este vam nekuria?my mame 2 radiatory normal ktore sa zapinaju a dalsie 2 take co sa zapinaju automaticky o 10 kuria do rana a hreju cely den....je to inak riadna blbost inac mi nemam na chodbe radiator taka zima je na nej 😒 budeme musiet aj my nieco take kupit na chodbu..

basa23
9. okt 2011

@michelleuk nie este nekuria ma ide picnut taka zima je doma malu musim stale naobliekat.. 😠

michelleuk
9. okt 2011

@basa23 no mi tak isto moja sa nervuje tak sa vyzlieka a ja ju stale musim obliekat vcera mi tak zletela z gauca ze som si myslela ze uz ma hlavu rozbitu 😒 inac ona sa stale bucha do hlavy aspon 5 x denne.

basa23
10. okt 2011

@michelleuk nasa uz menej sa bucha niekedy to bolo non stop ale ted uz nie.no snazim sa odnes odstavit tak som zvedava 😒

dzudka
10. okt 2011

Torta sa podarila aj oslava tak som rada uz Len aby vyzdravel ten nas maly krpec...ak mi pojde pridam fotku.

michelleuk
10. okt 2011

@basa23 no moja ako nepada ale napr ked sa valame v posteli tak sa hadze do perina obcas trfi stenu 😅 a ako ides odstavovat postupne alebo jednoducho uz nedas?

basa23
10. okt 2011

@michelleuk nie hend drsne nedam chudatko sem tam plakala ale teraz uz ok naposledy cucala o pol 7 zatial sa drzime a necuca.och len noci sa bojim.ale mlieko mi moc nechce vypila dnes asi 130 ml mlieka ale tak mala maslo,tvrdy syr a idem aj kasu jej dat na noc tak aj tam je mlieko

michelleuk
10. okt 2011

@basa23 a v noci jej chces tiez dat flasu?boze moja sa celu noc budila a stale len kojit sa chcela tak som ju dala o 4 do izby nechala revat a zaspala a spala do 8.asi to takto budem robyt stale ale susedia asi budu mat soky 🙄 a ake jej davas mlieko kravske alebo to robene?

basa23
11. okt 2011

@michelleuk umele mlieko mi nechce.tak jej davam krasvske ale este si odsavam takze dostava aj moje.hej v noci nedostala.bola 3 krat hore ale podarilo sa mi ju vzdy utisit na rukach.super som cakala ze to dopadne horise 😉 len neviem ako mlieko zastavit sa mi stale tvori ach boli to 😒

dzudka
11. okt 2011

@basa23 zniz pitie uplne na minimum a prestan si odsavat iba ked budes mat prsia na prasknutie, si odsaj len trocha mlieka na ulavu prsnika

basa23
11. okt 2011

@dzudka to si mam vzdy odsat len trosku ja vzdy odsajem radcejvela.a menej pit?

dzudka
11. okt 2011

@basa23 neodsavaj vela lebo sa ti bude stale vela tvorit ako by si normalne kojila...len trocha aby ta prso nebolelo len uvolnit....inak viac nie odsavat....a malo pit a este ze na zastavu je caj salviovy tak si uvar jednu salku a popijaj 😉

basa23
11. okt 2011

@dzudka dakujem vyskusam lebo inak mi uz prso praskne 😉 a ako sa mas?babatko poslucha v brusku?

dzudka
11. okt 2011

@basa23 uz mi nebyva zle asi 2tyzdne ved by sa patrilo som v 18tyzdni tak na case...
babo dobre hybe sa dakedy ako dive....
Lukas vsade vylieza a vsetko skuma je to tazke lebo poviem nono a aj tak si robi svoje a pritom vie ze to nemoze a este sa smeje ked to ide robit teda usmieva huncut jeden vsetko otvara vsade sa pcha no super zabava pre neho ale pre mna dost unavne 😅

basa23
11. okt 2011

@dzudka aj mala je taka poviem no no a naschval to robi.su to vymyslenici tei deti 😉 super no ved uz bolo nacase aby ti prestalo byt zle.hlavne ze je vsetko ako ma byt.babo zdrave,ty zdrava