Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

stardust
3. feb 2011

@maxara mas krasne usmievave slniecko!

maxara
3. feb 2011

@petka55555 no vyborne, ze si sa nevzdala.. ja som si ju tiez stale prikladala a mala som nechutne zozrate kozy, ale krv mi z nich netiekla, takze som to pretrpela..a potom sa to zacalo normalizovat.. no ale uz je po tom.. 😔

@stardust vdaka 😵

petka55555
3. feb 2011

@maxara no aj ja som mala strasne bolave, viac krat som aj krv odsala...ale som teraz stastna ze kojim 🙂) a nevzdala som

maxara
4. feb 2011

@petka55555 vyborne.. gratulujem 😉

lussy666
4. feb 2011

@maxara ja som na zaciatku tiez mala problemy, asi mesiac som odsavala a davala z flase, mala sa nechcela prisat...a jedneho dna som to proste skusila a uz sa nepustila :D
btw tvoje dievcatko je kuzelne, nadherne..🙂

maxara
4. feb 2011

@lussy666 😵 vdaka, ved aj tvoja Adelka je krasna 🙂 taketo bucky su krajsie 🤐
ja som mala skor so sebou.. Ninka sa vedela prisat na jedno prso v pohode a na druhe moc nie, to ma strasne bolelo, ale asi po mesiaci sme to tiez vyperlili.. no ale ja som mala po tehu zlcnikove kamene, zopar zachvatov, co som skoncila na pohotovosti, cize som kojit nemohla, lebo som nebola s nou.. a potom som isla na operaciu a potom som zase rozkojovala, ale uz to neslo.. 😒 snazili sme sa co najdlhsie, ale od decembra som mala velmi malo mliecka, len na rano a vecer a na vianoce som ochorela a mlieko zmizlo z cista jasna 😕 ale nevadi, 5a pol mesiaca je v pohode

lussy666
4. feb 2011

@maxara jasne...zaklad ma🙂 mrzi ma, ze si mala zdrav. problemy, snad uz vsetko ok..

inak ja doteraz kojim len z jedneho, druhy odmieta...🙂

maxara
4. feb 2011

@lussy666 no uz teraz je vsetko ok, lebo teraz som akurat 2 tyzdne po druhej operacii 😀 po zlcniku sa mi v tej rane v pupku urobil pruh.. museli mi to teraz zrepasovat.. cize od Ninkinho narodenia za pol roka v troch narkozach (tesne po porode som musela ist este na kyretaz 😒 )

ano aj niektore baby pisali u nas, ze koja uz len z jedneho.. ze si babo vybralo a druhy odstavilo.. a teraz maju jeden vacsi a jeden mensi 🙂

lussy666
4. feb 2011

@maxara...fuha, tak to je brutal, ako to zvladas????

noo, ten rozdiel vo velkosti vniimam :D a niekde som citala, ze je dost pravdepodobne, ze to tak aj zostane 😅

maxara
4. feb 2011

@lussy666 no najprv to bolo dost drsne, kedze tretia narkoza v priebehu pol roka ma uz uplne otravila, vracala som jak zaplatena za vracanie.. 😔 strasne mi bolo zle a potom som sa aj dlhsie spamatavala.. po zlcniku ma na treti den pustili domov a teraz az na piaty.. je fakt, ze som mala ranu (teda este stale mam) cez pol brucha, od pupka hore asi 10cm, cize to dlhsie trvalo, kym sa zacelila.. ale nastastie, vyzera to celkom dobre, asi by nemal byt ziaden zapal ani hnis.. takze sa celkom da.. akurat ze nesmiem Ninku nosit 6 tyzdnov 😒 co sa samozrejme neda.. ked som dosla domov, dost ma to brucho bolelo, takze som sa ani necitila na nosenie, vlastne ani na sedenie a lezanie a statie.. stale som bola taka nesvoja.. dosla ku mne nastastie mama a ona mi Ninku obriadila.. ale teraz mi uz je celkom fajn, cize mama isla domov. mm ma pracu z domu teraz vybavenu par dni.. obcas mama dobehne.. no ale od pondelka som sama doma s Ninkou ☹ snad sa mi tam neurobi dalsi pruh.. by ma vystrelo ☹
A vystrelo by ma, aj keby mi ostalo jedno prso ovela vacsie.. teda ja ako som dokojila, behom troch dni som mala kozy v povodnej velkosti 😒 ale nevadi, aspon su take akurat 😀 😝

zuzul1310
7. feb 2011

@maxara To si ani predstaviť neviem...tri operácie po pôrode....ja sa bojím mať druhé dieťa lebo budem týždeň bez malého a ty si bez drobca musela byť dva krát.....hrozné....Držím palce aby to už bolo v poriadku a mohlas i si maličkú užívať naplno.

maxara
8. feb 2011

@zuzul1310 😵 dakujem.. aj ja dufam, ze som skoncila uz s lekarmi.. tefa uz len teraz vo stvrtok si idem dat opravit zle zasity krcok maternice, bojim sa jak fras a potom som uz fit 😔 dufam

zuzul1310
8. feb 2011

@maxara držím palce, nech to už máš za sebou a máš po všetkom, potom už bude kľud a iba maličká. 🙂

tanija133
9. feb 2011

Ahojte dievcatka, tak ja s Miskom by sme sa tiez radi k Vam pridali a mozno mi budete vediet odovedat na otazku kedy sa uz konecne spomali priberanie? My sme uz tiez dost gulaty. Ked sme odchadzali z porodnice mal 3100 g ,
1 mesiac - 4600 g, 2 mesiac 6150 g, a teraz 3 mesiac 7 500 g, to znamena kazdy mesiac 1, 5 kg. !!!!!!! A este nemame ani 4 mes a uz mi to vychadza cez 8 kg...pomoooc.... 😝 Plne kojim.... 😉 A vy ako ste na tom?

ela2710
9. feb 2011

@tanija133 ahoj moj maly je na UM, a v .mesiacoch mal podobnu hmotnost, tiez mal okolo 7,5 kg, teraz ma uz 8420 g 🙂 nic si z toho nerob, horsie by bolo keby nechcel papat....ja, aj priatel sme boli do troch rokov taki mali tucniaci, a teraz sme chudí ako laty 😉 on to vybeha, okolo pol roka sa vaha pomaly stlmuje, ja si na mojom vsimam, ze ho dako taha do vysky, ma 68 cm uz, a zda sa mi, ze pribera uz menej, ked zacne chodit kilecka pojdu dole 🙂

kinsi
10. feb 2011

@tanija133 No moc sa neteš, mne tiež každý mesiac hovorili ako už prestane priberať...narodila sa 3500g, 14dní 4160g, 6týždňov 5770g, 3mesiace 7550g, 6mesiacov 9,3kg a predvčerom (7m.) 9,9kg! A to je to dievčatko. Nikdy nemala UM, viac-menej stále iba kojím, občas zje lyžičku dákej zeleniny, ožužle chlebík....Navyše sme vegetariáni a každý prorokoval malé, neduživé bábo.A ani nie sme nejakí tuční - ja mám 59kg, priateľ 76, asi nás zachvíľu dobehne 🙂
Ale fakt, aké máte skúsenosti, keď boli bábatká zhruba také veľké ako naše, koľko vážili v roku? Kedy sa ten rast pribrzdí?

samulko1
10. feb 2011

Ahojte
ja som presne to isté riešila s dcérou, narodila sa s váhou 3950g a mala 53cm...každé dieta ktoré odchádza z pôrodnice, teda väcsinou schudne do 10 % svojej váhy, no moja malá odchádzala z váhou 3980g, čo sa každý čudoval...bola a je ešte kojená, mesačne priberala cca 1,5kg, v polroku vážila 10kg...každý kto pozeral do kočíka otváral oči aká je veľká..teraz bude mať 14 mesiacov a váži 12kg...takže je to pravda že sa to ustáli po tom pol roku začala priberať pomalšie a aj vďaka tomu že sa začala hýbať tak hmotnosť tak rýchlo nenarastala...inak bola dobrá papkáčka čo sa práve začína meniť, začína sa vyberať čo bude papat a čo nie.. 🙂 takže určite sa to zbrzdí a deti keď budú behať už nebudú toľko priberať..a vraví sa že dieta by malo mať v roku 3 násobok svojej pôrodnej váhy, čo sa u nás potvrdilo..

tanija133
10. feb 2011

@ela2710
@kinsi Dik za nazory, ja s priatelom tiez nie sme tucni , sme normalny a tak snad tie nase deticky z tych guliciek vyrastu... 😉

tanija133
10. feb 2011

@ela2710 Skoda ze nemas fotku tvojho krpceka, oni su s mojim skoro rovnako stari, tucniaci mali... 😉
@samulko1 je to gulicka ale krasna..... 😉

stardust
10. feb 2011

@tanija133 to urcite, ak su zdrave...hlavne neodopierat dietatu stravu...

tanija133
10. feb 2011

@stardust to urcite nie, aj doktorka hovori, aby som mu davala kolko chce, len mozno od pol roku by som mu chcela zacat davat cajik od smadu mies to mliecka... 😉

tanija133
10. feb 2011

@kinsi JA tiez tomu neverim ze do roku s ato nejako spomali, ani to necakam pri Miskovom apetite doteraz... 😉 Kristinka je zlatucka... 🙂

basa23
10. feb 2011

@maxara jezis chuda to ti nezavidim.kamaratke to robili a potom ju to dost bolelo.snad ty budes mat viac stastia 😉 drzim palce nech ti to dobre dopadne

basa23
10. feb 2011

@tanija133 ahoj mi sme natom podobne.presne takto sme priberali a to tiez ja len kojim.spomalilo sa jej to po pol roku.neboj na isto sa to spomali.teraz priera tak 300-400g mesacne a to je velky rozdiel.tiez mi priberala vyse kila ako mala 3mesiace vazila vyse 3800g.tiez som sa bala ale uz je to ok.zacala sa pretacat po byte, viac je pohyliva uz to nieje take.ma sice cez 10kg ale fakt sa to spomalilo.

stardust
10. feb 2011

@tanija133 uvidis, ako bude. Moc sa neriadim tabulkami, teda vobec, synovi davam tolko mlieka, kolko si zaziada a nemame ziadny problem s nadvahou. Myslim si, ze ked sa bude vela hybat, tak aj vela spali a na to potrebuje dostatocny prijem kalorii. Minule som sa pozastavovala nad logikou podaktorych rodicov, co si pretlacili v skolskych kantinach pre svoje decka bioobedy...suroviny predrazene, decka dostanu malo na tanier, su vyhladnute a tie co maju peniaze, chodia sa najest do roznych fastfoodov. No otras..

basa23
10. feb 2011

@kinsi aj ja mam dievcatko a ked mala 7 mala 10090 g ale ted sa to uz spomaluje za 3 tyzdne pribrala 230g uz len.uvidis to pride

samulko1
10. feb 2011

@tanija133 ďakujem, to je stará fotka...teraz už nie je gulička, len bruško´má 🙂

maxara
10. feb 2011

@zuzul1310 @basa23 Ahoj te baby, vdaka za palce.. uz som po.. nic moc teda, ale dalo sa to vydrzat.. v celej ambulancii to strasne smrdelo spaleninou 🤐 bolo to velmi neprijemne, ale moc to teda nebolelo.. akurat som sa tak bala ze som sa cela spotila uplne tak, ze mi tiekol pot po cele.. ale dr bol velmi zlaty, aj sestricka, tak sa to dalo.. uz je hadam dobre a dufam, ze toto bola posledna zalezitost a o 6 tyzdnov mi povie, ze je vsetko ok 😒 este raz vdaka za palce 😉

@ela2710 @tanija133 nam sa zacalo spomalovat priberanie po 5. mesiaci, sice teraz mame 6 a pol a mame 9900g, cize tak cca pol kila za mesiac, ale tiez sa nebojim, ze by bola neskor obezna.. sice po mne by aj byt mohla 😅 ale budem ju viest k sportu 🙂

basa23
10. feb 2011

@maxara tak to je super uz to mas za sebou 😀 😀

zuzul1310
10. feb 2011

@maxara super, že zo máš za sebou, budem na teba myslieť aby ti povedali že je všetko ok a nech už máš kľud.