Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lulujarin
21. mar 2011

ja mam tiez doma radnu bambulku...v stredu budeme mat 4mesiace a mame 6,5kg a meriame 69cm..no poriadna zenska..papkame mliecko Aptamil=slovensky NUTRILON...tiez mi poradila doktorka prejst na kasicku na obedik jej trolinku dat a tiez ked som si porovnala k mliecku je menej kaloricka a ma menej tuku ako mliecko... 😀
ja som bola tiez radna bambula a u manzela v rodine vsetky babetka su taketo velke a manzel bol riadny buchtos...
malinka nasa je v poriadku zdravucka, sikovna, furt si kopka rozhadzuje rukami,zacina sa pretacat na bok a dvihat sa hore lebo chce sedkat,vsetko ju zaujima a bavia ju zistovat nove veci..tak ze si myslim ze to je dolezitejsie jako jej vaha i ked musim priznat ze ma zacina z nej boliet chrbat...a ked ideme na poradnu tak nas anglicka doki furt pochvali ze sme ukazkove babetko ziadne problemy zdravotne, vzdy vysmiate stastne zo zivota a dobre napapkane...no co si mamina moze viacej priat 😉

lulujarin
21. mar 2011

sorry baby pisala som to neskoro v noci..my mame 7,5kg vo 4mesiaci 😀

basa23
22. mar 2011

@michelleuk no a do rana sa zobudila asi este 6 krat.ona neplace len tak mrnci a ked nechodim tak sa da nastyri,alebo si sadne.ja ju skusam si dat na ruky ze ju popestovat ale ona chce vzdy cuckat.utisenie na rukach mozno raz zabere 😒 som ju prechvalila ze 3 noci boli relativne ok

basa23
22. mar 2011

@lulujarin pekne miery 😉 ale presne hlavne ze su tie nase buchticky zdrave.no to mi vrav nieco o boleni chrbta ja uz tuto buchtu nosim 9 mes 😀 tak ale chvalabohu uz sa to spomalillo to priberanie o 90 %.mi sme mali v 3 mes 7800g 😕

lulujarin
22. mar 2011

@basa23 juj pozrela som si tvoj fotoblog mas krasnu tu tvoju bambulku...nadherna je...

michelleuk
22. mar 2011

@basa23 no tym utesovanim na rukach si na seba len byc pleties ako sa hovori 🙂 a to cuckanie si myslim ze neni z hladu ale ze ta ma ako cumlik na uspatie par krat si cucne a spi 😲 to aj moja zvykla robyt ale ja som jej cumel nasilu dala do ust potukala po nom pridrzala ho az kym ho rozospata nevzala a nezaspala 🙂 moja bola o 5 az hore 🙂

michelleuk
22. mar 2011

@lulujarin ahoj tak my sme mali taku vahu v 3 mes ako mate vy teraz 🙂 ked som malu vaxievala tak bola v hornej linny na grafe 🙂 teraz sa tu oz spomalilo 🙂

lulujarin
22. mar 2011

@michelleuk tak to je super vediet 😀 kazdy mi vravi ze sa to spomali ked mala zacne lozit...my sme tiez v hornej linii s vahou aj vyskou i ked od prveho ultrazvuku sme boli BIG BABY tak som to mala ocakavat ze bude z nas takato buchticka krasna...momentalne i ked som kojila 2,5mesiaca aj teraz na sunariku priberame pravidelne 1kg na mesiac.... 😎

johanka33
22. mar 2011

Ahoj všem,

nestíhám vas kočky dočítat....máme za sebou roční prohlídku a máme 15.8 a 84 cm stále kojím hlavně v noci přes den tak 2x chtěla jsem přestat kojit vzhledem k váze malé, ale dr. mi říkala ať v žádném případě nepřestávám....jenomže malá zatím s chozením otálí a nechce sejí....je holt těžká...dr. mi chtěla dát kontakt na nějakou odbornici....trošku tomu nerozumím....myslím si, že je nacucaná a oplácaná z toho mého mléka a říkám jí, že přestanu kojit a to nemám a logicky mi přijde jasný, že nebude tak rychle chodit jako ostatní děti, které mají 10 kg.....ty nožičky tu váhu neudrží, ikdyž naše Saša má nohy 🙂 nechci jí násilím nutit ptala jsem se na to jedné zdravotní sestry a ona mi říkala až začne tak začne.....není tabulková a navíc by prý mohly dost trpět kyčle. staví se udrží se i držet o opěrku, ala sama se do stoje zatím nepostaví.......holky tak já nevim :-'

johanka33
22. mar 2011

holky, chtěla jsem juknout na ty vaše princezny do albumíků a mně to nejde....fotky tam určitě máte....zobrazí se mi jen titulní aktuální fotečka....tak nevim co bych dělala špatně?

michelleuk
22. mar 2011

@lulujarin joj no moja ma rekord kilo za dva tyzdne 😎 held visitorka sa chytala za hlavu ked to videla 😎 ja stale malu kojim je zavisla na 😲

michelleuk
22. mar 2011

@johanka33 a neboj sa kazde dieta je ine co sa tyka chodenia niektore deti co maju aj 7 kg v roku stale nechodia,ja si myslim ze to vahou neni,nechaj jej cas ona sama zacne ked bude jej cas 🙂 podla mna by si ties nemala prestat kojit s deti to vybehaju materske mliecko je zdravy tuk 😀 a neukazuje ti v pravom rohu aby si sa prihlasila na konik.sk?ja som na koniku.cz ked chcem kuk foto tak sa musim prihlasit na konik.sk

basa23
22. mar 2011

@lulujarin dakujem 😉

basa23
22. mar 2011

@michelleuk hej aj ja si myslim ze ma ma ako cumlik.ona donedavna chcela cumlik ale v poslednej dobe uz nie aj ked jej ho nasilu stcim pusti taky rev strasny ze dovi.ona cucne v noci 5 krat a spi.dnes to ale potiahla do 6 30 no ale s budeniami.

basa23
22. mar 2011

@johanka33 presne neprestavaj kojim materske mlieko je iny tuk to vybeha ako nahle zacne 😉 s chodenim si tiez nerob hlavu poznam deticky co zacali chodit v roku a pol a nic nezmeskali v zivote sa este vela nachodi 😉 a tie deti boli tintitka len sa im nechcelo.uvidis coskoro to pride a postavi sa.hlavne ze je zdravucka.presne ako pise mischelle skus klik na modrykonik.sk tam by sa ti mal objavit a ist to.ja tiez ked som vtedy tebe pozerala foto som to tak musela robit a slo to

michelleuk
22. mar 2011

@basa23 no presne o takychto starsich detickach je to zname zr maju taku cucavu uchylku v noci 😲 moja tiez niekedy skusa ale ja jej pustim penicku strvim cumel ked je uz velmi zle vezmem k nam to hned zaspi 🙂

basa23
22. mar 2011

@michelleuk skusim to aj ja s tou pesnickou,ja myslim ze to je tymi zubami.vtedy co som ti pisala ze ma modre to dasno,ted jej to zmizlo ma trosku este modre ale zub nikde ja nechapem no uvidim ci vide ochvilu

michelleuk
22. mar 2011

@basa23 no my mame v monitore dychu tri to jej zapnem to hra asi tych 5 min stale dookola,uz si zvykla na zaspavanie pri tom 🙂 no tak to jej mozno uz vyde nie?

basa23
22. mar 2011

@michelleuk aha tak to mi v monitore dychu nemame 😉 snad hej.ted som ju uspala som zvedava kolko bude spat.dnes mi nechcela obed som jej dala 2 lyzicky,potom zacala trochu kaslat,zatym plac a uz nechcela.neviem co ma dnes take muchy 😀

johanka33
22. mar 2011

Holky, díky za vaše názory a podporu....hrozně mi to pomohlo 🙂 🙂 🙂 jinak já to překliknu na sk, ale v albíčkách jakoby nebyly žádné fotečky....nemáte to, třeba blokované jen pro přátele? Už nevím........

michelleuk
22. mar 2011

@basa23 no to aj moja ani obed ani kasu na vecer len som ju kojila dnes 😕 vsetko plula po mne....dnes tu bolo tak pekne asi aj 20 stupnou celu den slnko 🙂 🙂 neviem co jej vzdy my jedla a terz len lyzicku mi videla v rukach a revala 😠 inac sa mi sem cely den nedalo prihlasit ze daku poruch maju 😝

basa23
22. mar 2011

@johanka33 fu tak to potom neviem preco ti to nejde.nie nemam to blokovane ktokolvek moze vidiet 😉

basa23
22. mar 2011

@michelleuk no mala uz spi od 8 a este ziadne zobudenie zaaazrak 😉 neviem mi sme boli skoro cely den prec tak neviem ci aj unas bola porucha 🙂 aj u nas bolo dnes pekne ale asi len 15 stupnov ale zajtra ma byt teplejsie tak som zvedava.no mne toto zvykne robit s jedlom amla ked jej idu zuby mozno to aj u vas zacina 😒

michelleuk
22. mar 2011

@basa23 no mozno hej aj marek si to mysli....ja som malu prave dala spat 🙂 a co ju len kojis ked ti nechce papat?som zvedava ze co zajtra na tej kontrole,kolko sme pribrali 🙂 dnes som bola s takimy dvoma polkami tak som sa tak cudne citila ked konstatovali ze aka je velka 😖 jedna co ma o 3 mes starsie dievcatko tak moja ma uz o 2 kg viac ako jej 😲 velkostou je su rovnako dlhe,moja je taky maly tuko pri nej 😀 😀

basa23
23. mar 2011

@michelleuk hej len mlieko jej davam sem tam tei kukucervy,alebo susienku.alebo zje ovocnu vyzivu.no dnes sme hore od 5 20 😒 z toho si nic nerob aj mne to casto hovoria.ale uz to moc nevnimam hlavne ze je zdrava casom to vybeha 😀 no daj potom vediet vase miery 😉

michelleuk
23. mar 2011

@basa23 ahoj no my sme ties uz od 6 hore 😠 no co aspon nezaspim do poradne taky skorsi budicek....mi dnes zase mame pekne uz teraz svieti slnko 🙂 mala kuka rozpravky anglicke tak dufam ze chiti daky akcent 🙂

basa23
23. mar 2011

@michelleuk jej do poradne mi ideme asi v pondelok ale este chrchle tak neviem asi az ten dalsi pondelok.zajtra snou pojdem lekarke ked stale chrchle nech jej da nieco ine.aj unas svieti slniecko,dnes ma byt 16 stup a zas na slnku bude aj viac.pojdem s malou na ihrisko poobede premiera na hupacky a tak.do ted som snou nechodila asi by ju to nezaujimalo 😉 ozaj budete malu ucit aj slovensky?

michelleuk
23. mar 2011

@basa23 no jasne ved mam frajera slovaka mi sa doma len po slovensky rospravame a aj s nou sa budeme 🙂 no ale ked uz pojde do skovlky tak tam po anglicky uz len 🙂 no mi sme uz na hojdackach boli malej sa to paciolo nieco nove 🙂 ja byvam asi tak 5 min od parku takze ja chodim cast tam....ty to mas daleko?

basa23
23. mar 2011

@michelleuk jaj jasne mas slovaka.tak to hej potom tak pekne po slovensky a v skolke sa nauci anglicky pekne 🙂 teraz papala obed ale nakonci uz trochu vygrcla ale tak zjedla nieco uz aspon.no ja tom nemam najblizsie ale tak dnes je muz doma tak ideme autom.berem jej aj naradie do pieskoviska.ako uz ste po poradni?

michelleuk
23. mar 2011

@basa23 viesco som riadne nasrata ta krava v poradni ma zvozzila ze ju este kojim kazde 3 hod!!!!!!!ze jej mam davat 5 krat denne jest a pit v odu a kojit len rano a vecer no chapes to 😠 😠 inac mala ma 9610 za mesiac pribrala len 200g 🙂 🙂 o a ma 71 cm 🙂 🙂 co je sranda lebo ked som ju ja merala 75 tak neviem?? 😎 no moj ma tiez volno ale ako som len prisla domou tak uz isiel spat 😝