Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
16. okt 2011

@anicka1981 no ja moju dam do klietky tam reve ale ako zavrem dvere z obyvacky cusi a hra sa jedine ked ma vydi vyvadza,my sme ju pred mesiacom prestahovali od nas lebo sa naucila spat pri nas a stale sa len budila a pytala k nam,inac aj tak sa kazde rani budim s nou v posteli 😅 vzdy o tej 3 sa zobudi ja uz ani nevnimam zoberem ju k nam napojim na cic a spime 😀 som myslela ze ju oducim ak bude sama v izbe a prd prve dva tyzdne spala pekne a zase sa k nam budi,no to si malicka ja mam o 20cm viac ako ty 😕 a po kom je mali taky urasteny po ocovi?

anicka1981
16. okt 2011

@michelleuk 🙂 tak moj je este maly, som citala, ze do 6 mesiacov si este neuvedomuju co si placom mozu vydobit, ale mne sa zda, ze on to uz vie teraz 😀 ,, nas tiez saspaval s nami, ale asi len do polovice druheho mesiaca, teraz inak ako v kociku nezaspi, saomzrejme, musim kocikovat a hojadat 😉 , no moj cicu nechce, takze musim odsavat, a na flasu davat, a uz aj dokrmujem, na 3 dni mi odislo mliecko, tak som zacala dokrmovat, a od vtedy maly cicu nechce,,, dnes som kupila kasu od hipp, tak som zvadava, co ta s nim urobi, ale nedeje si nerobim, ale sa tesim, lebo sa lyzickou, a maly je zlaty a strasne sa tesi, ked mu davam pit na lyzicke 😀 , no muz ma 190cm 🙂, ale je tak stihlajsi, na mne ostalo 13 kg po porode, navyse 😒 , musism s tym nieco robit, ale zatial sa mi neako nedari, aj ked som uz mala 2 pokusy,,, aj bratov mam vysokych, dokonca aj moja mamka a tato je vyssi ako ja,,, no s mojou vyskou je skoro kazdy vyssi 😀

...ale postupne mu to tiez zatrhnem, uz teraz ho nechavam porevat troska, ze nebezim k nemu hned, ale zase on sa od placu neunavi,, ze po nom zaspi,,,, on sa rozkrici este viac,, az tak, ze sa zachadza, tak tak ho az nenecham lebo potom mi trva vecnost ho ukludnit, a sa strasne mraci na mna 😕

michelleuk
16. okt 2011

@anicka1981 no to podla mna uz od 3 mesiaca dobre vedia ze ked zaplacu mamina je hned pri nich 😅 moja je v zaspavani na 1* uspaala som ju vzdy kojenim a potom odniesla do postielky ale teraz ju to uz neuspi tak ju za ,,ziva" davam do postielky ona sa len pretoci na brusko a lezi ja jej zapnem lampicku s pesnickami a idem a ani hlasok nevida 😀 no mne tiez dost kg zostalo tiez nie a nie dolu ja uz som mala tych pokusov o chudnutie taak vela ze zbohom a nic vzdy na druhy den vstanem a uz snorym po sladkom 😅 a hlavne jedenie vecer pri malej sa neda lebo ona je strasny zrut ta tak vyvadza ak aj jej nedas,,

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk 🙂 no aj ja mam taky pocit, ze uz vie co sa deje 😕 , tak moj nazivo nezaspi zatial, cez den zaspava v kociku hojdanim,, a potom v noci, ked sa zobudi o 11 na papanie, uz ho dam do postielky, a to zaspi hned, ani hlasok nevyda,ale ked sa zobudi o 5 rano na jedenie, tak uz do kociara a to uz vrti mrmle, a po case zacne kvicat, tak to lezim v posteli s nohou na kociari a hojdam 😖 ,,,, normalne rozmyslam, ze ho dudem budit o 4 rano, ked sa zobudi o 4 na jedenie, tak spi do 7 pekne,,,,inac skupsila so kasu od hipp, vypil z nej celu flasu 130ml, a doladoval sa este mojim odsatym mieckom, 40ml, a o 11 bol hore- jedol o 8 😀 , no a dnes vydrzal do 4 rana, lebo inac sa budi este aj okolo 2 v noci,, 😔 , no ja som mala jeden celkom uspasny zaciatok, to vtedy, ked mi odyslo mieko na 3 dni,,, tak som zacala dietu, ale mieko sami vratilo, tak tiez som to nevydrzala, 😀 ale musim so sebou nieco robit, do nicoho nevojdem, plna skrina veci a nemam si co obiect,,,, musim neake noavice na zimu,,, ja robim chybu,ze ked vstavam robit mieko, tak zamasktrim v kuchyni, musim cakat kym voda zovie a troska prechladne 🙄 , ale teraz by som mala dostat moje dni, tak to mam stale vsezravku, a po skonceni, sa mi bude lahsie zacinat, to uz budem normalna,,, 😀 mna strasne mrzi dojcenie, moj uz cicu nechce, uz len odsat a cez flasu, ale som rada, ze sa mi vratilo ako tak, a aspon cez flasu dostane moje miecko, ved predsa protilatky v umelom nema...., ale ja mam dost stresove obdobie, nervy chytam kazdy den,, niekedy sa necudujem, ze maly je divy,,ked sa napije diveho mlieka 🤐

basa23
17. okt 2011

@michelleuk no mame ockovanie za sebou.a dakujem 😉 ani neplakala na ockovani.a vy ako noc?mi super raz hore dala mlieko o 4 a spala do 7.
@anicka1981 krupica ani u nas nikdy nezabrala jasne mozes to je kasa vsetky su od ukonceneho 4 mes. ja som jej tiez davala ked mala tak ja som ju skorej zacala prikrmovat a skusala som aj kase ale nezabrali tak som potom prestala ale ted uz u nas zaberaju tak skus u vas moznozaberu

michelleuk
17. okt 2011

@basa23 ahoj mala bola zase zla uz o 10 sa zobudila a potom kazde 3 hod a o pol 7 uz hore 😕 a ake ockovanie ste mali?

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 ahoj no moja v noci tiez zaspi ako zarezana ked sa o tej 12 alebo kedy zobudi a v noci ho uz nekojis?ja som vcera robila malej gris zjedla cely a potom este s otcom jedla knedel so segedinom,taka je nenazrana niekedy 😅

basa23
17. okt 2011

@michelleuk ockovali ju to ramena myslim ze proti tuberkuloze tusim 😉

michelleuk
17. okt 2011

@basa23 jaj no nas az v 2 rokoch caka ockovanie,dnes konecne neprsi tak som rada,

anicka1981
17. okt 2011

@basa23
@michelleuk no ja uz len odsavam, na prsnik ho nedostanem, asi 50% papa moje ,,,a zvysok dokrmujem,neviem ci sa mi oplati zatazovat brusko, kasou, ked nezabera, ale kopec srandz mame, lebo ho krmim lyzickou,,, a strasne sa mu to paci 😀

basa23
17. okt 2011

@michelleuk u nas je straasna zima svieti slnko ale inak brrr ☹
@anicka1981 skus teda este pockat do konca 4.m a potom by som som skusila dat aspon raz ze co to urobi ci bude lepsie spinkat.krupicnu kasu by som este nedavala.

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 viesco asi je este skoro na tie kasicky,skus este trochu pockat mozno fakt mu idu zubky a ta kasa mu velmi nepomoze ak vstava koli zubkom,
@basa23 no aj ja som si myslela ze je teplejsie ale prd ked som vysla von s malu hned otocka a lepsie obliect 🙄

anicka1981
17. okt 2011

@basa23
@michelleuk no asi tak, aj ked to bola hipp kasa-prva od ukonceneho 4 mesiaca... nie je ani sladena.. ale aj tak, keby sa budil koli zubkom, tak by sa nebudil v pravidelnych intervaloch,,, uviddime, jedine co nam ostava je cakat, ym nam z toho vyrastie,,,, my sme sa vratili z dlhej prechadzky v satke, krasne je, aj ked aj tu v chladku je brrr 😀 , ale na sniecku som musela dat dole sveter.... kupili sme novu ciapku, rastu tak rychlo...

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 no to rastu inac ja som satku ani nemala ja som mala klokanku ale malo som ju pouzivala mala bola tazka rada sa vozila v kociku skoro vzdy mi spala,no aj tu je riadna kosa aj ked slnko trosku svietilo teraz je zase zatiahnute bude prsat 🙄

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk tak moj sa vozil v kociku asi len mesiac, a potom mi v nom stale reval,,, mal reflux, tak chcel byt len vo vertikalnej polohe,, teraz uz inac ako v satke ani vonku neideme, je to fuska, je tazky, ale uzivame si to obaja 🙂

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 no to verim len ked bude zima tak uz bude musiet ist do kocika..neboj zvykne si sranda rad tam spava ale von nechce v nom ist boh vie preco?moja teraz spi som zvedava do kedy potiahne

estterka
17. okt 2011

@michelleuk preco by musela ist do kocika? v satke je babatku ovela lepsie a teplejsie ako v kociku plus nedycha studeny vzduch. poznam mamicky,co vobec co je rok dlhy nevyutiahnu kocik 😉

michelleuk
17. okt 2011

@estterka no neviem si predstavit ako da naobliekane babo do satky ak s nim bude chciet ist von ked bude tak cca -5,co na slovensku byva jedine do kocika a fusaka,

estterka
17. okt 2011

@michelleuk netreba,dieta nemusi byt az take naobliekane praveze,lebo prebera dieta od matky a plus sa nosi stylom dieta na matke a az potom si cez dieta matka zapina bundu alebo ochrannu kapsu na satku. pri nula stupnoch som hannah minulu zimu nosila v nemecku v satke v pohode 🙂

michelleuk
17. okt 2011

@estterka jaj no na to som nemyslela ze aj tak sa da riesit 😅 a nebala si sa v zime chodit s malou?co keby si sa smykla dajme tomu?

estterka
17. okt 2011

@michelleuk nebala som sa 😉

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk a tak my sme vyvbaveny na zimu v satke mam aj ochrannu kapsu na satku, moze prsat a snezit aj fukat 😀

asi az, ked na jar dam sportovu cast na sedenie, tak snad potom sa bude chciet vozit a ne nosit

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 inac ja som ani netusila ze na satku su este aj ochrane casti 😕 no v sportovej casti sa mu bude pacit urcite tam bude vsetko vydiet

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk no je, a ja madzi satku a chranic vsuniem este aj taku mensiu flisovu decku, tak to ho neprefuka niaky severak 😉
no a do sportovej casti sa este musi naucit sediet,,, teraz sedi iba s oporou a i to este nie dlho,,, este take 2 mesiace potrebujeme

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 no aj moja uz od toho pol roku sedela ja som mala polohovatelnu vanicku tak som ju uz od toho pol rka davala na ren prvy stupen hore neviem ako inak napisat 😲 obcas zabudam co sa ako po slovensky hovori dobre co 😉

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk tak mne sa tiez da dvihnut opierka v hlbokom, ale ked by som ho viezla, tak by sa zosuval dole, moj mal este len 4 mesiace, do 6 urcite sediet bude, on uz mozno aj chodit, alebo aspon lozit, uz sa dviha aj na nozky, a zapiera sa nimi vsade,,,

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 no to lozenie je skor pravdepodobne 😅 moja je dnes ako 100 certov 😝

anicka1981
17. okt 2011

@michelleuk no ja sa uz tesim, ked sa bude vediet dostat kam chce, lebo teraz ho musim nosit vsade ja, potom ho budem uz len nahanat 😀 , a nekazte mi iluzie, lebo nasi doma mi vsetci vravia, ze mam byt rada, ze lozit este nevie 😨

michelleuk
17. okt 2011

@anicka1981 no maju pravdu potom bude vsade a to doslovne 😅 a s tym chodenim to tiez nieje niekedy vyhra moja chodi ale nikdy nie tam kam ja 😀 ja som moju asi dnes zariekla uz pol hodinu ju davam spata stale ked ju dam do postielky vyskoci a reve uz som bola 5x a stale reve 🙄

basa23
18. okt 2011

@michelleuk och mi zas nakapaty nema kasel teplotu nic ale strasne sople. neviem mozno zo zubov lebo jej idu 2 ocaky naraz.ale noc docela ok nato ze sa jej zle dycha bola 2 krat hore.a vy ako?