Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
18. okt 2011

@anicka1981 no potom jedine cakat.mi sme sa dockali az teraz ked ma 16 m ked som odstavila ze uz sa budi len raz 😉

michelleuk
18. okt 2011

@basa23 ahoj mi velmi zle o pol 8 som ju dala spat ako vzdy a do 9 som k nej behala lebo nonstop ako som ju dala do postielky vstala a revala potom vstala o 10 a o 12 a potom uz neviem isla som spat 😅 ale viem ze sa aj tak stale budila a vstavala o 6 .asi aj jej pojdu zuby dufam..no to mate na prd ze ma aj sople a aj zuby jej idu ☹ inac malej odsavas sopliky alebo uz vie sniakat?

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk no moj sa troska lepsi, zase, tuto noc vynechal jedno vstavanie o 2 v noci 😅 , len nech mu to vydrzi,,, aj ked po krupicke sa zobudi normalne o 3 hod, ale dalsie vynecha, alebo sa posunie, tak uvidime ako bude dnes v noci,,, inac davam vit clebo maly zacal kychat, a aj ja som trocha chora aj muz, tak dufam, zenic nechyti.. 😕

basa23
18. okt 2011

@michelleuk nie odsvam jej no mne isla uz ted spat normalne zaspala po sediacky unavena z tych soplikov 😒

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 a nebudi sa ti na to prve budenie kvoli smedu?davas mu mliecko?inac ja ked byvam chora tak mala to este odomna nikdy nechytila a to ako sa narodila tak aspon raz mesacne ma nieco chyti 🙄
@basa23 no aj ja ked som doobeda bola v meste tak mi zaspala ja ze co tam studuje a ona spala 😀 bola taka zima ze som jej rukavicky musela v meste kupit take na jeden palec 😅

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk no davam, ale koli smedu by tak strasne neplakal, to z neho hlad reve 😀 , no neviem, ale vstavat misim tak ci tak 😨 , no mna uz asi 3 tyzne nieco obchadza,a stale prejde a o 3 dni je to naspat,,, tak neviem, horucky nemam, ani neake strasne to nie je, ono zase, maly dostava moje protilatky, tak asi preto od mamy nic deturence nechytia,...

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 no to moze byt aj s toho pocasia ja vzdy nieco chytim ked su rychle zmeni z tepla na zimu a naopak,a ako skusas s mali revaciu kuru? 😅

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk a dneska bol dobry, nereval, az teraz reve, bo ho muz rozsalil na vecer, tak ho aj uklada spat 😀 ,
uf zjedol jednu flasku krupice(100ml) a flasu mlieka 130ml
😀 som zvadava kedy vstane,,,, 😲

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 no aj moja teraz dako ozila k veceru som jej davala na veceru z obedu co jej ostalo,inac ako robis krupicu do flase ja ked robym tak je s toho vzdy cement mas na to nejaky pomer 😅

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk tak ja davam od hipp sa vola, ze prva obilna kasa pre kojencov, nema lepok, ani cukor a sol, su v tom aj ryzove kusky a ovos tusim, alebo tak nieco,, a je to tak ako nutrilon -nechas zovriet vodu, nechat vychladnut na 40 stupnov, a na 120ml vody sa davaju4 odmerky tej kase=co je 4 polievkove lyzice, a je taka akurat,, da sa aj cez flasu, aj lyzickou krmit, inac lyzickou nam uz krasne papa,,,,, a co doma robime krupicu normalnu tak na liter miela 8 lyzic krupice, a je taka akurat, ani husta ani riedka,,,,

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 no ja robym normalny ako grys a ja to tam sypem pocas varu tak mozo preto je to tak huste,a mali ti uz spi moja stale nie prave mala zrazku zo stolom ale bez urazu 😅 inac to mas dobre ze ti muz pomaha pri ukladani moj by ju nevedel ulozit nema cic 😀 on vecinou rano malu ratuje a ja spim 😵

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk no uz ho uspal 😵 , jaj tak vatsinou ho uspavam stale ja, ale dnes uz neako som nemala nervy na skriekajuceho paviana, aj, ked som tu pri nich v izbe, nech aj muzik vie co to je, ho uspat, ale on uz bol unaveny, tak muz nemal az taku tazku robotu, ja kym som ho uspala po obede,tak pol hodinu sa mi hadzal v kociku,,, jemu zaspal ani nie po 5 min 😀 , ale tak nemozem povedat, aj v noci vstavme spolu, ja idem do kuchyne, odsat, alebo uvarit mieko, a on zatial bavi maleho, lebo on stale, ked sa zobudi tak reve, pokial nedostane flasu dopusy 🙄 ,,,

no my sa budeme stahovat a zariadzujeme.. tak rozmyslam,ze stol bude ovalny 😀

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 no tak to bola rychlovka aj ja malu uspavam prave toto je vyhoda kojenia ze nemusis flaskovat :D no to bude jedno ci bude stol okruhly alebo ovalny ako mame mi aj tak budu nehody moja je ako opica vsade vylezie cakam kedy vylezie s postielky ma mam spanku.a muz ti rano nevstava do roboty?moja ked bola mala a budila sa v noci aj kazdu hodinu tak moj spaval v deckej :D zbabelec :P

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk no ved to, ze ked som kojila, tak muz ani nevedel, ze som kojila, on je spachtos,, ale teraz maly reve, tak musi pomoct,,, lebo on sa tak rozreve, ze az sa zachadza od toho placu,,,, mne je luto, ze nekojim, ale co uz,,,malemu davam pit na vankusi, ako kd som ho kojila, aspon, ten fyzicky kontakt a dotyky mame, aj ked som sa mu pokusala podhodit prsnik, namiesto flase, nedari sa mi ho okabatit 😨 , ale zase je spokojnejsi,, stale plne brusko, ten plac bol strasny, ked bol hladny a ja som nemala mu co dat,,, a navyse prsnik uz nechcel, lebo mu nic neslo, tak sa hneval, a potom,ked uz miecko aj nabehlo, tak si asi pametal, ze ho nasral, ze nemal mieko, tak odmietal tahat,,, a ked som ho nutila a prikladala, tak bol z toho nervny a taky podrazdeny, normalne som mu videla, na ockach, za sa na mna hneva, a ked som sa mu prihovorila, tak sa normalne rozreval... tak som si povedala, ze nebudem decko stresovat, ani seba znasilnovat kadejakymi pripravkami na tvorbu mieka, ze to necham tak,,, ked mam odsajem-maly vypije, a zvysok dokrmujeme, aj ked je s tym robota,,, a ved uz prikrmujeme, za chvilu ideme na mrkvicku,
Vstava rano do roboty,, hej,,,ale byvame u nasich, aj ked bratova izba je volna, nechce ist, ze on chce byt pri nas, vravi,,, a muz je spachtos, potrebuje vela spat,, ja by som sa chcela tiez uz normalne vyspat,,,, ach jaj

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 neboj vyspis sa ved aj na maleho pride noc ked celu prespi moja aj dnes strajkuje a reve a strajkujem aj ja teda a nejdem ju uspavat,inac mozno prsnik nechce kvoli flasi lebo s flasi sa zevraj lepsie teha,ja poznam babu co vyse roka odsavala a tak krmila a vravela ze to je riadna fuska a ona len cisto svoj mlieko davala,inac ja som malej teraz skusila dat mlieko s flase ale nechce mala cumel v ustach ale nesala len ho hryzla ☹ neviem ale aj mne sa zda ze uz tam nemam tak vela mlieka,

anicka1981
18. okt 2011

@michelleuk no ja neviam co sa mojemu porobilo,,,, po tom co mi nabehlo naspat mieko, krasne pil cely jeden den iba z prsnika, ani umele som nedavala, a potom bum pondelok rano na prsnik som ho nemohla dostat,,,, som si vravela, ze ved ked budes hladny, tak potahas,,, no lenze bolo 3 hodin poobede, on kvical, chudak hladny, a na cicu som ho dostat nemohla, ostahoval sa a reval kvical,,, tak odvtedy uz len flasu,,,,, a neviem co sa stalo,,,,a asi sa ani nedozviem,,,, najlepsie, ked som tu na MK, skusala zistit co sa stalo, a ze co mam robit, vsetky boli chytre, ako za co som ja, za mam prsia, tak mam kojit, ale ako, ale jednoducho aj na kojenie teba dvoch,,, ja by som bola stastna, keby, ze maly sa prisaje a kojime, teraz si sama musim bradavky vytahovat, a odstiekavat, aby so si udrzala aspon to miecko co mam, nevraviac, ze stale sterilizovat, varit a chladit vodu tiez nie moja oblubena cinnost...

joj, take silne kramy teraz mavam po porode, ze az, inac ja mavam kramy normalne, od porodu, uz pocas 6 nedelia som mala normalne, a take silne, ze mam pocit, ako po porode, tak tecie, dufam, ze sa to upravi, lebo, ked tak silno budem mat ak ked po materskej pojdem do roboty, tak to budem musiet PN pytat, ved to ani von ist nemozem,,,, 😝

michelleuk
18. okt 2011

@anicka1981 no to sa uz fakt nik nedozvie co sa stalo....obcas sa stava ze dieta nechce aj ta baba co som spominala tak mala male na operacii tak nevedlo sat jednoducho s flase to ide lahsie,inac ja som mala kramy tiez silne ale az kedm mala mala 8 mes,inac pred malo som mala strasne nepravidelny ciklus po porode som to mala ako tak ok a teraz zase mi to meska asi sa vracia ciklus to starych nepravidelnych kolajii 😝

anicka1981
19. okt 2011

@michelleuk ja to tiey take nepravidelne mala, niekedy som nedostala aj 2 mesiace, teraz zase som dostala skor , takze ziadna vyhra 😀 , ale otehotnela som hned na 1x co sme sa posnazili 😀

no a my sme mali aj zapal usiek takze to slabsie satie pripisujem aj tomu.... co uz,,, ja som skusala aj cez tuu hadicku na prsniku kojit, ale jednoducho ho neviem prinutit chytit prsnik, tak ta hadicka je mi na prd, a stalo to 30e,,,

vcera sme boli vonku, v satke 😵

basa23
19. okt 2011

@michelleuk no ona mi rukavice ani za svet nechce.aku ste mali noc?mi nic moc sa budila na sopliky 4 krat ale vstavala o pol 8

michelleuk
19. okt 2011

@basa23 no moja ich musela mat ci chccela alebo nie nevezdela si ich dat dole 😲 no moja dnes zlomyla rekord od 2.45 boka hore 😠 o 8 som ju davala spat do 9 som ju uspavala a potom bola hore kazdu hodinu a od 2 do 3 som ju ukladala vzdala som to ani na cic uspat ani pri nas spat len rev tak som ju dala do klietkty tam zaspala 😕

michelleuk
19. okt 2011

@anicka1981 inac ja nechapem ako ta trubicka funguje 😨 mali je rigfadne nababuseny inac vyzera starsie ako na 4mes.

basa23
19. okt 2011

@michelleuk chudatko asi jej idu zubky.dnes sme robili kremes so susedou mnaam ako kupeny a v celku lahky sa tesim co povie muz nanho

michelleuk
19. okt 2011

@basa23 no aj ja si myslim ale nechce si dat pozriet teraz uz hodinu spi,joj dala by som si len my chute robys 😀 pocuj ked si malu odstavila tak ako od rana si jej uz nedala alebo ako?

basa23
19. okt 2011

@michelleuk naposledy som ju v ten den kojila o pol 7 a potom uz nic.aj moja spi presne hodku 😉

michelleuk
19. okt 2011

@basa23 no lebo uz aj ja vazne rozmyslam o odstaveni vsak to nebolo normalne tato noc inac ja sa uz nudim mala spi aj marek spi a ja tu sama a ako naschval vonka slnko vyslo a vsetci spia 🙂

anicka1981
19. okt 2011

@michelleuk no to mas taku flasticku na snurke, tu si prevesis cez krk, a z tej flasky idu 2 hadicky, kazda ku jednemu prsniku,,, ked sa maly prisaje na prsik, tu hadicku mu vsunies do pusy, a to ho osali, lebo z flasticky mu tecie miecko, tak sa nehneva, ze mu netecie, a zase saje a masiruje bradavku, co zase podporuje tvorbu mlieka,,,, no len sa vobec prisat nechce... takze mi je to na nic,,, no je velky drobec moj,,, sa mi zda, ze on aj skoro do sedu sa tahal, teraz pekne sedi., sice stale s oporou, aj papa na lyziku pekne... sikovny je 😵

michelleuk
19. okt 2011

@anicka1981 no to je teda riadny vymisel,teraz uz rozumiem ako to funguje pred tym som si lamala hlavu ze naco niekto koji aj pcha drobcovy trubycky do ust,no tak to mas super ze si tak rychlo zvykol na lyzicku moja velmi nechcela,ale velmi ho este sediet nedavaj s oporou este je na to mali,

basa23
19. okt 2011

@michelleuk mala mi pospala poobede par minu cez 2 hodky.v pohode odstav ved dolezite je kojit do pol roka a to si malej dala.fakt je to taka volnost uz nekojit 😉

michelleuk
19. okt 2011

@basa23 no to ti verim ze volnost len ako do toho ist ja vies aj v noci ju berem k nam a po spiaci ju kojim,ak ju mam odstavit tak uplne ne ze ja ju budem v noci k nam brat a kojit v tomto porad 😒 inac mala spala len doobeda od vtedy nespala,a beha tu akoby bola na baterky 😅

anicka1981
19. okt 2011

@michelleuk no malz je, ale on uz lezt nechce, furt ho musim nosit,,,a v kociku mu dviham uz opierku, ked sa hraje, je to skor taky pololah, ale sedi uz pekne, cakaj dam foto so stolickou, neboj stolicka este odlozena, to bolo len skusobne foto, ked dosla ,obiednavali sme ju cez net...