Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

zuzul1310
20. sep 2010

@stefi76 Ahoj, malý keď mal pol roka mal 8,5 kg a áno dávala som mu pred spaním kašu, kojiť som od narodenia nemohla, takže bol na Bebe a od 4 mesiacov sme pridali do jedálnička aj základné zeleninové príkrmy a kaše. Závisí od typu dieťaťa a podľa mňa nemá význam vstávať k nemu každé dve hodiny, nevyspí sa poriadne ani on ani ty. Mamičkám ktoré majú malé deti sa hovorí veľmi ľahko o nasadení diéty a podávaní viac rozriedeného mlieka a podobne ale keď to nezažili tak nemajú ani šajnu. Predsa nenechám svoje dieťa o hlade keď viem že v jeho veku sme boli aj ja aj jeho otec váhovo tak isto a má to zdedené...neskôr keď bude väčší tak sa s tým určite cvičením dá niečo spraviť, ale kým je maličký tak to význam nemá.... kľudne mu kúp kašu a na večer mu ju daj.
Čo sa oblečenia týka, tak malý má 23 mesiacov a nosíme 98 až 104ku, má 95 cm a 17 kg, takže viem o čom hovoríš.

lila794
20. sep 2010

@stefi76 moj syn mal v polroku 9970g. Dr. mi kazala skusit kasu na noc, lebo tiez sme boli v noci furt na cicke. Lenze vobec to nepomohlo, budil sa aj tak. Ale pravda je, ze on mi akekolvek prikrmy odmietal, takze bol na cicke kazde dve hodiny 8mes., potom uz aspon po lyzickach nieco zjedol. Vobec si to nevsimaj, ako sa na neho pozeraju. Mna dr. stale ubezpecovala, ze ditko z toho vyrastie a ked zacne behat, tak to vybeha. Teraz ma 2,5roka a vyzera tak na svoj vek. Voooobec sa tým netrap!!! 😉

domeli
21. sep 2010

@stefi76 ahoj,
aj ja som zavítala do tejto témy po jednej z návštevy poradne - dcérka v 3 mesiacoch vážila pri dĺžke 62 cm 6880g a Dr. sa jej prírastok (1170 g/mesiac) zdal privysoký, preto mi kázala dávať raz prsník, raz vodu! Čerta starého! Nič také som nerobila, prečítala som si zopár odpovedí v tejto témičke a pokračovala ďalej v kojení na požiadanie. Robím tak doteraz a v 4,5m máme 67 cm a 8200 -8300 g. Tiež nevyzeráme na svoj vek, oblečenie nosíme na 6 - 9, dokonca 9 - 12 mesiacov a čo? Žiadnou váhou sa netrápim, teším sa z toho, že malá prospieva. Teš sa aj Ty. Začne loziť, behať a pri zdravom spôsobe života z nich žiadne "tučká" nebudú. Mám pocit, že niektorí lekári by najradšej vychovávali deti-anorektikov od malička. Všetko dobré Vám! 🙂

zuzul1310
21. sep 2010

@domeli Presne, čo by iné mami dali za to keby detičkám chutilo papať, ale nechutí a musia chodiť po doktoroch...

nice202
22. sep 2010

@domeli raz mlieko a raz vodu????? to je hroza, co to su dnes za doktorky. ved vo vode nie su ziadne ziviny a este mu moze uskodit.

jankaw
22. sep 2010

Ahojte, ja mam tiez riadneho "chlapa" doma, ale nastastie mam doktorku ktorej ked som sa pytala ze hrozne vela je co mam robit, tak mi povedala ze ked mu chuti len nech mu dam, predsa ho nebudem trapit hladom, ze dieta vie kolko toho ma zjest.
Prave si pozeram v knizke ze kolko vazil a pri narodeni mal 3520, ako trojtyzdnovy 5750, trojmesacny 8000, polrocny 9000 a v roku 12000gr. a stale mu chuti papat ako za dvoch :D

domeli
22. sep 2010

@nice202, no... vraj na oklamanie... Super nápad, že? Klamať vlastné dieťa od narodenia a ochudobňovať ho o to najcennejšie, čo vtedy môže dostať. A to len preto, že pekne priberá... Ako vravím: neriešim. Vlastne riešim - zmenu Dr. 🙂

zazalienka
22. sep 2010

AHojte, tak my sme po poradni, 8 mesiacov a 10,5 kg 🙂 neriešim, malý je stále aj kojený, zdravý, životaschopný.. pediater nepovedal ani slovo, malý sa na neho vyškieral aj na sestričku.. že spokojné dieťa..

martinaho1
23. sep 2010

@zazalienka My jsme na tom podobne, v pondeli 8- mesicni prohlidka a mame 10,27kg a 75cm 🙂)))

lodgermaniacka
23. sep 2010

my sme mali v 5.mes. 8360g a 70cm, lekarka sa zhrozila, že sme na hornej hranici normy a to papa každe 3-4hodiny mm, raz denne um

k.ate
24. sep 2010

tak my jsme na dneska byli na roční kontrole a malej má 11,5 kg a 81 cm 🙂 Je velkej, ale neřeším to 🙂 poměr délka/váha má v normě, takže žádný stresy 😀

awalancha3
25. sep 2010

...a nebude to trochu aj tym, ze mamicky sa v tehotenstve precpavali vitaminovými umelými preparátmi a potom este aj počas kojenia? nemoze to mat vplyv? inak osobne, ak teda objektívne deti neprekrmujete tak by som do takých 2 rokov veci neriesila, ked su inak zdravi a spokojní....... napokon každé dieťa je individuálne... len maminky by chceli aby ich deti boli také isté ako deti vacsiny mamičiek, boja sa odchyliek od normálu..........
.... viem o čom hovorím, aj ked sa nejedná o váhu... moj syn, teraz uz 18 ročný si dal so vsetkým načas......mamičky vykladali ako im deti behaju po štyroch..... moj maly len ležal na chrbátiku a sedel, potom ze ako sa im deti pri nabytku stavaju na nohy- moj maly stale len lezal a sedel... a to mal rok a mesiac.......co som sa natrapila a naskusala aby aspon trochu liezol po styroch... nič......už aj doktori sa tym zacali zaoberat...... a potom ked mal rok a 2 mesiace ZRAZU pozerám a stál v postielke a vyskakoval..... ked som ho zlozila na zem... chodil, bez opory, bez pomoci a bežkal... zo dna na den predstihol rovesníkov, ktorí sa tmolili v chodítkach..... a s rozprávaním to bolo to iste... mlačal a len pozoroval.... a potom zo dňa na den zase zrazu z mlcania presiel na suvetia........ a ostatní rovesníci boli v stadiu havo, papa a jednoduche hole vety.......odvtedy som nič nesilila... a vždy to aj naozaj tak bolo.....detičky majú svoj vlastný režim...... (mimochodom keby ste videli doktorku ked nam vypisovala listok na rehabilitaciu, ze maly len sedel, ze ma hypotroficke svalstvo a zrejme nabeh na obrnu či čo..... a za 4 dni som jej ho doniesla ukazat a on bezkal po ordinacii sam- ta oči vyvalovala)
mamičky držte sa............... všetko má svoj čas................ dieťa sa netrápi, je spokojne, to vy sa trápite rečami "dobroprajných" okoloidúcich..............

bihan
25. sep 2010

@awalancha3 myslím, že vitamíny na to nemajú absolútne žiadny vplyv...v prvom tehotenstve som ich brala len v prvom trimestri, v ďalších dvoch možno tak dve tabletky za týždeň, porodila som v termíne 4 kilové dieťa, ktoré v polroku vážilo 9 kíl a nejaké drobné pri plnom dojčení...absolútne som to neriešila a v dvoch rokoch mala Sára váhu aj výšku podľa rastovej tabuľky.
V druhom tehotenstve som nebrala absolútne nič, len vitamín C, lebo som krvácala a zase som porodila v termíne 4 kilové dieťa (rozdiel vo váhe mali 30g).
V prvom tehu som pribrala 18kíl, v druhom 13.. no a Malina nabrala úplne rovnaké rastové a priberacie ako prvá dcéra 🙂

awalancha3
25. sep 2010

tak ja neviem cim to je, ze sa rodia 4 kilove babenka, niekedy to tak nebolo, aj porodnik vravel, že asi sa maju mamicky dobre v poslednej dobe 😉

k.ate
25. sep 2010

@awalancha3 já myslim (vím 🙂 ), že velký děti se rodily i dřív. Dva moji strejdové měli porodní váhu přes 4 kila (teď jim je kolem 50 ). Já řešila se svojí gynekoložkou vitamíny. Říkala, že vliv na velikost mimča není prokázanej, ale že pokud by to vliv mělo, teoreticky by největší byl ve druhým trimestru, takže doporučila brát vitamíny v prvním trimestru (hlavně listovku) a potom ve třetím trimestru, aby se tělo připravilo na porod a kojení. Po pravdě řečeno já brala poctivě vitamíny jen v prvním trimestru a to hlavně proto, že jsem na začátku těhu měla problémy a měla jsem strach, abych něco nezanedbala. Ve druhým trimestru jsem nejedla nic a ve třetím jak jsem si vzpomněla. Při plným kojení jsem si sem tam dala vitamíny, ale to tak jednou za týden 😀
Malej měl porodní váhu 3850 gramů (tu oficiální, ve skutečnosti měl ještě o něco víc, takže k těm 4 kilům... 🙂 )

Jinak každopádně neřeším řeči okolí, ty my jsou ukradený a vlastně jsem se nesetkala s tím, že by někdo měl na malýho nějaký blbý kecy. Jen si často lidi myslí, že je starší, když ho neznaj, ale jinak to nikdo neřešil a i kdyby, bylo by mi to fuk 🙂 Četla jsem, že by si dítě mělo držet svou růstovou křivku a od té by se nemělo moc odchylovat a malej jede skoro přesně po křivce 90 precentilu, co se délky týče a cca 85, co se týče váhy 🙂 poměr výška/váze je u něj u 50 percentilu, takže průměr 🙂

majkoalucka
25. sep 2010

ahojte baby,,prosim poradte mi..mam 5 mesacneho syna ktory bude mat 9.10 6 mesiacou a teraz lezi v nemocnici lebo ma zapal priedusiek no a ja tam nemozem byt s nim lebo nemaju volnu postel a este aj preto ze mam 3 rocneho syna,,,sestricka mi tam povedala ze nas maly je strasne tazky a to ma len 8,5kg ked sa narodil mal 3870 a 50 cm...myslite ze to je normalne...dakujem za odpoved

k.ate
25. sep 2010

@majkoalucka náš mrňous měl v půl roce 8,8 kg (při narození 3850 / 51 ) a doktorka to nijak neřešila... já bych to být tebou taky nehrotila. Prostě všechny děti nemůžou bejt lehounký 🙂

zuzul1310
25. sep 2010

@awalancha3 Vitamíny na veľkosť dieťaťa vplyv nemajú, brala som vitamíny 9 mesiacov a malý sa narodil 2850g a 49cm, bol menší ako väčšina rovesníkov, rásť začal až potom a nekojila som vôbec, takže to tiež so žiadnymi vitamínmi nesúviselo. Dala som mu predpísanú dávku mliečka, ale on pýtal viac...tak som mu musela dať viac, na rozdiel od kojených detí kamošiek, ale vydžal od narodenia bez jedla 4 hodiny a potom znova papal, síce zasa vyššiu dávku ale ak to vezmem priemerovo, tak vypil rovnako, akurát nie na viac krát, ale naraz.

zuzul1310
25. sep 2010

@majkoalucka môj syn mal v pol roku 8,7kg, tiež sme boli v nemocnici ako 5 mesační a tiež mi kázali dávať mu diéty... detská lekárka to ale neriešila a povedala, že je taký aký je, je to dané aj geneticky, je šikovný, napreduje ako má a netreba sa s tým zaoberať, každé dieťa sa vyvíja inak. To s tou nemocnicou ti nezávidím, ja som tam s malým bola, máme dva nadštandardy, našťastie jeden bol voľný tak sme mohli zostať spolu a neviem si predstaviť že by som tam s ním nebola. Máš to ťažké, prajem všetko dobré a hlavne veľmi skoré uzdravenie a prepustenie z nemocnice.

awalancha3
26. sep 2010

Hypertrofický a hypotrofický novorodenec

Autor: MAMA a ja ( PaedDr. Dagmar Baluchová)

Kedysi bolo narodenie dieťaťa s hmotnosťou vyššou než 4,5 kg skoro raritou. Dnes je to ale inak. Chlapcov a dievčat, ktorí prichádzajú na svet ako valibuci, v našich pôrodniciach pribúda. Podobne ale aj detí, ktoré majú svojou hmotnosťou ďaleko do 3 kilogramov…
.........................................tak toto som mala na mysli, este pred 18 rokmi ked som mala prve dieta tak mamicka rodila dieta 4,10 kg a hovorilo sa o tom po celej porodnici........ze ake velke dieta....... chcem tym povedat, že doba sa zmenila a vsetky tie rastove hormony v mase a kadecom plus vydana strava matiek posobuju narast viac ako 4 kg novorodencov.........ja osobne neviem ci je to dobre alebo zle, hlavne nech sú nase deticky zdrave, čo tam po par kilach hore dole.......

lenfilka
26. sep 2010

Ahojte. Dnes som zabrúsila do témy Veľké bábo. Ja som porodila 4,6 kg dieťa. Dnes má malý 5m a 1t a váži 8,3 kg a meria 70 cm. je plne kojený, tak si nerobím žiadne starosti či je príliš prekŕmený alebo nie. Papá každé 3 hodiny a noc mi celú prespí. Tiež si nemyslím, že vplyv na veľkosť dieťaťa nemajú vitamínové doplnky užívané počas tehotenstva. Podľa mňa je to skôr genetika. Môj manžel vážil pri narodení 4,2 kg a obaja sme aj vysoký čo musí mať vplyv aj na dieťa. Som rada že Filip nám rastie a dobre papá a teším sa na zavádzanie prvých príkrmov.

majkoalucka
26. sep 2010

zuzul1310 dakujem za povzbudenie a s tou nemocnicou zajtra idem za primarkou a budem ziadat aby ma tam proste nechali...dakujem

majkoalucka
26. sep 2010

@k.ate dakujem ti tiez si ma troska povzbudila ale na nalade mi to neprisa ked ho nemam pri sebe,,,fnuk,,fnuk ale dakujem

zuzul1310
26. sep 2010

@majkoalucka daj vedieť, či ťa nechali s malým v nemocnici, dúfam že sa im miesto uvoľnilo a mohla si tam zostať.

lucka28
30. sep 2010

ahoj tak my na 5 měsicich a 1 tydnu važime 9130 a 72 cm

slovenka262
30. sep 2010

Náš malý je tiež poriadny chlapík 🙂 Má necelých 5mesiacov a 9400g a 67cm. Je plne kojený. Pri narodení vážil 3300g. A tiež si z toho ťažkú hlavu nerobím. Na rukách sa však už pekne prenesie. Dokonca som si všimla, že mám vďaka nemu vypracovanejšie svaly 😀

zuzul1310
30. sep 2010

@slovenka262 áno to poznám aj ja 😀 počkaj kým bude mať dva. Náš má dva, cez 17 kg a vybrať ho z postieľky, dať do kočíka, dať do detskej stoličky a podobne, to je posilovanie,len čo je pravda 🙂 a to ho tato nosí na krku na "koníku" keď sme vonku 🙂

haanaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janovkov
2. okt 2010

ahoj, taky se přidám. Můj syn měl při narození 4 390 gramů, ale měřil 55 cm, takže tlustý nebyl. K tomu, zda se dřív rodily velké děti - ano, rodily. Můj manžel měl při narození 56 cm a taky cca 4,5 kg (je mu 33 let). A jeho bratr (je mu teď 45 let) měl dokonce 57 cm. A byl druhé nejdelší dítě v Hradci Králové od 2.světové války. Takže ano - velké děti byly i dřív. Záleží na tom, jaké má kdo rodinné dispozice. My jsme s manželem oba hodně dlouzí a tak ani naše budoucí druhé dítě nebude nejspíš střízlík. Holt se mám na co těšit. 🙂 Teď je ale náš syn spíš dlouhý než těžký - v 10 měsících měl 9 kg a 79,5 cm. Paní doktorka pořád říká, že takhle dlouhé miminko tu ještě neměla 🙂