Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

luludi
25. jan 2011

@basa23 baska a preco vlastne prikrmujes? zda sa ti, ze mas malo mliecka?

basa23
25. jan 2011

@luludi prikrmovanim som myslela ze davam zeleninku s maskom.to sa musi nie davat aby si dieta postupne zvyklo nie?nemyslela som ze davam UM.zacala som v 5 mes.lebo som myslela ze ju zasyti strava zeleninka a mesko ale ani nie.mi mame odmalicka problem s jedenim vydrzi ked ju dojcim tak 5minut cucat a koniec a potom za pol hodku chce zas a to odmalicka je to strasne unavneee ☹

zuzul1310
25. jan 2011

@luludi
@basa23
Zlatučkí drobčekovia 🙂 Nebojte sa vybehajú to možno nie hne´d keď začnú chodiť, ale časom určite
Porovnajte na prvej má náš drobec 9 mesiacov a na druhej dva roky a dva mesiace. Keď mal rok mal 12 kg, keď mal dva roky mal 18 kg a teraz má dva roky a 3 mesiace a má 17 kg a 97 cm

basa23
25. jan 2011

@zuzul1310 dakujem si ma potesila 🙂 dobry bol bucko ale pekne sa teda vytiahol.krasnucky chlapec,dufam ze moja z toho vyrastie 😝

zuzul1310
25. jan 2011

@basa23 ďakujeme pekne 😅 jasné že áno, vyrastie z toho, bude kočka a teraz je zlatučká taká aká je.

basa23
25. jan 2011

@zuzul1310 dakujem si zlata 🙂

luludi
26. jan 2011

@zuzul1310 daniel je nadherny 😵 😵 😵

zuzul1310
26. jan 2011

@luludi veľmi pekne ďakujeme 🙂

norikk
26. jan 2011

ahojte....chcem sa na nieco spytat, drobec sa narodil presne 4 kilovy,teraz mame 4 mesiace a 8 kil....kolko moze vazit ako 2 rocny?? idem kupovat latkove plienky,tak newem ci nam bude stacit jedna velkost od 9 do 17 kil???

ela2710
26. jan 2011

cawte baby, takze dnes sme boli na poradni, maly ma 3 a pol mesiaca, ma 67 cm a 8420 g 🙂

ela2710
26. jan 2011

@slavuska30 to ako nas 🙂 aj nas mal tolko v dvoch mesiacoch 😉

zuzul1310
27. jan 2011

@norikk to je ťažké povedať dopredu, môže byť aktívny a ke´d začne chodiť tak prebytočná váha pôjde dole, ale je možné že bude pohodlnejší, rovnako ako náš, náš mal ako dvojročný 18,3 kg teraz má o tri mesiace viac a má 17 kg, lebo začal stále behať, aj vonku aj vnútri, ale tie 9-17 by mohli stačiť.

slavuska30
30. jan 2011

ahojte tak my mame z poradne 3oj mesačnej 7415g a 65cm 🙂 🙂 slušne sme pribrali 😀

maxara
3. feb 2011

Baby, dlhsie som sa tu neobjavila, ale musim vam povedat, ze mne vobec nevadi, ze moja Ninka je maly slonik, je krasna a ako pozeram, tak aj vsetky vase deticky s bacualtymi lickami su krasne.. a veru ja tiez verim, ze to vybehaju, lebo aj moja sestar mala slonica a teraz je to dlhy sliz 17rocny s pasom modelky 😨
Pridavam fotku mojej krasulky 😵 aj ja

ela2710
3. feb 2011

@maxara a kolko vazi? 😉

maxara
3. feb 2011

pred dvoma tyzdnami mala 6 mesiacov a vazila 9350g 🙂

lussy666
3. feb 2011

ahojte...tak my sa uz nejak "normalizujeme" :D teda aspon doktorka povedala, ze uz to nebude taky rychly rast...
takze v 6 mesiacoch ma dcerka 8300g..🙂

lussy666
3. feb 2011

@maxara a jasne, ze tucne deti su krajsie :D :D :D nadherne faldiky....
a samozrejme, vybehaju...

ela2710
3. feb 2011

@maxara no nas ma zachvilku 4 a uz ma 8420 g a 67 cm 🙂

maxara
3. feb 2011

@ela2710 Nina mala 66 cm a 7820g v 3.mesiacoch v 4roch aj daco mala tiez cez 8 kg a potom prestala tak rychlo priberat, teraz presne neviem kolko ma, ale o dva tyzdne idem na poradnu.. tak mozno uz bude aj 10 😵

@lussy666 ano, jasne, ze su krajsie 😀 a aj Ninka sa spomaluje..

ela2710
3. feb 2011

@maxara ano aj nas zacal spomalovat, narodil sa 3750 g prve dva mesiaace siel po 2 kilach a to som este kojila, a potom siel po jednom , no teraz uz pribral okolo 900 g za mesiac, takze sa nam to uz tiez spomaluje

lussy666
3. feb 2011

@ela2710 @maxara inak aj adela sa narodila velika - 4 600g :D takze je normalne, ze je vacsia...minule som jej kupila 74 gate a prdel a stehienka v tom mala take napleskane :D :D

maxara
3. feb 2011

@lussy666 😀 😀 moja Ninus tiez, mala 4180g a 53 cm a ani epi mi nestihli pichnut.. uff , este teraz nemam poriadne na poriadku krcok, akurat pre mna horuca aktualitka, musim si to dat zaplatat buduci tyzden 😒
Presne, ked sa babo narodi velke, tak je jasne, ze ho nebudem drzat do pol roka na 6kiloch.. ako niektore uvedomele maminy pidideti si myslia..

@ela2710 no ale je to aj tak valibuk, pekne pribera.. 😉 pockaj, budes mat co nosit 😀 😀

lussy666
3. feb 2011

@maxara ze uvedomele maminy pidideti :D :D :D hehe
a kojis, ci nie? mozno si to uz pisala, len sa mi nechce pozerat dozadu prispevky..🙂

inak..zakazdym, ked pridem do poradne, tak moja doktorka je uuplne dojata, ze este kojim a ze som nic malej - az do vcera - nedala, ani vodu...ona tvrdi, ze som jedina....zvlastne, ne?

ela2710
3. feb 2011

@lussy666 my tiez kupujeme body 74, dupacky 68 su mu este ako tak dobre, ale body uz veru nie 😀

lussy666
3. feb 2011

@ela2710 hej hej..body 68 ma este ako tak..ale ked lezi na brusku, tak cely hrudnik vonku :D :D

maxara
3. feb 2011

@lussy666 🙂 mozno v jej okrese si naozaj jedina 😉 tak u nas v teme v spolocnom termine je este zopar mamin, co iba koja, ale vacsina uz dava prikrmy, lebo sa teraz dost pise o tom zavadzani lepku a prikrmov a tak.. ja som mala nejake zdravotne problemy prakticky od porodu, cize aj mliecka som mala menej, ked som konecne rozkojila, tak zase som musela ist do nemocky alebo sa nieco udialo.. kojila som ju do vianoc, potom som ochorela a zrazu som nemala uz ani len tu trosku.. ale kojila som ju uz len sporadicky, od tretieho mesiaca tusim ak nie aj skor, som prikrmovala UM ☹ velmi som chcela kojit, ale nedalo sa mi..
ale kazdopadne, je to fajn, ze este kojis 😉

petka55555
3. feb 2011

nam sa to priberanie az tak nespomaluje...mame 8,5 mesiaca a viac ako 11kg a to sa nenarodil az taky velky ako vase, nas mal 3500g....a tiez len kojim, lebo ovocie nechce, ani kase z materskeho mliecka, len na obed si vie dat riadnu porciu maska a zeleninky a inak len kojim, ani raz nemal UM....a stale riadne pribera 🙂))
a mne sa tiez viac pacia maly tuckovia, ved to je krasne babatkovske 🙂))

maxara
3. feb 2011

@petka55555 😵 gratulujem.. mas potom super vyzivne mliecko 😉

petka55555
3. feb 2011

@maxara zrejme ano, uz v porodnici mi povedala sestricka ze je ako smotana 🙂) ale najskor to s mojim kojenim nevyzeralo moc ruzovo, lebo maly sa nevedel vobec prisat a mala som hrozne trhlinky a dva mesiace som len odsavala, ale vydrzala som a ked bol vacsi tak sa vedel aj pekne prisat a odvtedy je to bez problemov....len teraz obcas ma maniu ze strasne kuse.... 🙂 🙂