Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
12. mar 2011

@michelleuk podla mna nie 😉 moja je kazde 2 hodky.a niekedy aj castejsie.niekedy vydrzi ze 3 hodky aj nejest ale to fakt len veeelmi zriadka idem kuk a idem na facebook 😀

michelleuk
12. mar 2011

@basa23 no moja je taka hltava ze ked papa tak poradne do dna sa da povedat 🙂 ale kolko vypije to netusim 🙂

basa23
12. mar 2011

@michelleuk no moja papa preto tak casto bo cucka 2 min a koniec 😒 uz som ta nasla na facebooku.idem tahet muz dnes oslavoval upratat papa zatim potom ma potvrd an facebooku 😀

michelleuk
12. mar 2011

@basa23 jej tak ste mali veselo 🙂 uz som ta potvrdila 🙂

basa23
13. mar 2011

@michelleuk hej veselo muz si vypil a uz o 8 spal 😀 ma dietu musi schudnut som mu povedala tak vypije par poharikov a je ko 😝 hej hej uz som videla som kuk fotky kraasna je malinka

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 dikes 😉 no to moj by ma zozral aj s topankami keby som mu povedala ze ma drzat dietu 😀 on je strasny zravec 🙂 ozaj nevies s cim sa roby detska krupicka?a moze to uz mala?

basa23
13. mar 2011

@michelleuk no to aj moj ale uz sa drzi od 1.2. drzi dietu musel najprv mi to trvalo pol roka kym som ho donutila ale potom uznal ze ma fakt nadvahu 13 kg tak ich musi dat dole do leta 😀 krupicu moze ale s cim sa zarabat ma to ti veru neviem povedat ja malej kase nedavam ked je taka buchta 😝

estterka
13. mar 2011

ahojte baby,ako sa mate? drobci co nove? my este stale nezaciname s prikrmom,pockame do zaciatku aprila..sme prvykrat u svokrovcov s malou a buduci tyzden ideme na slovensko,tak sa tesim uz 🙂

@michelleuk krupica obsahuje lepok,neviem,ci sa uz moze..zvycajne s mliekom sa vari..ja budem ale varit kase s vodou,kedze je kojena a miesat s ovocim..ale postupne,najprv musime zacat so zeleninkou a ovocim a tak 🙂

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 no asi s mliekom nie? a co jej teda davas na veceru?ja kasu nemliecbu 🙂

michelleuk
13. mar 2011

@estterka ahoj no ja som jej ju este nedavala ja jej kasicky kupujem nemliecne 🙂 a na obed zeleninu s masom alebo ovocnu vyzivu 🙂

estterka
13. mar 2011

@michelleuk to uz pekne papate,dost teda veci..nasa sa narodila o mesiac skor a mava podrazdene crievko,tak zacneme neskor..a cim ste zacinali? zelenina alebo ovocie?

lenocka84
13. mar 2011

@estterka ahoj, aj my sme sa narodili skor, ale papat sme zacali normalne. krasne dobehol rovesnikov

basa23
13. mar 2011

@michelleuk s mliekom hej len neviem ci s tvojim ze si odsajes alebo s umelym lebo normalen mlieko az od roka alebo neskor aj.zalezi ako das 😀 ale krupicnu mozes lepok sa zavadza od 7 mesiaca.malinka ti moze uz aj rohlik,chlebik.ja davam malej rohlik pekne sa zahraje na chvilku aj v obchode ked je zla jej dam rohlik a je ticho 😝

basa23
13. mar 2011

@michelleuk jaj som zabudla.ja jej na veceru davam len moje mliecko, este pockam s vecerami lebo ona tak ci tak dostane kasu abo tak a aj tak chce mliecko tak to nesilim 🙂

estterka
13. mar 2011

@lenocka84 ahoj.aj my sme dobehli,nastastie,ale aj lekarka povedala,ze ked kojim a staci jej,mozme zacat neskor s prikrmom.nemyslim si,ze nieco zmeska 🙂

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 a neskusala si jej dat aj vecer nieco papat?mozno sa ti preto tak casto budi v noci...uz je velka uz by mala aj vecerat podla mna 🙂 na ja mojej davam o pol7 dokojim ju a o 9 ju len nakojim a dam spat 🙂 ako uz jej ten zubok vysiel?

estterka
13. mar 2011

@basa23 asi radsej s odsatym radsej,nie? ja by som UM nedavala,ak sa koji.

basa23
13. mar 2011

@estterka hej radcej s odsatym 😀

basa23
13. mar 2011

@michelleuk nie este nevysiel hrozne 😀 nie ona sa hladom nebudi bo som jej uz davala kasu aj chlebik,aj zeleninku a nic budila sa .to je tym zubom ale neviem kedy uz vide ☹ 😠

estterka
13. mar 2011

@basa23 je ti to smiesne? 😀

michelleuk
13. mar 2011

@estterka no zacali sme ovocim asi po tyzdni som jej skusila dat zeleninu s masom,a asi od 6 a pol mesiaca aj kasu na vecer 🙂 ja to striedam ale viac chce asi tu ovocu vizivu ako zeleninovu s masom 🙂 raz som jej kupila ovocnu s masom tak prdela ako najata 🙂 my nastastie nemame ziadne problemi a ani sme nikdy nemali ani s kakanim ani s prdenim 😎

lenocka84
13. mar 2011

@estterka no sak ked staci ano, len zase cim neskor sa zacina je vacsie riziko alergii ☹
ale to vidis ty na malej, ci je poskojna. to je jasne

ingrid77
13. mar 2011

Ahojte, moj maly ked sa narodil vazil 4,45 a 54 cm, ked mal pol roka vazil 9,80 kg, vysku nemam zapisanu, do polroka bol plne kojeny, kojila som ho do 15 mesiacov, takze ziadne umeliny, ked mal rok vazil 12 kg, no musim povedat, ze ak zacal chodit tak jeho vaha isla pomalsie hore, nakolko dost behal, teraz ma 5 rokov a chuti mu papat, no ma aj dost pohybu, nakolko sportuje a od 3 rokov pribral len 2 kila, ale dost narastol, detska lekarka mi povedala, ze ma vysku na druhaka, tak baby hlavu hore, myslim, ze deti to vybehaju, samozrejme treba to mat pod kontrolou, ale myslim, ze sme spokojnejsie ked deticky papaju, ako ked ich do jedla treba nutit, dufam, ze som Vas niektore aspon trosku povzbudila 🙂 🙂 🙂 🙂

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 no tak to uz je riadne dlho ta obdivujem 🙂 vcera som malej dala do ruky piskotu,ale nemala uspech kedze nema zubky este 🙂 voze nech jej uz aspon dva vidu

dzudka
13. mar 2011

chcem sa spytat ja mam 5mes synceka a ma 8kg len kojeny 🙂 ako su na tom pohybovo vase deticky ked su take vacsie a tazsie na svoj vek on ma 70cm a 8kg a dost ma brusko 🙂 len sa este nepretaca na brusko na bok mu to ide aj na jeden aj na druhy ale este na brusko sa neotocil na brusko ked ho dam pekne sa zahra chyta si hracky a pozera vysoko ma hlavicku, aj ked mu dopomozem ze mu jednu nozku tak prelozim a pridrzim tak hornou castou tela sa dotoci na brusko ale sam to este neurobi.
Kedy sa zacali vase deti hybat nemali s tym problem?

sjuzocka
13. mar 2011

Moj maly bol bucko a zacal lozit trosku neskor, ked mal 8 mesiacov aj daco, dovtedy sa plazil. Niektori stihlejsi rovesnici lozili uz polrocni. Ale neviem ci to ma suvis s vahou, toto je fakt individualne

basa23
13. mar 2011

@michelleuk neboj vidu potom si uzijes 😉 no to ju moc nenadchne piskotka ked nema zubky,ale uvidis zachvilku jeje vykuknu u malej to bolo zo dna na den tie 4.tie sa jej netlacili jak tento piaty zub.teraz ides kedy s malou na poradnu?

basa23
13. mar 2011

@dzudka ahoj,neboj zato ze je bucko nebude tam problemy s pohybom.moja mala ked mala 6 mesiacov vazila 9720 g.zacala lozit mala 8 m a 7 dni tak neak.co som sa pytala lekarky tak podla planu.aj mi dala lekarka taky planik ze cok edy deti v priemere robia.ano je vela deti co lozia uz 6-7 m.su sikovnejsie ale priemer je 8 m.mam kamosku co ma bucku a lozit zacala tyzden pred 7 m.takze neboj nebude zaostavat v pohybe 😉 .moja sa tusim okolo piateho mesiaca uz poctivo pretacala z brucha na chrbat a naopak.to zacne neboj 🙂

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 no ked bude mat 8 mesiacov ma mat prehladku,to bude 4.4 🙂 ozaj vazila si malu?ja ju pojdem dat vazit asi zajtra,ja som teraz u mami tak mam aspon trochu klud od malej 😎

michelleuk
13. mar 2011

@dzudka ahoj tak moja bola na tom podobne ako tvoj mali zacala sa pretacat az okolo5 mes 🙂 a potom to uz islo okolo 6
a pol mes sa zacala plazit a teraz ma 7 a uz aj stvorkuje 🙂 🙂