Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
16. mar 2011

@michelleuk no mi nie,.ale ked jej ju vypne tak po chvili odide 😀 ma uz 4 zuby a piaty a siesty jej leze.neboj vidu jej poznam toolko deti co im vysli zuby az v roku.neboj coskoro bude mat zubky 😀 bud rada nekuseta mna kuse do lica,ramena,nohy a ceecku tam to boli najviac 😝

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 no to verim aj kamoska ma s tym problem ju hrizie vzdy ked koji 😔 jaj mala ma uz od 4 mes zuby,ozaj davas malej piskoty?ja som dnes malej dala tak hocmulala az si s neho odhryzavala po koskoch.aj do jogurta som jej dala uz dva 🙂

basa23
16. mar 2011

@michelleuk hej davam ale neak casto nie.sak zachvilu dojdem ochrbat bude moc priberat z nich 😀 😀 ked zacne chodit nech sa ich doje.ale davam jej tak 3 krat do tyzdna jednu.skor jej davam tie susne(tie kukuricne sulce abo jak sa to vola) to jej chuti.aj ja jej to vyzieram 😝 ach uz spi tak uvidim som jej dala plienky mokre okolo aj zvysila madrac dnas bude lepsie spat bo strasne chrape z tych soplikov 😒 mala ti uz bola chora?

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 nie mala este nastastie nie 🙂 ani teplotu nemala este....ja davam piskoty asi posledne dva tyzdne mala asi 5 dokopy....inac my prislo ze mame ist 23 na kontrolu tak som zvedava ze co tam,lebo ockovanie ma mat az v roku,som varila halusky s brindzou po 3 rokoch som jedla 🙂 mala sa zatial vyrevala ale aj tak ju to neunavilo tak tu veselo lozu,pojde spat az o pol hodku asi....a na co si jej dala mokre plienkydo postielky?

basa23
17. mar 2011

@michelleuk moja je uz duhykrat chora ale chvalabohu vzdy su to len sople a kasel nie teplota.to ma asi po mne ja tiez nikdy nemam teplotu.mnaam bryndzaky to zboznujem to som este neskusala varit 😀 ja idem v piatok nasim som kazala nech urobia vepro,knedlo,zeli.nakolko som dodnes kapustu este nejedla som sa bala ale vsetky naokolo jedia co koja tak to idem skusit.ako to je u vas s ockovanim?bo viem ze v kazdej krajine to je ine.dala som jej mokre plienky okolo nech sa jej lepsie dycha ked ma sopliky,to zvlhcuje vzduch

lenocka84
17. mar 2011

dobre ranko mamicky
ako sa mate? my sme konecne zase prespali celu noc, som zvedava aka bude ta dnesna.
dovod je 2. zubcek co sa tlaciiii
co nove?

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 aho no som si aj myslela no tu su tie ockovania dost cudne prve mala v 6 tyzdnoch potom 2 mesiacoch a potom v 4 a teraz ma v roku,ked sa narodila tak hned dostala vytamin K proti zrazaniu krvy,ze to davaju kazdemu navorodencovy....no a tie osratnw boly ako na slovensku az na cierny kasel ci ako je ta choroba po slovensky?ja som len prve dva tyzdne nejedla vsetko potom som skusila kapustu a fazulu a mala bola v pohode tak jem vsetko 🙂 a ako ste spali?zubky uz vysli?my sme stavali o 7.....

basa23
17. mar 2011

@michelleuk no aj moju ockovali ked mala tusim okolo 6 tyz a potom 6 mes a ted az po roku.chcem sa lekarky spytat ze ci sa neda ju zaockovat proti kliestom predsa v lete je ich plna rit.a moja tetka ma boreliozu z kliesta tak radcej.noc lepsia 3 krat bola hore.klop klop nech nezarieknem 😀 som s nou bola dnes u lekarky nech sa na nu pozre kvoli tomu kaslu.povedala ze dychanie ma ok.mam jej davat sirup na kasel a morsku sol to som aj robila 😉 ten jeden co jej ide tak dlho nic ale ten co som objavila vcera tak zajtra uz je vonku uz len kulilincek chyba.no ted obedovala dala som jej kvapky na kasel a taku sablu hodila 😒 ale ako je ziva nevyzera byt chora tak neviem.ake mate pocasie?tu leje jak z krhli ☹

basa23
17. mar 2011

@lenocka84 dobre ranko.no na to ze je chora ok.nam ide 5 a 6 naraz ten 6 predbehol ten piaty zub co jej ide 3 tyz.noc ok len 3 krat hore klop klop nech neprechvalim ju 😉 jej ide vam druhy gratulujem 😉

lenocka84
17. mar 2011

@basa23 no len dufam ze tie zle noci sa aspon na chvilu nahradia normalnymi, dnes spal vynimocne celu noc

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 no proti klieatom to sa ockuje o tom som citala uz tiez....no moja tam ma stale len tu ciarku a nic sa nemeni tak neviem...tak to mas uz lepsie mozno ked sa uzdravi tak uz bude lepsie spat 🙂 ja som malej davala zase to meso s mrkvou tak zjedla asi try lizicky a potom to prskala po mne 😅boze uz nmam nervy vzdy ked jej davam nieco nasite tak to vsetko prska po mne....tu mrholilo teraz uz prestalo.bola som s nou vonku tak stahovala igelit s kocika a chcela ho jest,ked som jej to asi 30 krat zobrala z ust tak sa zacala otacat na brucho 😎 ak sa mi niekto nahodou kuk do kocika tak si musel ponysliet bola vytocena ako paragraf a tak zaspala 🙂 inac aj v postielke roby riadnu akrobaciu 🙂

basa23
17. mar 2011

@michelleuk u nas stale leje.mala spala ale len chvilu vzdy sa zobudi na kasel.nech uz jej prejde lebo ma picne.moja zas nabok sa stale toci spat jak tak moze spat ja len na bruchu 😀

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 no ja tiez na bruch spavam a mala tiez ale aj na bok sa obcas otaca ako kedy 🙂 my prisiel list z roboty byvalej mam sa vratit v july ale som planovala nevracat sa,idu prepustat tak super budu ma musiet vyhodit a dar mi 3 mesacny plat 😉 tak my to celkom dobre vyslo nie?ty si robila pred malou niekde?

basa23
17. mar 2011

@michelleuk jakze v juli?ved u vas neni materska 3 roky?a sak potom najdes inu pracu nie?hej pracovala na poste inde sa mi nedalo zamestnat lebo chodim externe na vysku len tam je super veduca ta mi vyhovela so skolou 😝

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 no ti v anglicku mas platenu matersku len 9 mesiacov to mi konci uz tento mesiac 😠 ale do jula som mala vlaste neplatenu....boxe mala spala asi 25 min a uz je zase hore.a na aku vysku chodis?

melkina
17. mar 2011

baby ahojte, mám otázočku....nemáte problém s oblečením pre "drobcov"? ja začínam byť zúfala, mám pre neho vela veci, ale nohavice neprevlečieme cez prdel a nezapneme v pase...a tak isto na tie jeho tučnučké nôžky neviem kúpiť topánočky.... 😠 nemáte nejaké typy? 😀

basa23
17. mar 2011

@michelleuk jaj tak to je naprd teda.a to ako kto sa tam ma potom starat o take male deticky kam ich mas dat nie?chodim na socialnu pracu teraz som mala robit bakalar no zial kvoli malej odklad tak od septembra jaj nechce sa mi 😒 kokso mala uz spi predchvilou sa zobudila vseetko ogrcane asi liter vygracala chuda sa tak zlakla ona vzdy ked grca sa lakne.snad uz nebude ma picne 😒 som ju dnes vazila ma 10 650g za mesiac len 180 g normalne ziram 😉

basa23
17. mar 2011

@melkina fu tak to ti neporadim asi moc.ja mam s gatami tiez problem treba take sirsie na gumku jej kupujem,a kratke bodinka ma od 12 mes 😉 ako sa mate s Tristankom?no ja som tiez malej kupila ted take sandalky len do kocika sak nechodime este 😉 a tiez ked jej zapnem ramienok ma v tom taku cudnu velku nozku 😀

melkina
17. mar 2011

@basa23 Hm, ked ja take gate prave neviem zohnať dokelu 😀 už rozmýšlam, že asi začnem šiť a basta 😠
Bodynka my mame na 18-24 mes, dlžka a šírka je akurat, len rukavy musím vyhrnuť....a tie topánočky, chodíme za ručičky zatial po dome sem tam,ale už by sa nám pomaly nejaké boty aj zišli 😀 my sme ani take tie sandalky na remienky nenasadili na nožku..... 😠 😀
Inak sa má Tristanko fajn 🙂 28.3. ideme do poradne, tak som strasne zvedava kolko sme pribrali....budem happy ak to bude pod 14 kg, ale obavam sa , že nebude.....koncom jauara sme mali 13 300g....ale tak už sa hybe viac, tak duuufam, že to priberanie bude pomalšie.....
A mám ešte otázočku...zatvára sa vám velka fontanela? my ju máme stále velikansku a vraj to byva u tychto detičiek čo rychlejšie rastu, že sa vraj nestiha zatvárať....D vit. nám zdvihli na 2x2kvapky..... 😒

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 viesco tu su velmi velke pridavky na deti takze tu malo kto roby vecina co ma deti su doma....tu anglicanky v mojom veku 23 maju aj 3 deti a viac 🙂 moja je este hore o hodinu idr spat,moja je ako kovboj sa smejeme ona to tak len odplivne cez kutik ako by sa nic nedialo....dnes mi volali ze uz mam pocitac opraveny hura hura bol tam hardisk pokazeny 😅 tu su inac skvolky uz od 6 mesiacov ale tam sa davaju deti len ked sa zene fakt oplati,alebo si mozes poziadat o nanu opatrovatelku od uradu ale len na 4 hodky....

michelleuk
17. mar 2011

@melkina ahoj tak mi mame 7 a pol mesiaca a mala ma teplaky na rok rok a pol vetsi problem su pancusky pre nas take menej elasticke musia byt aj na rok a pol az 2 roky 🙂 my mame tiez problem s trickami ma velku hlavu dost tak jej vela triciek a tych spodnych dupaciek nejde cez hlavu 🙂

tanija133
17. mar 2011

@melkina Nam celkom sedia tie teplaciky klasicke z HM,vies tie co maju rozne farby, tie maju taky siroky pas a netlacia...ostatne nas tiez vsetko tlaci, skus tie, ak ich este nemas........a topanky? To aj u nas bude horor...zda s ami ze ma velmi vysoky nart.....Bodycka to sa este da, ja davam 84.....To priberanie je hrozne...ani u nas sa to stale nezastavilo....zasa sme za mesiac pribrali kilo...zajtra mame 5 mesiacov a 9 kg k tomu...!!!

basa23
17. mar 2011

@melkina mne sa niekedy podari v tescu natrafit na take gate alebo v HM.ked vies sit tak to mas super usijes.neboj to vybeha akonahle zacne chodit.uz lozi nie?aj mala uz sa ciac hybe ako som pisala pribrala za mesiac 180g.pradtym tyzzdenne tolko priberala.mi sme mali ist do poradne v pondelok ale mala je chora tak nas presunula.no ale moja doki ma vahu do 10 kg to ako nechapem.co vsetky deti co k nej chodia maju do 10 kg? 😠 ja mam doma takze si ju vazim uz sama 😉 skus sa popytat na topanocky v obuvi ci nevedia o neakej takej predajni musi byt pre takedeticky snad nechodia bose 😉 urcite budete mat pod 14kg.potom daj vediet.nam sa myslim ze dobre zatvara.som jej to trosku chytili.

basa23
17. mar 2011

@tanija133 moja mala v 6 m 9700g.a potom sa to spomalilo ani ja som nedufala a spomalillo.po polroku sa to ustali zacne byt pohyblivy viac 😉

basa23
17. mar 2011

@michelleuk aha tak to je sranda tak skoro skolky.no tak to mate asi lepsie ako mi platene na slovensku.tu je to teda bieda.ja mam ted este tu vyssiu matersku.ale ked bude mat 20 mes.uz budem mat tu nizsiu.ach hrozne slovensko 😠 idem spat rychlo kym zas nebude hore.boez len nech uz nevraca mam strach ked v spanku zacne vracat.planujete aj dalsie dieta?

melkina
17. mar 2011

@tanija133
@basa23 baby dakujem, skusim zajtra kuknut aj tesco aj HM, dufam že na dačo natrafím. Kedysi som najstarsiemu sila,a le to uz je daaavno a aj by som dačo ako gate zvladla, len ked toho casu nie je momentalne 😒 cez den nehrozi a vecer kym porobim co mam je noc....
a s tými topánčkami, aj nas maly sa mi zda, že ma vysoky nart,asi po tatovi 😠 ja som už normalne rozmyslala, ze niekde v protetike ci by mu na mieru nevyrobili alebo co? teda ak sa mi nepodari žiadne zohnat co nazujeme 🙂
basa a s tým lozenim....praveže on chce za ruky chodiť, ale ked je na bruchu, tak sa aj da hore, trochu sa pohojda akoby a spusti sa na brusko a plazi sa a pretaca a tak sa dostane k tomu k čomu chce....ja sa stale smejem, že makačka asi ten velky pupok dvihnuť a držať vo vzduchu 😀 no hotový macko to je 🙂

michelleuk
17. mar 2011

@basa23 no je to tu lepsie platene ale tu je velmi drahe byvanie....mam otazocku co jeto velka fontanela?som to este nepocula 😀 a nemas monitor dichu?neboj to by si sa zobudila keby sa dusi,no aj planujem ale neviem ci by som to zvladla niekedy som z malej na prasky 🙂 a ak tak by som chcela dvojicky chlapca s dievcatko este 😎 ale to trochu neskvor ked uz mala bude vetcia pripomenut si babetkovske casy na stare kolena 😀 a ty co by si chcela este?

basa23
18. mar 2011

@melkina skus pozret snad na nieco natrafis.to aj moja robila donedavna ze sa len gula,pretaca kam chcela tak sa dostala a potom z jedneho dna na druhy zacala lozit.ako ti spava maly?mne teda hrozneee

basa23
18. mar 2011

@michelleuk hej top som pocula ze ej tam drahe byvanie.v kazdej krajine su neake vyhody aj nevyhody 😉 myslim ze je to ten otvor na hlavicke aspon tak som to pocula myslim.jeej dvojicky fu to by som teda nezvladla.ja tiez by som chcela ale az tak ked bude mat mala 7 r. ale muz uz nechce 😒 ze zas kocikovat 😉 vsetci mi zas vravia ze to velky rozdiel medzi nimi ze to nebude dobre.ja neviem nemyslim.tak skoro sa na dalsie necitim.som chcela najprv chlapceka ale asi by som chcela zas dievcatko 😉

michelleuk
18. mar 2011

@basa23 no mojtiez nechce ale neskvor by chcela 😉 boze rano my malazletela s posteli tak tev spustila ako nikdy ☹ jaj to moja tu hlavicku este nema zrastenu,vy ju uz mate?