Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

turcanko
7. okt 2014

@katkalubkova presne tak,malou jsem teraz rodila tyzden pred terminom a mala 3160g, takze to bola uplne normalna vaha... Danielka som nosila o 3 tyzdne viac a preto tolko nabral... a teraz som ani ziadne vitaminy pre tehotne neuzivala...

womankc
7. okt 2014

@erika153 úplne sa na to vykašli , ak lekárka usúdila , že je všetko v poriadku , tak nič nerieš. Malému chutí, podľa toho, čo si písala , ho vôbec neprekrmuješ , niektoré deti sú proste veľké . My sme mali presne opační problém a čo som sa napočúvala, že ako si ja doprajem a malá či neje???? A pritom toho ona viac zjedla ako jej rovesníci , dokázala zjesť dospelácke porcie. Svokra pravidelne do nej doslova džgala kašu hehehhehehe až som jej ju pár krát dala a aj tých mladší a keď videla , čo všetko pojedia nevychádzala z údivu a vlastne aj ostatní , čo mi neverili , že jedia. Moja kamarátka napríklad moju najmenšiu s láskou pozorovala ako je , lebo jej decká nejedávali a tak to mala ako romantický film. A len ochkala a to všetky tri moje deti vyzerali ako vypustené z koncentráku. S najstaršou dokonca som musela ísť k endokrinológovi , lebo mala furt hraničné váhy a nebolo jej absolútne nič. jednoducho dostala menštruáciu a do dvoch mesiacov sme museli kompletne vymeniť celú skriňu, syn tiež až teraz v puberte zmohutnel, i keď ten je stále štíhly a najmenšia , tá nemávala problém podojedať po všetkých deťoch v škôlke . Takže si myslím, že u teba to bude presne naopak, že jednoducho do určitého veku sa to samo ustabilizuje . Nie ste náhodou aj obaja rodičia vyšší, alebo starí rodičia . ?

celasapremenim
10. okt 2014

@kyrynka neboj, dobre to je
a vobec co koho do toho, ci ste v norme, alebo ako
porovnavacky v rodine mam najradsej inak :D
ja mam velke babatka a potom su najmensi v skole....do roka rastu na obra, maly mal v dva a pol mesiaca cez 6 kg, teraz uz ma hadam v dvoch aj sedem a co...v skole bude najmensi :D

marylis
4. nov 2014

Ahojte, davam dalsi update 😉
Porodna vaha: 3450g a 51cm
1.mesiac 4 000g
3.mesiac 6 500g
5,5mesiac: 9 100g
8.mesiac: 10 500g
10.mesiac: 11 300g
12.mesiac: 12 000g a 80cm
15.mesiac: 12300g
20.mesiac: 13000g a 89cm

hudecka9
4. nov 2014
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

@marylis myslim ze sa nemusis nicoho bat.. nebude to problem 🙂

zuzka_puska
4. nov 2014

@marylis riadny baculko/baculka, neviem ci to je chlapcek alebo dievca,nechce sa mi citat vsetky prispevky 🙂 ale baculate riadne 🙂 Nasa ma 10m, a teraz ma cca 9 000g 🙂 pritom ked sa narodila, mala viac ako ste uviedli vy, mala 3650g 🙂 cim ho krmite,ze takto pekne rychlo rastie?

marylis
4. nov 2014

@hudecka9 Ved ja sa neobavam 🙂 Obavala som sa tak pred rokom 😀 To uz tu len tak zo zvyku s babami postneme nove info vramci rastu raz za cas 🙂

marylis
4. nov 2014

@zuzka_puska Hehe, vobec nieje baculko 😀 Je pekne stihly. Baculko bol tak pred rokom. No papa normalne, nic extra. Ja som sem pisala cca pred rokom babam, ktorym babatka tiez velmi rychlo rastli prvy rok. Teraz davam uz len take update-y raz za cas, ked si spomeniem 🙂

zuzka_puska
4. nov 2014

@marylis aha 🙂 a tak mozno, ma tazke kosti...?? nie?? ja sa zas bojim ci moja mala nenapreduje a nepribera nejako pomaly,a ked vidim tieto vahy, ze vazi tolko ako vas maly v pol roku, asi do nej ten obed dnes natlacim 🙂 🙂

marylis
4. nov 2014

@zuzka_puska Hehe, pozri, ja ked som bola mala som v 1 roku vazila 9300g 😀 Urcite sa nestresuj, dievcatka priberaju pomalsie nez chlapci. Maly ma podla mna akuratnu vahu na svoj vek a vysku. Podla tej who tabulky je presne v strede. Ale hej, kostru ma po muzovi. Po mne urcite nie, ja som skor utlejsia 😀

evittam
4. nov 2014

Ahojte, tak môj syn mal 10,5 kg keď mal 5,5 mesiaca 😀 a bol to riadny baculko a teraz v šiestich rokoch mu môžeme rebrá rátať... 😀.

niki_tiky
29. nov 2014

Aj môj syn mal 10 kg keď mal 5 mes, teraz ma skoro 3 roky a je tenký ako prútik 🙂

evusticka
12. máj 2015

DIMI
Porodna vaha : 3 730 g
- 1 mesiac : 5 300 g
- 2 mesiace : 7 300 g
- 3 mesiace : 8 700 g
- 4 mesiace : 9 810 g

NIKO
Porodna vaha : 3 500 g
- 1 mesiac : 4 800 g
- 2 mesiace : 6 600 g
- 3 mesiace : 7 600 g
- 4 mesiace : 8 600 g

🙂 🙂

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evusticka
31. aug 2015

🙂 🙂

elusa7
30. sep 2015

Ahojte ,tadoma mame tiez maleho 5 mesacneho macka,ma 11 kil a 74 cm 🙂 To ze trpi nasa chrbtica to uz nic nenarobime ..ked sa narodil mal 5 kilo a nehali ma rodit prirodzene hlupaci v UK,ale na stastie som to ako tretorodicka zvladla..uff.Od 2 a pol mesiaca sme na dietnom UM kvoli kolikam ktore maval,napriek tomu ze je to mlieko z nizsim obsahom cukru raaastieme vo velkom,ale hlavne ze je zdravy milacek.Ved to vybeha 🙂 za tri tyzdne bude mat 6 mesiacov a ideme prikrmovat,tu sa skor neodporuca vraj este tak skoro nema babo vyvinuty dokonale traviaci system..kosicek nam je maly,kociar bol tiez vanickovy,vecicky o 3 mesiace vzdy vyssie musime kupovat hihi..valibuk jeden

tinkamt
7. okt 2015

No to som rada, ze nie sme sami. Od 10.10 zaciname 6 mesiac a mame 9 800 g, nenavidim tie sproste pohlady a priblbe komentáre, to je obor atd atd . No narodil sa s mierami 55 cm a 4210 g a papame bohzial UM , ale zato presne podla "krabice" . Nikdy nezjedol viac a to priberal mi donedavna 300 g tyzdenne. Uz davnejsie som zacala s príkrmami a musim povedat , ze to pomalinky pomalinky ustupujem a tiez verim, ze vsetko vybeha 🙂

marianka0101
18. okt 2015

Ahojte, tak ja také zhrnutie, keďže včera mala naša krpatá 3 rôčky 🙂
Narodenie: 4 920g 55cm
6 mesiacov: 10 400g 73cm
1. rok: 13 050g 81cm
2. rok: 15 000g 95cm
3. rok: 18 000g 104cm

Je veliká, ale ozaj nemyslím, že tučná. Tu je foto:

tinkamt
18. okt 2015

@marianka0101 vsak je z nej krasna zizalka ,krasne dievcatko

marianka0101
19. okt 2015

@tinkamt dakujem 🙂

evusticka
25. okt 2015

😉

zukuvi
25. okt 2015

@erika153 nas prvorodeny bol urcite siroko-daleko rekordman, pediatricka nas uz s rehotom v dverach vitala. ako 6 mesacny mal 12kil 😀 obezne babo, cisto dojcene, teraz bude mat 5rokov a ma 20kg. ziadny nadpriemer si myslim, od tych 13kg sa to nejak zastavilo a dalsie 2 roky mal asi 14kg. druhorodeny ma 13kg ale ma uz 1,5roka, takze mi kus steri chrbat. vyhukane tvare ludi mam dodnes pred ocami 😀 noaco. ale ked si teraz pozeram spatne fotky tiez sa rehlim. tucne babatka mame v rodine.

lucialutt
29. okt 2015

moj malý sa narodil s váhou 4,40kg a s dlžkou 59cm!!teraz ťaháme 4mesiac a má 7,90kg.aj ho kojím aj ho dokrmujem UM.čo už.tiež sa pediatrička smeje,že je ako pol ročný 😀

8291
4. nov 2015

Baby a ja trochu mimo témy.Naša krpaňa ma 15.mes. 9 kg a 83cm.je to taká ceruzka.ale je živel.ked mala 6 a pol.mesiaca sa postavila v postieľke a 9,5 mes.zacala behať.ako strela.My sme ani nepásli koníky zo sedu rovno na nohy.Je to také zlaté ked píšete ze v 5 mes.máte 7kg,naša mala 7 kg v 11mes.😁🙈.pôrodnu sme mali 3580gr a 50 cm

5marhulka
19. mar 2017

Nasa malá má 6 mesiacov a 10,5kg a 75 cm, tiež všetci len vyvalia oči ked im poviem váhu, ale do teraz som ju len kojila, tak ked jej chutí, ale tak porodnu vahu mala 4090g a 53cm, čo myslím si že dost. A ako možem prekrmovať bábatko ktoré sa iba kojí , teraz som jej iba začala kaše dávať, no čo narobím priberá dobre 🙂)) ved možme byť radi

alejandra221288
27. mar 2017

Ahoj Erika153 mne sa narodil maly s vahou 4,5kila a 55 cm tiez patril medzi velke babatka hoci si uz nepamatam presne kolko mal v 5 mes.ale tiez bol dost velky, samozrejme ine mamicky co ma ani nepoznaju hned zacali pindat a to preto ze nie je kojeny a isto ho prekrmujem. Samozrejme kolko je diti na um a boli o polovicu mensie. Mne dr nepovedala nic iba ze je to genetika. Ja som tie bola velke babo a stale som bola najvyysia z rovesnikov pomaly az na strednu. A moj manzel to iste ked som videla fotku mojho muza ked mal rok a nasho syna ako dvojicky. Svokra mi tiez hovorila ze moj manzel bol strasne velky a tlusty a paradoxom je ze ako dospely je najchudsi zo surodencov. Cize moj maly mal v 10mesiaci 14kila. Neriesim to som rada ze je zdravy a prospieva. A este som sa samozrejme dopocula veci typu ze ked je taky velky neskoro zacne chodit a blabla ...chodit zacal tyzden pred tym ako mal rok.

zuzanas87
16. máj 2017

Zdravím Vás všetky mamičky, aj ja som sa rozhodla že prispejem do tejto diskusie svojou skúsenosťou. Potrebujem konečne pocut aj iné názory a upokojiť sa v tom, že nie som sama kto má také veľke a ťažké babo. Mám 4,5 mesačnú dcéru a má 10700g a 72cm. Pôrodnú váhu mala 3950g a 51cm. Od narodenia ju kojim....no teraz mi už bez mlieka vydrží oveľa dlhšie ako na začiatku. niekedy v noci jej stačí len jedno kojenie.zacina sa mi viac hybat a pomaly pretáčať tak som zvedavá ako to pôjde s váhou ďalej. Všetky výsledky máme ok tak som si povedala že to už neriešim.Zo začiatku som ju aj vazila no zistila som že je to zbytočne...tak som váhu odlozila. Verím že mi nebude donekonečna priberať a z toho mliečna mi nepraskne 🙂 😉

saty.predaj
11. aug 2017

Ahojte mamicky chcem a spytat ci vam vase ratolesti zacali neskor lozit kvoli velkej vahe. Dakujem

anickaaa6aaa
11. aug 2017

Asi maju být tie detičky aj po kom 🙂 ak rodicia su vysoký pevnejší tak aj dietatko má predpoklad 🙂 nás bol drobcek mal pri narodeni 46cm 46cm 2900g a Teraz ked má 5r je chlap riadny. Ubity 🙂 nie tučný ale tazky ako vrecko zemiakov 🙂