Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
8. mar 2011

@basa23 jeej som si nevsimla.moze mäsko kuracie.morcacie,zajaca,hovädzie.bravcove davaj az po roku.ja sa moc do bravcoveho nehrniem dam jej ho az nieco cez rok.kuracie a tak je podla mna lepsie 😀

basa23
8. mar 2011

@michelleuk ha som si odpovedala sama sebe tak este raz je 😀 😀 som si nevsimla.moze mäsko kuracie.morcacie,zajaca,hovädzie.bravcove davaj az po roku.ja sa moc do bravcoveho nehrniem dam jej ho az nieco cez rok.kuracie a tak je podla mna lepsie

lenocka84
8. mar 2011

@basa23 ahojky, bravcove aj neskor ako po 1.roku
cim neskor tym lepsie.

michelleuk
8. mar 2011

@basa23 ahoj no my sme stavali o pol 9 🙂 no som jej to perala ma ram ako take dva biele rosky 🙂 no moja tiez slinta hadam od dvoch mesiacov 🙂 idem teraz do obchodu tak jej kupim dake masko 🙂

basa23
8. mar 2011

@michelleuk jeej o pol 9 boze to ja asi nezazijem.mala dnes jedla brokolicovu polievku som bola u sestranici.ale taku normal ochutenu skoro ma slahlo ale tak dala som jej len 2 take tie najmensie zufanky na polievku 😒 nechcele som moc ked bola ochutena solou 😉

michelleuk
8. mar 2011

@basa23 no a od kedy vlaste sa uz moze ochcovat pre deti?my sme teraz v parku 🙂 iz treti den je slnko to ani nie je mozne

basa23
8. mar 2011

@michelleuk od roka.ale vela poznam co uz ochutuju aj teraz troska a aj takych co ochucovali a mau uz velke deti a nic im neni 😉 aj tu je slniecko ale nie moc teplo.ale od piatka uz ma byt 14 stupnov sa tesim.akurat som vybrala malej veci zo zary a hm no manzel bude nadceny ci mi da navsetky 😀

michelleuk
8. mar 2011

@basa23 no tu tiez neni bohvie ako replo tych 10 stupnou,ale da sa 🙂 kupila som malej kura s mrkvou a zemiakom tak som zvedava ci otceni moj vyber 🙂 inac jedna znama da normalne malej co ma 9 mesiacov do ruky parok a ona si ho hryzka skoro som odpadla ja by som sa bala ze sa zadusy 😒 a na aky vek si jej uz kupovala veci?

basa23
8. mar 2011

@michelleuk tak ale aspon 10 stupnov mate mi uz coskoro budeme mat.no co papala?no to by som nedala dietatu a nie 9 m hoc co davaju do tych parkov 😒 este nekupila zajtra idem,mam vyhliadnute cez net.idem jej jarnu bundu,neaku ciapku jarnu,neake capacky kym nechodi,rifle.a ostatne od roka 😉

lenocka84
8. mar 2011

@michelleuk a to si kde videla ze parok dala do ruky???? preboha ☹

michelleuk
8. mar 2011

@basa23 hej dve lyzicky kym nezistila ze to neni vyziva ovocna a potom to prskala po mne 🙂 rak som mala aspon zdravy obed ja 🙂 kupila som styri rozne znacky tak zajtra skusime dalsiu 🙂 inac ja mam problem s ciapkamy pre nu ma velku hlavu 😖 vsetky co mam tak jej aj oci zakryvaju a musim jej ich stale napravat lebo je nervozna ked nevydi 🙂

michelleuk
8. mar 2011

@lenocka84 no to ked som bola u jednej polky na navsteve tak malej dala parok ona sedela a hryzkala si ho.ale ked si ho napchala cely do ust my nebolo vsetko jedno 😒 podotykam mi tu mame take male 3 cm parky.

lenocka84
8. mar 2011

@michelleuk ale sak nech je aky kolvek dlhy, ale sak to je ten najhorsi mix masa co moze dietatu dat.
u nas sa parky ani nejedia, ved to je ako psie granule, v makkom, a granule maju vitaminy

michelleuk
8. mar 2011

@lenocka84 no k tym granulam tie som uz jedla 🙂 no ja som sa jej ties pytala ci uz moze parky a ona ze jej chuti maso 😔

lenocka84
8. mar 2011

@michelleuk parky niesu maso, preboha
lutujerm jej dieta ☹

michelleuk
8. mar 2011

@lenocka84 😒 a inak ako sa mate s malickym?

lenocka84
8. mar 2011

@michelleuk zacina mi robit stresy
vid foto, ked padne no des ☹

michelleuk
8. mar 2011

@lenocka84 co mu rastu zubky?moja sa snazi asi prizabyt stale lezie pid stvol obyvacke a bucha si tam hlavu o nozky ked ju s tade zoberem zase tam pride a dookola to iste 😖

michelleuk
8. mar 2011

@lenocka84 jaj ja som si nevsimla ze ake foto 😎 a tak musis mat veselo teda 😉 hm uz aj moja by mohla zacat chodit

basa23
8. mar 2011

@michelleuk musis si zvyknut.davaj jej stale a chyti sa casom uvdis nemoze len vyzivu ovocnu stale.no a moja ma makovicu velku musim jej ist aj ja nove ciapky kupit 😀 😀

michelleuk
8. mar 2011

@basa23 no pobojujem s nou trochu 🙂 uz spi tak mam klud,uz inac riadne lozi 🙂 dam ju na ze pred gauc a hned je pri telke ma s nej picne 😉 ozaj za ako dlho vylezie zub ked tam ma uz taku bielu ciarku bod dasnom?

basa23
9. mar 2011

@michelleuk no sme bola zas tuto noc mala kazdu 1,5 hore takze asi 7 krat.uz nevladzem 😒 jeej uz zacala stvornozkovat?alebo sa gula,plazi?no skoncia ti pokojne casy ze kde polozis tam ostane 😀 vies co u mojej to trvalo tak 2-3 dni jej sli tie prve 4 rychloale tento piaty robi neplechu 😠

lenocka84
9. mar 2011

@michelleuk on sa teraz zacal dvihat na nohy, ide ma rozhodit. a furt k tomu televizoru, a stale dookola

inak dobre ranko zelam

michelleuk
9. mar 2011

@basa23 ahoj np my sme o 4 vstacali 😎 neviem co to hodku bola hore a potom spala do 8..viesco tak to konbynuje preplazy sa potomm sa da na styri rozhojda sa pohne sa a zase plazy 😉 no uvidime sa my zda ze to ma stale vetsie a vetsie pod dasienkom 😀 a muz ako zvlada nocne budicky?ci ho mala nezobudi?

michelleuk
9. mar 2011

@lenocka84 aj ja tebe 🙂 jpj to je sikovny potom a ako dlho ti predtym stvorkoval?

basa23
9. mar 2011

@michelleuk mala o pol 5 buntosila ale zaspala este do 6.ted uz zas spi 😉 zachvilu sa ti rozbehne stvornozkovat mala sa 2 tyzdne rozbiehala 😉 muz v pohode spi v obyvacke odkedy bol chory.a uz tam aj ostal uz 3 mesiace 😉 dnes malej dam na obed len jogurt chuda uz 4 dni nekakala v poslednej dobe nekaka kazdy den jak doteraz som aj volala minule lekarke ze nekakala 6 dni a ona ze to je ok kym je kojena 😒

lenocka84
9. mar 2011

@michelleuk moj maly ne4nozkuje, vobec
on sa plazi ako partizan 🙂

michelleuk
9. mar 2011

@lenocka84 no moja to tak konbynije tiez 🙂

lenocka84
9. mar 2011

@michelleuk vobec to neriesim
napr az teraz sa naucil sam posadit, a co? vie? vie, uz to neriesim. sediet vedel, ked som ho ja posadila, teraz uz vie aj sam

michelleuk
9. mar 2011

@lenocka84 no moja sa este nevie posadit sediet vie ale este obcas pada 🙂 moja uz ani na chrpte nechce byt stale sa mi otaca ked ju prevalujem alebo obliekam 🙂