Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

benne
28. feb 2011

@michelleuk nie, ja počkám na leto... 🙂 .. máme dvor, vyzlečiem, ukážem mu kde má pipíka a čo dokáže... a idéééš... 😀

michelleuk
28. feb 2011

@benne dobree povedane🙂skoda ze mi sme zatial v dome.a ake mas stare deticky?

benne
1. mar 2011

@michelleuk Moni má 3,5, Miško o mesiac rok.. ona sa mi pekne odnaučila od plienok ked mala 22 mesiacov.. na tom dvore 😀 ... v priebehu 1 týždna odbúrala plienku cez den, vpriebehu druhého aj v noci.. Isteže sa to dá naučiť aj skôr... ale ja som to siliť nechcela a ona nevyzerala,že vôbec vie, prečo za nou s tým nočníkom chodím... som zvedavá, ako to teraz dopadne s ním 😎

michelleuk
1. mar 2011

@benne a neboj urcite dobre ked sa ti dcerka tak rychlo naucila,tak to pojde aj jemu 🙂

lenocka84
2. mar 2011

@benne cauky, ako sa mate? kedy Vam dojde tato?

basa23
4. mar 2011

@michelleuk ako sa mame?malej sa tlaci piaty zub ale tento ide tak ze ma to dasienko kde ma ist zub cele take modre asi preto sa mi budi v noci aj 8 krat.tato noc bola najhorsiaaa

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 ahoj no to mi je luto:-\no moju malu som tiez asi velmi vychvalila budi sa mii cely tyzden o 6 😎 a ozaj dnes mame 7 mesiacov a este ani zubok....a davas jej daco na tie zubky?

johanka33
4. mar 2011

Ahoj všem, konečně téma 🙂 naše Sašenka měla porodní váhu 3.7 kg a 52 cm je plně kojená....stále....občas si ze mě dělají srandu, že mám místo mléka šmetanu.... teď se chystáme na roční a počítám, že 15 kg hranici překročíme. SNAŽÍM SE, ABY SE NEPŘEJÍDALA, IKDYŽ JÍ MOC CHUTNÁ.....v poradně na nás občas koukají některé maminky dost divně a není mi to moc příjemné, manžel má skoro 2 m a je štíhlý a já si tedy zrovna jako boubelka také nepřipadám....těžko říct....už při návratu z porodnice malá přibývala raketovou rychlostí i 60dkg za týden.....je to celkově pohodářka, hrozně hodná a chytrá s pohybovou stránkou to není zase až tak valné, ale snažíme se 🙂 prostě to tak je, věřím, že až začne chodit a já přestanu kojit bude to lepší. Nechala jsem ji udělat i testy na štítnou žlázu, protože mi opravdu nepřijde, že vzhledem k tomu co sní by měla vážit tolik co váží.......závěrem chci napsat, že jsem moc šťastná, že je zdravá a prospívá tak jak prospívá....za celý rok nebyla ani jednou nemocná, když nepočítám rýmku....je to držák a pak, když vidím občas ty nemocné děti tak jsem šťastná, že je to tak jak je, ale otevřela mi oči až dr.

basa23
4. mar 2011

@michelleuk jeej gratulujem k 7 mesiacikom 😀 no mne mala vstava okolo 5 😒 vcera som jej zacala dat taky gel na zubky ale zatial ziadny efekt 😝 a uz 3 dni zacala stvornozkovat ale to ked sa jej len chce zvecsa sa len pregula a posediacky dostane kam chce 😝

basa23
4. mar 2011

@johanka33 ahoj.a moja mala mala ked sa narodila 3720 g.zo zaciatku priberala straasne rychlo ale teraz sa to uz trosku spomalilo.ma 8,5 m a vazi 10 600g.zo zaciatku som si aj ja robila ztoho velku hlavu ale ako vravis je vela deti co maju zdravotne problemy,tak som rada ze je zdrava 😉 aj na nas pozeraju ked im poviem ze ma 8,5 m vsetci ze vyzera starsie.ja tiez len kojim a prikrmujem.od mala je taka ze papa po troskach mliecko a casto.nevie dlho cuckat 😝 uvidis akonahle zacne chodit to vybeha 😅

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 jej no super uz aj moja by mohla zacat sise stoji na styroch ale nestvornoskuje...a skusala si nurofen?mne ten odporucila dr ze je to na teplotu aj nabolest tu je pre deti pd 2 mesiacov....tak ako vravis mam sa na co tesit ked jej zacnu rast zupky....boze mne uz sibe som jej dnes kupovala oblecko nna 12 az18 mes 😎

michelleuk
4. mar 2011

@johanka33 ahoj tak to mas riadnu babu tiez🙂moja mala 4100g a 57 cm ked sa narodila teraz uz ma 7 mesiacou a hadam tych 10 kg🙂tak vas asi tiez dobehneme.....a ako casto papa?

johanka33
4. mar 2011

Ona je to potvůrka....občas chrupká třeba i do 10-ti hod. má totiž kolem půlnoci prodleua ve spaní třeba i 2 hoďky..... takže pak občas vynecháme klasickou snídani třeba Pribiňáka a rovnou obědvá polívčičku nebo nějaký příkrm....kupujeme většinou Hipp, Pak 3 hoďky je vzhůru a pak jde hajat většinou kolem 14-té.....spí tak 2 hoďky a pak dáme ovocnou výživu - kalorická bomba 🙂 k pití čajík, ale většinou si cucne ode mě.....koupeme kolem 19-té a pak kašičku tak 140 ml, ale tu většinou nesní takže kojím......a večer, když se vzbudí zase kojím ona dudáky od malička neměla jen asi 2 měsíce....místo toho by radši prso......holky chtěla jsem juknout k vám do albíček, ale nejde mi to...nevím zda je to tím, že jste z SK nešika.....jukněte ke mně pokud to půjde na tu naši boubelku.....jsem ráda, že alespoň vy tady řešíte naše téma....já u nás na to po pravdě nekoukala, ale na vás jsem narazila tak jsem písla 🙂))

johanka33
4. mar 2011

holky opsala jsem průkajdu.....14 dní.....4.3 kg - 53 cm
6 týdnů 5.6 kg - 57 cm
3 měs. 7.3 kg - 63 cm
6 měs. 10.2kg - 71 cm
10 měs. 13.5 kg - 80 cm

15/3 jdeme na roční tak vám napíšu.................................

basa23
4. mar 2011

@michelleuk nurofen ma pomarancovy,myslis taky ochuteny alebo je aj iny?musim kuk letak snad ho mam bo ja take veci vyhadzujem 😝 ja som dnes malej kupila take krasne tricko ale to uz na leto kupujem snaad moc nevyrastie a nepriberie nech sa don zmesti 😀 este ma cas ved ma presne 7 m moja vidis zacala az nedavno tiez jej to trvalo 😀 ale aj tak sa radcej gula vsade.stvornozkovat ze vie ju neak nenadchlo 😀

basa23
4. mar 2011

@johanka33 tak to nepapa naozaj moc.aj ja sa snazim menej davat ked e zavisla na mlieku.tak mas kvalitne a dobre mliecko 😀 ale vravim to vybehaaaaa 😀 jeej pozerala som krasna je idu mi pozret tvoje fotky.aka si bola krasna neveste a aj manzel je fesak.kraaasne vlasy mas 😀 aj tie fotecky co si bola tehulka pekneee 😉 neviem to e cudne ze tebe to nejde.dam aspon sem 2 fotky malej nech vidis tu moju.strasne je zlatunka Saska.uckate su najkrajsie 😀
tie fotky su asi mesiac stare nezmenila sa mozno len par gramov navyse

johanka33
4. mar 2011

@basa23 - nádherná, ale oproti Sašce mi přijde o dost drobnější 🙂

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 nie neochuteny syrup som myslela...no ja vobec neviem aku velkost jej mam kupovat na leto ale som jej to skusala taku mykinu na 12 az 18 tak jej bola dobra len rukavy boli dlhe 🙂 ale to neva sa vyhrnu.....no moja sa uz nauila plazit do predu na styroch sa len hupe do predu do zadu....uz sa neviem dockat na chodenie 🙂

michelleuk
4. mar 2011

rak aj ja napisem ako mala pribera🙂13 dni 4290.......
21 dni 4780
5 tyzdnov 5650
6 tyzdnov 5900
8 tyzdnov 6420
12 tyzdnov 7420
22 tyzdnov 8480
25 tyzdnov 8850
29 tyzdnov9410 a 75 cm tie ostatne datumy nebola merana....

michelleuk
4. mar 2011

@johanka33 a kukam ze mas dve deticky aj prve si mala tak velke?aj ja som kukala foto nase male sa dost podobaju 🙂 aj moja ma take licka tucne a je aj taka vlasata....a mala uz chodi?

basa23
4. mar 2011

@johanka33 uvidime ked bude mat rok 😀 😀

basa23
4. mar 2011

@michelleuk no vidis sikulka.mne sa mala vobec nehupala iba sa davala na styri a hned lozit, ziadne hupanie 😀 no to ani ja mala vtedy spala tak som jej ani neskusala ho snad jej bude dobre ked bude leto 😀 kazda vec vzdy inak sadne bodicka ma od 9 m - do 12 m.ostatne veci su jak ma mat do 9 mesiacov,sem tam sa vyskytne aj vec od 9 aleo 12 m 😀 jaaaj taky nemam musim kupit mam len ochuteny

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 no moja nosi rozne velkosti 6 az 9 vecinou ale pancusky ma na 12 az18 ma tucne stehienka 🙂 inac som si vsimla ze ma strasnemale chodidlo co sa cudujem ja mam 8☹nosi topanky na 3 az 6.vy mate ake topanocky?a inac kolko si pribrala v tehu?ja hroznych 25..

...este 8 ostalo☹

basa23
4. mar 2011

@michelleuk ja som malej merala ma 10 cm nozku 😀 ja jej topanocky nedavam kym nechodi ma v skrini ale nedavam jej 😝 ja som pribrala 14 kg.som si davala troska pozor 😒 jak som porodila hned zo mna zislo 13 kg.sa cudujem ze tak vela zo mna padlo.a potom som popri kojeni pribrala zas 3 kg.ted sa snazim trosku chudnut aj kedpri koeni to moc nejde treba papat tak ale pomalicky 😀 sak daaame dole po kojeni 😝 chystate sa smalou niekde na dofcu?

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 no aj ja som merala ma9 cm tak je to asi normalne nie?hm no aj ja som sa krotila ale ako som chodila k doktorke tak moj jej tam nahovoril ze malo jem a ona ze nemozem tak man moj zacal stopat 😠 ze to musim vela jest za dvoch a ak nieco bude z malo tak ze mi to neodpusti tak som jedla a teraz toto.....no na dovolenku som chcela ist ale mala nema ani pas este ani na slovensku este nebola no tak sa na to mozem vyprdnut.....to sa neda s blbymy slovenskymi zakonmy ☹ vies aj tak planujeme ostat tu tak ked je uz mala anglicanka nech ma teda anglicky pas......a vy sa chistate niekam?

basa23
4. mar 2011

@michelleuk hej myslim ze je to normalne.aj mala mala tusim ked mala 7m taku nozicku.neboli ste este na Slovensku?to sa neda ze len tak pripisat do pasu.tu u nas si ju dal muz to vyslo neake 3 eur 😝 urcite je tam lepsie nez na Slovensku 😀 ideme koncom augusta do chorvatska snaad to zvladne a len sa modlim nech dovtedy chodiiiiii

michelleuk
4. mar 2011

@basa23 hm nie neda ja mam totis slovensky pas aj obianstvo a mala ma anglicky rodny list aj neviem ci narodnost alebo opcianstvo 🙂 no ale v skratke kvoli jej rodnemu listu to nejde museli by sme jej ho zrusit a poziadat o zapisanir v matrike slovenskej tym by prisla o ang rodny list aj moznost mat ang pas..no neboj mala je sikovna uz do mesiaca ti bude lietat ako sarkan uvidis 🙂 uz aj moja by mohla daky zazrak spravit 🙂

basa23
5. mar 2011

@michelleuk tak to je dobre blby zakon 😒 jaaj keby to tak bola pravda.uvidis mala ti zo dna na den zacne lozit aj mala tak zacala.ako na styri sa vedela dat a lozit zacala len tak z jedneho dna na druhy.muz je slovak alebo anglican?

lenocka84
5. mar 2011

dobre ranko mamicky
ako sa mate?

benne
5. mar 2011

@lenocka84 dobré ráááno 🙂 asi ma porazí z tej zimy.. jeden prestane sopliť, druhý začne kašlať a dokola 😝 už nech je teplo 😎 😅