Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
27. okt 2011

@basa23 co 16 to uz riadne vela ja som malu teraz dala spat o 15:00 a je uz pomaly 16:00 a stale reve nie a nie spat co s nou mam robyt?toto iste mi aj vecer roby hlavne ze sa mi uz v obyvacke na zemi ukladala 😝

basa23
27. okt 2011

@michelleuk aj ja ju vzdy necham vyplakat ale nie dlho a potom ju hladkam alebo na ruakch.ale uz v poslednej dobe zaspi sama

michelleuk
27. okt 2011

@basa23 moja stale reve som ju vzala do obyvacky na chvilu zacala revat tak som ju dala do postielky naspet a stale reve cely den nespala je od ppol 7 hoore no chapes to??

basa23
28. okt 2011

@michelleuk no co nakoniec spala?

michelleuk
28. okt 2011

@basa23 co si ni hodinu a pol revala tak som ju zobrala dole a o 7 uz padala na hubu a zaspavala po sediacky,tak som ju isla dat spat len co som ju dala do postielky zacala revat tak som odisla revala cca15 min a spala a zobudila sa o 10 to zaspala a o 3,od dnes ju odstavujem rano som jej uz nedala v posteli som si musela prsia zakryvat ked bola pri mne lebo sa zliepala a podprsenku mi stahovala ze chce vies,no som zvedava ako to dopadne 😅 a ako ste spali vy?

basa23
28. okt 2011

@michelleuk mi docela ok bola hore len raz ale to vstavnie 5 40.tak ela stastia pri odstavovani

michelleuk
28. okt 2011

@basa23 no tak to dost skoro ja som malej kupila kravske mlieko 4% vypila asi 2dc u mna na rukach nechcela ale len co ju marek vzal hned chcela flasu pila od neho..u mna sa len otacala na cic ale som rada uvidime vecer

bublinqa
28. okt 2011

ahojte, po vcerajsej poradni sa sem supnem aj ja 😎 . Moj krpec ma 2mesiace a tyzden a pri 60,5cm vazime 7240g 😨 . Do oblecka velkosti 62 sa uz nevojdeme ani nahodou. Detska dr. povedala, ze ak by bol na UM, tak by ma riadne vykricala, ze ho prekrmujem. Ale nakolko je vylucne dojceny, tak sa len cuduje, co za smotanu mu "capujem". Deticky v jeho veku uz zacinaju na brusku pomaly dvihat hlavicku. Viem, ze je to individualne, ako to bolo u vas? S akym oneskorenim to vdaka svojej vahe zacali zvladat?

michelleuk
28. okt 2011

@bublinqa ahoj tak to ma o 3 cm viac ako ked sa moja narodila 😅 tu vahu us nepametam ale 6 tyzdnova mala okolo 6kg,neboj neprekrmujes len mu pekne davaj ked zacne lozit jest aj normal stravu vybeha to 😉 a ozaj moja uz pekne pasla koniky ako 6 tyzdnova ale s toho si nic nerob ved chlapi su vzdy pomalsi vo vsetkom 😀

basa23
28. okt 2011

@michelleuk no marek nema cici tam ho nic nelaka 😀
@bublinqa pekne miery 😉 neboj bude dobre ako sa zacne hybat.moja ked mala 3 m mala 7800 g a tiez bola kojena az do nedavna a teiz mi vsetci vraveli co mam za mlieko 😀 mi sem zacali zdvihat hlavku tusim koncom 2 m.

michelleuk
28. okt 2011

@basa23 no ved to ale aspon ze takto chce len este tie noci musim vyriesit lebo ja ju hned berem do postele na cic ani nevnimam 🙄

basa23
29. okt 2011

@michelleuk aku ste mali noc?mi ok bola 2 krat hore a vstavala o 7

michelleuk
29. okt 2011

@basa23 ahoj super sme spali mala bola raz hore a to som jej dala flasu troch cucla zaspavala rak som odisla trochu ppustila rev a spala...bola som v lekarni ze chcem nejaky caj na zastavenie mlieka tie sa na mna kukali jak krava na vrata ze musim ist k dr a on mi predpise antibiotika 😕 prso mam len jedno naliate ale neboli mala s na mna ani nespomenie ale flasu odomna nechce jedine od mareka alebo ked lieta po byte...pocuj kolko mala vypije na veceru mlieka?a kolko krat dene jej davas mlieko a kolko deci?

basa23
29. okt 2011

@michelleuk vecer vypije ta k100 ml cez den jej davam rano tak 70 ml a poobede ked ide spat tak okolo 70 ml.plus ma jogurt kase ako kedy vypije.pi salivovy caj a co najmenej pi a mlieko odide

michelleuk
29. okt 2011

@basa23 no teraz som kuppila ocot tak idem robyt zabal ze to pomaha 😕 inac mala je cely den u mami taka nuda je bez nej za nechapem 😉

katkatt
29. okt 2011

ahojte, nechcem zakladat novu otazku, tak sa skusim opytat najskor tu:
nas maly sa nenarodil nejaky obrovsky (3820, 52), ale teraz v 3 mes. uz ma 8 kg, dlzku neviem.
mam problem dat ho do vajicka-autosedacky (Peg-perego Primo Viaggo). Ako ste to riesili vy?
Viete poradit, ktore autosedacky su priestrannejsie? V tej nasej je uz nadoraz na dlzku a hlavne na sirku, teraz v overale ho tam ledva nacpem. Starsi isiel do vacsej sedacky (9-18 kg) ked mal 9 mes. a 9 kg a uz sam sedel a vedel si aj sam sadnut z lozenia. Ani mladsieho nechcem davat do vacsej, kym nebude dobre sediet, ale obavam sa, ze vo vajicku nevydrzi do jari. Viete poradit? Vdaka. 🙂
asi zacnem priebezne sledovat tuto temu, lebo cca. kazde 3 tyzdne pribera maly 1 kg (z kojenia) a ja u doktorky len oci otvaram, ked ho dam na vahu. 🙂 Nebojim sa, ze bude obezny, ved casom sa to priberanie spomali, aj sa zacne viac hybat, len som prekvapena, ako rychlo rastie, uz nosime aj oblecko 74...

elienka
29. okt 2011

@katkatt ja mám vajíčko Safety baby presne takéto https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/68k...
Sofi má skoro 6 mesiacov, do 8 kg a úplne v pohode aj v zimnom overale. Čo som videla vajíčka, tak toto je snáď najpriestrannejšie.
Ak mu trčia nôžky, holt, to ich musí chalan troška pokrčiť v aute, dôležité je, aby mu netrčala hlava.
A potom je ešte nejaká polohovacia autosedačka - značku už neviem, ale cena do 300e.

elienka
29. okt 2011

@katkatt
tu som ti našla autosedačky na inšpiráciu
http://www.mall.cz/autosedacky-0-18kg/

basa23
30. okt 2011

@michelleuk ako ste spali?mi ok len uz o 6 hore lebo sa menil cas 😠

michelleuk
30. okt 2011

@basa23 jej dik ze si dala vediet 😉 moja je hore teda tiez od 6.mala bola bola raz hore tak super 😉

michelleuk
30. okt 2011

@basa23 basa tebe po kolkych dnoch odislo mlieko?ja mam tak pravy prsnik naliaty ze sa mi ani spat na bruchu nedalo ani odsat sa neda mam ho stiahnuty a octovy obklad ale nepomaha jedine smrdim jak by som sa v octe kupala 🤐 😅 jedine mrazena zelenina mi trochu stiahne tie hrce ale do 10 min su spet ma drbne....zajtra idem k dr ak do vtedy nechitim zapal

pipa23
30. okt 2011

moja dcera ked mala polroka mala 9 kg....v roku 15 kg a tie si drzi do dnes a ma 2 roky.a jej porodna vaha bola uplne normalna 3300g... vobec sa nestresuj,kazde dieta je ine a inak bude priberat ked zacne behat....mne poradila moja pediatricka aby som jej nedavala tie mliecne kase,lebo tym ju budem prekrmovat akedze je taka "velka"tak jej ich netreba,ze sa od nich pribera...tak tie som davala naozaj len sporadicky a davala som viec ovocia...a aj sladkosti som jej prvykrat dala okusit az teraz v 2 rokoch....aj to som nemala lebo iba tie by jedla...a len timko nech papa rastie a vsetko sa urovna...on priberat za chvilku prestane a bude ho tahat do vysky....

pipa23
30. okt 2011

@michelleuk na naliaty prsnik ked sa neda ni odsta je velmi dobry solux....nahrievat,skusat odsat nahriat a znova skusat a vyborna je elektricka odsavacka....ale ten solux je naozaj vyborna vec...

pitik
30. okt 2011

@katkatt ja mam tiez presne takeho velkeho drobca. Naposledy ho vazili pred cca 3 tyzdnami a mal 7,5 kg, cize uz ma urcite cez 8 kg, porodna vaha 3370 g, ale narodila sa 17 dni pred terminom. Ale kazdy tyzden mi priberal pol kila, tiez som len oci otvarala. Tiez rozmyslam, do akej sedacky ho dam. Len on este ani havicku moc nedrzi.

michelleuk
30. okt 2011

@pipa23 ahoj ale ja som malu odstavila takzenechcem velmo odsavat aby sa mi mlieko netvorilo

katkatt
30. okt 2011

@pipa23 mne nevadi, ze je velky, len potrebujem vacsie vajicko 😀 lebo do sedavej polohy do vacsej autosedacky ho tak skoro davat nechcem

basa23
30. okt 2011

@michelleuk mne odisla tak po 4 dnoch ale ako to uplne naliate prs mi odislo po tych 4 dnoch.potom to bolo ok uz este som sem tam odsala raz za 2-3 dni.musis si odsat ked mas moc naliate ale len tolko kym sa ti prso trochu uvolni nie vsetko to ti postupne odide

soldi
30. okt 2011

@katkatt ahoj, problem s autosedackou som riesila aj ja. pipa Ti dobre radila kupit vacsiu autosedacku, 0-18 je kategoria prave pre velke deti, ktore sa uz nezmestia do vajicok.
z tejto kategorie su ale len dve polohovatelne a to romer britax first class http://www.babymarket.sk/sk/3607/1402/firstclas...

alebo potom concord ultimax
http://www.bambini.sk/sk/4874/40/concord-ultima...

ja mam ten concord. maly je tam v lahu viac nez vo vajicku a je v protismere. v podstate to je ako take pevnejsie vajicko.
od vahy 13 kil sa da dat po smere jazdy a vyuzivat do tych cca 3-4 rokov. potom prejdem na sedacku 15-36, ktore su bezpecnejsie nez 9-36.
concord ma nastavitelnu opierku hlavy- da sa jednoducho posuvat hore dole a takisto sa da polohovat zo sedu do takmer lahu- skutocne je tam maly viac nalezato nez vo vajicku.
vsak je to pre deti od narodenia.

rozmyslala som aj nad tym romerom, ktory je rovnako polohovatelny a tiez sa dava do protismeru, ale osobne sa mi moc romer nepaci a priputavanie je tam o drzku. concord som mala priputany do minuty. a okrem toho mam od concordu aj kocik (neo) a som velmi spokojna.

vo vajicku ide hlavne o dlzku, aby babatku netrcala hlavicka. a pochybujem, ze najdes dostatocne velke vajicko ,ktore by vydrzalo do tych deviatich mesiacov.

basa23
30. okt 2011

@pipa23 ahoj chcem sa spytat ohladne tych kas.to myslis tie klasicke detske co su ze hami,sunarka a tak?dakujem 😉

michelleuk
30. okt 2011

@basa23 aha no zajtra by mal byt 4 den ale na odchod alebo zlepsenie to nevyzera no uvidim a nebyvalo ti zle od zalutka mna obcas nadrapi neviem mozno s toho ze nepijem?