Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

maxara
16. feb 2011

@basa23 Basi, alebo skus malu dat na brucho tak, ze ju telickom polozis na vankus a nohy jej vlastne ostanu akoby na kolienkach 😉 tak moja Nina zistila, ze ma kolena 😀

benne
16. feb 2011

@maxara modrinka? tak by som to nenazvala 😀 😀 fakt to bolo ako maska.. čelo, nos, líca tmavé... chudák, môj bol na infuzkach celý svoj prvý týžden na tomto svete, lebo najprv mal tú masku, potom celý očervenel, čo nebolo vidno, práve kvôli tej maske a mal strašne "hustú" krv, 2x sa mu KO zrazil a na to dostal rotavírus a dvihlo sa mu CRP, tak dostal aj Atb. a to všetko sa liečilo infuzkami... a ja som za ním chodila koľko sa dalo, odsavla mlieko na izbe a sedela v jedálni s inými mamičkami od výdaju jedla až po odnášanie tanierov - aby som tam nescvokla 😉

prvá foto aký bol na 3.den, druhá aký ked sa narodil, tretia pri foto liečbe

basa23
16. feb 2011

@maxara dnes sa snazim aby nesedela no ale je to deees place,mrncava je ale zatial to ide.uvidime dokedy.vpiatok idem na klby tak zistim jeho nazor.lebo je to fakt koko lekarov tolko nazorov

basa23
16. feb 2011

@maxara hm dobry napad idem hned praktizovat 😀

maxara
16. feb 2011

@basa23 Basi a kasu jej nedavaj na noc, z tej vacsinu deticiek boli brusko a zobudi sa ti aj tak, mozno aj castejsie ☹ baby z juloviek to tak mali. Ja davam kasu okolo 18tej a spat chodi o 21vej, takze to jej zatial akurat vytravi. Ale neskor nie. Aj mi vrackala z toho raz.. A to UM jej ked tak skus dat po lyzickach, ak ti lyzicku vezme. Ono sa to zda, ze pomaly, ale z flasky to ide rovnako pomaly 😀

basa23
16. feb 2011

@maxara fakt?ti brdo tak to jej ju radcej nedam.no skusim to umele mlieko.budem museit vybehnut do toho brendonu a kupit tu flasku co si poradila 😉 jaaaj nestiham poriadne pisat mala pisti je na bruchu ted a chce sediet tak mrnci idem ju zabavat 😀 papa zatial pekny dnik prajem

maxara
16. feb 2011

@benne ☹ 😲 chudatka obaja.. viem presne ako si sa citila.. ☹ ja by som asi zomrela od nervov.. no ale nastastie je uz za tym, uff

@basa23 a ty si odkial? 🙂 a inak, ked uz ju nechces uplne posadit a chces ju skusit trenovat, tak ju len trosku podloz nejakym vankusom do polosedu, nachvilu a ona nech sa skusa dvihat 😉

basa23
16. feb 2011

@maxara ja som z Bratislavy.jeej z polosedu ona hned sadne.aj pred chvilou sa dala na styri a tak si opica sadla.len jej vytahujem plno hraciek len nech nesedi uz sa tu enda chodit co tu je hraciek 😝
gratulujeme Ninke k 7. mesiacikom dnes ma tusim nie? 😀

maxara
16. feb 2011

@basa23 ano ma dnes, dakujeme.. tu je foto

basa23
16. feb 2011

@maxara jeeej jaka je zlatunka.sa mi zda ze je cela po tebe v tvaricek sa podobate strasne 😉

desmodka
16. feb 2011

@basa23 aj my mame chlapaka doma. 🙂 ale nie to som chcela, vsimla som si ze ste zacali zle spavat... kasicka urcite nemoze ani UM, aj u nas to tak bolo chodil spat o pol noci a vstaval o 8 a za ten cas sme boli aj 18 krat hore (to je nas rekord) stale chcel cuckat... nezacina malej separacna uzkost?? preto sa tak casto budi??? alebo ma rastovy spurt... a podla mna ked sa ti taha do sedu tak jej v tom netreba brani, my sedime (sam sa este neposadi) od 5 mesiacov bez podpory vankusov a tak..
@maxara krasna buchticka 😀

maxara
16. feb 2011

@desmodka vdaka 😉

@basa23 no v skutocnosti je vraj cely ocko.. 😅 ale ja stale tvrdim, ze nieco ma aj zo mna 😀 😝

lucian26
16. feb 2011

čauky holky, chtěla bych se zeptat, mám 6ti týdenního chlapečka, v pátek jsme byli u doktora na šestinedělí, vážil ho a měřil...a docela jsem byla v šoku, náš prcek má 58cm a váží 5.840gramů, vážil ho s plenou 😒 .Ale i tak je to dost nemyslíte?Mě se nezdá tlustý, spíš dlouhý....jinač kojim a přikrmuju Nutrilonem Comfort. Myslíte, že máme doma tlusťouška? 🙂

k.ate
16. feb 2011

@lucian26 jak byl velikej, když se narodil? Náš malej měl v 6 týdnech 5300 g (bez pleny) a 61,5 cm 🙂

basa23
16. feb 2011

@desmodka ahoooj.je to tazke jej branit dnes ako tak malo sedi 😉 sa jej dnes ked sedela tak poradilo tak ze sa dala na styri nohy a tak si sadla takze ona ako tak trocha sadne ale len tymto sposobom 😝 uz aj lozite?mne mala sem tam sa da na styri ale vravim radcej sadne jak ist dopredu alebo ide do zadu 10 cm 😀
nieco s nou bude ale netusim co 😒 zuby ma styri dalsie nevidim ze by sa jej tlacili ale moc si uz do ust neda pozret no uvidime tuto noc uz som zvazovala premiestnit postel mi poradili ci nieje v zlej zone 😀

basa23
16. feb 2011

@lucian26 ahoj.to je este tazko teraz povedat.mne sa mala narodila mala 3720 g v 4 tyzdnoch mala 5350 g.presne neviem kolko mala ale asi tak ako tvoj malinky.nasa je teda bucka 😀 v piatok ma 8 mesiacov a vazi 10400g a meria myslim podla mojho merania 73-74 cm 😀 ale zo zaciatku straaasne priberala ale ted sa to spomalilo len tak 330 g mesacne

basa23
16. feb 2011

@maxara muza nepoznam 😀 ale isto ma nieco z teba.
aj u mojej malej jedny vravia cela ty jedny cely muz.kazdy inak 😝

lucian26
16. feb 2011

@basa23 tak snad se to zastaví, nerada bych měla otesánka,ale přece papat mu nezakážu 🙂

basa23
16. feb 2011

@lucian26 presne papat mu nezakazes.aj ja som si robila zo zaciatku hlavu ze ako vela pribera ale teraz vidim ze uz to ide o dost menej.a uvidis ako nahle zacne behat byt pohyblivy to da dole.ale este je malinky mozno nebude tak priberat jak nasa mala 😀

lucian26
16. feb 2011

@basa23 tak jsem o něco klidnější 🙂 , snad to tak bude 🙂 kdyžtak s nim budu běhat okolo baráku a bude hubnout obřík jeden 😀

k.ate
16. feb 2011

Jinak holky, já bych si s tím, jak je prcek velikej moc hlavu nelámala, mě to ani nenapadlo, ale u nás byla výhoda, že když se na nás s manželem někdo kouknul řekl "No jo, vždyť on nemá bejt po kom malej" a tím to vždycky haslo... 🙂

basa23
16. feb 2011

@k.ate ahoj ale ako som pozerala kubik neni neaky velky.prcek zlatunky strasne 😀 ani na rocnej nemal vela podla mna ok 😉

k.ate
16. feb 2011

@basa23 on jak se rozhejbal, tak nepřibíral tolik, ale když to porovnávám s dětma, třeba dvouletejma, který potkáváme, tak malej je stejně velkej (nebo i větší), než oni 😀

desmodka
16. feb 2011

@basa23 ja som aj postielke premiestnila a aj tak v nej nechce byt.. prvy spanok v pohode a ten dalsi uz sa hadze o tycky 😠 a konci v mojej posteli... my nelozime ani naznak ze by sa mu chcelo, my sa len gulame, ked sa chce niekam dostat .. kubko mal v 8 mesiacoch 10,9 kg a 76 cm.. uz nepribera tolko ak na zaciatku.. v 4 mes mal 9,2 kg

basa23
17. feb 2011

@k.ate no sak ja cakam kedy uz sa moja rozhybe aspon trooska 😀 to nevadii mne sa aj tak nezda 😅

basa23
17. feb 2011

@desmodka dobre rano.no mi dnes zas uzasna noc
😉 uz ani neratam kolko krat hore... no aj moja sa gula.sem tam sa da na styri a to je vse.ale zvecsa sa da na styri ked si ide sadnut.no ja som malu vazila dnes rano a ma 10 500 g a pred 2 alebo tromi tyzdnami merala 74 cm.ale este ju odvazim vecer sa mi to nezda som ju vazila v stredu vecer a vtedy mala o 120 g menej ze by pribrala za jeden den.sa mi to nezda lebo tolko uz nepriberala.nech uz neblazni moj chrbaaat 😀

k.ate
17. feb 2011

@basa23 klame tělem 😀

Jinak to, že ve středu měla o 120g míň, to stačí, aby se najedla a nešlo to ven a hned ti to udělá těch 120g 😀 takže tohle bych neřešila 🙂

basa23
17. feb 2011

@k.ate ja viem 😀 len tak ma to napadlo 😉 ono to priberanie uz az tak neriesim.ale uz ju niekedy nevladzem zdvihat tak mam chrbat zniceny a ted sme znizili postielku a v noci je 10 krat hore minimalne tak to uz naozaj nevladzem ju davat hore dole.jeej som si vsimla az ted ze cakas druhe babenko.gratulujem 😉 fuu ja by som si netrufla ja pockam az kym pojde do skoly 😀 😀

maxara
17. feb 2011

Caute babule, som doma z poradne, Ninka mala vcera 7 mesiacov a dnes 9860g 🙂 krasna buchietka

@basa23 tak ako? skusali ste nieco? Pytala som sa dnes mojej dr, pediny, ze ako je to so sedenim, tak ze ked sa pritiahne sama, tak v pohode.. ale neprehanat to. A napadlo ma, ze baby, co riesili caste nocne budenie, tak deckam nedavali mliecko, ale cajik a mliecko im dali iba tak dvakrat za noc alebo tak.. akoze tak ako cez den. A ze sa im to krasne upravilo.

basa23
17. feb 2011

@maxara pekna buchticka moja mala o 200 g viac vtedy 😀 no sak dnes uz si sadla velakrat zo styroch tak ze uz kvazi aj vie sadnut si 😝 zajtra idem ja naklby uvidim ako tam dopadne a aky on ma nazor 😅 nakoniec som jej dala kasu ale len malu davku 60 ml vody a 20 g kase.a dostala ju o 7 a sla spat o 9 takze ziadny efekt budila.skusim to stym cajom ale men nechce flasu ani ked napoly spi.ale skusim.zajtra idem kupit tu flasku snad tu nebude odmietat.a tebe ako Ninka spava?