Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

womankc
11. aug 2017

@alejandra221288 ľuďom nevyhovieš , ja som mala zas opačný problém, moje decká boli malé a chudé, drobčekovia , hlavne najstaršia , čo som sa ja napočúvala uštipačných poznámok a rád ako ich mám kŕmiť .... a že sebe doprajem a deťom neostane a podobné perly ...Lenže oni zjedli v troch rokoch dospelácke porcie ! a teda zjedli úplne hodičo , kvantá zeleniny ....až to pár krát videli tie "poradkyne" tak bol kľud neskôr v puberte napríklad naraz najstaršia dcérka pribrala za dva mesiace 12 kg, proste to telo si to dobehlo a sú zdraví a pekní všetci traja

zuzd
11. dec 2017

Ahojte maminy, nie uplne k teme, ale mozete mi poradit v com ste vozili vasich "drobcov", hlavne v zime? Moj ma 3mesiace,okolo 7,5kg a velkost 74 a uz sa mi pomaly nezmesti do kocika.. Rastie rychlo, kazdy mesiac menime konfekcnu velkost, takze tipujem, ze v marci budeme tak na 92 a este sa budeme vozit vo vanicke. Ak taku najdeme 🙂 Baby, ako ste to riesili vy? Nasli ste nejaky xxl kocik alebo ste ich uz potom vozili v sklopenom sportovom? Mate tipy na nejake znacky a modely?
Fora na MK k vanickam na zimu mam nacitane, no su tam rady pre standardne baba, pre nas nepouzitelne... Dakujem moc 🙂

madamcoco
11. dec 2017

@zuzd rast a enormne priberanie sa spomali ked sa tvoje dieta zacne hybat.
Moj nosil v 3 mesiacoch tiez vel.74. A 92 nosil ako dvojrocny.
Druhy je este vacsi.
A ano, ked sa nezmestil do vanicky, sklopila som sportak uplne dole a vozim ho tak.
Aj jedneho aj druheho.

mata128
11. dec 2017

@zuzd nas bude mat vo stvrtok 4mesiace, vaha 9315g a dlzka 69cm 🙂

medovka14
11. dec 2017

@mata128 naša mala podobne miery, teraz ma rok a 4m a začala nosiť 92.. Ako píšu hore, keď sa začne hýbať spomalí sa ten rast 🙂
Ja som mala taký ten retro veľký kočík tam sa zmestila bez problémov, no mala som aj trojkolku a tam som dala športovú časť úplne na lezato a tak si ju vozila 🙂

dai
11. dec 2017

@zuzd ahoj. Ja mam rada velke vanicky nie tie moderne minikociky typu maxi mira ci stokke... moje prve deti som mala v gessleine a teraz kupujem cybec priam...

dai
11. dec 2017

Cybex

zuzd
12. dec 2017

@madamcoco to mi odlahlo..vdaka za radu 🙂

zuzd
12. dec 2017

@medovka14 dakujem 🙂

zuzd
12. dec 2017

@dai vdaka 🙂

madamcoco
12. dec 2017

@zuzd neboj, nebude maly obrik. :D

gerrwie_girl
7. feb 2018

Ahojte, aj ja prispejem. Meriam 190 cm takze u nas je to asi normal :D. Maly bude mat teraz 11teho februara estelen 2 mesiace a meriame 65 cm a vazime 7kg. A nic si z toho nerobim. Aspon budem mat velkeho ochrancu na stare kolena :D

lubinka3011
14. aug 2018

Ahojte mamicky
Moj maly velky syncek ide mat teraz 6 mesiacikov a jeho vaha je skoro 12 kil a cez 70 cm
Ked sa narodil mal iba 2980g a 47 cm
3 mesiace bol kojeni dnes uz umele pije ale tento mesiac uz mi flasky vyhadzuje a chce papat uz jedlo
Doktorka nas preto posiela k pediatrovi tak neviem ze co mi tam povie
Ja mu postupne davam ovocne zeleninove kasicky
Puding a kedze mu idu zubky rad cmula parky .
Pre activity mi skace v jumperu cez den a v choditku sa pomali zacina chytat do posunu.
Aj s nim cvicim ale nechudne moc

marylynn
14. aug 2018

@lubinka3011 úprimne? Keď sa zacne viac hýbať spali to sam. Dovtedy by som ale naštudovala o detskej strave, ako začať s prikrmami zdravo. Moja ma 14 mesiacov a nemala ešte ani puding, ani párky a tak skoro ani nebude. Na zubky je skvelá uhorka, parádne chladi. Predpokladám, že keď máš takého baculka isto ho nechceš ešte viac vykrmit 😉
a čo sa týka pohybu, taktiež sa niet kam ponáhľať, netreba mu ani chodak ani hopsadlo. On zacne aj stvornozkovat aj chodiť, keď na to príde jeho čas. Veľa šťastia.

stanislavicenka
14. aug 2018

@lubinka3011 úprimne, na 6 mesacne dieta ma otrasny jedalnicek. Mam teraz 3 mesacne babo, dojcene, v 3 mesiacoch ma 7 kil. No.mam aj skoro 3 rocnu dceru, co parky a puding nepozna, a tie parky snad ani jest nebude. Ved mu tym zatazujes oblicky. Nevadi, ze teraz mu nic nie je, no zarabas mu na problemy v buducnosti. Prvy mesiac by dieta malo iba zeleninu, potom bezlepkovu obilninu, teda dalai mesiac. Nasado dnesneho dna neje ani sladkosti, nepocitam zdrave domace kolace, ziadne kremove plnky, a tvoj 6 mesany ma puding. Uf